Şimdi Ara

Axle 9800GTX İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
4.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Crysis testlerinde AF ne durumda acaba? Böyle önemli bir ayardan bahsetmemişsiniz.
    Ayrıca, AF açıldığı zaman 3870 ile arasındaki fark da büyümekte, bu açıdan da önemli.

Vista değil, ama GPU_Bench için şuradan görülebilir AF etkisi (test, varsayılan sürücü ayarlarında[gelişmiş ve özel seçildikten sonraki "varsayılan"lar, tabii):

Axle 9800GTX İncelemesi

Bir de, test sonucu koyarken sürücü ayarlarını da lütfen eksiksiz paylaşın.

Hız aşırtılabilirlik konusunda da çabuk fikir verirseniz güzel olabilir.

9800 GTX gibi bir kart için, bellek hızı daha bir önemli; "sıradan"(8800 GTX, gibi) kartlara göre.

Şurada bir örnek var. UT3'ün band genişliğinin G92'lerde çok öne çıkmasına yol açan bir kısmından:

http://img207.imageshack.us/img207/7074/ut31endkkj3.jpg

9800 GTX, bellekleri sayesinde asıl üstünlüğünü kuruyor diye sürekli ötmemin sebebi bu tür şeyler.

Stabil olsun veya olmasın, 2600 MHz'de test tamamlarsa gayet güzel olur meselâ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 10 Haziran 2008; 16:26:23 >

• @Tuğer

bikaç güne detaylı bikaç test yapacağım umarım. AA AF li Hız aştırmalı. vs

Belleklerde maalesef 2600 den sonra hafifden artifact başlıyor.( daha ne yapsın der gibisiniz ) ama 2550 de günlük kesinlikle kullanılır. zira dün akşam biraz vaktim vardı 45 dakka 800 / 2550 Grid oynadım

verdiğin link de bellek farkı toplam performans da % 10 üzerinde demekki 2600 de olasa dahada açacak arayı desene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 10 Haziran 2008; 16:30:40 >
  • @865pe

Hocam nerde oturuyorsunuz.. veya ekran kartınızda stock cooler dışında bir soğutucumu var? Çünki benim kart boşta 60C...

Bu arada;

http://www.techpowerup.com/gpuz/kuwrb/

GPU 830 MHz BELLEK 1320 MHz (2640) SHADER 2075 MHz

Axle 9800GTX İncelemesi

not:::...

sadece ekran görüntüsüdür, test tamamlıyıp tamamlamadığı hakkında en ufak bir fikrim/yorumum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Applejack -- 10 Haziran 2008; 17:06:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

@865pe

Hocam nerde oturuyorsunuz.. veya ekran kartınızda stock cooler dışında bir soğutucumu var? Çünki benim kart boşta 60C...

ankarada yım stok soğutma ile alındı. yanlız Fan def değeri olan %35 de değil. %65 lerde idi yanlış hatırlamıyorsam.

%100 yaptığımda 39c lere iniyor ama ses oranı db olarak rahatsız edici seviyeye geliyor. ama %65 lerde çok sessiz. sayılır.

@DsgnrYgt

ss önemli değil zira ben 2800 civarı ile ss alırım ama stabil olmadıktan sonra neye yarar? önemli olan o değerde test alıyormu stabilmi. gerisi ss den ibare boş bana göre.

o değerde 3dmark01 test 4 nature yapsana bi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 10 Haziran 2008; 16:40:48 >

• Dur yapayım.

AAaaa 3dmark 01 yokkii.. neyse indiriyim 2 dakka..

edit:::..

yok hocam, o hızlarda tamamlıyamıyor...

Ben ona değilde, photoshopda birşeyler çiziyordum ona yandım şimdi.. :/ pfff res atmak zorunda kaldım makineye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Applejack -- 10 Haziran 2008; 17:05:44 >
  • Sürücüyü 144.88 den 175.16 e yükselttim.3dmark06 puanımda 1 gr değişme olmadı.Gene 13263 puan aldım.İlginçtir
  • quote:

Orjinalden alıntı: AttilaTheHun

Sürücüyü 144.88 den 175.16 e yükselttim.3dmark06 puanımda 1 gr değişme olmadı.Gene 13263 puan aldım.İlginçtir

3dmark06 da işlemci önemli etken dual core ile belli biyere kadar. Quad 3.9 ile tek denemede 17100 civarı aldım dün akşam.

ancak 3dmark herşey demek değildir. önemli olan oyun performansına bakın.

