Şimdi Ara

AVİS, BUDGET, SİXT, HERTZ vb. firmalardan araç kiralayanlar deneyimlerini paylaşıyor (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.237
Cevap
47
Favori
213.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 7 mayısta Taksim Avis ten araç kiraladım. Önceden internetten rezarvasyon yapıp ödemesini gerçekleştirdim. Ekonomi grubundan B sınıfı otomatik araçları tercih ettim. Ofise gittiğimde ehliyetimi ve kredi kartımı aldılar. İlk kiralamam olduğu için kredi puanıma baktılar yeterli olduğunu görünce sıkıntı çıkmadı. Hangi aracı istediğimi sorduklarında kesinlikle dizel+otomatik olsun dedim. Clio ve pejo 208 var elimizde dediler pejo yu tercih ettim.

Getirdikleri ilk aracın ekranının dokunmatiği çalışmadığı için hemen yenisini getirdiler. Kesinlikle müşteri odaklı çalışıyorlar diyebilirim. Polo tdı-dsg istedim ama Polo çok tercih ediliyormuş. Genelde hafta içi müsait oluyor dediler. Teslim alırken A dan Z ye her şeyini yazdık rapora. Teslim ederkende görevli personel ilk olarak yakıt ibresine baktı ve sonra aracın etrafında gezinip benden bir imza alıp teslimatı bitirdik. Teslim ettikten 2 saat sonra telefonuma 300 tl provizyonun iade edildiğine dair SMS geldi. Genel anlamda pürüzsüz bir işlem oldu. Konuyu da güncellemiş olalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheRummer

Telefon rezervasyonu ile avis 19-21 tarihine 2 gunluk arac kiralama yaptim.3,20 c180 veya c200 olacak arac.Bir sikinti yasarmiyim ? Dügün arefesinde sikinti yasamak istemiyorum.Birde kapora almadan neye dayanarak rezsrvasyon aliyorlar ?

provizyonu ofiste alıyorlar hocam. Sıkıntı yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

quote:

Orijinalden alıntı: TheRummer

Telefon rezervasyonu ile avis 19-21 tarihine 2 gunluk arac kiralama yaptim.3,20 c180 veya c200 olacak arac.Bir sikinti yasarmiyim ? Dügün arefesinde sikinti yasamak istemiyorum.Birde kapora almadan neye dayanarak rezsrvasyon aliyorlar ?

provizyonu ofiste alıyorlar hocam. Sıkıntı yaşamazsınız.

Telefondan sadece isim soyisim ile rezervasyon yapiyorsun yani demek istedigim kisiler sebepsiz yere cayma bedeli olmadan haber vermeden iptal edebilir ve boylece musteride kayip ederler kapora almadan iyi cesaret..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha önce 5-6 kez araç kiraladım budgettan son kiralamamda provizyon almamışlardı, 1 hafta sonrası için yine kiralayacağım bundan da almazlar diye düşünüyorum. almama sebepleri nedir bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa25

daha önce 5-6 kez araç kiraladım budgettan son kiralamamda provizyon almamışlardı, 1 hafta sonrası için yine kiralayacağım bundan da almazlar diye düşünüyorum. almama sebepleri nedir bilgisi olan var mı?

Avis ve Budget için eski müşteri iseniz sorun olmuyor provizyon. Kartta limit olmadığını söylerseniz ona göre alabiliyorlar. Avis Preferred üyesiyseniz de provizyonlar %50 düşük çekiliyor.

Avis telefonla rezervasyonda provizyon almaz hocam. İptal edilse de sorun olmaz Avis için. Hafta sonu genelde araç olmuyor, sadece rezervasyonlara çalışıyolar İstanbul Atatürk Hava alanı için konuşuyorum
  • Arkadaşlar kendi bebek koltuğumuzu kullanabiliyor muyuz? Yoksa illa ki ücret ödeyip dahil mi ettirmemiz gerekiyor ?
  • Ben Avisten kiraladım 4 defa. Fiyatı da iyiydi. Tabi kiraladığınız yere göre değişiyor fiyatlar.
    Diğer firmaları bilmiyorum ama aviste en ufak bir sorun yaşamadım.
    Araçlar gayet temiz ve yepyeniydi.

