Şimdi Ara

Ay yüzeyine iniş yapan Chang’e 5, uydumuzun 119 megapiksellik panoramik fotoğrafını yakaladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Evet belli oluyor 16 senedir güzel güzel meralarda yaylalarda bir guzel otlattirdilar sizi doğal organik koyun oldunuz.Tadınız kıvamına gelmiştir.Gelmemişse biraz daha otlatirlar sizi merak etme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaNCeR91

Evet belli oluyor 16 senedir güzel güzel meralarda yaylalarda bir guzel otlattirdilar sizi doğal organik koyun oldunuz.Tadınız kıvamına gelmiştir.Gelmemişse biraz daha otlatirlar sizi merak etme.

Zeka seviyen muhteşem. Zemzemi fazla kaçırmışsın yalnız az iç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Aynen, her yere açılan İmamhatiplerden mezun olanlar, Matematikten 5 net yapanlar aya roket indirecek. Valla anlamıyorum siz hangi ülkede yaşıyorsunuz kimlerle muhatap oluyorsunuz. Uzaya roket yolluyor dediğin adamlar "her yere heykel dikenler"in eğitim sisteminden mezun oldular, sizin dindar-kindar nesliniz ne yapıyor?

Alıntıları Göster

İmam hatipliler öpsün seni. Ne nefret dolu cahil tiplersiniz ya. Ülkede SİHA'ları, roketleri, güdümlü mühimmatları, seyir füzelerini, yerli motorları, yerli helikopterleri daha onlarca yerli teknolojiyi bu adamlar kazandırdı. Ülke alt yapısını mamur hale getirdi. Asıl siz hangi ülkede yaşıyorsunuz. Heykel dikmekten başka bir halta yaramayan boş tenekeler.

• hollowman_ kullanıcısına yanıt

Tabi canım zaten sizden önce ülkede uçak yoktu, tank yoktu at arabalarıyla çatapatla saldırıyorduk, hey Allahım. Aç bak, TUSAŞ, ROKETSAN, TAİ ne zaman kurulmuş, Öncel modernizasyon programları ilk ne zaman başlamış, ilk ÇNRA'lar ne zaman üretilmiş. Ülkedeki her güzel şey sizin eseriniz, kötü olan şeyleri yapan en son 50 sene önce iktidar olan parti anasını satayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

Ya saçmalamayın. Ülkemiz de emin adımlarla bu yolda ilerliyor. 2018 Yılında Roketsan'ın geliştirdiği roketle ilk kez uzay'a çıktık. İlk seferde 100 km yüksekliğe ulaştık, bu yıl bu 400 km'ye kadar yükseldi. 2026 yılı gibi inşallah biz de kendi roketimiz ile alt yörüngeye uydu gönderebilecek hale geleceğiz. Her tarafa heykel dikmeyi modernlik sananlara kalsa 100 sene daha beklerdik, beğenmediğiniz yöneticiler sayesinde o kadar beklememize gerek kalmayacak, savunmada olduğu gibi uzay alanında da ülkemizin ekonomik gücüne göre birşeyler yapacağız önümüzdeki yıllarda.

Google'a "Rocket Propulsion Analysis" veya "Guided Missile Design" yaz da aç iki makale oku. Neymiş bu sene 100km daha sonra daha yukarı çıkacakmış. Ne o? Roketin ayağı mı alışacak? Gram bilgiye sahip olmayan cahil insanların atıp tutmaları beni benden alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi An Idiot Abroad -- 4 Aralık 2020; 23:56:57 >

• quote:

Aynen, her yere açılan İmamhatiplerden mezun olanlar, Matematikten 5 net yapanlar aya roket indirecek. Valla anlamıyorum siz hangi ülkede yaşıyorsunuz kimlerle muhatap oluyorsunuz. Uzaya roket yolluyor dediğin adamlar "her yere heykel dikenler"in eğitim sisteminden mezun oldular, sizin dindar-kindar nesliniz ne yapıyor?

