Şimdi Ara

Awox U5600STR 55' Android TV (Paylaşım Konusu) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
633
Cevap
29
Favori
57.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar bugün ps 4 pro aldım fakat playstation da çözünürlük kısmına geldiğim de cihaz 4k desteklemiyor yazıyor aynı sorunu yaşayan var mı ne yapmalıyım
  • adb ile bağlanıp yüklü apk listeleme ve silme (sistem app'ler dahil)

adb altyapısı konumuz dışında. Önce onu halledin.

Öncelikle bir cmd penceresi açın. adb kurulumunuz WINDOWS PATH'de değilse önce kurulu olduğu dizine geçin.

TV'nin IP'si gerekli. Android arayüzündeki ayarlardan veya modeminizin DHCP istemci listesinden bulabilirsiniz. Aşağıda IP benim şu an kullandığım 10.30.30.13 kabul edilecek. (Lütfen beni hacklemeyin!)

• adb connect 10.20.30.13

• adb root

• adb connect 10.30.30.13

• adb shell

Bu aşamada sonu # ile biten bir satır görmelisiniz. # 'root' olarak bağlı olduğunuzu gösteriyor.
    Benim TV'de şu an root@cranberry:/ # diye çıkıyor.

Eğer linux bilginiz varsa en basit linux komutlarını (ls, top, df, du, uname) kullanarak biraz kurcalayabilirsiniz.

apk paketleri yönetimi için 'pm' komutu kullanılıyor. Hiç bir parametre eklemeden 'pm' yazıp basarsanız burada bahsedeceğimden farklı opsiyonları da görebilirsiniz.

Mevcut yüklü apkleri gösterip seçtiğimiz birini silmek için.

• pm list packages

Kurulu tüm apkleri gösterecek.

• (opsiyonel) pm list packages | grep vlc

Bu yalnızca içinde vlc geçen apk isimlerini listeler. Bu test için çıktı:

package:org.videolan.vlc

Bize lazım olan package:'dan sonrası yani org.videolan.vlc

• Burası çokomelli. Sistem programlarını root yetkisiyle silmeniz lazım. Normalde androidlerde 'su' paketi yüklenir. Fakat bu tv'de root'u biz kullanıcı olarak belirteceğiz (0 root'un standard kullanıcı id'sidir)

pm uninstall -k --user 0 org.videolan.vlc

Ne işe yaradığını bilmediğiniz paketleri silmeyin. mcast, eski youtube, facebook vs gibi paketleri silmek güvenlidir. Silmek yerine 'pm disable paketadi' kullanarak kullanımını engellemeniz de mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayjmssn -- 13 Nisan 2020; 22:33:5 >

• K5500RST için güncel sistem bilgileri

Recovery'e boot edince görülen donanım/yazılım bilgisi:

device:   TV (PLATFORM_DETAIL_ATV), MStar Semiconductor, Inc./MStar AndroidTV/macan/0,Cobalt(19.android.2.209838-gold),Android (6.0)

Yazılım ilave bilgiler:

MStar/aosp_cranberry/cranberry
    6.0/MRA58K/TVOS-04.14.030.02.05

İşlemci bilgileri:

processor       : 0
    model name      : ARMv7 Processor rev 1 (v7l)
    Features        : swp half thumb fastmult vfp edsp neon vfpv3 tls
    CPU implementer : 0x41
    CPU architecture: 7
    CPU variant     : 0x4
    CPU part        : 0xc09
    CPU revision    : 1

processor       : 1
    model name      : ARMv7 Processor rev 1 (v7l)
    Features        : swp half thumb fastmult vfp edsp neon vfpv3 tls
    CPU implementer : 0x41
    CPU architecture: 7
    CPU variant     : 0x4
    CPU part        : 0xc09
    CPU revision    : 1

Hardware        : macan
    Revision        : 0020
    Serial          : 0000000000000000
    Processor       : ARMv7 Processor rev 1 (v7l)

• quote:

Orijinalden alıntı: scamur1978

bu ayarlar işinizi görür. üç aşağı beşyukarı oynayabilirsiniz
    Servis menüsünden bunları yapıp üstüne Video ayarlarından,

Resim modu : kullanıcı
    Contrast 50
    Parlakık 52
    Hue 50
    Sharpness 55
    Saturasyon 45
    Renk temp Soğuk
    (bundan sonrakiler kaydedilmiyor gibi, kendiliğinden değişiyor)

Yapinca şimdiye kadar TVde gördüğüm en iyi görüntüyü verdi.

