Şimdi Ara

Avrupa Ligi 2. Tur İkinci Maçımız | Beşiktaş - Liverpool | 26.02.2015 (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.726
Cevap
9
Favori
34.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CarllGallagher

quote:

Orijinalden alıntı: OttomanEmpire86

Sampiyonluk ümidim yoktu dün onunla tolgayi izleyince tekrar artti ğmidim

Allah tn olcay penaltı atmadı bu arada beyler. Allah tan çıkmıştı yav

:D haklısın bro

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün Liverpool maçı özetini 100.kez izleyişim be ne unutulmaz bir zafer.Dün o suskun kaldığımız 8 senenin acısını haykırarak çıkardık resmen.Helal olsun çocuklara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

quote:

Orijinalden alıntı: CarllGallagher

quote:

Orijinalden alıntı: OttomanEmpire86

Sampiyonluk ümidim yoktu dün onunla tolgayi izleyince tekrar artti ğmidim

Allah tn olcay penaltı atmadı bu arada beyler. Allah tan çıkmıştı yav

:D haklısın bro

Aynn dostum ama sence allah var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım hocam teşekkürler.Sırf şu stad yetişir umudu ile bu sene passolig zımbırtısını aldım ama yanımda gelecek arkadaşlar için öğrenmek istiyordum böylesi daha iyi olmuş
    @Lodbrok

Cevabınız için sizede teşekkürler hocam
    @damardangiren
  • Hocam eline koluna saglik mükemmel yazmissin

• Stan Marsh kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Kitap yazılır bu maça ama hislerimi en minimal düzeye, en baside indirgeyerek yazmaya çalıştım. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Ayrıca sanırım Atletico lusunuz. Benim de 2.takımımdır Atletico

• quote:

Orijinalden alıntı: LeTissier

Teşekkür ederim hocam. Kitap yazılır bu maça ama hislerimi en minimal düzeye, en baside indirgeyerek yazmaya çalıştım. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Ayrıca sanırım Atletico lusunuz. Benim de 2.takımımdır Atletico

Evet hocam Beşiktaş'a çok büyük sempati duyarım. Ikinci takimim sayilir.

• Stan Marsh kullanıcısına yanıt
    Ne güzel. Calderon'da turu alacaktır Atletico. Cholo'ya ve takıma güvenim tam.

• quote:

Ne güzel. Calderon'da turu alacaktır Atletico. Cholo'ya ve takıma güvenim tam.

Inşallah hocam. Simeone isi biliyor.

• quote:

Konuya baktım da gerçekten bilgisiz arkadaşlar galibiyete gölge düşürmek için saçmalamış. Bizlerle tek yürek olan diğer takımlarımızın taraftarlarına da çok teşekkürler. Bakın arkadaşlar gerek Türk futbolu gerek ülke olarak iyi şeyler yaşamıyoruz. Böyle maçlarda tek yürek olmaya ihtiyacımız var. Ben Beşiktaş'ın galibiyetinden sonra tura çıktım ve çok güzel bir şey farkettim. Eskiden örneğin Fb turlar Gs ve Bjkliler tebrik ederdi. Fakat dün turda bir sürü Fenerbahçeli ve Galatasaraylı da gördüm. Çok duygulandırdı beni bu durum. Böyle şeylere ihtiyacımız var. Birbirimizi karalamaya değil. O kadar garip ki Beşiktaş müthiş futbol oynamışken 'bala kazandı, lpool kötü oynadı vs.' diyenleri görünce insanın gülesi geliyor gerçekten. Bu kişilerin futbol zekalarının olmadığını, tuttukları takımın 11 lerini bile zar zor sayabilen adamlar olduğunu, hatta eğer ki Beşiktaş elenseydi seneye lig şampiyonunun ön elemeli gideceğinden haberlerleri olmayan adamlar olduğunu düşünüyorum. Zaten kendi taraftarları gereken cevabı vermiş arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu galibiyet ülkemiz için de çok büyük bir galibiyet olmakla birlikte çok kritik bir galibiyet oldu bu durumdan ötürü. O kadar kötü olurdu ki seneye CL gruplarına bile takım sokamayabilirdik.

