Şimdi Ara

AVR Kararsızlığı :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Hi-Fi işine bulaşalı yaklaşık 1ay oldu bulaşmaz olaydım diyorumHoparlör takımını Pure Acoustics Proxima 60 olarak temin ettim.Fakat bi çok kişiyle görüşmemden fikir almamdan dolayı avr konusunda işin içinden çıkamadım
    3şık arasında kaldım gibi Pio Vsx 528-K Pio Vsx 921-K ve son şık olarak Denon X2000
    Son 4gün arkadaşlar sipariş geçicem artık yardımlarınızı bekliyorum.Ekstra model eklemesi yapacak arkadaşlar artılarını da belirtirse çok makbule geçer.Simdiden Tşk Ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada hafta sonu Ankarada 3tane media markt Şubesi gezdimMedia Markt bu işi bitirmiş ne avr ne kablo ne hop takımı var.Artık sanırım hi-fi işinden elindeki stokları bitirince çekilecekler ordaki çalışanlardan biri bu bilgiyi verdi.

• harun_n kullanıcısına yanıt
    Sahibinden de denon x2000 kampanyası yapan firma var bi bak istersen 9 taksit get ilanı mevcut...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-denon-avr-x-2000-7-plus1-receiver-amfi-kampanyali-176947343/detay

@harun_n
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteor0636

Sahibinden de denon x2000 kampanyası yapan firma var bi bak istersen 9 taksit get ilanı mevcut...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-denon-avr-x-2000-7-plus1-receiver-amfi-kampanyali-176947343/detay

@harun_n

Sağolun görüştüm kendisiyle hocam 1400tl fiyat verdi havale veya mağazadan alım yaparsambenim asıl sorunum hangi model ve markayı almam gerektiği

Güncel yeni seri Onkyo Tx-Nr 636 yıda bir incele derim.Bu işlerde karar vermek biraz zor bende Denon ve Onkyo arasında kalmıştım...

• gsa elektronik ORHAN beye bak sana yardımcı olacaktır selamlar
  • Almayı düşündüğünüz üç anfide sizi üzmez ama diğerlerine göre denon fiyatıyla öne çıkıyor bu işlerde nekadar düşünürseniz kafanız karışır keşke önce anfiyi alıp sonra hopörlör tercihi yapsaydınız bence denon fazlasıyla işinizi görecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Almayı düşündüğünüz üç anfide sizi üzmez ama diğerlerine göre denon fiyatıyla öne çıkıyor bu işlerde nekadar düşünürseniz kafanız karışır keşke önce anfiyi alıp sonra hopörlör tercihi yapsaydınız bence denon fazlasıyla işinizi görecektir

Aslına bakarsanız bende önce amfi almak istiyodum fakat hop.takımını alacağım yerde sadece 1 adet kaldığı söylendi.Bu yüzden biraz aceleci davranmak zorunda kaldım.528-K yeni seri sanırım 921-K biraz daha eski denon zaten aklımı çeldi :D Biraz daha üstün diğerlerine göre sanki yorumları da hiç fena değil daha doğal olduğu söyleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

gsa elektronik ORHAN beye bak sana yardımcı olacaktır selamlar

Sitesinden baktım fakat bu 3 üründe görünmüyor hocam.
  • Adı geçen modellerin özellikle 921 modeli güncelliğini epey yitirdi ( ilk satış tarihi 2011 yılı her yıl yeni model çıkıyor VSX-922 , VSX-923 ) hala satan birileri var ama 999 TL ye daha önceden satılan ürünü şimdi 1.2 - 1.3 lerde satıyorlar,,, Vsx-528 Modeli de geçtiğimiz aylarda tamamen bitti şimdi 2 model mevcut ilki Pioneer VSX-529 Modeli Diğeri ise geçtiğimiz hafta Eisa Da 2014 - 2015 sezonunun en iyi av receiverı ödülünü Alan Pioneer VSX-924 Modeli Denon İçinde AVR-X2000 bitti şimdi avr-x2100 modeli geliyor Bu yüzden sizin sorduğunuz modeller pek etrafda olmaz Şimdi Mantık olarak VSX-529 Modeli size en uygun olanı neden diyeceksiniz seçtiğiniz ürünlerin fiyat range leri gözü önüne alınınca bu model daha çok öne çıkıyor Ama vsx-924 Modelini alıp çok ama çok şeye sahip olabilirsiniz . Şimdi liste fiyatları yüksek tabi biraz pazarlıkla mantıklı rakamlara gelecektir ama size bir kaç ekstra söylemek gerekirse bu ürünü almak için yeter ,,,, Sabre DAC , Zone 2 HDMI , Dahili Wi-fi , Dahili Bluetooth , 4K , 4K Upscaling , Front Pre-Out , Hdmı 2.0 Ve daha bir çoğu Şimdi genelde sinema kullanıcısı bazen müzikde de performans bekliyor ama bu güne kadar avr lerde bu pek mümkün olmuyordu yada çok para verip üst düzey avr ler alınıyordu bir başka yöntemide stereo amfi alıp sisteme entegre ediliyordu Pioneer Bu Sezon SABRE DAC ile bu seviyedeki modellerde de artık iyi netice müzik dinlenebileceğini gösterdi FLAC dosyalarının havada uçuştuğu dönemde stream yapıp müzik dinlemek çok moda oldu yada nas disk server kurmak vs bunları düşününce kesinlikle VSX-924 alınır Ama iş bütceye takılırsa yapacak birşey yok .

