Şimdi Ara

Avrupa Birliği, dış sınırlarını açacağı ülkeler listesinden Türkiye'yi çıkardı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
39
Cevap
0
Favori
2.473
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Avrupa Birliği, dış sınırlarını açacağı ülkeler listesinden Türkiye'yi çıkardı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    202 Mesaj

Avrupa Birliği ülkeleri dış sınırlarını hangi ülkelere açıp açmayacağı konusunda görüşmelerini sürdürüyor. Son olarak 1 Temmuz'dan itibaren bazı şatların yerine getirilmesi koşuluyla Çin dahil 15 ülkeye sınırların açılması seçeneği ağırlık kazandı. 15 ülkenin bulunduğu söz konusu taslak listede bu kez Türkiye yer almadı.
    euronews'ün perşembe günü AB yetkililerinden edindiği bilgiye dayandırarak yayımladığı taslak listede Türkiye de yer almıştı. Ancak AFP haber ajansının görüşmelere ilişkin aktardığı son bilgiye göre Türkiye şimdilik listeden çıkarıldı.
    Cuma akşamı büyükelçi düzeyinde yapılan toplantıda birçok ülke konuyla ilgili görüş bildirmedi. Üye ülkelerin bugün Brüksel saati ile 18:00'e kadar görüşlerini bildirmeleri talep edildi. Avrupa Birliği Dönem Başkanlığını yürüten Hırvatistan'ın atılacak adımları belirleyeceği ifade edildi.

Son taslak listede bulunan ülkeler:

• Cezayir
    • Avustralya
    • Kanada
    • Gürcistan
    • Japonya
    • Karadağ
    • Fas
    • Yeni Zelanda
    • Ruanda
    • Sırbistan
    • Güney Kore
    • Tayland
    • Tunus
    • Uruguay
    • Çin (Bazı koşulları yerine getirmesi halinde)

Avrupa Birliği'nin Pekin'e sınırlarını açması halinde Çin'in de aynı şekilde sınırlarını AB vatandaşlarına açması talep ediliyor.
    Andorra, Monako, Vatikan ve Saint-Marin vatandaşlarının da AB'ye girişinin kabul edilme ihtimali yüksek.

Türkiye taslak listeden çıkarıldı
    Taslak listede ABD ile Türkiye'nin yanı sıra Covid-19 vakalarının en çok görüldüğü ülkelerden Rusya ve Brezilya da yer almıyor.
    Schengen bölgesinde serbest bir şekilde dolaşılabildiği için Avrupa Birliği kendi içinde koordinasyonu sağlamaya çalışıyor.

https://tr.euronews.com/2020/06/27/ab-d-s-s-n-rlar-n-acacag-ulkelerin-bulundugu-taslak-listeden-turkiye-yi-c-kard

• İyi yapmışlar. Bu ülkede devlet mart ayında bir tane vaka var diye yalan söyledi. Ocak şubat ayında ölenler, hasta olanlar bir sürüydü. Şuan ki verilerde hikaye.

-"Mültecileri salarız bak ha!" 
    -"AB bizi kıskaniyi"
    -"AB bizi kendi virüslü vatandaşlarından korumaya çalışıyoriki."

eee sen dünyaya karşı güvenini ve itibarını bitirirsen yabancı yatırımcı da kaçar, bütün dünya da gösterdiğin verilere inanmaz. hurma tırmalama hesabı  

quote:

Orijinalden alıntı: samsung95

maske göndermiştik

Onlarda bize mülteci gönderdi. Milyonlarca mülteciyi boşuna tutmuyoruz. Tabi çıkaracaklar bizi listeden.

