Şimdi Ara

avrupa birliğimi yoksa avrasya birliğimi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tercih cumhuriyet ve demokrasi ise yön doğu olamaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ototeknik

Tercih cumhuriyet ve demokrasi ise yön doğu olamaz.

!up

yine senin de düşüncen seni bağlar. çağdaş uygarlık seviyesi için cumhuriyet ve demokrasi kıssası yeterli değildir. niye batıya kendinizi adapte ediyorsunuz? canı isteyen gider batıda ya da doğuda yaşar o kadar.
  • biri de çıkıp ben uzakdoğu birliği istiyorum derse ne olacak hadi buyur? Doğu-Batı-Kuzey-Güney herkes yön derdinde! böyle sonuca gidilmez.(tarihten ders alınız) kültürel deformasyon tohumlarını bilinçli/siz attırmak isteyen dış kaynaklı bazı gruplar amaçlarına ulaşmak için uyguladıkları legal ve illegal faaliyetlerini, politikalarını gerçekleştirme yolunda... global devinimin sonucu bazı ülkelerin menfaatleri doğrultusunda geleceğe yönelik hedeflerin temeli atılırken bazı ülkeleri de kültürel ve ulusal bağlamda çıkmaza götüdüğü apaçık ortadadır. Hal böyleyken ayağı yere basan, dünyayı pembe rüyalara çevirmek yerine uluslararası ilişkileri doğru tespit edip analize gidilerek doğru karar verilmelidir.
  • Avrasya birliği diyerek olmayacak bir bloklaşmadan bahsediyorsunuz arkadaşlar.Zaten oradaki Özbekistan Kırgzistan gibi ülkeler üzerinde zaten amerika oyunlarına çoktan başlamıştır.Zaten globalleşmeden haberimiz varsa bçyle bir birlik için ümit besleyemezsiniz.çünkü kim ne derse desin bu birlik ırk çerçevesinde oluşacaktır.olamaz yani.izin verselerde olamaz.olmamalı da.
  • Avrupa yakası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osuran Boğa -- 26 Eylül 2005, 15:53:48 >
  • doğu olmaz batı olurmu dedim?
    quote:

Orjinalden alıntı: dreaMMaster

quote:

Orjinalden alıntı: ototeknik

Tercih cumhuriyet ve demokrasi ise yön doğu olamaz.

!up

yine senin de düşüncen seni bağlar. çağdaş uygarlık seviyesi için cumhuriyet ve demokrasi kıssası yeterli değildir. niye batıya kendinizi adapte ediyorsunuz? canı isteyen gider batıda ya da doğuda yaşar o kadar.
  • o zaman bana göre de doğu olmaz diye birşey de olamaz. sadece doğu değil batı olmaz diye birşey de olamaz. niye batı olamaz demedin de doğu olamaz dedin o zaman? neden batı-doğu-güney-kuzey diye genelleme yapmadın da doğu dedin?
  • En güzeli form birliği... En büyük donanım haber başka büyük yok...
  • Dur panik yapma..
    1920 li yıllarda cumhuriyet dersen demokrasi dersen yönün neresi olur?
    Çağdaş uygarlık geçen bir sürü konuşma örneği vardır.1920 lerde çağdaşlık nedir (çağın gereği anlamında).
    quote:

Orjinalden alıntı: dreaMMaster

o zaman bana göre de doğu olmaz diye birşey de olamaz. sadece doğu değil batı olmaz diye birşey de olamaz. niye batı olamaz demedin de doğu olamaz dedin o zaman? neden batı-doğu-güney-kuzey diye genelleme yapmadın da doğu dedin?
  • heyecanlandım bir an kalbim küt küt.
    1920 li yıllar diyoruz 2005'teyiz 2030'da doğu 2060'da uzakdoğu sonra tekrar 2070'de batı sonra 2102'de kuzey, 2110'da güney olursa çağdaş uygarlık seviyesi; bugünden vereceğin kararlar )antlaşmalar( sence nasıl sonuc çıkarır? (gelecek açısından)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreaMMaster -- 26 Eylül 2005, 15:23:20 >
  • Bu güne bakarsak kopenag kriterlerinin bizim için bir sakıncası olduğunu sanmıyorum bence iş maastrih kriterlerinde..
    ekonomik bir çok kriter var ve bunların bedelini ücretliye yıkan bir anlayış var..
    Bir diğer konuda bence ülkemizin temelinin çok sağlam olduğu ha deyince zarar görecek bir durumda değiliz. zaten küreselleşme espirisi ile yaşam uluslar arası sermayenin doğrultusunda geçiyor . hükümetler sadece önünü açıyor.
    kısacası sermaye nere biz ora...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ototeknik -- 26 Eylül 2005, 15:32:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

