Şimdi Ara

Avustralya'ya Geliş Hikayemi anlattım... Macaristan hikayesi basladi. (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
58
Favori
22.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nétwork

Daha oradaymışsın, konuyu güncellersin artık. Böyle kaçıp gitmek olmaz, okudum bir kere dönüşünü görmem lazım.
    Şaka bi yana bisiklet işinden ne kadar kazanıyorsun ?
    Kira dışında giderlerin neler ?

Kardeş 4 aya kadar inşallah Türkiye ye döneceğim bir süreligine dönmeden 1 hafta önce düşüncelerimi hazırlıklarımı ve döndükten kısa süre sonra da karşılanma mı hislerimi yazacağım inşallah...
    Ayrıca Kira 120$ otobus ortalama 40$ eve koydugumuz para (yiyecek içecek icin) 20$ Telefon giderleri ortalama haftalık 10-15 dolar (aylık 40-50 dolar) ve Tr'de kendi evinde yaşamadıgın icin sürekli özel ihtiyac cıkıyor (şampuan, el kremi, traş aletleri fln fln) onada ortalama haftalık 10$ gidiyor. Bunun üstü kendine kalmıs 1 hafta da sadece 10 dolar harcarsın 200e cıkarsın 160 dolar harcarsın 350'ye çıkarsın. Benim haftalık giderim 250$ arası su anlık ama şuda var dısarıda yemek yemek te 7-8 dolardan ucuza zor... Yani pahalı bir şehir oldugunu biliyorsunuz ve burada kahve parasını da hesaba katacaksınız! Ben Türkiye de kahveyi ayda 1 içer içmezdim. Burada herkes iciyor sende haliyle alısıyorsun. Oralama hergün 2-3 dolar kahveye para veriyorum haftalık 20 dolar eder az degil!

Bisiklet işinden kazanmak icinde saglam ing. olması lazım ki binecek adamı razı edebilesin soru sordugunda rahat cevap verebilesin. Başta bana charge'yi(ücreti) soruyorlardı 'çarç' diye okunuyor ben bisikletin şarjından bahsediyorlar sanmıştım (sadece yardımcı kücük elektrik motoru var) onu acıklamaya calısıyordum :)) Böyle olursa müsteri bulamazsın ama ing in olursa günlük 50 dolar civarı hafta sonları 100dolara kadar kazanabilirsin (O Türk abi öyle kazanıyordu)

• Hikayeniz çok güzel. Başarılarınızn devamını dilerim.
  • güzel hikaye .Buna benzer bir amerika deneyimim olmuştu 6 ay kadar fakat senin kadar zorluk çekmemiştim.
  • Bi ara okurum.
  • merakle bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sandjak

Hikayeniz çok güzel. Başarılarınızn devamını dilerim.

İnşallah kardeşim teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteSword

Cool Story Bro

Bu arada bu cool story'i sevdin mi bro?
  • Kardeş vallaha bir çırpıda okudum. Gozlerim ağrıdı gene okudum büyük bir sabrın varmıs , ingilizce ne durumda gittiğin ingilizce kursu işe yaradımı bari ?
  • adam avustralyada kabuk değiştirmiş
  • Hepsini okudum,çok güzel bir hayat tecrübesi olmuştur,biran önce kavuşursun ailene inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: skllmyh

quote:

Orijinalden alıntı: usnn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ThisisaNightmare

quote:

Fiyatlandırma olarakta şunu diyebilirm; ne Rusya kadar ucuz, ne de İngiltere kadar pahalı. Tam orta stabil bir fiyat

bi onceki sayfada yazzdim eger dilk degilde egitim ise ve kaliteli egitim istiyosaniz yillik min 20bin dolar gozden cikarin.
    cenkfidanin da dedigi gibi o para zaten hesapladiginizi illa gecer yasam masrafi ingiltereden daha pahali.
    Peki ne var, calisabiliyosunuz. Para sikintisi kalkiyor.
    Tavsiyem, turkiyede bi hafta boyunca ne yiyip ictiginizi kagida not alip sonra fiyatlara internetten bakin.

Konu sahibinin acentasıyla bizzat ben görüştüm. Dil okulu 24 ay yaklaşık 8000$.

Okulunda yaklaşık o fiyatlarda oldugunu söylediler. Tabi okuldan okula değişiyormuş. Tabiki kaliteli eğitim şart. Ancak yııllık 20bin doları 1sene 2sene bulabilirim. Geri kalan yaşantımda bulmak zor olur. ki zaten yaklaşık 20bin dolar a ingilterenin en iyi üniversitelerinde okuma imkanı var.

2 yıl sadece 8000bin dolarmıymış ekstra birşeyler tabiki olurda baya uygun geldi bana hem dil öğrenip hemde biraz birikim yapabiliriz gibime geliyor? Diğer arkadaşlarda aydınlatırsa sevinirim.

İsteyenlere fiyat listesini pm yoluyla atabilirim.

dil okulunu bilmem ama tafe+son yil uni yaptirmak gibi bisey yapmanizi kimseye tavsiye etmem. yoksa genelde tafeler yillik 10 bin dolar civari.

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkfidan

quote:

Cool Story Bro

Hikayeni okudum gerçekten çok zormuş ama cesaret verdi.Bir gün avustralyaya gitmeyi düşünebilirim sayende.

Ayrıca merak ettiğim mesela saç traşını falan nasıl oldun.Derdini nasıl anlattın adamlara Saç traşı ne kadar ?

• Şimdi ingilizcen ne durumda ? Akıcı birşekilde konuşabiliyormusun yoksa takılıyormusun ? Dürüstce cevap bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tinki vinki

quote:

Orijinalden alıntı: cenkfidan

quote:

Cool Story Bro

Hikayeni okudum gerçekten çok zormuş ama cesaret verdi.Bir gün avustralyaya gitmeyi düşünebilirim sayende.

Ayrıca merak ettiğim mesela saç traşını falan nasıl oldun.Derdini nasıl anlattın adamlara Saç traşı ne kadar ?

pek anlatamamış gibi, eski saç sitili daha güzelmiş çünkü

• gerçekten sürükleyici bir hikaye insanı sıkmadan okunabiliyor bu kadar zorluktan sonra düzlüğe çıkmak gerçekten güzel senin adına sevindim..

önümüzdeki yaz turist olarak gidip görmek isterim au.yu bakarsın senden yardım bile isteyebilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 9 Ekim 2011; 3:19:57 >
  • Adamsın.hayatında başarılar dilerim.
  • cok uzun be reyiz , bu saate de okunmaz ki bu kadar yazı
  • okumak lazım
  • Yataktayken aldım telefonu okudum.Güzel yazmışsın.Tebrikler ve başarılar dilerim.
    Şakirtlere dikkat..
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.