Şimdi Ara

Avrupa bitmiş... sosyal yardım alan Türk ailenin bankasında 500bin Euro çıkınca hapis cezası aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
4
Favori
9.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
146 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fransa’da Lorient kentinde oturan ve hiçbir geliri olmayanlara verilen Aktif Dayanışma Geliri (RSA) ile birlikte birçok sosyal yardımdan, eşi de tecilli 6 ay hapis cezasına mahkum edildi. Mahkeme çifte ayrıca 45 bin euro para cezası keserken, Maliye’nin 400 bin euroya kadar ceza kesebileceği belirtildi.

Avrupa bitmiş... sosyal yardım alan Türk ailenin bankasında 500bin Euro çıkınca hapis cezası aldı

Bretagne bölgesine bağlı Morbihan departmanındaki Lorient kentinin Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta görülen ilginç davada resmî kurumları dolandırmak, kayıt dışı gelir elde etmek, ihtiyacı olmadığı halde sosyal yardımlardan yararlanmak suçlarıyla bir Türk aile hakim karşısına çıktı.

Ouest France tarafından verilen habere göre 2016 ile 2017 yılları arasında sadece 7 700 euro gelir gösteren çiftin devletten çocuk yardımı, ev yardımı ve Aktif Dayanışma Yardımı (RSA) olarak toplam 45 bin euro sosyal yardım aldığı belirtildi. iki yıl boyunca gösterilen düşük gelir ve çiftin yaşam tarzından şüphelenen Aile Yardım Fonu (CAF) ile Maliye’nin yaptığı araştırmada çeşitli bankalarda çifte ait 11 banka hesabında 500 bin euro tespit edildi. 

Tüm sosyal yardımları kesilen ailenin reisi, söz konusu 500 bin euronun kardeşine ait inşaat malzemeleri şirketine ait ürünlerin satışında elde edildiği ve bu paranın aslında kardeşinin sahibi olduğu şirkete ait olduğunu ileri sürdü. Satış faturaları konusunda sorulan soruya kaçamak cevap veren şahıs bu tür işlerde fatura yapılacağını bilmediğini söyledi. Hakimin soruları karşısında « kaçak çalıştığını » itiraf eden şahıs, Fransa’da kaçak çalışmanın suç olduğunu bilmediğini ancak bu davayla öğrendiği yönünde savunma yaptı.

Mahkeme heyetinden müvekkillerinin afını isteyen ailenin avukatı, verilecek tüm cezalarla ailenin herşeylerini kaybedeceğini ifade etti. 

Toplanan deliller çerçevesinde suçu sabit görülen Türk aile 45 bin euro para cezasına mahkum edildi. Hakim aile reisini 18 ay tecilli hapis cezasına mahkum ederken, eşi de tecilli olmak suretiyle 6 ay hapis cezası aldı. 

Öte yandan Lorient Maliyesi’nin aileden 400 bin euroya kadar ceza talep edebileceği ifade edildi. Tüm hesapları dondurulan ailenin, Maliye’den kesilecek olası ceza ile sahip olduğu tüm parayı kaybedebileceği belirtildi. 

https://www.postafransa.com/fransada-sosyal-yardim-alan-turk-ailenin-11-banka-hesabindan-500-bin-euro-cikti/

......

Avrupa bitmiş üüüüü sakın gelmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 17 Haziran 2021; 9:2:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Avruba biddi biddi

• haketmiş klasik türk kafasıyla yan gelip yattığı yerden çalışmadan yaşamaya kalkmış gibi dünyada tembellik hazırcılık rekoru kırarız zaten millet olarak araplardan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Haziran 2021; 15:56:18 >
  • Gene dolandırıcılık, gene Türkler...

• Yaa öyle don atlet kalırsınız üstüne birde hapis cezası yapıştırrrrr

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • keşke sınır dışı edilseydi

• quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

keşke sınır dışı edilseydi

aşağıda almanyadan sınır dışı edilen ailenin dramını görüyorsunuz, bu manzalara reiz ve şanlı Türk milleti izin vermez!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

aşağıda almanyadan sınır dışı edilen ailenin dramını görüyorsunuz, bu manzalara reiz ve şanlı Türk milleti izin vermez!!!!

Alıntıları Göster

Yurda döndükleri için nasıl mutlular amaAvrupa bitmiş... sosyal yardım alan Türk ailenin bankasında 500bin Euro çıkınca hapis cezası aldı 

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Yurda döndükleri için nasıl mutlular ama 

Alıntıları Göster

• Türkiye değil orası
    Anında öperler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Yurda döndükleri için nasıl mutlular ama 

Alıntıları Göster

Özellikle soldaki minik yavrumuz nasılda mutlu mutluluktan iki damla göz yaşı süzülmüş yanaklarından.

• ülkeniz cennet değerini bilin, bizim düzenimiz var ondan gelemiyoruz jajaja ich liebe Turkey

• Ne olacak oğlum bu avrupanın hali baktıkça üzülüyorum. Bir de üstüne bizi kıskanıyorlar çatlayacaklar sonunda yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Redeemertr

ülkeniz cennet değerini bilin, bizim düzenimiz var ondan gelemiyoruz jajaja ich liebe Turkey

• Paranın büyüklüğü kahrolası Fransa maliye ve kanunundan kaçınmaya yetmemiş. Mi ? İnsan gerçekten hayret ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Alıntıları Göster

En komiği o ya la.

Malatya kayısısının, bursa şeftalisinin hası ilaçsız yurtdışındaAvrupa bitmiş... sosyal yardım alan Türk ailenin bankasında 500bin Euro çıkınca hapis cezası aldı 

Rusya'da orada burada yediğim Türk meyvelerini Türkiye'de asla yiyemiyorum.

• Hakime bi 50k attırsaymış. Hiç işi bilmiyor bu kırolarda ya...

• Adamlar tespit denetliyor tespit ediyor cezayı basıyor.

• ozgutozkan kullanıcısına yanıt
  • demek düşmana yeterince Türk gönderebilirsek ekonomik olarak çökertebileceğiz.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.