Alıntıları Göster
    Tarikatlarda malum her kesimin şeyhi var.Sıta ile badelenip huzura eriyorlardır.Yoksa bu kafanın açıklaması olmaz.

Bu arada bu işler kolay değil.Yıllarca bir dizi emek lazım.Kendin bir halt yapmıyorsun genellikle başta bu işe girişmiş yerlerden yardım alıyorsun ardından kendine özgü yapmaya çalışıyorsun.Hindistan 3.5 milyar dolara mı ne yaptı haberi vardı.Bu o kadar kolay değil.Son aşamaya kadar milyarlarca dolar harcıyorsun.Altyapın Yoksa bu daha zor daha maliyetli.

Türkiye emekleme döneminde 2050'de belki derim ama o zaman beklentiler farklı olur.Dünya durmuyor sonuçta senden çok ilerde çoğu ülke.Herşeyin başı özgün eğitim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• RaNCeR91 R kullanıcısına yanıt
    hep şöyle pure bir kafam olsun istedim yemin ediyorum. sabırla hepsini okudum. yazının kısa özeti aşağıda okumak istersen bakarsın ;
    -borsayı %10 unu satmışlar direkt katara vermişler, kime nasıl neden niçin ne kadara satmışları sormamışsın üzüldüm doğrusu.
    - bir tek dolar bizim ülkemizde yükseldi sanki demişsin, bence olayı hiç anlamamış TL nin neden tüm dünyada değer kaybı yaşamasını açıklamamışsın.
    -dolar üllkelerin başındakilere göre yükselip alçalmaz argümanını nasıl elde ettiğini söylermisin. dolar kafasına göre mi takılıyor?
    -maalesef burası isviçre değil demişsin, neden değil sorusunu sormamışsın üzüldüm.
    -sabretmesini öğrenceksin ki ilerde güzel şeyler olsun demişsin; koca bir 20 yıl geçti, sonucu görmek mi istemiyor musun?
    -Son olarak utanmadan bu ülkede yaşayanların karakterlerine laf etmişsin.
    Türk milletinin karakteri yüksektir.
    Türk milleti zekidir.
    Türk milleti çalışkandır.
    Ne mutlu Türküm diyene.

• quote:

Orijinalden alıntı: Romeo84

hep şöyle pure bir kafam olsun istedim yemin ediyorum. sabırla hepsini okudum. yazının kısa özeti aşağıda okumak istersen bakarsın ;
    -borsayı %10 unu satmışlar direkt katara vermişler, kime nasıl neden niçin ne kadara satmışları sormamışsın üzüldüm doğrusu.
    - bir tek dolar bizim ülkemizde yükseldi sanki demişsin, bence olayı hiç anlamamış TL nin neden tüm dünyada değer kaybı yaşamasını açıklamamışsın.
    -dolar üllkelerin başındakilere göre yükselip alçalmaz argümanını nasıl elde ettiğini söylermisin. dolar kafasına göre mi takılıyor?
    -maalesef burası isviçre değil demişsin, neden değil sorusunu sormamışsın üzüldüm.
    -sabretmesini öğrenceksin ki ilerde güzel şeyler olsun demişsin; koca bir 20 yıl geçti, sonucu görmek mi istemiyor musun?
    -Son olarak utanmadan bu ülkede yaşayanların karakterlerine laf etmişsin.
    Türk milletinin karakteri yüksektir.
    Türk milleti zekidir.
    Türk milleti çalışkandır.
    Ne mutlu Türküm diyene.

