Şimdi Ara

avm'lerin ekonomik açıdan yararlı alanlar olması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi diyeceksiniz ki sen kimsin hacı. yüksek mühendisim öyle bi tarafımdan sallamıyorum analiz yaparak anlatıyorum.

örneğimiz forum istanbul avm, anlık bu avm de hafta sonları insan sayısı 440 bini buluyor.

şimdi sırayla yararlarını anlatıyorum.

1. 440 bin kişi evde olsa elektrik ısınma ve yeme ihtiyaçlarını karşılamak için evde daire başına tüketim olacak. daire başına verimlilik oldukça düşük. oysa avm'de tek bir sistemden küçük bir alan ısınıyor, ısıtma ve soğutma sistemleri gerçekten verimli ve düşük enerji tüketimi var. insanlar bu sıcaklıktan toplu faydalanıyor. 440 bin kişi evde ısınmaya harcayacağı para avm nin ısınma sisteminden kat kat fazladır. ayrıca sürekli üretim halinde yemek yerleri; birim doğalgaz, enerji ve hammadde tüketimi evden çok daha az. haliyle bu insanların yemek için evde harcayacakları kalemler yine avm de kişi başına hesaplandığında çok daha az. bu sayede de ciddi elektrik doğalgaz ve yiyecek gideri ortadan kalkıyor. yine yazın da aşırı sıcaklarda insanlar toplu olarak soğuk bir alanda zaman geçirebiliyor. soğutma giderleri de azalıyor.

2. güvenli. ne olursa olsun girişte bir arama var. ortadoğu ülkesinde yaşadığımızdan bence önemli. birileri sürekli içeride dolaşıyor ve bir kamera sistemi mevcut.

3. hijyenik. bir çok avm hijyen açısından dünya standartlarını uyguluyor kim ne derse desin. haliyle hijyenik ve temiz bir ortam var.

4. alternatif çok fazla. yani evde yapabildiğiniz etkinliğin çok daha fazlasını dar bir alanda bulabiliyorsunuz.

5. ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz her şey elinizin altında. (mescit, kıyafet, gıda)

yani matematiksel olarak hesap yapıldığında 440 bin kişinin evde durması harcama kalemi olarak çok daha fazla kaynak israfına neden oluyor.

bizim gibi aşırı gelişemeyen toplumlar için dar alanda yüksek verimlilik için birebir.

iyi ki varsınız avmler.

yarın da zorlu center'dayım. evde oturup tek başıma elektrik su doğalgaz tüketemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut12344 -- 7 Aralık 2019; 23:52:23 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.