Şimdi Ara

Avengers: Infinity War l 27.04.2018 (309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.175
Cevap
47
Favori
318.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Böyle birşey yaşanmaz artık dünyada heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Böyle birşey yaşanmaz artık dünyada heralde.

Yaşanmasın zaten. Bu nedir arkadaş! Sonra cips yiyene, telefonla oynayana trip atarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kulak Misafiri

Yaşanmasın zaten. Bu nedir arkadaş! Sonra cips yiyene, telefonla oynayana trip atarlar.

Alıntıları Göster
  • end game deki avengers assemble sahneside baya gaz bir sahne bence, thor un iw de dünyaya geliş sahnesi ile bu iki sahne kapanış filmlerini sırtladılar diyebilirz
  • kırılanhayaller kullanıcısına yanıt
    Infinity war tekil olarak bakıldığında daha iyi bir filmdi. Ama seri olarak bakıldığında Endgame tüm seriyi toparlayan güzel bir finaldi ve dolayısıyla daha iyi bir filmdi. Tüm filmlere değinen ve birbirlerine bağlayan bir filmdi.

Ve aslında oldukça farklı türdeydiler. Infinity War baştan sona aksiyon iken Endgame ağırlıklı olarak dramdı ve daha olgun bir yapıya sahipti. Zaten aksiyon filmleri tekrar izlenebilir bir yapıya sahipken dram filmleri tekrar izlenmez kolay kolay.

Epik sahne olarak Portal sahnesi genel olarak en epik kabul edilen sahne. Bazen twitterda vs anket paylaşıyorlar ve Portal sahnesi hep açık ara 1. oluyor. Onun dışında Endgame'de de kafadan 10 tane epik sahne sayılır.

-Portal sahnesi
    -Assemble sahnesi
    -Iron Man'in fedası
    -Captain America'nın Mjolnir ile savaşması
    -Captain America'nın kendisiyle savaşması
    -Scarlet Witch vs Thanos
    -Trinity vs Thanos
    -Thor'un iki baltayı aynı anda çağırması
    -Captain Marvel'ın gelişi
    -Widow ve Iron man'in cenazesi gibi.

Daha birçok sahne yazılabilir ve bu sahneler bariz daha epik sahneler. Bu yüzden Endgame tam bir fan-service filmi deniliyor zaten.

Yine de zevkler tartışılmaz, kimisi aksiyon ve savaş sever, kimisi dram ve duygusallık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Targaryen96 -- 26 Mayıs 2020; 21:39:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kulak Misafiri

Alıntıları Göster
    Bizdekilere kötü diyordum bende bu neymiş ya
  • Yeni Avengers filminde yaşanır.

• 10 dakikalık fina sahnesini saymissiniz tek tek.gerisni cikardinmi posası kalıyor zaten.koca bir çöp .

Fiziksel gücü uçak bir helikopteri zar zor durduracak kadar olan cap amerika,tek yumruğu ile thanosun uçan solucanini indirecek kudrette hulktan daha fazla zorlamasinimi dersiniz,göbekli şimşek tanrisimi dersiniz.ne rezillikleri kalmadiki

Eski flimleri toparladı dediğiniz ,koca evreni kurtaran bir farenin tesadüfen ant man i geri getirmesi oldu.iron man şiddetle karşı çıktığı zaman makinesi sucuklu yumurta gibi sakkadanak yapmasi,ruh taşı gibi bazı taşların geriye nasıl döndüğünün havada kalması,zaman kavraminin çorba edilmesi.bir çok şeyi değil toplamak karma karışık etti.

İ.w bile onca eleştiriye açık yeri varken,sadece thanosun hikayesinin islenmesi ,sinema tarihinde ilk defa bir süper kötünün sempati kazanması,wakanda savaşı,iron Man in thanosa kurduğu tuzak felan oldukça basit ve etkili sahnelerdi.

Bu evrene oldukça hakim ve fun i biriyim.bu konunun en çok beğenilen mesajlarından biri ilk sayfada duruyor.cocuklugum geçti bu evrenle.

İnanın 20 sene bu flimi bekledim desem yeri.final sahnesini çık.geri kalanını yemek yap,3 gün aç kalsam yemem.bu flim benim için çok büyük bir hayal kırıklığı oldu.evren ile alakası olmayan birine karakterleri ve güçlerini soyle,bu kadar çorba bir flim cekemezdi.

Natasa romanovun ,kizilcadinin basetmekte zorlandığı proxima midnight la karate yapmasi,ultronda yenilmesi imkansız gösterilen visionun daha sonraki bölümlerde şamar oğlanı gösterilmesi,cap amerika hulk thanos olayı,seri boyunca güç dengesi bile kuramadilar

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Sondaki savaşta da mantık+çekim hataları mevcut.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Hocam saydıklarım son 10dk içerisinden değildi, trinity vs thanos sahnesinden sonra 1 saat civarı sahne vardı credits hariç.
    Ve dediğim gibi son 1 saati aksiyon iken ilk 2 saati dramdı dram sevmeyebilirsiniz bu gayet normal. Ben dram yapısından ve daha olgun bir tarza sahip olmasından dolayı daha çok sevdim Endgame'i.

