Şimdi Ara

@@@ AVİ'den yazılan Video DVD'ler bazen okunamıyor - ÇÖZDÜM! :-)) @@ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
6.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar benim sorunum kameramdan bilgisayara aktardığım dosyanın DVD olarak laptopumun yazamaması...Kopyala deyince Microsoft bir sorunla karşılaştı diye bir uyarı çıkıyor.Sorunun nerde olduğunu anlayamadım İMATION marka DVD+R CD kullanıyorum.
    Benim sorunum nerede acaba deneyimli arkadaşlardan cevap bekliyorum.
  • @Alperkon
    hatayı içeriğini biraz daha açıklarmısın?
    dvd oluşturmanın hangi safasında oluyor?
  • Sahafiec arkadaş dosyanın üzerine gelip sağ tıklayıp gönder dediğimde veya soldan kopyala dediğimde de aynı cevapla karşılaşıyorum.Acaba dedim CD de mi bir sorun var DVD-R aldım aynı cevapla karşılaştım.Bilgisayara başka bir program indirip onunla mı yapmak lâzım çözebilmiş değilim...Capture edit programlarının çoğunun son versiyonu var indirdim kurdum fakat dosya haline gelmiş video görüntüyü bir türlü DVD yapamıyorum...
    quote:

Orjinalden alıntı: sahafiec

@Alperkon
    hatayı içeriğini biraz daha açıklarmısın?
    dvd oluşturmanın hangi safasında oluyor?
  • @Alperkon
    anladığım kadarıyla yaşadığın sorun dvd oluşturmakla değil.
    bu yüzden capture ve ya edit programlar sorun kaynağı değil gibime geliyor.
    sein dvd hazır oluşturulmuş ve bunu dvd'ye aktarmakta sorun var. doğru mu?

peki şu bilgileri ilave edermisin?
    - dvd'yi hangi programla oluşturuyorsun (capture -> edit -> dvd)?
    - hangi programla dvd'ye yazmaya çalışıyorsun?
    - o dosyanın üzerine nerede sağ tıklıyorsun? ve ya soldan koplyala diyorsun?
    - aldığın cevabı (hata metnini) tam olarak yazarmısın? istersen bir ekran görüntüsü koy...
  • Belki konuyla tam bir ilgisi yok fakat eger DVD'ye overburn yapıyorsanız, yani 4500MB'den fazla veri atıyorsanız. Normalin dışında kalan track bölümlerini her DVD oynatmıyor. Benim LG 9910 örneğin böyle bir DVD'nin sonunda takılmaya ve tek tek frameleri göstermeye başlıyor. Fakat Toshiba sd-270'te hiç takılma falan olmuyor.
  • @aydayd
    bilgi için teşekkürler, bunu unutmamakta gerçekten fayda var.
    fakat buna özellikle dikkat ediyor ve "dvd'ye sığdır" optimizasyonunu kullanıyorum.
    bendeki hata ya medyadaydı ya da arkadaşımın DVD çalarında.
  • Princo ile ilgili bir problem olabilir. Çünkü bugünlerde ben de bilgisayarımın DVD sürücüsüyle ilgili problemler yaşamaktayım. firmware güncellemesi sorunu çözmüyor. Sürücüyü alalı 4 yıl oldu ve sanırım DVD seçmeye başladı. Ufacık bir toz bile okumamasına sebep oluyor. Ve özellikle sadece avi dosyalarından oluşan princo marka dvdlerde sorun oluyor. Philips ya da Verbatim'de sıkıntı çıkmaması ilginç.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.