kürşat ve ilteriş, Elbette ki doğu ülkeleri ile özellikle türki cumhuriyetleri ile ilişkilerimiz artarak devam etmelidir ne de olsa binlerce yıllık ortak bir geçmişimiz var ama bizim yerimiz batıdır. Biz seçimimizi çoktan yaptık artık geri dönemeyiz. Biz batı ile beraber nefes almaya mecburuz. İlteriş bey ayrıca benim Artatürk'ü ne kadar tanıyıp tanımadığımı nereden biliyorsunuz?

sen daha kendi soyunu bilmiyosun .....Türk'ün anavatanı orta asya'dır....batılı olduk diyenler sadece senin gibi özentilerdir......

• quote:

Orjinalden alıntı: set

En güzeli form birliği... En büyük donanım haber başka büyük yok...

komiksin ama seviyeyi düşürmeyelim....
  • quote:

Orjinalden alıntı: homo_sapiens

Avrasya birliği diyerek olmayacak bir bloklaşmadan bahsediyorsunuz arkadaşlar.Zaten oradaki Özbekistan Kırgzistan gibi ülkeler üzerinde zaten amerika oyunlarına çoktan başlamıştır.Zaten globalleşmeden haberimiz varsa bçyle bir birlik için ümit besleyemezsiniz.çünkü kim ne derse desin bu birlik ırk çerçevesinde oluşacaktır.olamaz yani.izin verselerde olamaz.olmamalı da.

bu sözden nefret ediyorum.....'globalleşme'......böle bişey yok yaa....herkes birbirinin kuyusunu kazıyo,siz hala global dünyadan bahsediyosununz....ayrıca asya birligiyle ırk arasında bi bağıntı kuramadım..

• kaotika öncelikle çok basma kalıp konuşıyozun belliki kendi araştırman söz konusu değil duyduklarınla yetiniyosun. şu yazdıkların zaten atatürkçülükle ne kadar alakasız oduğunu gösteriyo ayrıca taraflı yayındanda nasibini almışsın tavsiyem birazda karşı görüşe sahip yazarların ve gerçek aydınların yazılarını oku emin ol aradaki mantık düşünce farkını hemen kavricaksın ama bu biraz da senin milli değerleri ne kadar yukarıda tuttupuna bağlı bu aradada kurşad kardeşimizin dediği çok doğru kimse kararını vermiş değil henüz birde üye ülkeleri araştırsan daha memnun olurum (başta yunanistan) ne kadar mennunnlarmış hallerinden o zaman görürsün tavizsiz ve önyargısız(bize karşı tabiki) her birliğe tabiki varım ama görünen oki bu avrupa bizi parça parça yapsada her türlü mirasımızı bize sildirsede bizi yine kabul etmicek bir kaç ünlü batılı yazarın farklı zamanlarda türkiye hakkında ki yorumlarını okumuştum bunlar avrupanın türkiyeye gerçekte nası yaklaştığını gösteriyor onları bir araya toplayıp burada yazacağım biraz zamana ihtiyacım var ama

• quote:

Orjinalden alıntı: ilteris_1984

kaotika öncelikle çok basma kalıp konuşıyozun belliki kendi araştırman söz konusu değil duyduklarınla yetiniyosun. şu yazdıkların zaten atatürkçülükle ne kadar alakasız oduğunu gösteriyo ayrıca taraflı yayındanda nasibini almışsın tavsiyem birazda karşı görüşe sahip yazarların ve gerçek aydınların yazılarını oku emin ol aradaki mantık düşünce farkını hemen kavricaksın ama bu biraz da senin milli değerleri ne kadar yukarıda tuttupuna bağlı bu aradada kurşad kardeşimizin dediği çok doğru kimse kararını vermiş değil henüz birde üye ülkeleri araştırsan daha memnun olurum (başta yunanistan) ne kadar mennunnlarmış hallerinden o zaman görürsün tavizsiz ve önyargısız(bize karşı tabiki) her birliğe tabiki varım ama görünen oki bu avrupa bizi parça parça yapsada her türlü mirasımızı bize sildirsede bizi yine kabul etmicek bir kaç ünlü batılı yazarın farklı zamanlarda türkiye hakkında ki yorumlarını okumuştum bunlar avrupanın türkiyeye gerçekte nası yaklaştığını gösteriyor onları bir araya toplayıp burada yazacağım biraz zamana ihtiyacım var ama

aklıma ilk gelen Atilla İLHAN. Tam bu konuların uzmanıdır diyebilirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: kurt_1907

quote:

Orjinalden alıntı: homo_sapiens

Avrasya birliği diyerek olmayacak bir bloklaşmadan bahsediyorsunuz arkadaşlar.Zaten oradaki Özbekistan Kırgzistan gibi ülkeler üzerinde zaten amerika oyunlarına çoktan başlamıştır.Zaten globalleşmeden haberimiz varsa bçyle bir birlik için ümit besleyemezsiniz.çünkü kim ne derse desin bu birlik ırk çerçevesinde oluşacaktır.olamaz yani.izin verselerde olamaz.olmamalı da.

bu sözden nefret ediyorum.....'globalleşme'......böle bişey yok yaa....herkes birbirinin kuyusunu kazıyo,siz hala global dünyadan bahsediyosununz....ayrıca asya birligiyle ırk arasında bi bağıntı kuramadım..

olmaz mı hiç?globalleşme var.yani sömürgeciliğin yeni adı globalleşme dir.

asyda avrupa benzeri bir birlik olsa aslında oraya girmek mantıklı olurdu.ama asyada birlik yok.sorun o.mesela amerika avrupa ülkelerini istediği gibi sömürebilir mi?hayır.ama asyada hem de çin ve rusyanın yanıbaşında istediği numaraları çekiyor kimse bir şey yapamıyor.

işte bu yüzden bence türkiye uluslar arası arenada yanlız kalmamalı.AB şemsiyesi altına girmeliyiz.ne olursa olsun.çünkü biz tek başımıza adam olamayacağız.

daha elin yabancılarının bu ülkeye vermiş olduğu zararı düşünmeden önce bizim kendi kendimize verdiğimiz zararın yabancılardan fazla olduğunu hatırlayın.biz daha kendi vatanımıza,kendi çıkarlarımıza sahip çıkmayı beceremiyoruz

• avrupa birliği bana kalırsa bir hrıstiyan topluluğu.bizi almak istememelerinin bi sebebi olarak da bunu görüyorum.aslında söylediğin tarz bir birlikten ziyade biz müslümanları biraraya toplayıp bir güç oluşturmalıyız ve bu pekala mümkün.bugün avrupa birliğine bakarsak üye ülkeler kendi içerisinde çatışıyor ben de bunu senin parçalanmaya yüz tutmuş bir birlik olduğu konusuna olan ifadene dayanarak söylüyorum.yarın birgün sende bir birlik (özeliikle de içerisinde farklı dinlere mensup milletlerden oluşmuş olan) kurarsın fakat daha aynı dine mensup milletler kendi içinde çatışırken bu birlik ülke üyeleri nasıl kendi içinde bi uyum oluştursun.şunu da unutmamak gerekir ki din bir millet için son derece önemlidir.sonuç olarak söylediğin gibi bir birlik kurulsa bile belki cicim ayları verimli olur fakat ben bu işin sonunu pek hayırlı görmüyorum.böyle bir konuya değindiğin için teşekkür ediyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: ilteris_1984

bence bir avrasya birliğinin olması durumu bir müslüman birliği olması durumundan daha yüksek dikkat edin sadece şu forum sitesindeki konulara baksanız gençlerin ne kadar boş işler peşinde olduğumuzu anlarsınız herkez kendi inancını millete aşılama yada karşısındakinin inancına zarar verme çabasında
    aslında şu son günlerde insanların konuşması gereken tek şeyin türkiye olması çünkü resmen bindik bi almete gidiyoz kıyamete
    şimdi ne alakası var diyeceksiniz ama benim anlamadığım bir diğer konuda müslümanım diyenlerin ateistlerle laf dalaşına girmeleri benim bildiğim kadariyle insanların din üzerine tartışmalara girmeleri islamda yasaklanmış(bir kuran ayetini okumuştum şimdi tam tesfirini yapamıcam yanlışsam düzeltin)
    din konusunun bireyin ancak kendi soru cevapları ile çözülebileceği kanısındayım bunun için bana göre bunlar anlamsız tartışmalar bence bunun yaerine politika yapılmalı ama lütfen basmakalıp olanından olmasın

ama siyaset ve politikada yasak

• Ne konuşacağımızı da yazsınlar onları konuşalım. .hep ban kullanmak istemişimdir dur atayım bi tane güzel oluyomuş

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.