Şimdi Ara

Avengers: Infinity War gişede 2 milyar dolara ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Marvel'in sevilen kahramanlarını epik bir macerada bir araya getiren Avengers: Infinity War, geçtiğimiz nisan ayında gösterime girdi. Tüm dünyada sinemaseverler tarafından ilgiyle karşılanan film, gişe rekorlarını alt üst etti. Gişede tüm zamanların en iyi açılışını yapan Infinity War, bu müthiş performansını sonraki haftalara da taşıdı ve tarihi bir başarıya imza attı.

Avengers: Infinity War'un dünya genelindeki gişe hasılatı 2 milyar dolara ulaştı. Yeni Avengers filmi böylece sinema tarihinde 2 milyar dolar barajını geçen dördüncü film oldu. Daha önce Avatar ($2.78 milyar), Titanic ($2.18 milyar) and Star Wars: The Force Awakens ($2.06 milyar), gişede 2 milyar dolara ulaşmayı başarmıştı.

Infinity War, dünya genelindeki 2 milyar dolarlık hasılatının 656.1 milyon dolarını ABD'de yaparak, ABD dışından 1.34 milyar dolar hasılat elde etti. Film böylece Avengers ($1.5 milyar) geride bırakarak Marvel'in bugüne kadar en yüksek hasılat yapan filmi oldu. Üstelik henüz vizyondan kalkmayan filmin önümüzdeki günlerde gişe hasılatını daha da yükseltmesi bekleniyor.

Bu hafta ABD'de 6.8 milyon dolar, ABD dışında ise 10.9 milyon dolar hasılat yapan filmin Avatar ve Titanic'i yakalaması mümkün değil. Ancak Infinity War'un önümüzdeki günlerde Star Wars: The Force Awakens'ı geride bırakarak tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapan üçüncü filmi olma ihtimali var.

• Thanos adamdır

• And tabi and

• Avatar'ı geçebilecek tek film Avatar 2 olacak sanırım
  • balon bir film

• atilasat A kullanıcısına yanıt
    bilemiyorum açıkçası balon veya değil kişiye göre çok değişir ama avatar bence daha bi balon filmdi bana göre
  • Şahsen izlerken sıkılmadığım bir filmdi. Ama aynı şeyi black panter için söyleyemeyeceğim. Keşke para hırsını bir kenara bırakıp böyle gereksiz ve alakasız bir karaktere film çekeceklerine, bütçe ayıracaklarına yenilenmiş bir spider-man animasyon serisi çıkarsalar. Eski tv de yayınlanan seriyi bilen bilir, çok kaliteli bir yapımdı.

• Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    Avatar 2'nin Avatar'ı geçebileceğini hiç sanmıyorum. Sonuçta o filmin asıl başarısı çevrenin çok başarılı kurgulanması ve CGI olarak çok iyi yedirilmesiydi. Üstelik de ikinci film ile aralarında yaklaşık 10 yıl var ve ilk film pek de meraklandırıcı şekilde bitmedi.
  • hasanandnexus kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kendi adına konuş. Elalem filmi baya beğenmiş yani. Ben hiç izlemedim gerek görmediğim için fakat o karakteri sündürecekler. Çünkü harcananın katlayarak kazanıldığı bir film oldu black panther

http://www.boxofficemojo.com/yearly/chart/?view2=worldwide&yr=2018&p=.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

Kardeşim kendi adına konuş. Elalem filmi baya beğenmiş yani. Ben hiç izlemedim gerek görmediğim için fakat o karakteri sündürecekler. Çünkü harcananın katlayarak kazanıldığı bir film oldu black panther

http://www.boxofficemojo.com/yearly/chart/?view2=worldwide&yr=2018&p=.htm
    "Şahsen" ile başladığım mesaja kendi adına konuş demek de güzelmiş. İzlemediğin filmi savunmak da güzelmiş. Gişe sayısını argüman olarak sunarak filmi savunmak daha da güzelmiş. Devam kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hasanandnexus kullanıcısına yanıt
    eyvallah. cümleyi yanlış anlamışım zaten :D Para kazanmadıkları film gibi bir şey dediniz zannettim herhalde de ondan gişe rakamlarını göndermişim. niye böyle bir şey yazdım ben de hatırlamıyorum şimdi ama bugün canım çok sıkılmıştı şirkette orası bir gerçek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

eyvallah. cümleyi yanlış anlamışım zaten :D Para kazanmadıkları film gibi bir şey dediniz zannettim herhalde de ondan gişe rakamlarını göndermişim. niye böyle bir şey yazdım ben de hatırlamıyorum şimdi ama bugün canım çok sıkılmıştı şirkette orası bir gerçek.
    😂😂😂 sorun değil sorun değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Avatar'ı geçebilecek tek film Avatar 2 olacak sanırım
    Avatar'ı önümüzdeki 10 yıl boyunca hiçbir film geçemez. Avengers 4, Episode IX, Avatar 2 dahil...
  • Böyle filmlerin yüksek hasılatlar yapması , gerçekten kaliteli filmler yapılması ihtimalini oldukça azaltıyor. Doğal olarak şirketler gişe yapan işleri tercih ediyor. Bize de binde bir çıkarsa diye beklemek kalıyor . Yazık
  • Avatar 2'nin cin'den 1 milyar dolar hasilati var.ilk filmin o zamana gore gise rekorlari kirarak 200 milyon yaptigini dusunursek avatar'i yine avatar 2 gecebilir.avengers iw icin bence oldukca iyi gise.sw tfa'i gecmesini isterdim ama gecemeyecek.kuzey amerika hasatinin black panther'in ardinda kalmasi can sıkıcı ama.

• Hepsi bir kenara Titanic'in çıktığı yıla göre o başarıyı yapması gerçekten büyük iş.
  • filmi james cameron çekse 3 milyar doları bile aşardı adam süper yaptırıyor filmlerinin reklamını, ama bu filmden korkmuş olacakki film öncesi atıp tutuyordu avengerslara :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dodge

Hepsi bir kenara Titanic'in çıktığı yıla göre o başarıyı yapması gerçekten büyük iş.
    o zamanlar daha çok sinemaya gidiliyordu kardeşim, İnternet izleyemiyordu ki kimse filmleri, onu bırak fragman bile göremezdin doğru düzgün TV de denk gelirse, filmin konusunu gazetelerden okurdun ancak :) o yıllarda gişe yapmak daha kolay aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dodge

Hepsi bir kenara Titanic'in çıktığı yıla göre o başarıyı yapması gerçekten büyük iş.
    Titanic vizyondan kalktıktan sonra bir kere daha vizyona girdi yoksa bu kadar yapamazdı.
  • 2 milyar dolar ne demek yahu, o nasıl bir para, o nasıl bir gişe. Hey maşallah Türkiye'nin aylık cari açığını adamlar bir filmin gişesinde elde ediyorlar. İşte bu da bizim ufkumuzun darlığının bir göstergesi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.