Şimdi Ara

Axa Mavi ve Lacivert Kasko Farkları Nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Kasko firmaları kaskoyu ikiye ayırıyor artık. Yetkili serviste onarım ve anlaşmalı özel serviste onarım şeklinde.

Yetkili serviste onarım 1700tl
    AutoKing v.b. özel servislerde onarım 1300tl

Her ikisi de orijinal parça kullanıyor. Kaskonun diğer özellikleri de aynı.

Sizce hangisi tercih edilmeli. Nasıl değerlendirmeliyiz. ?

Nette aradım ama kasko müştetilerinin yorumlarını bulamadım.

Araç 2011 Opel Astra Dizel Otomatik. Kasko değeri 48bin tl.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

Herkese merhaba. Kasko firmaları kaskoyu ikiye ayırıyor artık. Yetkili serviste onarım ve anlaşmalı özel serviste onarım şeklinde.

Yetkili serviste onarım 1700tl
    AutoKing v.b. özel servislerde onarım 1300tl

Her ikisi de orijinal parça kullanıyor. Kaskonun diğer özellikleri de aynı.

Sizce hangisi tercih edilmeli. Nasıl değerlendirmeliyiz. ?

Nette aradım ama kasko müştetilerinin yorumlarını bulamadım.

Araç 2011 Opel Astra Dizel Otomatik. Kasko değeri 48bin tl.

Öncelikle belirtmek gerekir ki kasko firmalarının böyle bir ayrımı yok.

Sadece axa sigortanın bu ayrımı var.

Benim çalıştığım Anadolu ve Sompo Japan sigorta'da istediğiniz servise götürebiliyorsunuz.

Ray sigorta için ise isterseniz anlaşmalı servise gitmeyi kabul ediyorsunuz.Axa sigortanın bu dayatmasını bir türlü anlamadım gitti zaten.

Benim önerim seçim yaparken bölgenizdeki ve sık sık ziyaret ettiğiniz yerlerde olan anlaşmalı servislere bakmanız.Tabi ilk önerim böyle bir muafiyeti olmayan firmayı seçmeniz

• İlginiz ve mesajınız için teşekkür ederim.

Şunu anlamak istiyorum. Yetkili olmayan ama anlaşmalı bir servisten bu tür hizmetleri alanlar var mı acaba. Artısı eksisi nedir. Orijinal parça kullansa da işçilik kalitesinden dolayı ya da hasarın yanlış giderilmesi gibi bir durum olabilir mi? Çünkü yetkili servis kadar araba hakkında tecrübesi olmayabilir, yanlış uygulamalar sonucunda hak arayabilir miyim?

Yani anlaşmalı servisler yetkili servisler kadar güvenceli ve kaliteli onarım yapabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoturk

İlginiz ve mesajınız için teşekkür ederim.

Şunu anlamak istiyorum. Yetkili olmayan ama anlaşmalı bir servisten bu tür hizmetleri alanlar var mı acaba. Artısı eksisi nedir. Orijinal parça kullansa da işçilik kalitesinden dolayı ya da hasarın yanlış giderilmesi gibi bir durum olabilir mi? Çünkü yetkili servis kadar araba hakkında tecrübesi olmayabilir, yanlış uygulamalar sonucunda hak arayabilir miyim?

Yani anlaşmalı servisler yetkili servisler kadar güvenceli ve kaliteli onarım yapabilir mi?

Axa sigorta anlaşmalı servisleri için konuşamam ama size şöyle bir örnek verebilirim.Ankara'da şaşmaz sanayi bölgesinin içerisinde metin usta diye birisi var.Kendisi bir arabayı iki günde onarıyor ama bu kadar güzel işçilik göremezsiniz.

Sigorta şirketleri anlaşma yapmak için kapısına geliyor hepsini reddediyor.Aynı şekilde forumdan değerli dostlarımızın da servisleri var hatta bir tanesinin resmi servislerden bile güzel malzemeleri bulunuyor.