En ekonomik aracı seçiyorum internetten. Dizel Linea
    Ancak ellerinde olmadığında bir üst hatta iki üst aracı veriyorlar.
    Son kiraladığımda Astra dizel otomatik verdiler Linea parasına.
  • Arkadaşlar merhaba , 28 haziran 9 temmuz arasında 11 gün olacak şekilde kaş seyahatimde kullanmak için Antalya havalimanından araç kiralamayı düşünüyorum. İlk olarak garentaya baktım , memnun olmama oranı çok fazla... Aviste de bir sürü sıkıntı var. Kafam allak bullak oldu. Kolaylık için alacağım aracın tatilimi zehir etmesini istemiyorum.

Antalyadan araç kiralamış olan arkadaşımız var mı? 5 kişi olacağımız için sedan dizel bir araç tercih etmeyi planlıyorum. Napcağımı şaşırdım... her yerde rezillik başlıklı şikayerlet var!
  • BoccAcio B kullanıcısına yanıt
    Ben her sene gittiğimde enterprise dan kiraladım hiçbir sıkıntı yaşamadım hatta birkaç kere ufak bir km geçmiştim eski müşteri olduğumuz için sorun etmediler hangi aracı istediysem temin ettiler provizyonu arabayı verdiğimde hemen iade ettiler ama karar tabiki sizin

• Central ve Sixt hakkında deneyimi olan var mı?

Centrale ekşide iyi demişler ama pahalı
    Sixt e de arkadaşım iyi dedi , şirketçe kullanıyorlar.
  • Arkadaşlar Avis'in taksim şehir ofisinden araç kiraladım ve tüm deneyimlerimi paylaştım. İlk kiralamamdı. İlk defa araç kiralayacak arkadaşlar A dan Z ye her şeyi anlattım. İyi seyirler.

https://youtu.be/BizWskY12sw
  • dadas2558 kullanıcısına yanıt
    Km geçmek derken km sinirimiz mi var hocam? Görmedim öyle bir kisitlama ben sayfalarda? Gözden mi kaçmış

• BoccAcio B kullanıcısına yanıt
    Hocam her şirketin kendine göre kilometre sınırı koşulları var mesela sıxt 350km günlük enterprise 500km budget sınırsız ama aylık kiralama da sınır var ve kredi notuna bakıyor vb. Gibi muhakkak kiralama koşullarını okuyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas2558 -- 12 Mayıs 2017; 20:1:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadas2558

Hocam her şirketin kendine göre kilometre sınırı koşulları var mesela sıxt 350km günlük enterprise 500km budget sınırsız ama aylık kiralama da sınır var ve kredi notuna bakıyor vb. Gibi muhakkak kiralama koşullarını okuyun

Avis ve zeplin'de km sınırı bulunmuyor.Ama aylık olarak var mı bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: pasa_

Arkadaşlar Avis'in taksim şehir ofisinden araç kiraladım ve tüm deneyimlerimi paylaştım. İlk kiralamamdı. İlk defa araç kiralayacak arkadaşlar A dan Z ye her şeyi anlattım. İyi seyirler.

https://youtu.be/BizWskY12sw

hocam biraz akıcı olması lazım insan sıkılıyor izlerken haberin olsun
  • Vodafone un sürekli yolladığı Red-Budget kampanyası için budget'den kiralamayı düşünüyordum. İnternette 11 gün fiat egea 1250 lira diyor online ödeme kampanyası altında , normali 1950 küsür... İnsan düşünüyor ki iyi 1250 liraya bir daha indirim olur fakat öyle değil. Kampanyalar birleştirilemiyormuş... Fiyatı şişir sonra indir! Çok akıllılar. O yüzden budget ten soğudum. Garenta da aynı fiyat...
  • Arkadaşlar kredi kartı değil BANKA KARTI ile işlem yapan herhangi bir şirket var mı?

Bu şekilde araba kiralayan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

Arkadaşlar kredi kartı değil BANKA KARTI ile işlem yapan herhangi bir şirket var mı?

Hiçbir firma vermez, merdiven altı hariç
  • quote:

Orijinalden alıntı: LampdaLamp

quote:

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

Arkadaşlar kredi kartı değil BANKA KARTI ile işlem yapan herhangi bir şirket var mı?

Hiçbir firma vermez, merdiven altı hariç

Baktım ben de hocam. Yokmuş. Ceza falan sonradan gelince kedilerini garantiye almak için öyleymiş.
  • Edit: öğrenildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacikemal -- 18 Mayıs 2017; 13:47:48 >
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.