Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Avustralya'da Yaşıyorum - Metal ev ortami

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
217
Cevap
55
Favori
11.993
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Avustralya'da Yaşıyorum - Metal ev ortami
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      691 Mesaj
      17 Nisan 2017 05:05:37 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Sword Master

quote:

Orijinalden alıntı: Barbaroscakir

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba bende senin gibi avustralyaya dil okuluyla gelicem bazı sorularım var.
      1-avustralyada master yapmış öğrencilere 18 ay full time çalışma izni verildiği gibi dil okulunu bitirenlerede herhangi bir zaman dilimiyle full time çalışma izni veriliyor mu?
      2-eğer verilmiyorsa sadece dil okuluyla master yapabilir miyiz?
      3-avustralyada dil okulunda eğitim gördüğümüz sırada haftada 20 saat part-time çalıştığımızda çalıştığımız iş yerindeki işverenden dil okulu bittikten sonra bize sponsor olmasını istersek bize sponsor olabilir mi?

1-verilmiyor master yapmanız gerekiyor eğer okuldan sonra full time çalışmak istiyorsanız
      2-dil okulu master diye birşey yok?
      3-O kişinin maddi durumuna bağlı yıllık 50.000 dolar size bütçe ayırmalı

peki dostum yıllık 50.000 dolar bize bütçe ayırmalı derken ne demek istedin? biraz açıklar mısın? tam anlayamadım.

Eğer üni paranızı buraya gelmeden verirseniz yıllık ihtiyacınız olan para 19.000 civarları olacaktır. Ama burası pahalı bir eyalet rahatlığa alıştığınızda her seferinde dahada fazla harcayacaksanız çalışmaz iseniz...

peki üniversitenin ayarladığı işyerindeki işverenden üni bittikten sonra full time çalışmak isteyip bize sponsor olmasını istersek bize sponsor olabilir mi? böyle bir durumda bize sponsor olur mu?

Yıllık size 50.000au ayırabılıyor ise evet

peki işveren sponsor olmak için bize belirli bir miktar para ayırmak zorunda mı? sponsor olan işveren bize para ayırmak zorunda mı?

Devlete göstermeli, devlete başvurduğunda sorar kendi giderlerin haricinde yıllık 50.000au ayırabilecek misin diye. Zaten adamın minimum 100.000 kazanması gerekiyor ki sanada verebilesin. İş sahibi için yıllık 100.000 çok ufak bir rakam bize büyük geliyor ama..

yani işveren devlete başvurduğunda devlet sponsor olduğun çalışanına 50.000 au ayırabilir misin diye soruyor adamda ayırabilirse bana yıllık 50.000 au ayırıyor ve sponsor oluyor.doğru mu?

Adamın hali hazırda zaten o parayı kazanması gerekiyor.. Geçmişteki cirolara bakılıyor daha bir sürü maddesi var. Ama genel olarak böyle

peki adam yıllık en az 100.000 kazanıyorsa bize sponsor olmak isterse sponsor olabilir mi?

Evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      691 Mesaj
      17 Nisan 2017 05:06:32 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: maşık

Youtube kanalına aboneyim takip ediyorum seni geri dönme dönersende geri git burası artık çığırından çıktı

Demeyin öyle

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      17 Nisan 2017 16:09:10

dostum bir şey sorucam.neden sidney yerine Melbourne ü tercih ettin? avustralyanın en büyük en kalabalık ve en güzel şehri sidney.üstelik denize girebileceğin onlarca plaj var.dünyanın yüzölçümü en büyük şehirlerinden biri.neden sidney yerine Melbourne ü seçtin?
      |
      |
      Barbaroscakir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

"For The Lord"
    • Yüzbaşı
      691 Mesaj
      19 Nisan 2017 05:57:01 Konu Sahibi
      quote:

dostum bir şey sorucam.neden sidney yerine Melbourne ü tercih ettin? avustralyanın en büyük en kalabalık ve en güzel şehri sidney.üstelik denize girebileceğin onlarca plaj var.dünyanın yüzölçümü en büyük şehirlerinden biri.neden sidney yerine Melbourne ü seçtin?