Selamlar

AVR Kararsızlığı :) AVR Kararsızlığı :) AVR Kararsızlığı :)

• 0sedan 0 kullanıcısına yanıt
    Ayırdığınız vakit ve fikirleriniz için öncelikle tşk ediyorum.Bu işin ucu bucağı yok öncelikle 1ayda bunu öğrendimbütçe konusunda aslında bi sıkıntım yoktu taki düğün işin içine girene kadarbu işe 1500tl bütçe ayırarak başladım fakat şimdi toplam aşağı yukarı 2500tl olacak gibi924 güzel bi ürüne benziyo bide K modeli var sanırım fiyat ortalama 2500tl civarı benim için çok yüksek bi ücret 529u henüz inceleme fırsatım olmadı diğer ürünleri seçmemdeki amaç fiyatları yoksa zaten bende yeni sürüm ürün almak istiyorum fiyatlar zorluyo bizleriAvr için yaa bi 5-6 ay daha beklemem gerekiyo yada şuan maksimum 1300-1400tlye almam gerekiyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harun_n -- 9 Eylül 2014; 0:49:27 >

• vsx-529'u henüz somut görmedim. önceki seleflerinin devamıysa elinde ki hop. takımını kaldırmakta zorlanır.
    denon pioneer harman sony marantz nad vb. bunların belli başlı modelleri insanı üzmez. yeter ki ne lazım ne lazım değil ona bakmalı. çok ıvır zıvır özelliği sevmem. aman.
    yinede kağıt üstünde ne özellikler vara bakmalı. network, amplifikasyon ve ses yetenekleri vb. gibi...
  • 0sedan 0 kullanıcısına yanıt
    Mobilde olduğum için alıntı yapmak sıkıntı😊hoparlör takımını aldım ama daha nasıl bi sesi var onu bile bilmiyorum 500serisi sanırım giriş 900serisi biraz daha orta segment oluyo 924modelini bi inceleyin fikirlerinizi merak ediyorum doğrusu ayrıca sanırım öveçlerde gsa elektroniği bi ziyaret edicem orhan beyden bi fikir alalım

• quote:

Orijinalden alıntı: harun_n

Mobilde olduğum için alıntı yapmak sıkıntı😊hoparlör takımını aldım ama daha nasıl bi sesi var onu bile bilmiyorum 500serisi sanırım giriş 900serisi biraz daha orta segment oluyo 924modelini bi inceleyin fikirlerinizi merak ediyorum doğrusu ayrıca sanırım öveçlerde gsa elektroniği bi ziyaret edicem orhan beyden bi fikir alalım

Ankaradaysan zaten beklediğin hata :) Orhan bey en iyi şekilde yardımcı olucaktır anfi seçiminde...Daha fazla kafanı karıştırmadan gsa ya uğrarsan kendine ürün alıyormuş gibi en iyi tercihi yaptıracaktır sana , tanışınca anlarsın zaten...

• meteor0636 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bende bi uğrayacam orhan bey'in yanına biraz uzak kalıyo buraya işten güçten bi türlü fırsat bulamadım ne yazkki AVR konusunda size de bi sorum olsun öyleyse X2000 nasıl memnun musunuz ?
    X2000 kendi segmenti için gayet iyi bi avr , hem fiyat hemde özellik olarak bu segmentin kullanıcısını memnun etmeme gibi bi durumu olmaz...denon unda pio nunda kendine has ses rengi var bunun için sana hangisi daha uyacagını elinde imkan varken kendin dinlemelisin çok sağlıklı olur...

Misal benim dinleyip alma imkanım olmadıgından tamamen kullanıcı yorumlarına göre hareket ederek denon yada pionner arasında kalmıştım orhan bey x2000 tavsiye etmişti benim ihtiyacımı ve kullanım amacımı dikkate alarak...924 alamıyorsan denon x2000 i değerlendir mutlaka....ama tabi nekadar yorum yapsak da orhan bey kadar sağlıklı olmaz çünkü o hepsini kullanıp dinliyor daha net kıyaslama yapabiliyor...o yüzden acele etmeyip fırsat bulduğun bi gün gsa ya gidersen hepsinin farkını dinleyerek ve orhan beyden fikir alarak daha iyi görürsün...

@harun_n
  • denon x2000 i somut gorebilsem keske diyorum velakin
    detayli bir incelemeye ihtiyac var. yeter ki kafamda ki sorulara cevap bulabildigim bir kaynak bulsam. x2000 i vidasina kadar incelemesi mevcut mu link varsa alalim.umudugum gibi cikarsaaradaki fiyat farki cok denon x2000 yeterli derim...

• meteor0636 kullanıcısına yanıt
    Evet Denon iyi bi seçenek gibi duruyo 924ün liste fiyatı şuan 2500civarı 529 1500tl ile göz kırpanlar arasında 923te tercih edilebilir aslında kıyaslamaları okuduğumda arasında çok fazla bi fark olmadığını söylüyolar.

• the_cantan kullanıcısına yanıt
    Yeni seri bi amfi çok daha iyi olur ama X2000 hakkındaki yorumlar da hiç yabana atılacak cinsten değil marka ve model çeşitliliği artı olarak cok fazla inceleme seçeneği olmadığı için birazda şansa kadere bi seçim yapıp bırakacaz artık bu konuları

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.