Şimdi Ara

Avrupa Üniversite Lütfen Öneri Verin ?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1121 Mesaj
    Yazım biraz uzun olacak ama boş vaktinde olup bilgilendirebilecek birisi varsa çok sevinirim

Şuan üniversite 1. sınıftayım Türkiye'de . Yatay geçiş ile başka bölüme geçeceğim için seneye İngilizce hazırlıktan muaf olmak için TOEFL çalışmaya başladım (ilk kez gireceğim o yüzden biraz kötü bir sonuç alabilirim bu yüzden)
    İngilizce seviyem şöyle söyleyeyim , sene başında ODTÜ Hazırlık sınavına hiç çalışmadan girdim , tam sınırdan geçtim . Grammer kısmında eksiklerim var özellikle.Şuan ODTÜ Fizik 1.sınıfım ama devam etmiyorum okula. Türkiye'de başka bir üni'nin bilgisayar mühendisliğine geçeceğim merkezi yatay geçişle, 61 puan yeterli TOEFL IBT'de hazırlık muaf olmak için.

Şimdi benim merak ettiğim başka bir kısım var, burada çok fazla konu var ve bilgili birisi elbet vardır . Şöyle söyleyeyim . Ben liseye giriş sınavında ilk 2 bin içindeydim , Ankara Fen Lisesini 1 puandan kaçırmıştım , ailem de Ankara dışında başka şehre yollamak istemiyordu o zamanlar o yüzden İstanbul Fen'e puanım yetmesine rağmen gidememiştim.

Şehrimin en iyisi denilen özel fen lisesine gittim (nüfusu orta olan şehirlerden) . Neyse bu lisede cidden aşırı zorlu 4 yıl geçirdim her anlamda . Öğrencilerin özel hayatına bile karışan bir yönetim vardı , haftanın 6 günü gidiyorduk ve eve geldiğimizde bile huzur yoktu aşırı sıkı bir okuldu . Ben hep okulumu değiştirmek istememe rağmen ailem ısrarla bu okulda tuttu ve tabii bende ters tepti . Yıllardır derslerde iyi olmam filan hepsi gitti . Anca 96,60 ortalama yapabildim. İğrenç bir psikoloji ve hastalıklardan ötürü hiç çalışamadan geçen sınav senesinin ardından LYS'de 45K gibi bir sonuç geldi.

Şimdi asıl sorum burada başlıyor . Muhtemelen dediğim gibi Türkiye'de kalacağım %99 ama küçük bir ihtimal de olsa sorayım dedim. Cidden zorlu bir okulda okuduğum için lise ortalamam 96,60 yapabildim. Bu puanla orta-iyi bir üniversiteye girme şansım olur mu Avrupa'da ? Bu ilk TOEFL'dan kötü alırsam ikinciye iyice çalışıp puanı arttırırım , duruma göre gerekirse SAT de girebilirim iyice çalışıp.

Ama Amerika olayı biraz zor , ücretler aşırı pahalı orada. Avrupa daha mantıklı o açıdan ama bütçe olarak yine aşırı veremeyiz eğer gidersem . Yıllık 50.000 TL aşmayacak , koşullarıma uyan bir üniversite var mıdır ? Bilgisayar mühendisliği istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jokerberg -- 6 Şubat 2018; 10:6:18 >

|
    |

• Teğmen
    100 Mesaj
    Almanyada informatik bilgisayar mühendisliği okuyabilirsiniz yıllık 8000 euro banka hesabinda gosterip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam önerebileceğiniz iyi üniversite var mı benim koşullarıma uygun olan . Bir de mesela eğer gidecek olursam ,gidecek olacağım ülkenin dilini bilmem gereken yerler pek olmaz çünkü ingilizce biliyorum sadece (öyle bir şartları varsa ve gittiğimde öğrenme durumum olursa daha iyi olur açıkçası . Ya da direkt sadece ingilizce şartı olan yerler uygun)

|
    |
    voyager33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yok mu bilgili birisi

|
    |
    Up

|
    |
    Yıllık 50.000 TL verilecekse sadece okula, o zaman her türlü bulursun

The world uni rankings bak. Oradan seç üni. Sonra sitelerine git iletişim maillerini bul mail at heriflere durumunu anlat (gidip de beni lisede çok sıktılar o yüzden düzgün puan yapamadım üni sınavında falan deme kısa ve öz yaz, duygu katmadan benim durumum bu siz beni alır mısınız? gibi)

İngilizcen de fena değilmiş yazarsın herhalde mail. Ya da üni web sayfalarını kurcala. International students diye geçer.

+ olarak gideceğin ülkenin dilini bilmek sana büyük artı katar.
    |
    |
Reklamlar
Canlı Tv izle
Sohbet
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.