Çünkü melbourne den çok çok daha pahalı ve aşırı Arap Çinli kaynıyor

2 Not
      19 Nisan 2017 16:56:31
      quote:

quote:

Çünkü melbourne den çok çok daha pahalı ve aşırı Arap Çinli kaynıyor

çinlilerin sidneyde çok büyük etnik grup olduğunu biliyorum.ama arapların sidneyde olduğunu daha önce hiç duymadım.sidneyde arap olduğuna emin misin?
      |
      |

"For The Lord"
    • Onbaşı
      18 Mesaj
      19 Nisan 2017 19:27:32
      Benim yurt dışında yaşama istegim var.Aklımda aslında Avrupa var , özellikle Fransa. Avustralya yı da önceden düşünmedim degil.Hem anadili de ingilizce.Ve benim ingilizcem de zaten B2 seviyesinde. Konuşmam da akıcı. Yani kısa zamanda eksigimi tamamlarım.Yeni bir dil ögrenmek zorunda kalmazdım.Ama Avustralya çok uzak bir ülke , vahşi hayvanlar fazla ve sol partilerin , özellikle aşırı sol partinin oyları düşük.Benim gitmek istedigim ülke faşizmden arınmış olmalı.Bunun yolu da aşırı sol (komünizm) den geçiyor. Fransa da aşırı sol yüzde 19,5 oy alıyor mesela. Hollanda ve İsveç gibi faşist ülkelerde ise mülteci karşıtı , ırkçı aşırı sagcı liderler neredeyse iktidara gelecekler.Bu igrenç ülkelerde yaşamak istemiyorum.Yagmurdan kacayım derken doluya yakalanmak istemiyorum kısacası.

Sen bana genel olarak Avustralyanın nasıl bir ülke oldugunu özelden mesaj atar mısın?

"Science is the only true guide in life." Mustafa Kemal Atatürk
    • Yarbay
      3783 Mesaj
      19 Nisan 2017 20:34:41
      Hocam bence düzenini kur orda gelme.
      |
      |

• Yüzbaşı
      348 Mesaj
      20 Nisan 2017 17:53:24
      ara ara burayı ziyaret etmek lazım güzel bilgiler vermişsin, bende cainrs i araştırdım biraz işten izin alabilirsem dil eğitimi için gitmeyi düşünüyorum

I'm not the one you want, babe I'll only let you down
    • Yüzbaşı
      691 Mesaj
      21 Nisan 2017 06:54:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Sutlusoda

ara ara burayı ziyaret etmek lazım güzel bilgiler vermişsin, bende cainrs i araştırdım biraz işten izin alabilirsem dil eğitimi için gitmeyi düşünüyorum

Teşekkür ederim hocam,

2 Not
      21 Nisan 2017 22:25:02

aklıma bir soru takıldı.dil okuluyla avustralyaya gittiğimiz zaman ev kiraladığımızda evin tamamınımı kiralıyoruz yoksa evin sadece bir odasını mı kiralıyoruz? eğer evin sadece bir odasını kiralıyorsak ev içinde başkalarıyla mı yaşıyoruz?
      |
      |

"For The Lord"
    • Yüzbaşı
      691 Mesaj
      22 Nisan 2017 03:33:38 Konu Sahibi
      quote:

aklıma bir soru takıldı.dil okuluyla avustralyaya gittiğimiz zaman ev kiraladığımızda evin tamamınımı kiralıyoruz yoksa evin sadece bir odasını mı kiralıyoruz? eğer evin sadece bir odasını kiralıyorsak ev içinde başkalarıyla mı yaşıyoruz?