Boş lakırdı yapma sırf yazmak için yazma birseyleri.Herseyin nedenleri varki oluvermiş.Nedenleri çok spesifik şeyler degil ki özellikle ustunde durayım.Sırf birsey duymak istedin diye sana ortaya karisik begendigin tarzda nedenler mi soylenmesi gerekiyor seni tatmin etmek zorundamiyiz.Yazdıklarimin nedenlerini az çok herkes biliyor.Bu ülkede yasayanlarin karakterlerine laf etmişsin demissin.Bu ulkede hirsiz da var o.ç da var serefsiz de var.tacizci tecavuzcude var var oģlu var.Yol bilmem turk milleti soyledir yok boyledir gibi komik argumanlarini safsatalarini kendine sakla.Bende türküm.Gidip o.ç lugu yaparsam karakterim yuksek zeki caliskan senin hayal dunyandakiler gibi dort dortluk super insan mı oluyorum.Git işine boş yapma.Fantezi boyluğunu git başka yerde yap..

• quote:

Tabi canım zaten sizden önce ülkede uçak yoktu, tank yoktu at arabalarıyla çatapatla saldırıyorduk, hey Allahım. Aç bak, TUSAŞ, ROKETSAN, TAİ ne zaman kurulmuş, Öncel modernizasyon programları ilk ne zaman başlamış, ilk ÇNRA'lar ne zaman üretilmiş. Ülkedeki her güzel şey sizin eseriniz, kötü olan şeyleri yapan en son 50 sene önce iktidar olan parti anasını satayım.

La bi yürügüt cahil andaval seni. Sizden önce uçak tank yoktu yazmış, ulan ABD'den parasını verip alıyordun, kendin mi üretiyordun behey zırcahil. Nasıl sallama yazıyor ya utanmaz yüzsüz. Tusaş dediğin şirketi 2001'de zarar ediyor diye kapatıyorlardı az kalsın.

TUSAŞ Şimdi İhracat rekorları kırıyor. Yerli Siha ANKA, AKSUNGUR'u, yerli helikopter ATAK'ı, Gökbey'i üretiyor, yerli eğitim uçağı Hürkuş'u üretiyor onlarca yabancı projeye parça üretiyor, jet motorlu eğitim ve hafif saldırı uçağı Hürjet'i, 5.nesil savaş uçağı MMU'yu tasarlıyor.

Roketsan 2001'de sadece bir tür ÇNRA'sı vardı. şimdi UMTAS'lar, OMTAS antikantlar, Atmaca gemisavarlar, HGK, KGK, Teber gibi nokta atış yapan lazer güdümlü mühimmatlar, Cirit füzeleri, Mam-L gibi artık efsane olmuş SİHA mühimmatları, Som seyir füzesi, Khan balistik füzesi, öyle aptal topçu roketi değil güdümlü topçu roketleri var ve uzay projeleri bulunuyor.

Daha bugün TEİ TS1400 ilk yerli helikopter motorunun teslimini yaptı be TAI'ye körler. Artık Atak da Gökbey de kendi motorumuzla havalanacak. Yerli SİHA motorumuz PD-170 ve PD-220 artık kullanımda, TJ300 turbojet motoru geliştirildi.

Daha bunların yanı sıra Aselsan, FNSS, Otokar, Baykar, Vestel Savunma, STM, Katmeciler, Nurol Makina, Sage, BMC, HAVELSAN, Dearsan, MKE, Sarsılmaz gibi onlarca firmamız ya ekosisteme dahil oldu ya da olduğundan onlarca kat daha büyük hale geldi.

Kıyasladığın şeye bak. olmayan beyninizi öpeyim sizin heykel sever sekülerler. Sizden 100 yıl geçse bir cacık olmaz, yerden havalanan heykel yapıp bakın arşa çıktık diye eğlenirdiniz anca çapsız sürüsü.

• quote:

Orijinalden alıntı: An Idiot Abroad

Google'a "Rocket Propulsion Analysis" veya "Guided Missile Design" yaz da aç iki makale oku. Neymiş bu sene 100km daha sonra daha yukarı çıkacakmış. Ne o? Roketin ayağı mı alışacak? Gram bilgiye sahip olmayan cahil insanların atıp tutmaları beni benden alıyor.