Maça geleyim biraz da. Beşiktaş ilk yarı üretemedi gibi düşünebilirsiniz. Aslında Beşiktaş doğru olanı yaptı. Yenilecek bir gol turu kaybetmek demekti. Bilic satranç oynadı. Tam bir taktik savaşı vardı. 0-0 ilk yarıda Beşiktaş için olumlu sonuçtu. Bilic takımı hiçbir zaman dengesiz bir biçimde hücuma çıkarmadı. Dengeden ödün vermedi. Rakibe geçit vermeyerek golü kovaladı. Liverpool top kendisindeyken 3-5-2, Beşiktaştayken 5-3-2 oynadı. Rodgers bunu istese de aslında Bilic'in istediği buydu. Liverpool tuzağa düştü. Fıtığıyla başı dertte olan ve maçta iyi bir performans sergileyemeyen Sosa yerine Tolgay'ın girmesi çok önemli ve yerinde bir değişiklikti. Tolgay ortasahanın biraz ilerisinden denedi. Güzel şutu sinyali verdi ve Gökhan Töre'nin kilidi çözdüğü pozisyonda, Demba Ba'nın asistiyle ve Tolgay'ın gelişine güzel şutuyla golü buldu. Beşiktaş 2.yarıda rakibine geçit vermedi ve golden sonra bundan ödün vermedi, oyununu bozmadı. Olcay golden sonra toparlandı. Liverpool sürekli oyunun temposunu düşürmeye, oyunu soğutmaya çalıştı. Uzatmayı istiyordu zira Beşiktaşlı oyuncuların oyundan düşmesi, uzatmayı kaldıramaması mümkündü. Beşiktaş rakibini baskı altına aldı, ortasaha üstünlüğünü tamamen ele geçirdi. 90. dakikada Demba Ba direkleri salladı. İçimizden bir parça koptu sanki o an. Olacak iş değildi. Uzatma dakikaları başladı. Liverpool Beşiktaş'ın baskısını kıramadı ve oyunu sürekli soğutmaya çalıştı. Fakat unuttuğu bir şey vardı. Beşiktaş oyundan düşmeyecekti. Ne olursa olsun golü arayacak, gereken mücadeleyi verecekti. Nitekim Beşiktaş 120 dakika sonunda dimdik ayakta kaldı. Serdar, ilk maçına çıkan Opare, Necip... Hepsi kendini aşmıs, büyük hırsla, büyük mücadeleyle Liverpool'un yıldızlarına geçit vermediler. Helal olsun hepsine. Penaltılarda kaleci ve penaltıcılar faktörlerinden dolayı Liverpool'un şansı daha yüksek görünüyordu. Bilic penaltıyı kimlerin kullanmak istediğini sorduğunda 7 oyuncu atıldı ileriye. Bilic kimseyi zorlamak zorunda kalmadı. Demba Ba'nın penaltısı hariç Mignolet tüm köşeleri tutturdu. Fakat Beşiktaş 5 penaltısının 3 ünü tavan astı ve Mignolet bunları köseyi tuttursa da tutamadı. Çok iyi vuruşlardan sonra top Lovren'indi. Herkes içinden bir şekilde kaçırmasını istiyordu. Nefesler tutuldu, Lovren topu dısarıya attı. (itiraf edeyim Lovren'in vurusunda kanalı cevirdim totem yapmak için ).

O an futbolcuların, TV başındaki herkesin, stattakilerin, yedek kulübesinin, Bilic'in, Ercan Taner'in tüm heyecanı, hırsı, isteği, duaları milisaniyeler içerisinde mükemmel bir coskuya, zafer haykırışlarına, gözyaşlarına dönüştü. Beşiktaş İngiltere Devi'ni, UEFA Avrupa Ligi'nin en büyük favorilerinden Liverpool'u elemişti. Evet, Beşiktaş final oynamadı, evet kupa kazanmamıştı. Ama sadece Liverpool'u değil, Türk Futbolu'nun makus talihini de yenmişti. Bu bayram havası, bu coşku kağıt üzerinde herhangi bir takımı elemekten mütevellit değildi. Ve yine bu galibiyet seneler önce yenilen 8 golün intikamı değildi. Galatasaray'ın kazandığı UEFA Kupası'ndan beri büyük bir çukura sürüklenmekte olan Türk Futbolu'na yeniden 'ayağa kalk' demekti. Bütün Türk kulüplerine 'takım içi arkadaşlığı sağlar, gencleri yüreklendirirseniz inanın bunların devamı gelir.' demekti.

