DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Avid - Edius - FinalCut - Adobe Premiere - After Effects - Vegas
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
107
Cevap
2
Favori
27.445
Tıklama
Tüm Forumlar >> Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar >> Video Kameralar >> Avid - Edius - FinalCut - Adobe Premiere - After Effects - Vegas
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 sonraki >>>
Giriş
      1081 Mesaj
      30 Eylül 2010 15:58:45
      Arkadaşlar geçen haftaya kadar Edius kullanıyordum. Geçen hafta TRT'nin Oran'daki merkezindeydim ve tamamen Avid ile çalıştıklarını gördüm. Çok yakın bir arkadaşım ise FinalCut pro ile çalışıyor.

Siz hangisini kullanıyorsunuz? Diğer TV kanalları, yapım şirketleri hangilerini kullanıyor? Bu programların artıları eksileri nelerdir?

Düzeltme: Vegas eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karadeniz Otoyolu -- 30 Eylül 2010; 17:50:20 >

• Çavuş
      70 Mesaj
      30 Eylül 2010 16:15:01
      Sony Vegas'ı atlamışsın = ) Performans canavarıdır = P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amiralhack -- 30 Eylül 2010; 16:15:46 >

• Binbaşı
      1152 Mesaj
      30 Eylül 2010 16:48:55
      Tam bilemiyorum ama şöyle akıl yürütebilirim:
      Başlangıçta Avid vardı!! Bildiğim kadarıyla ilk "baba" program. Özellikle sinema kurgucularının bir dönemki gözdesi...
      Herkes buna yöneldi tabi doğal olarak. Bazıları da halen devam ediyor!
      Ancak zamanla devreye Edius (Grass Valley) ve FCP girdi. Bazıları, Avid'i es geçip bunlarla başladı!

Not : Ben Vegas'çıyım! Bir şikayetim yok ama bir yandan şunu da biliyorum ki bir gün gelecek bu Vegas bana dar gelmeye başlayacak!!!
      (Eğer sebat edip de devam ettirirsem)
      İşte o zaman, artık bakıcaz Avid mi FCP mu Edius mu...

Nikon D750 / LEICA SUMMICRON-R 50 mm f.2 // LEICA ELMARİT-R 180 mm f.2.8 // NIKON DX AF-S NIKKOR 35 mm 1:1.8G VR // NIKON DX AF-S NIKKOR 18-55 mm 1:3.5-5.6G VRNIKON DX // AF-S NIKKOR 55-300 mm 1:4.5-5.6G ED VR // NIKON ED AF-S NIKKOR 24-85 mm 1:3.5-4.5G ED VR
    • Yarbay
      2326 Mesaj
      30 Eylül 2010 20:12:13

http://www.filmfabrikas...d7feae1f17ce6009fcbef64c

Ben EDIUS diyorum ama açıkçası AVID ve Final Cut kullanabilenlere çok saygı duyuyorum.
      Vegas ise tam bir macera.

• Çavuş
      70 Mesaj
      30 Eylül 2010 20:27:18

quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

http://www.filmfabrikas...d7feae1f17ce6009fcbef64c

Ben EDIUS diyorum ama açıkçası AVID ve Final Cut kullanabilenlere çok saygı duyuyorum.
      Vegas ise tam bir macera.

Öyleyse, Yaşasın Macera = P

• Yarbay
      2326 Mesaj
      30 Eylül 2010 23:17:03

quote:

Orijinalden alıntı: amiralhack

Alıntıları Göster

Öyleyse, Yaşasın Macera = P

ah bi de o macerayı ben tadabilsem..bir videoyu birleştirip exportunu alır iken en az kayıbın vegas'ta olduğunu düşünüyorum ama gel gelelim vegas'ın mantığını öğrenemedim gitti..o açıdan EDIUS'çuyum.. :) EDIUS'ta kalitenin içine ediyor..
      zaten üstte verdiğim linkte adamın biri EDIUS'un sektörde yayılmamasının sebebinin verdiği exportların en fazla 8 biti desteklediği yazılmış..bu da bir handikapmış..anlamadım olayı ama öyle diyor..

• Binbaşı
      1081 Mesaj
      01 Ekim 2010 10:12:41
      Bende Edius kullanıyorum ama en fazla 8Mbps konusu ile bende daha önce bir yerde karşılaşmıştım ama neredeydi hatırlayamıyorum. Bu yüksek veri işleme ve kaydetme konusunda FCP daha iyi sanırım. Çünkü kullanan arkadaşım, export kayıt işleme gibi konuları çok hızlı yapıyor. Belkide MAC'tendir bilemiyorum..

• Binbaşı
      1084 Mesaj
      01 Ekim 2010 10:23:34
      "Adobe Premiere Pro" dan vazgeçmem... BBC de...

BBC switches to Adobe Premiere Pro CS5

The BBC is switching to Premiere Pro CS5 software, through which the corporation is improving workflow efficiency, creating a tapeless environment and reducing costs. The corporation is now implementing an additional 2,000 seats of Adobe Premiere Pro CS5 software as the company’s primary tool for PC-based nonlinear editing and post-production. The broadcaster’s expanded use of Adobe Premiere Pro CS5 software highlights the growing momentum for Adobe Creative Suite 5 Production Premium across the broadcast industry.