• Yüzbaşı
    514 Mesaj
    maske göndermiştik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Onlar açmasa da biz hepsine kucak açarız politikası uygulanacak. Para lazım.

|
    |

-"Mültecileri salarız bak ha!" 
    -"AB bizi kıskaniyi"
    -"AB bizi kendi virüslü vatandaşlarından korumaya çalışıyoriki."

ne var ki bunda?

kimse saglik bakanligi verilerine guvenmiyor 

PSN : Jeopol
  • Binbaşı
    1386 Mesaj
    Günde hala 1.500 vaka çıkıyor gayet normal açmaması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

şu ülkede liberal solcuları anlamıyorum.

neyine göre bu kararı veriyorsun be adam! senin sosyalist liberal düşüncene zarar gelmesin diye ben niye riske giriyorum. ulan a2 ye de başlıyorum bir dahaki aya. eee gönder fas a oradan arap alsın gelsin virüsü sonra beni hasta yapsın.

yemin ediyorum beyin yok bu liberal sosyalist alman siyasetçilerde...

e zaten vakası nerdeyse 0 olan ülkelere açmış içinde abd brezilya filan olsa acayip söverdim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Haziran 2020; 17:12:53 >
    |
    |

Agla turizmci, agla havaalani taksicisi, agla ciko! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leipold -- 27 Haziran 2020; 17:32:24 >

MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.

MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.

MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Yarbay
    2293 Mesaj
    İyi yapmışlar. Bu ülkede devlet mart ayında bir tane vaka var diye yalan söyledi. Ocak şubat ayında ölenler, hasta olanlar bir sürüydü. Şuan ki verilerde hikaye.

BİLİRKİŞİ
  • Yüzbaşı
    280 Mesaj

Katılıyorum. Fırsat eşitliği yerine sonuç eşitliği savunmak nedir ya! Bu sözde liberaller yüzünden, liberallik solculukmuş gibi algılanıyor. Liberalim demekten çekiniyorum; liberteryenim diyorum.

Yaşasın kapitalizm, yaşasın meritokrasi, yaşasın hürriyet.

|
    |
    ebavamqko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

eee sen dünyaya karşı güvenini ve itibarını bitirirsen yabancı yatırımcı da kaçar, bütün dünya da gösterdiğin verilere inanmaz. hurma tırmalama hesabı  

Vatan hayini bunlar

|
    |

Orijinalden alıntı: samsung95

maske göndermiştik

Onlarda bize mülteci gönderdi. Milyonlarca mülteciyi boşuna tutmuyoruz. Tabi çıkaracaklar bizi listeden.

|
    |
    Bunlar da zengin ailenin şımarık çocuğu gibiler, açmasınlar daha iyi, Avrupa'ya göre daha iyi durumdayız. Sokağa çıkma yasağı kalkınca gördük İtalya'daki İspanya'daki kekoları da miting alanı gibiydi her yer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2447 Mesaj
    Yani şimdi alamancı kardaşlar buraya gelip hava atamayacak mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2925 Mesaj

Akıllarınca ambargo uyguluyorlar başınıda Fransa çekiyor. Akdenizde ve Libyada istediklerini rahatça yapamadıkları için boyle agresif davranıyorlar. Bizde bir Avrupa ülkesine gidebilmek için donumuza kadar beyan ediyoruz. Müstahak bize.

|
    |

Ezik gibi iyi görünmek için vatandaş yerine şunlara yardım yaptılar, ne diyeyim ben bu yağcılara...

Sorsan hadlerini bildirdik diye aslan kesiliyorlar, memleket sınırlarından çıktıkları anda kedi yavrusuna dönen tipler.

Ya sağlık bakanlığı rakamlarla oynayıp bizi yiyor, ya da Ab tarafından gayri resmi ambargo uygulanacak. Hani Suriyeliler gönderiliyordu, ne oldu o mevzuya?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 27 Haziran 2020; 22:31:13 >
    |
    |

maskeleri geri alalım aga bi de kapıları açalım suriyelileri salalım üstlerine.

|
    |
    Haberi kimse okumuyor galiba, yine, ben olsam bende almamcılar toplanmış çünkü.

Abd yide almıyorlar!

(not; radyoterapi-radyasyon güvenliği soruları cevaplanır)

500pxcom/mertyucel
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
bankalar.org
SEO
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.