Şimdi Ara

Avrupa'da satılacak yeni Honda Civic e:HEV tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Avrupa'da satılacak yeni Honda Civic e:HEV tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

2022 Honda Civic Hatchback'in Avrupa pazarında satılacak versiyonu tanıtıldı. Söz konusu model sadece e:HEV adı verilen hibrit versiyonla satılacak.

Civic e:HEV özellikleriyle neler sunuyor?

2022 Honda Civic e:HEV'deki hibrit sistem Atkinson çevrimli 2.0 litre dört silindirli ünite ve iki elektrik motorundan oluşuyor. Elektrikli motorlarının ikisi de ön tarafta bulunuyor. 72 pil hücresinden oluşan lityum iyon batarya da arka koltukların altına konumlandırılmış. Benzinli ünitenin yüzde 41 termal verimlilik sağlayan yeni bir güç kontrol ünitesiyle kontrol edildiği belirtiliyor.

Civic e:HEV'in güç aktarma sistemi, elektrik, hibrit ve benzinli modlar arasındaki geçişleri otomatik yapıyor. Sürücü ise Eko, Normal, Sport ve Kişisel modlar arasında seçim yapabiliyor. Söz konusu sistem toplamda 184 PS güç ve 315 Nm tork üretiyor. Üretilen güç, Honda'nın mekanik sürtünmeyi azaltan sabit vites sistemiyle ön tekerleklere aktarılıyor. Japon üretici, bu kombinasyonla 5 l/100km'den daha az yakıt tüketimi hedefliyor.

Avrupa'da satılacak yeni Honda Civic e:HEV tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleri

Civic e:HEV'in tasarımı geçtiğimiz yıl ABD pazarı için tanıtılan Civic Hatchback aynı. Sadece arka difüzördeki krom detaylar Avrupa'da satılacak versiyonda yok. İç mekanda da sadece orta konsolda fark var o da vites topuzundan dolayı. Bu alanda donanım seviyesine göre 10.2 inç HD renkli LCD gösterge paneli ve 9 inç dokunmatik multimedya ekranı bulunuyor. Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteğinin yanı sıra 12 hoparlörlü BOSE ses sistemi de üst seviyede sunulacak özelliklerden.

Ayrıca Bkz.Mercedes'ten cesur karar: Otonom araçlarının karıştığı kazalarda sorumluluğu üstlenecek

Gelişmiş güvenlik ve sürüş asistan sistemlerinden oluşan Honda Sensing paketi de olmazsa olmaz. 11 hava yastığı, yeni 100 derece geniş açılı ön kamera, iyileştirilmiş yaya, şerit ve araç algılama teknolojisi, yeni sonar sensörler, çarpışma hafifletici fren sistemi, şerit takip asistanı ve trafik sıkışıklığı asistanı gibi pek çok özellik bu kapsamda kullanıcılara sunuluyor.

Yeni Honda Civic e:HEV, 2022'nin sonbahar aylarında Avrupa'da satışa sunulmuş olacak. Fiyatı ise henüz belli değil.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• 2.0 benzinli ünite 2 adette elektrikli motorla ne bileyim daha fazla güç ve tork beklerdim açıkçası.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LaViTz kullanıcısına yanıt

Emisyon korkusu işte üstad…

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke ucuz olsada alabilsek

• Açıkçası bu sene ki tasarımını seviyorum ama Avrupa ve Amerika'daki rekabette piyasaya tutunması zor.

• Arabayı satıp bu tarz hybrid araçlara yönelmem lazım.Şahsen gelirse ben almak isterim.

• montaj34 kullanıcısına yanıt
    Gelirse 1.5 milyon lira verecek misiniz?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tabii ki veremem :) almak isterim dedim , alırım demedim :)

• EV modu yoksa alınmaz gibi

• 2.0 olunca ne oluyor? bizim memleket için ölü doğuyor.

• hybrid motorla ilgili fazla bilgi yok bence. plug in mi, kaç km menzil veriyor elektrikte belli değil. toyota corolla hybridlere benzettim. eğer onlar gibiyse çok geç kalmışlar.

• LaViTz kullanıcısına yanıt
    Atkinson motorlarda fazla güç olmuyor.

• muhtemelen 2.0 atmosferik bir motor kullanılmıştır. Zaten 2.0 Motor ile türkiyeye gelmesi imkansız 1.5 turbo üniteyi kullansalardı keşke daha keyifli bir araç olurdu.

• hibrid olarak 184bg için 2.0lt motora gerek yokki, 1.3lt civarı yeter. hem ağırlıktan tasarruf eder. 2.0lt motorlar sadece turbo ile en az 250bg çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 28 Mart 2022; 12:32:57 >
  • 1.5T neden getirilmiyor acaba? Yeni CVT’nin sanal tepkileri ile 182 PS beklediğimden çok daha seri ve keyifliydi.

Bu kasanın HB’i bize gelmeyecek artık bu belli oldu. 2.0 nedir

• Sirrüs kullanıcısına yanıt
    Hocam hali hazırda 2 adet Civic Hatchback kullanıcısıyım. İki aracım da 8.jenerasyon. Türkiye'de maalesef Civic Hatchback'e karşı bi antipati var :) 10.jenerasyona kadar bana göre sedanlarına göre daha kaliteli araçlar ama piyasa tabiriyle tutulmadı tutulmuyor. Yedek parça deseniz ayrı dert. FD6-FB7 bakkalda bulunabilecek durumdayken hb kasada maalesef yetkili servise mahkum kalıyorsunuz. Artık Honda TR'de getirmeyecek sanırım. Ki bana göre de haklı karar :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ne yazık ki 2.0 motor olduktan sonra bırak hibriti, su yaksa bile bizim memlekette bir anlamı yok..
    Ölü doğmuş bir model daha...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.