Şimdi Ara

Axen 49 inç 124 ekran full hd (979 tl) ekim ayı güncel (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
857
Cevap
20
Favori
63.010
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Next ürünlerini sevmiyorum. Next CX Minix ve Next HD var. ikisi de bazen donma yapıyordu. Kumanda işlevi duruyor, fişten komple çekip takmak gerekiyordu. Bazen de kendiliğinde 3-4 kez açılıp kapanıyor. Kanal geçişleri de emsallerine oranla yavaştı. Ve güncelleme de gelmedi. Next CX Minix'i kullanmayı bıraktım. Turkcell TV+ kullanıyorum (internetle bedava verdiler, para verip alınmaz bence).

Ben olsam Redline gibi IP TV özellikli, platformların şifrelerini çözen bir uydu tercih ederdim. Ben TS-180 HD modeline almıştım. Görüntüsü güzel, kanal geçişleri hızlı ama AC3 sesi desteklemiyor diye iade etmiştim (TRT HD'de sessiz gösteriyor). AC3 destekli modelleri alınabilir.

Askı konusuna gelince ben TV'yi köşeye koyduğum için ayaklı kullanıyorum. TV aşırı hafif 8-10 kilo kadar, o yüzden en dandik aparat bile kolayca taşır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orbit_34 -- 25 Mart 2016; 20:06:08 >
  • http://urun.n11.com/led-tv/axen-49-ilgaz-124-ekran-full-hd-monitor-led-tv-siyah-P100207219

burdan ürünü dün gece 20tl indirim kuponu ile 1109tl ye aldım umarım kazasız belasız sağlam gelir.
  • Hayırlı olsun. Ben de korkarak açtım ama sorun çıkmadı. İlk açtığında sesi hayal kırıklığına uğratabilir. Standart ses ayarları berbat, bas tiz ve ekolayzır ayarlarını yapınca sesi çok yeterli oluyor.

Işık sızması olayı var, özellikle sol alt köşede ve sağ üst köşede. Gündüz veya ışıklar yanarken belli olmuyor ama karanlıkta izlerken biraz belli oluyor.

Ben deneyerek şu ayarları yaptım, belki işine yarar. Gerçekçi renkler. Yoksa kırmızı çok cırtlak oluyor ve insanların yüzü kırmızı, turuncu görünüyor.

Kontrast 40, Parlaklık 50, Renk 37, Keskinlik 30
    Kırmızı 29, Yeşil 25, Mavi 45
    Ses: Surround Ses kapalı
    EQ: 120HZ 60, 500Hz 55, 1.5KHz 50, 5KHz 55, 10KHz 55

Bu arada Jameson Js 2018 uydu alıcısını incelemeni tavsiye ederim. Fiyatı da çok uygun, işlemcisi son versiyon, kanal geçişleri çok hızlı, youtube oynatıyor, İP Tv özelliği var, şifre çözüyor, android telefondan da kumanda edilebiliyor. Ben de bu ürünü almayı düşünüyorum ama evde bir sürü uydu var, şimdilik almayayım de diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orbit_34 -- 26 Mart 2016; 20:19:45 >

• arkadaşlar,
    bugün teknosa'da gördüm 1.099 liraydı, alsam mı diye düşündüm ama önce yorumlara bakayım dedim ...
    sanırım fiyatına göre fena değil diyorsunuz, yarın gidip alsam mı ne dersiniz ?..
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    O fiyata kaçmaz bir TV. Ama tavsiyem izleme mesafesi 3 metre ve üzeri olması. Yakından görüntü kalitesi iyi sayılmaz değil. 3 metreden sonra çok iyi.

Bu arada TV'de sorunlu çıkarsa direkt teknosa iade almıyor. Git servisi çağır diyorlar. Bana ayıplı ürün satmışlardı, ertesi gün götürdüm (üzerinde yazan özelliği bulunmayan ürün), geri iade etmek istedim almadılar. Gözleri önünde müşterilerin bakışları altında paramparça edip kasanın üzerine koydum.

Ama internetten alınan ürünlerde böyle bir dert yok, bozuk çıktı, beğenmedin, koşulsuz iade ediyorsun. N11'den 1130 TL'ye alınabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orbit_34

O fiyata kaçmaz bir TV. Ama tavsiyem izleme mesafesi 3 metre ve üzeri olması. Yakından görüntü kalitesi iyi sayılmaz değil. 3 metreden sonra çok iyi.