@DsgnrYgt

• quote:

@AttilaTheHun

Siz kastırın şu kartı. Yüksek değerlere çıksın da AXLE önyargısını kıralım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 10 Haziran 2008; 17:42:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

@AttilaTheHun

Siz kastırın şu kartı. Yüksek değerlere çıksın da AXLE önyargısını kıralım :)

Gpu yu bu sabah aldım daha.o/c yapmaya korkuyorum.2-3 gün sabahlara kadar oyun oynayıp ondan sonra kasıcam

• ne korkuyon yav. ver gazı işteee . atın ölümü arpadan olsun. nasıl olsa garantili verrrr gazzıııı..

• quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

ne korkuyon yav. ver gazı işteee . atın ölümü arpadan olsun. nasıl olsa garantili verrrr gazzıııı..

1.5 ay boyunca saçma sapan garanti işleriyle uğraştığım için göze alamayacağım. Birkaç gün izin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 10 Haziran 2008; 18:00:12 >

• 865pe test icin tesekkur ederim.gaz derken?voltaj mi veriliyor?rivatunerden iki cubuk cekecek saga benim bildigim.bir gun misafir geldi 6-7 saat sicak ortamda eziyet ettiler ramin birinde problem varmis mesela ariza verdi.ya da simdi zorla var mi problem diye.programla ekran karti oc ledim yaktim diyen var mi?marka modele gore nereye cikacagi bile belli bence.hepsi gaz degil dogruluk payi cok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 10 Haziran 2008; 18:04:02 >
  • Bekleriz bikaç gün ne yapalım, ama sen genede ufaktan ver gazı biraz.

@45 ACP

gaz derken kastım herhangi bir vmod Ln2 cascad vs değil. Clock verin gpu ya belleklere arkadaş.

gaz bu işte. hız aştırın overclok yapın çoşun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 10 Haziran 2008; 18:07:06 >
  • Aga Kartın resimlerini çekebilecen mi merak ettim de..
  •  Axle 9800GTX İncelemesi
     Axle 9800GTX İncelemesi
     Axle 9800GTX İncelemesi
     Axle 9800GTX İncelemesi

• artık tower kasalara geçmenin zamanı geliyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xenom

artık tower kasalara geçmenin zamanı geliyo

Geldi de geçti bile. 10,5'i standartlaştırdılar nerdeyse.

@AttilaTheHun

AF hakkında hâla bilgi vermediniz.

Ayrıca, sürücü ayarlarının görüntüsünü lütfen koyun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

Orjinalden alıntı: Xenom

artık tower kasalara geçmenin zamanı geliyo

Geldi de geçti bile. 10,5'i standartlaştırdılar nerdeyse.

@AttilaTheHun

AF hakkında hâla bilgi vermediniz.

Ayrıca, sürücü ayarlarının görüntüsünü lütfen koyun.

AF ye dokunmadım hiç.Defaults neyse o.Testlerdeki sürücü 144.88 di.Şimdi 175.16 ve dayanamadım oc yaptım. 800/2400/2000 e getirdim. Crysis testlerini de ve sürücü bilgilerinin görüntülerini de yeni testler biter bitmez yarım saat içinde 1. msj a ekleyeceğim

• heyyyt dağıtırm..

arkadaşlar XP 32bit. driver 175.16

POV 9800GTX Overclok lu şekilde 1280x1024 Hing 16xQ Average 41.47 Fps

Crysis Patch lar kurulu değil birde kurup denicem.

Axle 9800GTX İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 10 Haziran 2008; 23:37:48 >
  • Buda herşey aynı sadece bellekleri G92 8800GTS saat hızına 1000mhz ye çektim Avarage 37.35 bellek band genişliği fark ettiriyor

Axle 9800GTX İncelemesi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.