Şimdi Ara

Avrupa Türkiyeyi almazsa zararlı olan Ab olur..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avrupa'nın iki problemi vardır; biri Rusya, diğeri Türkiye. Rusya problemini çözeceklerdir, çünkü bu onların problemidir. Türkiye'ye gelince, buna cevap vermek, Avrupa'nın kendini çokkültürlü bir bölge olarak algılamaya hazır olup olmadığına bağlıdır. Avrupa bu hususu kafasında kararlaştırmış değil. Eğer karar vermezse, bu Türkiye'den çok Avrupa'ya zarar verecektir. Türkiye'nin üyeliğe alınmaması Büyük Orta Doğu denklemine devasa bir faktör ilave edebilir. Avrupa'dan dışlanacak olursa Türkiye, şimdiki "ılımlı" İslâmcılığın yerini daha az ılımlılar alabilir ve bu Avrupa'yı derinden etkiler. "Avrupalı Türkiye" küçük, sıradan bir mesele değildir.

1993
    Immanuel Walletstein

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eskiden olsa belki alırdılar ama suriyeliler afganlar ıraklılar afrikalılar 10 milyona yakın mülteci var artık imkansız sittin sene almazlar ve haklılar da .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

eskiden olsa belki alırdılar ama suriyeliler afganlar ıraklılar afrikalılar 10 milyona yakın mülteci var artık imkansız sittin sene almazlar ve haklılar da .

İleride ekonomik olarak iyi bir konumda olursak alırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammed009

quote:

eskiden olsa belki alırdılar ama suriyeliler afganlar ıraklılar afrikalılar 10 milyona yakın mülteci var artık imkansız sittin sene almazlar ve haklılar da .

bekle sen alırlar bir tarafların açık kalmış kapat geçti artık geçti ulan ben her gün lanet okuyorum sövüyorum bu ülkede yaşadığım her gün haram oluyor bana elin eğitimli kütlürlü bilgili adamı seni kapısından sokmaz allah din kitap saçmalıkları ile kafayı yemiş ışidci olmaya meyilli adam ile dolu ülkeyi ne yapsınlar ekonomi de bekle düzelir sen euro 4.13 5 olur yakında dolar da merkez bankası yıl sonu beklentisi 3.75 4 ü bulur o da batıyoruz beter olun yıkılır inşallah .

• quote:

Türkiye, şimdiki "ılımlı" İslâmcılığın yerini daha az ılımlılar alabilir

Kaynak ne bilmiyorum ama adam 93'te geleceği görmüş (veya malumun ilanını gerçekleştirmiş, Türkiye'nin gidişatı ve dolayısı ile potansiyeli henüz o dönemde belli imiş anlaşılan) üstelik de 90'lardaki ortamı "Ilımlı İslamlıcılık" olarak niteleyerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 22 Temmuz 2017; 21:27:15 >
  • bekle almazlar 3 sene sonra forumda olursan görürsün para biriktiyorum şu anda bile gidebilirim ama imkanım yok parasız gidersem hayat kuramam para biriktiriyorum bir kaç sene daha sabredip defolup gidicem kürt afgan suriyeli ıraklı ne kadar varsa işte onlarla size mutluluklar umrumda mısınız ulan ülke yıkılsa umrumda değil Türk ülkesi değil sonuçta .
  • Nato dan biran önce çıkıp Şanghay 5 lisine girmeliyiz.

• Bu sorun dünya savaşından beri Avrupalının kafasını karıştırıyor

• Bu sorunun önemli bir ayağını da Avrupanın yaşlanan nüfusu oluşturuyor. Oyle bir Medeniyet insa ettiler ki aile, toplum, nesil, akrabalık kavramları eski onemini kaybetti. Şimdi isteseler de toparlayamiyorlar. Biz 20 25 yil icinde buyuk bir felaket yasamazsak gelecek bizimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: porsoro

Bu sorunun önemli bir ayağını da Avrupanın yaşlanan nüfusu oluşturuyor. Oyle bir Medeniyet insa ettiler ki aile, toplum, nesil, akrabalık kavramları eski onemini kaybetti. Şimdi isteseler de toparlayamiyorlar. Biz 20 25 yil icinde buyuk bir felaket yasamazsak gelecek bizimdir.

Ne alaka? Robot teknolojisi, otomasyon geliştikçe insana ihtiyaç azalıyor. 10 tane çocuk doğurup ziyan mı etsinler?
    Onlarda az sayıda okumuş nüfus yeter artar bile geriye kalan vasıfsız işleri de göçmenlere yaptırırlar.
  • quote:

bekle almazlar 3 sene sonra forumda olursan görürsün para biriktiyorum şu anda bile gidebilirim ama imkanım yok parasız gidersem hayat kuramam para biriktiriyorum bir kaç sene daha sabredip defolup gidicem kürt afgan suriyeli ıraklı ne kadar varsa işte onlarla size mutluluklar umrumda mısınız ulan ülke yıkılsa umrumda değil Türk ülkesi değil sonuçta .