Bu arada TV'de sorunlu çıkarsa direkt teknosa iade almıyor. Git servisi çağır diyorlar. Bana ayıplı ürün satmışlardı, ertesi gün götürdüm (üzerinde yazan özelliği bulunmayan ürün), geri iade etmek istedim almadılar. Gözleri önünde müşterilerin bakışları altında paramparça edip kasanın üzerine koydum.

Ama internetten alınan ürünlerde böyle bir dert yok, bozuk çıktı, beğenmedin, koşulsuz iade ediyorsun. N11'den 1130 TL'ye alınabiliyor.

Hocam merhaba bende bu tv den almak aşırı istiyorum fakat sizin dediğiniz gibi çoğu kullanıcı ışık sızmasından şikayetçi
    sizin kindede varmı yada alıpta hiç ışık sızması bende yok diyen varmı?
    ben alıcam şimdi şanssızım direk iade.. olucak biliyorum... ne yapmam gerekli alsam direk servise kurdurtsam mesela dahamı faydası olur
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

• quote:

selam,
    cevap için teşekkürler ...
    üzerinde yazan özellik bulunmuyorsa niye almıyorlar, servis ne yapacak ki bu durumda ?.. sizinki de kötü bir tecrübe olmuş ...
    gerçi benim de bu konuda pek iyi hatıram yoktur ... evde samsung var, 3D'lerin popüler olduğu dönemde 3,5 yıl önce 2.000 liraya yakındı bugünkü 4K gibi düşünün ... garantisi doldu ve 2 ay sonra panel pert oldu ... ... http://forum.donanimhaber.com/m_96285877/f_//tm.htm#96285877
    bu olaydan sonra tv'ye çok para vermek içimden gelmiyor ama dandik olsun istemem tabii ...
    bu markaya sunny bakıyormuş, pek iyi denmiyor servisleri hakkında ne dersiniz ?.. tv'nin ve servislerin sorun yaşatma ihtimali ne durumdadır ?..

• Malesef kolay bozulabiliyorlar ve en ufak bir arızası bile yeni TV fiyatına çıkabiliyor. Teknoloji marketlerde teşhirde bile problemli ürünleri rastlamak mümkün. O yüzden ucuz TV'ye yöneldim, aldım ve memnunum. Senin Tv'ye de yazık olmuş, baya da uğraşmışsınız ama yapacak birşey yok. Belki garantisi bitmemiş olsaydı bile kullanıcı hatası diyeceklerdi.

Samsung servisleri de berbat ötesi. Kapısı fabrikada çarpık montaj yapılan, (kurulum esnasında servis raporunda belirtildi) bulaşık makinesini iade etmek için 2 ay uğraştım, az kalsın tüketici mahkemesine gidecektim.

Sunny servisinin de iyi olacağını düşünmüyorum, ama en azından TV ucuz, bozulursa kullanıcı hatası derlerse pahalı televizyonlardaki gibi üzüntü yaratmaz :)

---------------------------

serkanertekine cevabım:
    Işık sızması hepsinde var. Gece karanlıkta izliyorum diyorsan ışık sızması baya bir rahatsız eder. Gündüz veya ışıklar yanıkken hiç belli olmuyor. Işık sızması olan bölümlerde renk farklılıkları da oluşmuyor.

• quote:

Hayırlı olsun. Ben de korkarak açtım ama sorun çıkmadı. İlk açtığında sesi hayal kırıklığına uğratabilir. Standart ses ayarları berbat, bas tiz ve ekolayzır ayarlarını yapınca sesi çok yeterli oluyor.

Işık sızması olayı var, özellikle sol alt köşede ve sağ üst köşede. Gündüz veya ışıklar yanarken belli olmuyor ama karanlıkta izlerken biraz belli oluyor.

Ben deneyerek şu ayarları yaptım, belki işine yarar. Gerçekçi renkler. Yoksa kırmızı çok cırtlak oluyor ve insanların yüzü kırmızı, turuncu görünüyor.

