Şimdi Ara

Avukat İçin Macbookve Uyap (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
10.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben de avukatim. Kisisel dizustu bilgisayarim MacBook Pro, macOS ile UYAP/Dokuman Editoru kullanmayi hic dusunmedim acikcasi. UYAP malum surekli sorun cikaran ve sik sik coken bir platform. Kimi zaman problem cikardigi durumlarda Windows makine uzerinden farkli yollarla erisim saglayabiliyoruz (Java'nin farkli versiyonlarini install/uninstall yaparak giris yapmak gibi). Benim tavsiyem pratiklik acisindan mumkunse MacBook yaninda harici 2. bir Windows makine kullanmak. Kimi zaman UYAP uzerinde onemli bir is uzerinde calisirken (UYAP'tan coklu dava, takip acmak gibi) cokmeler olacak, klavyeyi yumruklamak isteyeceksin. MacBook'a yazik olmasin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 30 Mayıs 2017; 0:40:42 >
  • Merhaba. Konuyu hortlatıyorum fakat kişisel görüşlerimi yazmak istedim. Ben yaklaşık 15 yıldır hem bilgisayat hem tablet hem de telefonda Apple ürünlerini kullanmaktayım. Avukatlığa ilk başladığımdan beride Macbook Air kullanıyorum ( bootcamp üzerinden windovs kurulu). İnternette biraz araştırma yaparak Uyap döküman editörü dahil tüm uygulamaları ios işletim sistemi üzerinden çalıştırıp kullanmanız mümkün ben de ilk başlarda sadece ios kullanıyordum fakat illa ki çeşitli sorunlar yaşanıyor. Tam acele bir iş halletmeniz gerektiğinde ya da bir dilekçe yazmak gerektiğinde bir sorunla karşılaşınca insanın bilgisayarı parçalayası geliyor. O sebeple ben de bootcamp üzerinde vindows kurup sadece iş amaçlı onu kullanmaya karara verdim bu şekilde hiçbir sorun olmadan kullanabilirsiniz. Ben dediğim gibi halen aktif olarak kullanıyorum yıllardır ama şöyle bir sorun var ki işlerin arasında bilgisayarı kapat, işletim sisteminş değiştir, dilekçe yaz sonra tekrar ios la yeniden başlat derken belli bi yerden sonra pes edip sadece vindows kullanmaya başlıyor insan. Şu an macbook air de her iki işletim sistemi de kurulu olmasına rağmen sanırım 1 yıldır ios’u hiç açmadım. Yani anlayacağınız kasası Apple fakat içi windows bir bilgisayar olarak kullanılıyor :) bu sebeple birçok faydalı özelliğini kullanamayacağımız bir Apple bilgisayara daha fazla para vermenin mantığı yok. Sisteme boyun eğip paşa paşa windows kurulu bir bilgisayar almak daha doğru bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• selamlar,
    bu konuda muzdarip olanlar için yardım edebilirim,
    windows kurmadan da direk os x üzerinden uyap açabilirsiniz
    pm atmanız yeterli
  • Sanal windows kurup ihtiyaç halinde açıp Uyap ile işinizi halledebilirsiniz.

https://www.parallels.com/eu/products/desktop/
    https://www.vmware.com/

Yukarıdaki linklerde iki farklı yazılım var. Bunları araştırın isterseniz.

Bunun dışında 2 işletim sistemi kurmak mümkün. Bootcamp ile Windows kurup Uyap için onu kullanabilirsiniz.

• Askıda bekleyen bir stajyer olarak up.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler allah aşkına Uyap dediğiniz şey windows üzerinde çalışıyorsa neden mac alıyorsunuz?

Sonuçta mac de linux da unix tabanlı o zaman linux alın?? (çok daha ucuza gelir)

Bence gereksiz kasıyorsunuz bootcamp dan windows falan...

O kadar paralar harcamaya gerek yok diye düşünüyorum. Alın tertemiz hafif bir window laptop(ssd ile zaten hızlı olacak)

Eğer ki macos üzerinden oluyorsa, karar size kalmış o zaman.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ___Lawyer___ kullanıcısına yanıt
    Uyap Döküman Editörü Mac işletim sistemine kurulabiliyor. Aynı şekilde mac işletim sistemini destekleyen akıllı kart sistemleri mevcut. Örnek:http://akiskart.com.tr/tr/destek.html

http://www.uyap.gov.tr/destek/uyapmac.zip
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.