Öte yandan After Effects de kullanıyorum ama AE editing değil compositing programıdır (editing de yapılabilir ama güçtür)... Belki bu kategorinin dışında tutulması gerekir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babaluga -- 1 Ekim 2010; 10:58:03 >

• Çavuş
      70 Mesaj
      01 Ekim 2010 11:06:15
      Valla Mac'im olsun, tabii ki FCP kullanırım. Zaten FCP, Mac için üretilmiştir ve hiç Mac kullanmadığım için onun üstüne Mac için üretilmiş bir Video Düzenleme Programı var mıdır bilemiyorum.
      Öte yandan sisteminiz aşırı iyi değil ya da sürat arayan biriyseniz Vegas Pro biraz ilk başlarda insanı emekletse de ileride Hüseyin Bolt gibi koşmanızı sağlayacaktır = )
      Ve ayrıca dediğiniz gibi kalite açısından SVP'ye giren video ile çıkan videoyu yaptığınız düzenlemeleriniz dışında ayırt etmek zordur = )

Ekleme:
      Şöyle güzel bir kaynak buldum;
      http://tr.wikipedia.org...tü_düzenleme_yazılımları
      Ne yazıkki SVP var ama hakkında bilgi yok. Neyse artık o sayfayı da biz SVP sevenler düzenleriz, hatta ben açıyorum bile şimdi = )

Ekleme 2:
      Viki Pedi'deki ilk Sony Vegas sayfasını açtım, artık darısı Sony Vegas Movie Studio HD'nin başına = P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amiralhack -- 1 Ekim 2010; 13:02:42 >

• Çavuş
      70 Mesaj
      01 Ekim 2010 13:56:34
      Sony Vegas için düzenlediğim Viki Pedi sayfasını "Reklam amaçlı sayfa" olduğu gerekçesiyle sildiler = ) Anlaşılan bizim SVP yalnız kovboy = P

• Yüzbaşı
      799 Mesaj
      13 Ekim 2010 02:08:25
      CyberLink PowerDirector da iyi aslinda. Ona neden hiç değinmediniz?

• Çavuş
      70 Mesaj
      13 Ekim 2010 11:45:25

quote:

Orijinalden alıntı: icaktan

CyberLink PowerDirector da iyi aslinda. Ona neden hiç değinmediniz?

http://video-editing-so...eview.toptenreviews.com/

Valla onu duydum araştırdım ama indirmeye fırsatım olmadı. En kısa sürede göz atacağım ama Sony Vegas'ın yeri başka = P

• Yüzbaşı
      496 Mesaj
      31 Ekim 2010 22:20:01
      Arkadaşlar selam...şimdi, ben aslında FİNAL CUT programını öğrenmey başladım..ancak kendi pcme mac işletim sistemi kurmam lazım FİNAL CUT prosunu kurabilmem için ..bu nedenle birkaç gündür ara vermiş durumdayım...bende bu arada edıus çalışayım diyorum sonuçta mantık aynı...şimdi elimde edıus 3 var..ama ben nasıl kurulacağını bilmiyorumm...çünkü dosya içinde tek 1 setup olsa kurarım ama yok burda baya fazla dosya var..kafam karıştı bana yardımcı olurmusunuz kurulum için ne yapmam nerden başlmama v.s...

GERÇEKÇİ OL İMKANSIZI İSTE
    • Binbaşı
      1081 Mesaj
      01 Kasım 2010 09:37:41
      En alt satırda ortada var gibi görünüyor?

• Binbaşı
      1591 Mesaj
      16 Kasım 2010 00:14:04
      sony vaegas cok yoruyor islemciyi

premiere pro cok iyi bence

• Yüzbaşı
      466 Mesaj
      17 Kasım 2010 15:06:59
      Trt nin stüdyolarında tek bir yazılım kullanılmaz.. Yani sadece avid değil, Adobe premiere de görebilirsiniz.

• Yüzbaşı
      338 Mesaj
      17 Kasım 2010 16:40:54
      işe yeni başlayacak arkadaşlar, gereksinimlerini iyice tartıp ona göre bir program seçsinler bana kalırsa. çünkü bi programa alışınca diğerine geçmek zulümden de öte.

evet mantık olarak birbirlerine yakınlar ama alışkanlık işte kolay kolay değiştirilemiyor.

bu arada premiere cs5 candır :)

• Yüzbaşı
      281 Mesaj
      17 Kasım 2010 18:07:59
      neden kimse corel video studioyu tavsiye etmemiş. kaç yıldır coreli kullanıyorum gayet kullanımı basit. diğer programlardan sony vegası denedim. çok karışık geldi.
      after effecti kullanamak başlı başına bi iş zaten. öğrenmek için çok uğraştım ama çok az ilerleme kaydettim. çok iyi bi after effect kullanıcısının yapamayacağı şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laydin -- 17 Kasım 2010; 18:10:55 >

• Binbaşı
      1590 Mesaj
      29 Kasım 2010 17:35:12
      Ben mp4 1080 59.97p videolarımı edius 6 da malesef göremiyorum ses var görüntü yok. Adamlar 4k bile destekliyor diyor ama proje ayarlarında 1080 60 p özelliğini göremiyorum. Adobe deniyeceğim bu akşam bakalım ne olacak.

• Yüzbaşı
      496 Mesaj
      18 Aralık 2010 22:31:19
      Arkadaşlar selam...şimdi ben final cut öğrenme işine giriştim..ancak mac bilgisayarı halledemediğimden an itibairyle vazgeçtim..(mac alana kadar) daha önceki mesajımdada edıus demiştim kullanıcam..ancak montajcı arkadaş bana AFTER EFFECT kullanarak başla yani bunu öğrenmeye başla....ama ben biraz bakındım..after effect programının montaj değilde efect programı olduğunu söylüyorlar...acaba bana açıklarmısınız..AFTER EFFECT bu bir montaj-kurgu programı olarak kulanılabilirmi..yoksa ben EDIUS ile başlyayaımmı...

SAYGILAR...

GERÇEKÇİ OL İMKANSIZI İSTE
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.