Dilerim ki Türk Futbolu nice başarılara mazhar olsun. Dilerim ki büyük renklere gönül verenler artık tek statta buluşabilsin. Dilerim ki Türk takımlardan birinin galibiyeti ile, tüm Türk halkı sevinç gözyaşlarına boğulsun. Dilerim ki çocuklarımız rakip takımların hezimetleriyle dalga geçmek yerine, tarihi zaferlere haykırsın...

Yazıyı okumamış arkadaşların bir iki dakika zaman ayırıp göz gezdirmesini rica ediyorum, hocam sana da teşekkür ediyorum bu güzel yazı için. Bir Galatasaraylı olarak ben de kendi takımım gibi sevindim, bizler birbirimize böyle zamanlarda destek olmazsak yaslanacak bir omuzu hiçbir zaman bulamayız. C.Brugge maçında başarılar.

• ChuckMolfred kullanıcısına yanıt
    Bizi bizden baskası ne korur ne kollar. Biz aslında böyle bir millet değildik. Şimdiki durum malesef canımı sıkıyor. Maça giden Galatasaraylı Fenerbahçeli taraftarlar oldu biliyorum. Ve Beşiktaş yerine Fb, Gs, Ts olsa o statta imkanım oldugu takdirde giderim. Oyun, oynanınca güzel. Tebrikleşmeler olunca güzel. Birbirimizi yemek, zaferlerimizi gölgelemek yine bize zarar verecektir. 6 yerken 8 yerken hep birlikte üzülüp, tarih yazarken birlikte coşduğumuz zaman başarı da gelecektir. Çok teşekkür ettim okuduğunuz için. Gururumuza ortak olduğunuz için.

• Tek temennim sizin veya benim gibi düşünebilen, maçlarda olay çıkarmadan rekabeti saha içinde bırakan, söz konusu avrupa olduğunda tek yürek olmayı bilen rakip veya aynı takımın taraftarlarıyla gerek lig gerek derbi maçlarını eskisi gibi yanyana izleyeceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyorum. UEFA Finali'ni oynadığımızda, CL'de Real'i, Juve'yi devirdiğimizde bizi destekleyenlere sırtımızı çevirmek bize yakışmaz.

• ChuckMolfred kullanıcısına yanıt
    Sizin gibileri gördükçe ne kadar umutsuz olsam da 'acaba?' diyorum. O günler gelir umarım. Umarım çocuklarımız, torunlarımız biz gibi düşünür.

• Galatasaray taraftarı olarak gurur duydum Beşiktaşın zaferinden bundan sonraki rakip livirpool dan zayıf bence Beşiktaş kolaylıkla çeyrek finale yükselir bence.
  • Nike kullanıcısına yanıt
    TEBRİKLAR BEŞİKTAŞIM
  • Anadolu takımları olarak istanbul hegamonyasını hiç sevmemişizdir ama kendi adıma konuşayım iş Avrupa Kupasına falan gelince sanki o takımın taraftarıymışım gibi desteklerim. Umarım Beşiktaş gidebildiği yere kadar gider ve inşallah kupayı ülkemize getirir.

• Ben bir Beşiktaş'lı olarak takımımızı tebrik ediyorum ve şimdilik mutluyum, ama doğrusunu söylemek gerekirse Beşiktaş'ın oyunundan pek memnun değilim. Beşiktaş iyi oynadı ama neye göre iyi oynadı, bunu tartışmak gerekir. Sadece çok güzel defans yaptık, rakibe pozisyon bulma konusunda pek fırsat vermedik. Dünkü maçta zaten önemli olan gol yememekti ve biz bunu başardık. Eğer ki Beşiktaş bir gol yeseydi turu geçmek için üç gol atmak gerekiyordu buda bu futbolumuzla ve Liverpool gibi bir takımı düşündüğümüzde imkansız gibi birşeydi. Sonuç benim beklediğim gibi oldu. İyi defans yaptık ve bir gol bulduk ama maçın penaltılara kalmasını beklemiyordum, uzatmalarda bir gol daha atar işi bitiririz diye düşünüyordum olmadı. Sonuçta maç penaltılara kaldı, rakip ile %50 şansımız vardı iş bu duruma gelmemeliydi. Liverpool'un kalecisi daha tecrübeli ve iyiydi neyseki şans bizden yana oldu ve penaltıları kazandık. Oyuncularımızın penaltı performansı beni şaşırttı diyebilirim, penaltıları kesin kaybederiz gözüyle bakıyordum doğrusu sürpriz oldu.

