Şimdi Ara

Avustralya'ya Geliş Hikayemi anlattım... Macaristan hikayesi basladi. (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
58
Favori
22.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Macaristan işi ne oldu ? Gittiysen oraları da anlat

Hocam Eylul ayinda gidecegim insallah. Gittigimde anlatacagim insallah merak etmeyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Watch N Learn

quote:

Hocam Eylul ayinda gidecegim insallah. Gittigimde anlatacagim insallah merak etmeyin..

Galiba şimdi Türkiye'desin, eğer Türkiye'deysen şimdi neler yapıyorsun? Macarca çalışıyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saahin

quote:

quote:

Galiba şimdi Türkiye'desin, eğer Türkiye'deysen şimdi neler yapıyorsun? Macarca çalışıyor musun?

Macarca calismiyorum cunku orada kalacagim ev hazir (Turklerin kaldigi bir ev olacakmis ) Okulda da herkes ingilizce konusuyor olacak. Ancak orada market alisverisi gibi ihtiyaclarimi giderebilmek icin bikac macarca kelime, cumle ezberleyecegim. Su anlik babamin islerine yardimci oluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayCC

Ben Amerikda Green Card ı kazandım. ABD ye gideceğim yakında. Muhtemelen önce bir dil kursuna yazılırım. Sen tecrübelisin. Neye dikkat etmeliyim. Ortalama ne kadar sürede sağda solda zorlanmayacak şekilde dili geliştirebilirim.

dv2012 kazananı mısın
  • bende gelicem inş. seneye orda görüşürüz millet
  • quote:

Orijinalden alıntı: miraculous

quote:

Orijinalden alıntı: BayCC

Ben Amerikda Green Card ı kazandım. ABD ye gideceğim yakında. Muhtemelen önce bir dil kursuna yazılırım. Sen tecrübelisin. Neye dikkat etmeliyim. Ortalama ne kadar sürede sağda solda zorlanmayacak şekilde dili geliştirebilirim.

dv2012 kazananı mısın

Evet. New York a Gittim ve geri geldim. Ağustos gibi geri gideceğim
  • nasıl buldunuz oraları beğendiniz mi aklıma gelmişken mezun foruma takılır mıydınız
  • quote:

quote:

Bizim üni de eylülde açılıyor. Macaristan'da da aynı tarih Beklemek gerekecek. Ben gitmeyeceğim okumak için ama farklı bir deneyimi okumuş olmak için bekliyorum.
  • konuyu hortlatmak niyetli değil ama cevap yazmadan edemedim..

normalde bu kadar uzun yazıları okuyamam cok canım sıkılır..ama senın yazını bi solukta okudum hıc sıkılmadan..

sanki gerçekten senle birlikte hissetim yasadıklarını o kadar iyi ıfade etmıssın kendını..

dışarda ne kadar zorluk olursa olsun eve geldıgınde huzur olması kadar guzel bısey yok şakirt olaynda sana sonuna kadar katılıyorum..

kardeşim tebrik ediyorum gerçekten sen insanın harcı değil bu yaptıkların..
  • quote:

Hacı eylül ayıda geldi geçiyor bile. Konuyu favorilere eklemiştim. Macaristanı anlatmanı bekliyorum
  • quote:

Macarca calismiyorum cunku orada kalacagim ev hazir (Turklerin kaldigi bir ev olacakmis ) Okulda da herkes ingilizce konusuyor olacak. Ancak orada market alisverisi gibi ihtiyaclarimi giderebilmek icin bikac macarca kelime, cumle ezberleyecegim. Su anlik babamin islerine yardimci oluyorum.

Hacı bırak eylülü kasıma girdik nerdeyse gittin mi ne yapıyorsun şimdi ? Heralde kaldığın evde net yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Saahin

quote:

quote:

Hocam konunun devamı gelecekti ne oldu
  • Macaristan maceralarini da bekliyoruz kardes. Bende yurtdisindayim ama seni yinede takip ediyorum konuyu ilk actigindan beri. Guzel anlatiyodun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdmondDantes

Macaristan maceralarini da bekliyoruz kardes. Bende yurtdisindayim ama seni yinede takip ediyorum konuyu ilk actigindan beri. Guzel anlatiyodun

Sen nerdesin hocam ?
  • Ukkaşe kullanıcısına yanıt
    Belarus'dayım. Ama bu arkadaş gibi anlatmaya kalksam anlatamam. Çok güzel anlatmış da devamını getirmiyor bir türlü
  • Watch N Learn kullanıcısına yanıt
    Nedir ne değildir şuan nerdesin ? Macaristanda mısın hocam ?
  • Sonuna kadar okudum gerçekten güzel bir yazı olmuş avustralya doları tekrar 1.3 civarlarına insede alıp gitsek dedim içimden ama şu anda 1.8 civarlarında kur bile dışarıda okumak isteyenleri etkiliyor ..
  • Amacim konuyu yeniden hortlatmak degil ancak size soz vermistim Macaristan hikayemi anlatacagim diye sozumu yerine getiremedim ozur dilerim. Cunku Ingilizce olunca her isini hallediyorsun ilginc olaylara sapmiyor hikayen...]

Acikcasi yazacak birsey bulamadim. 2. sene icin 1 ay once geldim. Universite okuyorum. (Budapeste tech uni de insaat muhendisligi, BME)\

Hala arada hikayemi okuyup mail atanlar oluyor hepsini cevaplandiriyorum. Avrupaya okumaya gelmek isteyen arkadaslara da elimden geldigince yardim ederim. (Bilgi alisverisi gibi).

Bu arada konustugum 2-3 arkadasi da yurt disina yolladik, bunu da yazmadan edemedim..
  • Australia'da babam var kardeşim ben tabiri caizse eşek kadar oldum 28 yaşındayım durumum özel ama sana özetliyeyim babamla ilk 19 yaşındayken görüştüm dedimki benide al dil mil öğreneyim iyi bi hayat kurayım bana dediki 18 yaşını geçtiğin için seni alamam yalanmı attı doğrumu söyledi lütfen beni aydınlatın ?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.