Kontrast 40, Parlaklık 50, Renk 37, Keskinlik 30
    Kırmızı 29, Yeşil 25, Mavi 45
    Ses: Surround Ses kapalı
    EQ: 120HZ 60, 500Hz 55, 1.5KHz 50, 5KHz 55, 10KHz 55

Bu arada Jameson Js 2018 uydu alıcısını incelemeni tavsiye ederim. Fiyatı da çok uygun, işlemcisi son versiyon, kanal geçişleri çok hızlı, youtube oynatıyor, İP Tv özelliği var, şifre çözüyor, android telefondan da kumanda edilebiliyor. Ben de bu ürünü almayı düşünüyorum ama evde bir sürü uydu var, şimdilik almayayım de diyorum.

Hocam starbox mini hd aldım çok mu iyidi dün deseydiniz keşke :( bur arada iyi dilkelriniz ve tavsiyeniz için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

arkadaşlar,
    bugün teknosa'da gördüm 1.099 liraydı, alsam mı diye düşündüm ama önce yorumlara bakayım dedim ...
    sanırım fiyatına göre fena değil diyorsunuz, yarın gidip alsam mı ne dersiniz ?..

Hocam bende gördüm ama kargo parası var tv lere kargo meblası çok tutuyor belirteyim bendodan almadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

arkadaşlar,

Hocam bende gördüm ama kargo parası var tv lere kargo meblası çok tutuyor belirteyim bendodan almadım.

teknosa mağazada 1.099 liraydı ama sitesine baktım 1.199 lira ... kargo ücretsiz diyor ama tv 100 lira fazla ... gözümü karartıp alsam mı yada yarın mağazaya mı gitsem bilemedim ...
    ayrıca bunların servis kurulumu ücretlidir sanırım, vestel de öyle yapıyor kendi markasına ücretsiz ama servis sağladığı yan markalara kurulumu ücretli yapıyor, servis kurmayıp kendin açarsan ve panel kırık çıkarsa sorumluluk kabul etmiyormuş ... eskiden böyle değildi yeni çıktı bu durumlar ...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

arkadaşlar,

teknosa mağazada 1.099 liraydı ama sitesine baktım 1.199 lira ... kargo ücretsiz diyor ama tv 100 lira fazla ... gözümü karartıp alsam mı yada yarın mağazaya mı gitsem bilemedim ...
    ayrıca bunların servis kurulumu ücretlidir sanırım, vestel de öyle yapıyor kendi markasına ücretsiz ama servis sağladığı yan markalara kurulumu ücretli yapıyor, servis kurmayıp kendin açarsan ve panel kırık çıkarsa sorumluluk kabul etmiyormuş ... eskiden böyle değildi yeni çıktı bu durumlar ...

Hocam yukarda n11 den aldım 1109tl ye ve satıcı pakedi açabilirsin dedi bir bakın derim.

• quote:

Malesef kolay bozulabiliyorlar ve en ufak bir arızası bile yeni TV fiyatına çıkabiliyor. Teknoloji marketlerde teşhirde bile problemli ürünleri rastlamak mümkün. O yüzden ucuz TV'ye yöneldim, aldım ve memnunum. Senin Tv'ye de yazık olmuş, baya da uğraşmışsınız ama yapacak birşey yok. Belki garantisi bitmemiş olsaydı bile kullanıcı hatası diyeceklerdi.

Samsung servisleri de berbat ötesi. Kapısı fabrikada çarpık montaj yapılan, (kurulum esnasında servis raporunda belirtildi) bulaşık makinesini iade etmek için 2 ay uğraştım, az kalsın tüketici mahkemesine gidecektim.

Sunny servisinin de iyi olacağını düşünmüyorum, ama en azından TV ucuz, bozulursa kullanıcı hatası derlerse pahalı televizyonlardaki gibi üzüntü yaratmaz :)

---------------------------

serkanertekine cevabım:
    Işık sızması hepsinde var. Gece karanlıkta izliyorum diyorsan ışık sızması baya bir rahatsız eder. Gündüz veya ışıklar yanıkken hiç belli olmuyor. Işık sızması olan bölümlerde renk farklılıkları da oluşmuyor.

Cevap için teşekkürler peki son bir soru sormak istiyorum?
    bu ışık sızması hakkında..
    ben bu tv yi aldım özellıkle kurulum için servis çağırdım..servis geldi kurdu tv yi açtı ışık sızması olayı olduğunda servisin değiştirme gibi bir pozisyonu olurmu yoksa al kardeşim hepsinde var sende böyle kullan derlermi?
    teşekkürler..

