Şimdi Ara

Avukatlık ücreti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telefon ile verilen ödeme sözünü 1 hafta geçirdiğim için borcumu ödemeye gittiğimde Borcumun avukata verilmiş olduğunu öğreniyorum ve Avukatta benden 700 TL ek ücret talep ediyor Sormak istediğim ...

Her ne kadar sözlü bir ödeme sözü vermiş olsamda borçlu olduğum kuruluş tarafından tarafıma her hangi bir yazılı tebligat çekilmeden borcun Avukata verilmesi yasal mı

Avukat bu vekalet ücretini benden hangi koşullarda talep etmesi lazım Ben sadece Ana parayı ödemek istiyorum burada yasal olarak kendimi nasıl savunabilirm bilgisi olan varsa çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1-Icraya konulmadan önce size haber verilmesi gerekmez

2- dosya masrafı ve vekalet ücreti alacak miktarına göre değişir. Size söylenen rakamdan şüpheniz varsa icra müdürlüğünden dosya hesabı yaptırırsınız

• Yalnızca sözlü bir anlaşma olduğuna emin misiniz ?
  • Anlaşma sözlü değil ödememi geciltirdiğim için telefon ile ödeme sözü vermiştim onu geciltirdim bir hafta bunlarda beni avukata vermiş avukatı aradım daha icra başlamadan vekalet ücreti istiyor bende icra başlamadan Avukat parası vermek istemiyorum sadece borcumu ödemek istiyorum obada avukat yanaşmıyor kendiside para alsın diye

• Malesef icra takibi başladıktan sonra yapacak pek bir şey yok. Borcunuzu 4 takside kadar bölebiliyorlar bunu talep edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erik Kompostosu

Malesef icra takibi başladıktan sonra yapacak pek bir şey yok. Borcunuzu 4 takside kadar bölebiliyorlar bunu talep edebilirsiniz.

4 taksitin içine Avukat masrafları da dahil mi acaba bu taksitlendirme yı icra dairesinde mi gerçekleştiriyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

1-Icraya konulmadan önce size haber verilmesi gerekmez

2- dosya masrafı ve vekalet ücreti alacak miktarına göre değişir. Size söylenen rakamdan şüpheniz varsa icra müdürlüğünden dosya hesabı yaptırırsınız

Hocam şuan icraya verilmemiş gözüküyor daha Avukat bekletiyor sebebini bende anlamadım

• daha takip açılmamış ise gidin alacaklının hesabına açıklamada borcu ödediğinizi açıkca belirten şekilde yatırın. daha sonra takip açarlarsa borcu ödediğinizi söyleyerek itiraz edersiniz. bunu yapmak içinde çok beklemeyin.takip açarlarsa o saatten sonra her türlü avukatlık ücreti ödemek zorunda kalırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selvetarm

daha takip açılmamış ise gidin alacaklının hesabına açıklamada borcu ödediğinizi açıkca belirten şekilde yatırın. daha sonra takip açarlarsa borcu ödediğinizi söyleyerek itiraz edersiniz. bunu yapmak içinde çok beklemeyin.takip açarlarsa o saatten sonra her türlü avukatlık ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

üstadın dediği en temiz yoldur
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi4545

quote:

Orijinalden alıntı: Erik Kompostosu

Malesef icra takibi başladıktan sonra yapacak pek bir şey yok. Borcunuzu 4 takside kadar bölebiliyorlar bunu talep edebilirsiniz.

4 taksitin içine Avukat masrafları da dahil mi acaba bu taksitlendirme yı icra dairesinde mi gerçekleştiriyoruz

Öncelikle taksitlendirme ya hacizden önce olur ya hacizden sonra olur. Hacizden önce taksitlendirme yapabilmen için alacaklının rızası gerekir.Taksit sayısını miktarını ve tarihini alacaklı ile birlikte belirleyebilirsiniz Bahsettiğim 4 taksit olayı hacizden sonra gerçekleşen taksitlendirmede geçerli. Ve ikisi içinde söylüyorum avukat masrafları dahil

• quote:

Orijinalden alıntı: selvetarm

daha takip açılmamış ise gidin alacaklının hesabına açıklamada borcu ödediğinizi açıkca belirten şekilde yatırın. daha sonra takip açarlarsa borcu ödediğinizi söyleyerek itiraz edersiniz. bunu yapmak içinde çok beklemeyin.takip açarlarsa o saatten sonra her türlü avukatlık ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

Hocam Alacaklı Ceylin diye bir firma hesap nosuna nasıl ulaşıcam bilmiyorum normalde ödemeyi elden yapardım ama şimdi ödeme kabul etmiyorlar

• ptt'den konutta teslim havale yapabilirsiniz. garantiye almak istiyorsanız birde yazı yollarsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.