Evin odasını kiralıyorsun, aynen senle başkası yaşamak zorunda yoksa bütün evine kirasını sen vermiş oluyorsun

• Yüzbaşı
      691 Mesaj
      22 Nisan 2017 03:36:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

Benim yurt dışında yaşama istegim var.Aklımda aslında Avrupa var , özellikle Fransa. Avustralya yı da önceden düşünmedim degil.Hem anadili de ingilizce.Ve benim ingilizcem de zaten B2 seviyesinde. Konuşmam da akıcı. Yani kısa zamanda eksigimi tamamlarım.Yeni bir dil ögrenmek zorunda kalmazdım.Ama Avustralya çok uzak bir ülke , vahşi hayvanlar fazla ve sol partilerin , özellikle aşırı sol partinin oyları düşük.Benim gitmek istedigim ülke faşizmden arınmış olmalı.Bunun yolu da aşırı sol (komünizm) den geçiyor. Fransa da aşırı sol yüzde 19,5 oy alıyor mesela. Hollanda ve İsveç gibi faşist ülkelerde ise mülteci karşıtı , ırkçı aşırı sagcı liderler neredeyse iktidara gelecekler.Bu igrenç ülkelerde yaşamak istemiyorum.Yagmurdan kacayım derken doluya yakalanmak istemiyorum kısacası.

Sen bana genel olarak Avustralyanın nasıl bir ülke oldugunu özelden mesaj atar mısın?

Bahsettiğiniz vahşi hayvanlar ve sağ sol partilere hiç denk gelmedim burda kimse kimsenin umurumda değil

|
      |

• Onbaşı
      18 Mesaj
      22 Nisan 2017 04:04:57

Neyse hocam siz yine deneyimlerinizi aktarın.Keyifle dinlerim.Her türlü Türkiye den daha iyi bir ülkedir zaten.Sen orda sadece dil okuluna mı gittin yoksa üniversite okumak ve temelli kalmak için mi?

|
      |

"Science is the only true guide in life." Mustafa Kemal Atatürk
    • Binbaşı
      1510 Mesaj
      22 Nisan 2017 06:43:21
      Avustralya li kızlar fazla rahat, sevemedim kızlarını

2 Not
      22 Nisan 2017 14:27:42

yani bütün evin kirasını vermediğimiz zaman evin bir odasını kiraladığımızda ev içinde bizden başkalarıda varsa türkiyede üniversite okuyanlar gibi öğrenci evi hayatı mı yaşıyoruz? türkiyede öğrenci evinde yaşayanlar gibi mi yaşıyoruz?
      |
      |

"For The Lord"
    • Yüzbaşı
      691 Mesaj
      23 Nisan 2017 10:02:25 Konu Sahibi
      Dün Teoman melbourne geldi, çalıştığım firma konserleride çekiyormuş kameraman ben olduğum için dün kayıtları falan ben yaptım. Açıkçası güzel moral oldu benim için..
      [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1288646/5a66a86d-ae93-45fa-b9c3-d789116f9d84.jpg [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barbaroscakir -- 23 Nisan 2017; 10:3:46 >

2 Not
      23 Nisan 2017 14:30:20

dostum üstte soru sordum cevaplar mısın?
      |
      |

"For The Lord"
    • Yüzbaşı
      691 Mesaj
      23 Nisan 2017 15:53:15 Konu Sahibi
      quote:

yani bütün evin kirasını vermediğimiz zaman evin bir odasını kiraladığımızda ev içinde bizden başkalarıda varsa türkiyede üniversite okuyanlar gibi öğrenci evi hayatı mı yaşıyoruz? türkiyede öğrenci evinde yaşayanlar gibi mi yaşıyoruz?

ev kirası aylık 1200 ise kişi başı 400 veriyorsun işte

• Yüzbaşı
      691 Mesaj
      23 Nisan 2017 15:55:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: aenescan1994

Avustralya li kızlar fazla rahat, sevemedim kızlarını

Her ülkenin kızları rahat dostum
      |
      |

• Yüzbaşı
      691 Mesaj
      23 Nisan 2017 15:56:22 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: xxxkingdom

Neyse hocam siz yine deneyimlerinizi aktarın.Keyifle dinlerim.Her türlü Türkiye den daha iyi bir ülkedir zaten.Sen orda sadece dil okuluna mı gittin yoksa üniversite okumak ve temelli kalmak için mi?

Dil okulunda okuyorum

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
web tasarım
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.