• Arkadaşlar : Bu TV'yi almış olanlar, alacak olanlar muhakkak akım koruma prizi almanızı tavsiye ederim. İçindeki devreler çok hassas, elektrik voltajları ani yükselme veya düşme yapabiliyor. Elektrik kesildikten sonra gelirken voltajda aşırı yükselme de oluyor. TV'nizin kolayca bozulmasına sebep olabilir. O yüzden 10-30 TL'ye satılan akım koruma prizlerinden almanızı öneririm.

Servis kurulumu zorunlu değil, garantiyi etkilemiyor ve kurulum için ücret istiyorlar. İnternetten alırsan 14 gün boyunca beğenmedim deyip iade etme hakkın var. Ama satıcıya da yazık, kargo dahil gönderiyorlar 30 TL kargo ücreti ödüyorlar, birde beğenmedin diye gönderince 100 TL kar edecekken, 60 TL zarar ediyorlar.

3000 TL'lik TV'de bile ışık sızması var, 3000 TL'liklerin altındaki modellerde daha da fazla. Alacağın üründe kesinlikle ışık sızması olacak. Bu şekilde içine siniyorsa al derim. Yoksa Vestel UA9400 serisini incelemeni tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orbit_34 -- 27 Mart 2016; 12:03:26 >

• Teknosa da 55 ua 9400 3500tl cok bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tv geldi herşey iyi hoştu hasarsız mükemmel görünüyordu ayrıca hususi kargocuyu bekletip kırık çürük var mı diye baktım kırık olmadığını görünce bıraktımbir kaç saat sonra çalıştırmak istedim taki fişe takana kadar fişe taktım ve oda ne üst tarafta panel ve kasa ayrılmış ve etrafa mor ışıklar saçıyor ilk defa bir tv de bu arıza yı gördüm hemen değişim talep ettim sizce değiştirirler mi kısa sürede.
  • Talihsizlik sana denk gelmiş. Servisle uğraşmak yerine direkt iade edip yenisini göndermelerini de isteyebilirdin. Sonuçta ayıplı bir ürün gönderildi. İnşallah servis hemen değişimi gerçekleştirir.
  • quote:

Talihsizlik sana denk gelmiş. Servisle uğraşmak yerine direkt iade edip yenisini göndermelerini de isteyebilirdin. Sonuçta ayıplı bir ürün gönderildi. İnşallah servis hemen değişimi gerçekleştirir.

servise vermedim hocam n11 den değişimi seçtim iade mi seçseydim sizce fark var mı bu gidince yenisi gelmeyecek mi.
  • benkimim50 kullanıcısına yanıt
    Valla değişim istediğinde iade alıp yenisini göndermesi lazım. Satıcının kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Axen firması yüzünden satıcıya da yazık oldu, fazladan kargo ücreti ödeyecek. 30 TL gönderim ücreti + 30 TL geri iade ücreti + 30 TL yenisini gönderim ücreti.

Satıcıdan kafadan 90 TL + %10-15 (150 TL civarı) arasında n11.com komisyonu kesiliyor. Satıcı kar yapıcam derken zarar ediyor. Ama burada senin suçun günahın yok.

Bu arada teknosa da gittigidiyorda satışa başlamış, yeni gördüm. Tv şu an 1,099 TL + 50 TL Worldpuan.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/axen-49-ilgaz-full-hd-siyah-led-ekran-215703510

• quote:

Valla değişim istediğinde iade alıp yenisini göndermesi lazım. Satıcının kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum. Axen firması yüzünden satıcıya da yazık oldu, fazladan kargo ücreti ödeyecek. 30 TL gönderim ücreti + 30 TL geri iade ücreti + 30 TL yenisini gönderim ücreti.

Satıcıdan kafadan 90 TL + %10-15 (150 TL civarı) arasında n11.com komisyonu kesiliyor. Satıcı kar yapıcam derken zarar ediyor. Ama burada senin suçun günahın yok.

Bu arada teknosa da gittigidiyorda satışa başlamış, yeni gördüm. Tv şu an 1,099 TL + 50 TL Worldpuan.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/axen-49-ilgaz-full-hd-siyah-led-ekran-215703510

http://urun.n11.com/led-tv/axen-49-ilgaz-124-ekran-full-hd-monitor-led-tv-siyah-P100207219 hocam bence burdan almak daha mantıklı kargo ücretide yok tv lerin kargosu yüksek. 10tl zarar ettik tv den bari sorun çıkarmaslarda rahatlasam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 29 Mart 2016; 21:11:18 >

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.