Bu tamamen bölgeli tanımakla ilgili.Mesela ben İzmir'de aracımı resmi servise vermem , İstanbul'da ustalarım vardır yine onlara götürürüm sadece.Aynı şekilde Ankara'da tanıdığım yerler vardır.

Özel servisi açan kişiler zaten resmi servislerde yetişmiş kişiler oluyor.Dolandırıcı olmayan , temiz çalışan ve işi bilen kişilere denk gelirseniz emin olun sizler de gitmezsiniz resmi servislere.

Tabi belirttiğim gibi Axa sigortanın anlaşmalı servislerini bilemeyeceğim.

• Sorunuzun belki dışında ama son poliçe alacağım zaman yaptığım araştırma da AXA sigortanın mini onarımları tramer e işliyor ve mini onarımı bir sonraki poliçeyi AXA dan yenilemezseniz hasarsızlığı bozma sebebi sayıyor. Mini onarım düşünüyorsanız bu firmayı 2 kere düşünün derim.
  • maestro_of_world M kullanıcısına yanıt
    Tampon v.b. mini onarımlar için çok iyi ustamız var boya konusunda harika iş çıkarıyorlar. Mini onarıma ekstra istedikleri paradan daha uyguna kendi ustamıza yaptırabiliyoruz.

Axa lacivert Autoking ile anlaşmalıymış. Mini onarım için çok fazla şikayet var. Şikayetvar sitesinden okunabilir. Başlıcaları;

-Bayilik sistemi olduğu için Autoking ustaları belli bir standart kalite ve beceri düzeyinde değilmiş.
    -Mini onarıma ekstra para istiyenler oluyormuş.
    -1 parça boya olması gerekirken aağlam parçaları da boyanmış olarak eksper raporunda görenler var.

Lacivert yaptırırsak sadece ilimizde bir başka çzel servisle de anlaşması var diye yaparız. Autoking'e soğul bakıyorum. Şikayetleri okuyun ortak noktaları yakalarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoturk -- 12 Ekim 2015; 11:56:18 >
  • Sizin mini onarım işin halledebileceğiniz başka alternatifiniz varsa sorun yok ben kendi açımdan karşılaştığım ve benim için önemli olan bir konunun altını çizip gözden kaçırdıysanız dikkatinizi çekmek istedim sadece.
    Bende autoking den çok memnun değilim ama çevremde ne yazık ki sizin bulabildiğiniz gibi altermatif bir yer bilmiyorum.
  • maestro_of_world M kullanıcısına yanıt
    Paylaşımınız için çok teşekkür ederim. AXA'nın mavi ve lacivert kasko uygulaması ile ilgili pek kullanıcı deneyimi yok nette. Sayenizde konu gelişiyor ve ileride araştıracaklara kaynak oluşturuyor.

Dediğiniz gibi usta çok önemli. Biz Afyon-Konya çevresinde çözüm aramak durumundayız araçla ilgili işlerimize. Yıllardır deneyimleye deneyimleye parçaları kendimiz alarak, uygun fiyatlı bir şekilde ve ustamızla arkadaş olarak problemlerimizi gidermeyi başarabildik. Ama işte kasko anlaşması sebebi ile X firmalara gitmek zorunda kalırsak şimdiden olası kötü yönleri araştıramaya çalışıyoruz.

Kendi durmumuzdan örnek vermek gerekirse Opel sahipleri yetkili serviste bile şanslı değil diye düşünüyorum. Yıllardır otomobil kategorisini okurum, takip ederim. En beceriksiz, elemanlarını eğitme derdine düşmüş yetkili servisler olarak Opeli gösteriyorlar bence. Honda servisleri de kullanıcılarının en memnun olduğu servisler diye aklımda kaldı. Audi-VW grubu nazlı, aracı göstermeyen, sürpriz faturalı diye okuyoruz mesela.

Biz mavi düşünüyoruz sanırım, çünkü AutoKing şikayetleri soğuttu bizi lacivertten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.