Antman'in fare ile dönmesi gibi saçma birkaç sahne var ama bu tüm filmin önüne geçmemeli.
    Tony'nin babasıyla konuşması, Steve'in eşi Peggy'yi görmesi, Antman'in kızıyla buluşması, Iron man ile Spiderman'in birbirlerine kavuşmaşı, Star Lord'un Gamora'ya kavuşması, Tony'nin kızı olması, cenazeler vs sayılabilecek bir sürü duygusal sahnesi var. Tüm bu sahnelerle seriyi birbirine bağlıyor.

Hiçbir marvel filminde bu kadar duygusallık yok ve hiçbir marvel filminde bu filmin son 45 dakikası kadar epiklik yok.

Bu arada Infinity War kötü demiyorum,benim için en iyi 2. Marvel filmi. Objektif bakınca biri baştan sona aksiyonun olduğu bir film, diğeri ise karakterlerin derinliğini işleyen bir film. İkisi de kendi içinde çok iyi filmler.

Güç dengesi olarak katılıyorum, bir filmde Iron Man tanktan füze yiyip yere yapışıyor ve bir şey olmuyor, diğer filmde America tarafından yumruklarla yeniliyor. Dengeyi hiç ayarlayamadılar.

Edit: bu arada bence Endgame'deki savaş sahneleri de aşırı saçmaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Targaryen96 -- 27 Mayıs 2020; 18:36:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Targaryen96

Hocam saydıklarım son 10dk içerisinden değildi, trinity vs thanos sahnesinden sonra 1 saat civarı sahne vardı credits hariç.
    Ve dediğim gibi son 1 saati aksiyon iken ilk 2 saati dramdı dram sevmeyebilirsiniz bu gayet normal. Ben dram yapısından ve daha olgun bir tarza sahip olmasından dolayı daha çok sevdim Endgame'i.

Antman'in fare ile dönmesi gibi saçma birkaç sahne var ama bu tüm filmin önüne geçmemeli.
    Tony'nin babasıyla konuşması, Steve'in eşi Peggy'yi görmesi, Antman'in kızıyla buluşması, Iron man ile Spiderman'in birbirlerine kavuşmaşı, Star Lord'un Gamora'ya kavuşması, Tony'nin kızı olması, cenazeler vs sayılabilecek bir sürü duygusal sahnesi var. Tüm bu sahnelerle seriyi birbirine bağlıyor.

Hiçbir marvel filminde bu kadar duygusallık yok ve hiçbir marvel filminde bu filmin son 45 dakikası kadar epiklik yok.

Bu arada Infinity War kötü demiyorum,benim için en iyi 2. Marvel filmi. Objektif bakınca biri baştan sona aksiyonun olduğu bir film, diğeri ise karakterlerin derinliğini işleyen bir film. İkisi de kendi içinde çok iyi filmler.

Güç dengesi olarak katılıyorum, bir filmde Iron Man tanktan füze yiyip yere yapışıyor ve bir şey olmuyor, diğer filmde America tarafından yumruklarla yeniliyor. Dengeyi hiç ayarlayamadılar.

Edit: bu arada bence Endgame'deki savaş sahneleri de aşırı saçmaydı.
    Olabilir tabi herkesin görüşü farklı hocam.

Belki benim beklentim arş ta olduğu için benim beklentim çok sönük kaldı.soyle düşün galatasaraylisin 25-27 yasindaki halleri ile Hagi popescu Drogba li bir kadro kurdular ve manisaspora karşı 3 4 atak bulup 1.0 yeniyosun.halbuki 8 tane bira yarım kilo çerez almış yıllardır bu maçı bekliyorsun.

Yasim 39 ,10 yaşımda strombeakerli thorlari world b. hulklari okuyordum.sadece sağlam bir Hulk rün king Thor yapsalardi yine yeterdi bana.yada şu zaman karmaşası yerine robot arsenal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 27 Mayıs 2020; 19:18:34 >

• Kulak Misafiri kullanıcısına yanıt
    Yalan olmasın bir videoya denk geldim Kaptan Amerika'nın sonlarda yaptığı malum harekette bir tanesi gerçek anlamda şempanze gibi ses çıkarıyordu bu ve bunların olduğu yerde film falan izlenmez. Böyle süper kahraman filmlerinde gaz hareketlerin olduğu yerde milletin çığlık atıp alkışlamasını falan anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xgny58x

Yalan olmasın bir videoya denk geldim Kaptan Amerika'nın sonlarda yaptığı malum harekette bir tanesi gerçek anlamda şempanze gibi ses çıkarıyordu bu ve bunların olduğu yerde film falan izlenmez. Böyle süper kahraman filmlerinde gaz hareketlerin olduğu yerde milletin çığlık atıp alkışlamasını falan anlamıyorum.
    Ben Jurassic Park 3 filminde yaşadım böyle bir sahne. 2001 senesinde, filmin son sahnesinde uçan dinazor ağaca konup kükreyince millet alkışlamaya başlamıştı. Millet dinazoru alkışlıyordu ne kadar garipti yau. Çok garipsemiştim hala da garipserim böyle şeyleri. Çok saçma.

• Kulak Misafiri kullanıcısına yanıt
    Sinema denilen yerde resmen görgü kuralı ihlalleri yapılıyor. Alkışlayanlar bağırıp çığıranlar görgü kuralı katliamı yapılıyor resmen :)
  • 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.