Alıntıları Göster

Ya işiniz gücünüz eziklik, haset, kıskançlık... Roketsan nasıl UMTAS'ları, OMTAS antikantları, Atmaca gemisavarı, HGK, KGK, Teber gibi nokta atış yapan lazer güdümlü mühimmatları, Cirit füzesini, Mam-L gibi artık efsane olmuş SİHA mühimmatını, Som seyir füzesisi, Khan balistik füzesini vs vs geliştirdiyse, Uzaya uydu gönderecek roketini de önümüzdeki dönemde geliştirecek. Zekanda problem var galiba, bana googledan bak yazmış, düşündüğümüz gibi yarın roketi hazırlayıp uzaya göndermemizi bekliyordun galiba. Sizinkiler zamanında ucundan başlasaydı, milleti engellemek yerine ön ayak olsaydı bugün uzaya çoktan çıkmış olurduk. Sen merak etme bizimkiler heykel dikmeye meraklı olmadığı için önümüzdeki 10 yıllık süreçte onu da başarırız, senin gibi ezikler de sinirden kafasını duvara sürte sürte burada "HAYIR HAYIR SEN ÖNCE GUGILDAN GUAYDID MİSSAYL DİZAYN YAZISI OKUĞĞĞĞ" yazarsınız asjkhakdlasdak

• Güzeldi :)

• Ay'ın görüntüsünü ver ama arkanı dön de Dünyanın da bir resmini çeksene. Neden bu dünyanın resmi veya videosu çekilmiyor anlamıyorum. Ne saklanıyor?

• neyse sen zaten yaşamsal fonksiyonlarını tamamlamışsın, üzerini sadece toprağı atıcaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

Ya işiniz gücünüz eziklik, haset, kıskançlık... Roketsan nasıl UMTAS'ları, OMTAS antikantları, Atmaca gemisavarı, HGK, KGK, Teber gibi nokta atış yapan lazer güdümlü mühimmatları, Cirit füzesini, Mam-L gibi artık efsane olmuş SİHA mühimmatını, Som seyir füzesisi, Khan balistik füzesini vs vs geliştirdiyse, Uzaya uydu gönderecek roketini de önümüzdeki dönemde geliştirecek. Zekanda problem var galiba, bana googledan bak yazmış, düşündüğümüz gibi yarın roketi hazırlayıp uzaya göndermemizi bekliyordun galiba. Sizinkiler zamanında ucundan başlasaydı, milleti engellemek yerine ön ayak olsaydı bugün uzaya çoktan çıkmış olurduk. Sen merak etme bizimkiler heykel dikmeye meraklı olmadığı için önümüzdeki 10 yıllık süreçte onu da başarırız, senin gibi ezikler de sinirden kafasını duvara sürte sürte burada "HAYIR HAYIR SEN ÖNCE GUGILDAN GUAYDID MİSSAYL DİZAYN YAZISI OKUĞĞĞĞ" yazarsınız asjkhakdlasdak

Alıntıları Göster

Aynen çok eziğim ben. Ay yüzeyine iniş yapan Chang’e 5, uydumuzun 119 megapiksellik panoramik fotoğrafını yakaladı  1 yıl Türkiye’de havacılık sanayiinde çalıştım. Sonra da yurtdışına çıktım. Senin maaşının kim bilir kaç katını vergi olarak veriyorum. “Onur öğrencisi” ünvanı ile mezun olduğum ODTU havacılık-uzay vs mahalle mektebi gibisin karşımda. Benim seviyeme gelmen için senin gibi birinin 10 insan ömrüne ihtiyacı var. Hem entellektüel hem de finansal açıdan tüm sülalen bir araya gelse yine de domine ediyorum. Hadi git ileride ağla, burda La La Land anlatarak milleti değil kendini kandırıyorsun.

Yani hayatında bir halt olamamış, ömrü boyunca devlete yük olacak boş insanlara laf anlatmaya çalışarak hata yapıyorum heralde.

Ay yüzeyine iniş yapan Chang’e 5, uydumuzun 119 megapiksellik panoramik fotoğrafını yakaladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi An Idiot Abroad -- 5 Aralık 2020; 21:41:38 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.