Şimdi Ara

Avensis baskı balata fiyat farkı uçurum uçurum !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
8.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaşlar. bende 2006 model avensis var 1.6 motor. 115 bin kmde. baskı balata sanırım bitmiş.önce yetkili servisi aradım işçilik+valeo marka baskı balata seti tam 1250 tl istediler. benim özel servisi aradım 400 tl dediler bu aradaki uçurum farkını nasıl adlandırabiliriz ?

• Yetkili servis normali.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yetkili servisin elemanları tıp mezunu heralde, bıçak parası gibi yaw...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetkili servis,bundan para kazanıyorlar.

Tuttuğunu öpme mantığındalar,tutmamış bu sefer.
  • Hocam sizin araç değil genel anlamda hepsi bu civarlarda baskı fiyatları yüksek
    söküp takma işçiliği uzun sürdüğü için servistede işçilik saat olarak hesaplandığı için bu rakamlara geliyor
  • Yeni açılan bir opel rutin bakım fiyatları konusu var.http://forum.donanimhaber.com/m_61384056/mpage_1/f_/key_//tm.htm#61384056

Amcamın 2004 astra G 60 bin bakım fiyatı servise göre 1.109 lira. Biz ise 350 liraya yaptırdık.

Yani servise garanti bitene kadar gitmek lazım. Sonra özel servise

Düzeltme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SSamet. -- 29 Mayıs 2012; 15:49:13 >
  • özel servisin alacağı balata çakma olabilir
    ankarada sırf bu işi yapan firmalar var,eski çıkma balataları alıp sıfırdan çakıp,sıfır kutusuna koyup sıfır balata diye satıyorlar.
    dikkat etmek lazım.iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmert2005 -- 29 Mayıs 2012; 15:48:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canmert2005

özel servisin alacağı balata çakma olabilir
    ankarada sırf bu işi yapan firmalar var,eski çıkma balataları alıp sıfırdan çakıp,sıfır kutusuna koyup sıfır balata diye satıyorlar.

Çakma balata sorun teşkil etmez düzgün yapılırsa. Çok iyi yapan firmalar var. Hatta racin stage baskı balata yapan yerler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: *President*

quote:

Orijinalden alıntı: canmert2005

özel servisin alacağı balata çakma olabilir

Çakma balata sorun teşkil etmez düzgün yapılırsa. Çok iyi yapan firmalar var. Hatta racin stage baskı balata yapan yerler var.

japon baskı balata fiyatları parçacılarda 260 tl civarı oluyor japon araçların. çakma parçalarda 130-140 civarı bilginize.. aracı kendiniz kullanacaksanız gidin parçayı kendiniz alın, ustada sadece işçilik pazarlığı yapın...

• gayet normal yetkili servisin abartı fiyatları bunlar. işlerinizi sanayide yaptırırsanız gayet ucuza halledebilirsiniz.
  • İlk mesajdaki markayı kaçırmışım.Toyota benim bildiği AISIN kullanıyor.Boşa verme o kadar parayı.Al şuradan balatanı,ustana taktır.

http://www.otomobilyedekparcalari.com/TOYOTA-AVENSIS-DEBRIYAJ-SETI-16-18-MOTOR-BENZINLI-BASKIBALATABILYA-2003-dan-2008-Model-araclar-icin-OTO-YEDEK-PARCA,PR-1231.html

Burada daha ucuz:

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/24/Toyota-Corolla-1-6-Debriyaj-Seti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 29 Mayıs 2012; 17:25:46 >

• Avensis'in orijinal balatası valeo'dur fakat aisin daha kalitelidir. Aisin'in avensis için ürettiği balatayı almanızı tavsiye ederim.
  • Toyota servisleri o kadar pahalı değildi de Avensis olunca fiyat mı değişiyor acaba?

• Corolla da aynı şey başımıza geldi. Servis 1750 lira istedi. Aracın garantisi olmasına rağmen dışarıda yaptirdik 500 liraya. Orjinali AİSİN idi biz VALEO takdirdik. Debriyaj daha yumuşak, başka da bir fark yok. Ama sonra garantilik baska bir iş oldu, Toyota çamura yattı baskı balata dışarıda değişmiş diye..

Şu an garanti süresi doldu, fren balatalari değişmesi lazım. Bosch serviste yaptirmami tavsiye eder misiniz?

• Özel servisin ne takacagini nerden bileceksin
  • yetkili sevisler otomobil kullanıcılarını kendilerine mecbur hissediyorlar
    yetkili servise asla götürmedim götürmem bakım için
  • quote:

Orijinalden alıntı: +24edition

Özel servisin ne takacagini nerden bileceksin

Yetkili servisten de o kadar emin olmayalım bence!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: MEHMETXXXX

yetkili sevisler otomobil kullanıcılarını kendilerine mecbur hissediyorlar
    yetkili servise asla götürmedim götürmem bakım için

0 aldığım ford focus için ilk bakımına 430 istendi.Özel servis 150 aradaki fark büyük, garanti dışı kalır dendi.Garanti kapsamını servisler kendilerince belirlediklerini düşündüğüm için, ilk bakımı dahil tüm bakımlar için özel servis iyidir.
  • 2010 Avensis için indirimli 1100 lira civarı debriyaj plaka fiyatı çıkardı yetkili servis. Piyasada yarı fiyatına bulabilirdik diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

Bu arada Aisin mi Valeo mu orjinali bilemiyorum.

• Her zaman şunu düşünürüm:

Aracımın başında ADAM GİBİ ADAM olan bir ustanın olması isterim.

Yoksa yetkili servis olmuş, özel olmuş çok önemli değil aslında.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.