Şimdi Ara

Avrupa'da Üniversite Eğitimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben Türkiye'de uluslararası ilişkiler bölümünü okuyorum. Daha 1. yılımı okuyorum ama seneye Avrupa'da -aklıma en çok yatan İtalya- okumak istiyorum. Ama ortalamamı dikkate almayacak ve inanılmaz pahalı olmayacak üniversiteler arıyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım ve öneri bekliyorum.

• Bildiğim kadarıyla ielts toefl sınavlarında yüksek puanlar alman lazım.Lise ortalamalarına kadar istiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up up up!!!

• Maddi açıdan sorun yaşamak istemiyorsan şu kapitalist beşliyi sakın seçme!: ABD, Birleşik Krallık, İtalya, Avustralya, Kanada. Hepsi paranı sömürür ve eğer zengin bir ailen yoksa bir dönem bile okuyamadan geri Türkiye'ye dönersin ben de zamanında ABD hayallerine düştüm ta ki üniversitwlerin ücretlerinin $45.000 $50.000 dan başladığını öğrenene kadar En iyi seçim Almanya ve Fransa'dır kardeşim Uluslarası ilişkilerniçin Fransa daha uygundur. Gidip Pariste okuma Yine cebinde paran kalmaz 200.000 nüfuslu şehirlerin çok güzel üniversiteleri bulunur tüm avrupa'da Fransa hakkında pek bilgim olmasa da Almanya için bahsettiğim üniversitelere örnekler: RWTH Aachen, KIT, Heidelberg Üniversitesi diyebilirim Umarım yardımcı olabilmişimdir kararını Almanya olarak kesinleştirirsen özelden yazabilirsin yardımcı olurum tüm konularda

• Isaac Albert Planck I kullanıcısına yanıt
    İspanya'da yüksek lisans hakkında bilgin var mı peki hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: HatersGonnaHate

İspanya'da yüksek lisans hakkında bilgin var mı peki hocam

Hocam şöyle eğer IB (uluslararası bakalorya) diploması veren bir okuldan mezunsanız veya alman fransız ya da italyan liselerinden birini okumadıysanız İspanya'nın dil sınavı selectividad sınavına girmelisiniz İspanya da üniversite için ücret isteyen bir ülkedir ama yuakarıda bahsettiğim beşliden katlarca daha ucuzdur bu ücret: yıllık €1000 ila €3000 arasında değişmekte genel olarak diğer AB ülkelerinden farklılıkları bunlar AB'deki gibi Lisans 3 yıl sınavsız

• Isaac Albert Planck I kullanıcısına yanıt
    Hocam üniversite değil yüksek lisans yani master hakkında sormuştum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HatersGonnaHate

Hocam üniversite değil yüksek lisans yani master hakkında sormuştum

O konuda bi bilgim yok ama sana yardımcı olabilecek üç yurtdışı danışmanlık hizmeti sitesi veriyim:

www.elt.com.tr

www.hotcourses-turkey.com

www.academix.com.tr

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.