Ne zaman bir konuya girsem hep senin mesajın var. Sabah akşam burdasın. Buraya ayıracağın vakti ek bir iş yaparak harcarsan daha çabuk ülkeyi terkedeceğini umuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk321

quote:

bekle almazlar 3 sene sonra forumda olursan görürsün para biriktiyorum şu anda bile gidebilirim ama imkanım yok parasız gidersem hayat kuramam para biriktiriyorum bir kaç sene daha sabredip defolup gidicem kürt afgan suriyeli ıraklı ne kadar varsa işte onlarla size mutluluklar umrumda mısınız ulan ülke yıkılsa umrumda değil Türk ülkesi değil sonuçta .

Ne zaman bir konuya girsem hep senin mesajın var. Sabah akşam burdasın. Buraya ayıracağın vakti ek bir iş yaparak harcarsan daha çabuk ülkeyi terkedeceğini umuyorum.

akşamları yazıyorum sadece gündüzleri çalışıyorum.

• quote:

quote:

ülke battı referanduma saygı duymuyorlar bir tane büyük devlet kutlamadı içerde bilmem kaç gazeteci var istersen katar ayarında zengin ol almazlar belki bütün ülke trakya ya da ege gibi olursa
  • Zaten almıyorki zarar heasabı kime.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

Bu sorunun önemli bir ayağını da Avrupanın yaşlanan nüfusu oluşturuyor. Oyle bir Medeniyet insa ettiler ki aile, toplum, nesil, akrabalık kavramları eski onemini kaybetti. Şimdi isteseler de toparlayamiyorlar. Biz 20 25 yil icinde buyuk bir felaket yasamazsak gelecek bizimdir.

Ne alaka? Robot teknolojisi, otomasyon geliştikçe insana ihtiyaç azalıyor. 10 tane çocuk doğurup ziyan mı etsinler?
    Onlarda az sayıda okumuş nüfus yeter artar bile geriye kalan vasıfsız işleri de göçmenlere yaptırırlar.

İnovasyon, ar-ge fikir üretimi vb. konular büyük oranda genç nüfusa bağlı. Bu en önemli olanı. Önemli bir diğer konu robotlar insan doğuramaz. Doğuramayınca ortada bir ingiliz Alman Fransız vb. milleti kalmıyor.
    Zannedersem sen genç nüfusu sadece fabrika işçisi olarak değerlendirdin o nedenle böyle bir cevap verdin.

• Vay be. Adamlar kendi kendini yok ediyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

bekle sen alırlar bir tarafların açık kalmış kapat geçti artık geçti ulan ben her gün lanet okuyorum sövüyorum bu ülkede yaşadığım her gün haram oluyor bana elin eğitimli kütlürlü bilgili adamı seni kapısından sokmaz allah din kitap saçmalıkları ile kafayı yemiş ışidci olmaya meyilli adam ile dolu ülkeyi ne yapsınlar ekonomi de bekle düzelir sen euro 4.13 5 olur yakında dolar da merkez bankası yıl sonu beklentisi 3.75 4 ü bulur o da batıyoruz beter olun yıkılır inşallah .

Umarım yıkılmaz yıkılırsa da bu zihniyetin üzerine yıkılır inşallah :)

• Şu an avrupanın ve dünyanın gözünde Türkiye = tiner çekip çekip sağa sola sataşan adanalı bir genç. Böyle bir ülkeyi kim ne yapsın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

quote:

İnovasyon, ar-ge fikir üretimi vb. konular büyük oranda genç nüfusa bağlı. Bu en önemli olanı. Önemli bir diğer konu robotlar insan doğuramaz. Doğuramayınca ortada bir ingiliz Alman Fransız vb. milleti kalmıyor.
    Zannedersem sen genç nüfusu sadece fabrika işçisi olarak değerlendirdin o nedenle böyle bir cevap verdin.

Seni okuyan biri sanır ki doğum oranı sıfır. Yok öyle birşey. Nüfusları azalabilir ama refahlarını koruyorlar. İngiltere 80 değil 50 milyon olsa ne olur?
    Pis işleri de gelen göçmenlere yaptırırlar. Piyasada işler sürekli azalıyor 10 çocuk yapıp asgari ücretle süründüreceğine 1 tane yapıp okutup iyi şartlarda yaşatıyorlar.
    Bir de insanlar ülke, millet için değil kendileri için yaşar. Türkiye bile 1970'lere kadar nüfus arttırmaya çalıştı sonra bundan vazgeçti.
    Hem alman, ingiliz olmak doğumla değil ortak kültürle olur. Amcam 40 yıldır ingilterede ve çocukları ingiliz oldu. Aynı kökteniz ama onlar ingiliz kültürüyle yaşıyorlar ortak değerimiz yok.

• KEZBAN tribi nedir? Nasil atilir?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.