Şimdi Ara

Avea İyi Çekiyor Mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
10.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, Vodafone kullanıyorum. Avea'ya geçersem, iyi çeker mi? Terettütteyim.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/tarifeler/faturali/25lik_tarife.shtml?pagemenu=tarifeler.faturali.25lik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 8 Ağustos 2011; 20:53:44 >

• bulundugun mekana göre değişir.benım olduhum yerde 3 g full....
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

Arkadaşlar, Vodafone kullanıyorum. Avea'ya geçersem, iyi çeker mi? Terettütteyim.

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/tarifeler/faturali/25lik_tarife.shtml?pagemenu=tarifeler.faturali.25lik

tereddütünüz varsa ve gözlem ve deneme yapma imkanınız yoksa, asla faturalı bir hat almayın...

alın faturasız bir hat, çekiyor mu çekmiyor mu kendiniz görün...

olur da memnun kalır, faturalı hatta geçmek isterseniz zaten bu tür geçiş için çeşitli promosyonlar/kampanyalar oluyor, onlardan da yararlanırsınız...

sizin bulunduğunuz yerde çekmiyor, ses kesiliyor, falan filan gibi sorunlar yaşarsanız, kontör yüklemezsiniz, geçerlilik süresi sonunda da hat iptal olur, biter gider...
  • Hocam biraz semte hatta mahalleyede bagli hatta sokaktan sokaga bile farkedebiliyor,ama genel olarak avea çekim konusunda biraz geri
  • Vallaha turkcellde iken telefonu otomatik şebekede bırakıyordum 3G iki kare falan çekerdi sabah bi kalkarım şarjı azalmış telefonun. Şehir merkezindeyim birde. Avea'a geçtim 3G şebekesi full çekiyor evin en ücra köşesinde bile. Geçen seneye kadar avealıydım 1,5 sene turkcell kullandım hem pahalı hemde çekme konusunda çokta bir fark göremedim tekrar geçtim avea 'a ben. Hatta turkcellde 3g göremedim bile. 2mbit'i geçmiyordu yahu Büyük şehirleri gezdim birde. Ama avea da ilk defa 5 6 ve hatta 7mbit gördüm. :)))

Avea İyi Çekiyor Mu?

https://store.donanimhaber.com/df/c5/52/dfc552fed25fd96f0a8a05795f296848.png
  • Her iki operatorden de hattim var istisnasiz ve mubalagasiz her yerde (benim dolastigim ve bulundugum) avea daha iyi hatta bizim evde turkcellde de iyi...
  • Ankaradaysan ıkı kere dusun derım bazı lokasyonlarda cıddı problemler var telefon cekse bıle konusmada kesılmler sıkca goruluyor. Sırf ben bu yuzden turkcelle gectım , turkcell de de aynı sorunlarla karsılasınce(evımde cekmıyordu) ve pahalı olunca solugu vodafone da aldım. su an cok memnunum! ama sana tavsıyem onemlı olan bulundugun yer orda oturanlara bak tart danıs ona gore karar ver ...
  • GSM900 kadar iyi değil kapsaması ama bu avea nın suçu değil.
  • yaklaşık 1 sene önce turkcellden numaramı taşıyarak kullanmaya başladım. çok şükür kapsama alanı konusunda hiç sıkıntı yaşatmadı. işim gereği çok seyahat eden birisiym. yollarda, kasabalarda köylerde gittiğim ve bulunduğum her yerde sorunsuz hizmet alıyorum. metroda bile çekiyo :) hatta turkcellin kesintisiz çekiyoruz die hava attığı reklamdaki kağıthane tünelinde de kesintisiz çekiyor. sen de taşırsın hattını dener görürsün olmadı tekrar dönersin turkcelle. ama sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.
  • Valla ne yalan söyliyeyim geçen seneye kadar Turkcellin yanına bile yaklaşamazdı çekim kalitesinde ancak bu sene sanki roller değişmiş gibi. Tatil için gittiğim (Antalya, Burdur, Afyon, Denizli) bütün yerlerde (hem yol, hemde konaklama) avea turkcell'den daha iyi ve net çekiyordu. Hatta araba ile seyahat ederken beni arayanlar bana ulaşamazken, arkadaşın avea hattından bana ulaşabildiklerini söylediler. Bende Turkcell çekim kalitesi olarak iyi diye yıllardır Turkcelldeyim ama Avea bu sene özellikle tatil bölgelerinde inanılmaz iyi durumda.
  • Bende almayı düşünüyorum faturasız da ,sürpriz fatura gelir diye çekiniyorum.Kota sorgulaması kaç saat öncesini veriyor.Bilen var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: festar

Bende almayı düşünüyorum faturasız da ,sürpriz fatura gelir diye çekiniyorum.Kota sorgulaması kaç saat öncesini veriyor.Bilen var mı.

faturasız hatta sürpriz olmaz... zaten faturasız hat kullanmanın sebebi o... yüklediğin kadarıyla iletişim kurarsın, ister konuş, ister internet kullan, ister SMS/MMS yolla...

kota sorgulamasını her an, her saniye yapabilirsin... 9333'ü arayınca sana kaç liralık bakiyen kaldığını, kaç mb internet paketi kotan kaldığını söylüyor... ayrıca bir arama yaptıktan sonra bir mesaj geliyor, ne kadar süre konuştuğun, ne kadar ücret tuttuğu ve geriye ne kadar lira bakiye kaldığı yazıyor...

ayrıca paket bitimine 3 gün kala SMS yoluyla her gün bildiriliyor, bakiyende paket için yeterli ücret varsa yenileme günü geldiğinde otomatik olarak bakiyenden düşüyor, yeterli bakiye yoksa ve geçerlilik süresini geçtiği halde yükleme yapmadıysan geçici olarak deaktif duruma geçiyor... lira yüklediğinde paket için ücret düşünce yine aktif oluyor...
  • Vallaha hocam ben öğrenci tarifesi aldım tam sınırdan yaş 24 1GB internet veren paketi kullanıyorum. Telefonumda kota ölçer program kullanıyordum aveanın kota sayımı ile birebir tutuyor. Yani TT gibi değil anlık kota sayımı yapıyor AVEA. KALAN yazıp 1991'e kısa mesaj atınca kalan kota ve hediye dakikalar hakkında bilgi veriyor sana.
  • bende vodafondan geçiş yaptım. şuana kadar ankara içinde gittiğim yerlerde hiçbir sorun yaşamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.