Şimdi gel gelelim eleştirilere. Sorun şu ki; Beşiktaş gol atmakta zorlanıyor, forvet sıkıntımız var. Demba Ba nın performansından memnun değilim, fırsatçı ve hızlı bir oyuncu karambolden goller atabiliyor ama teknik olarak iyi bir forvet sayılmaz, şutları isabetsiz etkisiz ve rasgele çekiyor. Çalım konusunda iyi değil top kaptırıyor pozisyonları harcıyor. Şimdilik forvet konusnda elimizdekilerin en iyisi yine Demba Ba dır. Mustafak Pektemek takımdan acilen gönderilmelidir,, bu oyuncunun takıma hiç bir yararı olmamakla birlike çok fazla zararı vardır. Msutafa 2. ligde bile oynayamaz, topu ayağında tutamıyor. Efendiliğine Beşiktaş sevgisine lafımız yok ama duygusallığa da gerek yok. Takımın menfaatlerini düşünmeliyiz, bu oyuncunun takıma hiç bir katkısı yok sevinemiyoruz.
    Aynı şekilde Olcay, koşması gereken toplara koşmuyor, pozisyonları değerlendiremiyor, şut tekniği iyi değil, çalım atamıyor. Benim şahsi fikrim takımdan gönderilmeli ama durakca da ilk 11 de sahaya çıkmamalı yedek olarak değerlendirilebilir. Olcay biraz daha azimli olması ve tekniğini geliştirmesi gerek bu futboluyla hiç tatmin edici değil.

Olcay, Motta, Necip, Mustafa, Ersan, İsmail, Serdar bu futbolcular takımdan acilen gönderilmeli, bunların yerine kaliteli bir forvet bir sağ kanat birde defans oyuncusu alınsa o zaman daha iyi bir Beşiktaş izleriz. Necip dün iyi bir maç çıkardı ama genel olarak performansın memnun değilim. Defansta yaptığı kritik hatalar yüzünden çoğu maçta goller yiyip yenildik. Aynı şekilde Ersan, İsmail ve Motta da savunmada telefisi mümkün olmayan hatalar yapan futbolculardır. Beşiktaş gibi bir takımda oynuyorsan böyle basit hatalar yapmayacaksın.

Sonuç olarak rakibimiz Club Brugge ve iyi bir takım. Mesajın başında belirttiğim gibi Beşiktaş gol atmakta çok zorlanıyor, savunmayı delip geçecek bir Gökhan Töre vardı birde dünkü maçta oyununu beğendiğim Tolgay eklendi. Bunların dışında Olcay olsun Demba Ba olsun Sosa olsun çok etkisiz kalıyor ve gol atamıyoruz. Orta saha ve defans oyunumuzdan şimdilik memnun olsamda önemli olan pozisyon üretim gol atmaktır. Bunu başaramazsanız şampiyonluk ta hayal olur uefa da hayal olur. Hadi bakalım hayırlısı olsun. :)

• kura süper olmuş yolun açık olsun beşiktaş
  • Tamam sakin olun bjk iyi bir iş başardı hatta club b.yi de eleyebilir ama bilic ve bazı futbolcular bu takımın hataları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler size bir sorum olacak. Ben ilk gideceğim maça bir arkadaşımla beraber (Brugge maçı). Öğrenciyiz malum kuzey ya da güneyden alacağız bileti. Farklı semtlerde oturuyoruz. Mesela ikimiz de kendi semtimizdeki Kartal Yuvası'ndan aldık biletimizi. Bilet kuzeyden. Maç günü stada girip kuzey tribününden istediğimiz yere oturabiliriz değil mi? Yan yana olabilir miyiz yani? İlk defa futbol maçına gideceğim basketbolla aynıdır diye düşünüyorum ama sormak istedim. Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.