Şimdi Ara

Avengers: Endgame, Avatar'ı geçerek tarihin en büyük filmi oldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
4.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yorumlarınız tam bir saçmalık yok zoraki geçmiş yok ıkınmış yok enflasyon bra bra bra... Avatar sadece türkiyede 48 hafta vizyonda kaldı endgame daha 10. haftasında sadece Türkiye'de hemen hemen aynı izleyici sayısına ulaşmış enflasyonu felan bırakın bu işleri avatar 3d'nin o zamanki cazibesinden götürdü işi o film bugün sinemaya girseydi yaptığı hasılatın yarısını yapamazdı.

• İyi bakalım.

Mübarek olsun.

• tebrikler başta russo kardeşler olmak üzere uzun bir zamandır devam eden seri bitti serinin son finalı daha güzel olabilirdi ama olmadı bir çok kişi zaten aynı fikirde böyle bir seriyi yakalayan nesil olduğumuz için şansılıyız bence ve son olarak da artık bu rekorun kolay kolay kırılacağına inanmıyorum uzun yıllar avengers endgame birinci olaarak kalacaktır

• Avatarı geçene kadar uğraştırlar. Bu kez de geçemeselerdi yen sahneler ekledip diyip 3. kez aynı filmi izletirdi bunlar...

• Bence avatar 3D fırtınası arkasına alarak esti geçti. Benim gözümde avatar 2. defa izlenecek filmlerde ilk 100'de belki yer bulur kendine.

• Böyle bir rekor bekleniyordu zaten kaçınılmazdı.. Evet Avatar'ı geçmesi başarı ama 10 yıl önceki bir filmden bahsediyoruz. İzleyici kitlesi, sinema kültürü, olanaklar çok farklı ve Marvel, bu filmi 18 yapım ile büyüttü bu işi. Yani aynı anda çıkmış olsalardı Sanmıyorum Avengers şansı olmazdı.

• Avatar 10 yil once cikmis bir film. dunya nufusu yilda 90 milyon cogaliyor ,gisede film hasilatimi !

• enfilasyon dediğiniz şey türkiyede var dostum.
    abde de 10 yıl önce 20bin dolar olan araba, hala 20bin dolar.

• enflasyona bakarsan avatar 2.olur birincisi gone with wind olur.avatarın enflasyonlu gişesi 3.2 milyar

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    abd'de yıllık enflasyon yüzde iki civarındandır. 10 yılda kaba hesapla yüzde yirmi enflasyon olmuş demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: BumberShoot

Avatar 10 yıl önce 2,788 milyar dolar hasılat yapmış endgame in geçebilmiş olması için en az 5 milyar dolar hasılat yapması lazım enflasyon diye bir şey var
    Saçmalamayın. 10 yıl önceki 2.7 milyar doların şimdi 5 milyar dolar ettiğini mi sanıyorsunuz? Üstelik yarı yarıya değer biçiyorsunuz. 10 yıl önce ABD’de meşhur Mortgage krizi patlak verdi ve ABD’nin 158 yıllık bankası Lehman Brothers bu krizde battı. Ayrıca Merrill Lynch, American International Group, Bear Stearns gibi kurumlar da battılar. ABD 200 yıllık devlet tarihi boyunca 800 milyar dolar gibi şimdiye dek görülmemiş miktarda karşılıksız dolar basıp piyasaya sürmüş ve doların değerini iyice düşürmüştür. Avatar tam da o zamanlarda vizyona girmişti. Açıkçası 5 milyar dolar gibi sallasmasyon rakamlar vermeden önce ekonomi tarihine bir bakmanızı tavsiye ederim. Titanic’in elde ettiği 1.84 milyar dolar hasılat ise 1997’ye ait. 22 yıl önceki 1.84 milyar dolar ile şimdiki 2.7 milyar dolar bir midir onu bilemem. Ama 97’de kriz olmadığını hesaba katarsak 97’deki 1.84 milyar dolar ile 2009’daki 2.78 milyar dolar kesinlikle bir olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 22 Temmuz 2019; 17:46:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunların babası tony stark heralde yazdığım yorum zorlarına gitmiş bebelerin.
  • Arkadaşların dediği gibi aynı dolar kuruyla olmaz bu iş, Toruk Maktoya karşı 309 tane teknolojik kahraman olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khrmndgn

Bence avatar 3D fırtınası arkasına alarak esti geçti. Benim gözümde avatar 2. defa izlenecek filmlerde ilk 100'de belki yer bulur kendine.
    3d olayı olmasa adı bile anılmazdı zaten.
  • Bu çöp filmin bu kadar fazla kazanmasına şaşırmıyorum.
  • Konu içeriği zaten durumu özetliyor. " 11 yıllık Marvel serüveni"...

İnsanlar bu filme 11 yıl boyunca hazırlandılar, beklediler, doldular, tıpkı Force Awaken saçmalığına yıllarca bekleyip boşaldıkları gibi.

Hiç bir altyapısı olmayan sadece 1-2 trailer gösteren bir film olsaydı bunun yarısını ancak kazanırdı. Avatar'ı ister sevin ister sevmeyin, adam sıfırdan bir film evreni oluşturup o evrenin daha ilk filminde bu gişeyi elde etti. Benim gözümde Avatar'ın başarısı daha büyüktür Endgame'e göre.

Ha bu öbüründen daha iyi bir film demek değil tabii ki.
  • Sonunda. Çok iyi oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YeQiu

3d olayı olmasa adı bile anılmazdı zaten.

Alıntıları Göster
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.