Teşekkürler.

NOT: şu an PC'ye bağlı. Windows renk profili uyguluyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayjmssn -- 15 Nisan 2020; 0:52:37 >

• volkancan1993 V kullanıcısına yanıt
    Hdmi versiyonunu değiştiteceksin menüden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu tv de bluetoht var mı arkadalar? Kablosuz kulaklık bağlayabilir miyim bu tv ye?
  • kapisiz kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla yok. Aliexpress'de 2 dolara falan Bluetooth transmitter denen aletler var onlardan deneyebilirsin.
  • Tv yi rootlamadan 1080p netflix kuramıyor muyuz? Bir de netflix veya başka uygulamadayken menü tuşuna basınca yanıt gelmiyor parlaklık çok fazla azaltamıyorum bi yolu yok mudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdenizkoc -- 11 Mayıs 2020; 16:36:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu tv yi almak hayattaki en büyük pişmanlığım.2200 e almıştım. 700 fazla verip vestel-regal alsaydım diye pişman oluyorum.

alalı 6 ay olmuştur. bu kadar dandik uydu alıcısı görmedim.kanalları sd seyrediyorum. hd kanalların birçoğunda görüntü 4 saniye sonra gidiyor.

kanal geçişleri rezalet,kanal dizilimi rezalet.

pc kablosuz baglantı var diye almıstım bunu, anladımki tam bir hayal. ondan tamamen geçtim.

birine hediye edeyim diyorum,vermeye utanıyorum.hediye bile edilmez.

almadan 3 bin kere düşünün.
  • Almayın dedik küfrettiler. 😂
    Şu an birine daha alma nedenleri şunlar şunlar diyorum.
    Adamın yanıtı ; yav he he.
    Bırakın alsınlar, sürünsünler diyorum artık.

• geçtiğimiz hafta yeni model 55 inç frameless modelini aldım. Youyube 4K ve 1080p netflix için root atmaya cesaret edemedim. Detaylı bir açıklama veya video göremediğim için başlayamadım. Detaylı bir anlatım yapabilecek olan var mı?
    Ayrıca bu root olayı garanti dışı bırakır mı ürünü? Teşekkür ederim şimdiden.
  • Güncelleme geldi TV ye geçen hafta. Kendiliğinden yükledi. Takılma vs yok ,kanal geçişi iyi. Andoridinde duzelme var. Sanki hafiflestirdiler. Takılmıyor. Seyirturk ,Netflix ,YouTube vanced ,angry birds,çizim programları kurdum . Grafik tablet ile çocuklar çizim vs yapıyor oyun oynuyor. Cok memnunum. Ekran aşırı parlak idi zaten ince ayarlardan Onu bile kistim. Gündüz parlak güzel iken gece cocuklarla film izlerken parlaklıktan göz ağrıtiyordu.
    Awox U5600STR 55" Android TV (Paylaşım Konusu)

• Bu arada az önce denedim . Benim için en büyük sorun aux ses çıkış idi. Hoparlör bagladigimda TV'den ses artışı aux a gitmiyordu. Sabit ses vardı. Hoparlör ile artırıp azaltiyordum . Verimsiz idi. Dolayısıyla kullanamıyordum. Onu da duzelttiler .Jbl charge 3 u bağladım şimdi.. süper oldu..

• Merhaba, SuperSU ya tıkladığımda root undetected diyor. birden çok kez denedim bir türlü giremedim programa. nasıl çözebilirim.
  • Merhaba,

Bu modeli almak istiyorum 2-3 gün içerisinde. Daha önce birçok kampanyaları olmuş. Şu an yok sanırım. Yorumların hepsini okuyamadım, sorunları var mıdır? Tavsiye eder misiniz?
  • awox tv lerde digiturk modül çalışıyormu deneyen test eden varmı?
  • Root dosyasinin link silinmis yenileyebilirmisinjz ?

• Arkadaşlar yeni guncelleme ile gelen netfix kaldiramiyorum root dosayasida silinmis rootlayamadim yardimci olurmusunuz

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.