Şimdi Ara

AVM Otoparklarında Bagaja Neden Bakılıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Silah falan soksak bagajda taşımayız herhalde, LPG'ye bakıyorlarsa da stepne yerine takılan LPG'ler var bir şekilde gizlenir yani. Sadece kapağı açıp bakıp kapatıyorlar bunun nedeni nedir ? Neyi kontrol ediyorlar ?

• LPG

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kontrol ediyormuş gibi yapmak için kontrol ediyorlar, birşeyi kontrol eden yok, araban iyiyse arkada koca lpg tankı olsa da ses eden yok
  • Bana daha denk gelmedi.Lpg için felanda dacıa'yı 100 metre öteden görünce dizel'dir zannediyorlar.Gazlayıp uçarak aşşağıya iniyorum durdurmasınlar diye
  • Bomba araması yapılıyor. Lpg olayına bakmayı uzun süre evvel bir çoğu bırakmıştı
  • İnsanları güvende hissettirmek için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Bomba araması yapılıyor. Lpg olayına bakmayı uzun süre evvel bir çoğu bırakmıştı

LPG tüpü de orta ölçekli potansiyel bir bomba zaten.
  • Sözde lpg var mı diye bakıyorlar. Fakat kaç kere, önümdeki arabanın bagajında lpg tüpü olmasına rağmen içeri aldıklarını gördüm.

• Ankarada gittigim hic bir avmde bagaj aramasi yok bi ara next levelde vardi.Birseye baktiklarida yok sertce kapatip devam et diyorlar.
  • bende anlamıyorum nasıl bir saçmalık,lpg desen değil güvenlik desen değil.
    çoğunın bagajı çin pazarı gibi karma karışık, kapağı kaldırıp geri kapatıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Silah var mı diye bakıyorlar. Bagajımda pompalı varken 5 kez girdiğimde her birinde durdurur ruhsat sorarlardı bende göstermek sıkıldım ve çıkardım artık pompalıyı şimdi direk tabanca bakıyorum :)

• bagaj hacmine bakıp alışveriş kapasitesi ölçmek için açıyorlar.
  • Şu ara avmler bombalama ihtimaline karşılık alarmda ona bakıyorlar sadece

• Sözde bomba var mı diye bakıyorlar
  • Memlekette hangi iş hakkıyla yapılıyor ki?

Her şey göstermelik.
  • LPG var mı diye bakılıyor, bomba için bakılsa aracın her yerine bakmak lazım. illaki bagajda mı olacak, koltuk arasında da olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

bagaj hacmine bakıp alışveriş kapasitesi ölçmek için açıyorlar.

• Göstermelik bişey.

Zaten ordaki güvenliğin bagaj halısını filan kaldırıp stepne kısmına bakma yetkisi yok kanuni olarak. Sadece görünen kısımları kontrol edebilir. Arama yetkisi yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi butterfly_effect_53 -- 2 Mart 2016; 9:18:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Bomba araması yapılıyor. Lpg olayına bakmayı uzun süre evvel bir çoğu bırakmıştı

LPG tüpü de orta ölçekli potansiyel bir bomba zaten.

O da doğru. Zaten lanet olası teröristler dikkat ettiyseniz tüple güçlendiriyorlar patlama efektini.

Mesela Ankara'da çoğu Avm önünde yıllardır kontrol yapıldığına şahit olmadım. Ama gelin görün ki 29 şehit verince önlemler artırılmış. Aramayı yapan güvenliğe dedim ki, Yahu her zaman yapmanız lazımdı bunu niye yeni başladınız ? Abi emir geldi dedi. Buradan anlayın olayın vehametini

• Hem anlamsız boş iş hem de gereksiz iş kaybı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.