Şimdi Ara

AVEA 1GB İnternet 9 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
22.503
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: allaturcha
    Vodafone 7 liralık paket bence 1 numara...

Bu cepnet paketi gercekten super. Sirf bj yuzden 10 yillik turkcell aboneligimi birakip vodafona gectim. Netten bisey indirmeyen icin bulunmaz nimet. ustelik kota derdi olmamasi harika.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nosferatu`

quote:

Vodafonun ki sınırsız ama yavaş.
    Yavaş'ı neyle kıyasladığınıza bağlı. Senelerce 56K modemle bağlananlar için :) yeterli. Kaldı ki telefondan kullanım için olduğunu düşünürsek 256K gayet iyi bir hız, bilgisayardanda forum facebook ve hatta görüntülü görüşme yapılabiliyor gayet güzel.

Senelerce 56k modemden bağlananlar bir internet sayfasının açılması için 4-5 dk. bekliyorlardı herhalde. Yok eskiden olan 56k modemlerden bahsediyorsanız, o sıralar web siteleri de internet hızına göre düşük yükleme gerektiren text, resim, banner..vs den oluşturuluyordu. 96k internet hızına düşüyor ve ciddi bir yavaşlama oluyor söylemedi demeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

quote:

Yavaş'ı neyle kıyasladığınıza bağlı. Senelerce 56K modemle bağlananlar için :) yeterli. Kaldı ki telefondan kullanım için olduğunu düşünürsek 256K gayet iyi bir hız, bilgisayardanda forum facebook ve hatta görüntülü görüşme yapılabiliyor gayet güzel.

Senelerce 56k modemden bağlananlar bir internet sayfasının açılması için 4-5 dk. bekliyorlardı herhalde. Yok eskiden olan 56k modemlerden bahsediyorsanız, o sıralar web siteleri de internet hızına göre düşük yükleme gerektiren text, resim, banner..vs den oluşturuluyordu. 96k internet hızına düşüyor ve ciddi bir yavaşlama oluyor söylemedi demeyin

kesinlikle haklısın kimse bu konuya değinmiyor. 56k dönemindeki sitelerle şimdiki siteler arasında çok büyük fark var

• slm arkadaslar bende bu 8 tl lik cepnetti wodem aracıgı ile kullanıyorum . bi sorum olacak vodafone mobıl modem ile etrafımdaki kablosuz aglara baglanmam mumkunmu bu konu hakkında fıkrı olan varsa yardımcı olursa cok sevınırım saygılar
  • bugün itibariyle kayınpedere aldık. evde ben deniyorum, turkcellin edge olduğu ankaranın bu semtinde avea 3gde hayret valla.....
  • ben evde nokia 6630 ile bağlanıyorum bağlantı hızı iyi sayılır sonuçta zaten 6630 382 kbps çekebiliyor maksimum ama 1 gb kota ne kadar dayanır bilmiyorum
  • günlerdir kota sorguluyorum.hep aynı rakam geliyor.
    1 gb ı aşmanız işten bile değil.
    1kb aşsanız 29 tl yi geçiriyor.

e ne anlamı kaldı 9 tl nin.

doğru dürüst kota sorgulayamıyorum.iptal ettiricem.
  • Kaldı ki telefondan kullanım için olduğunu düşünürsek 256K gayet iyi bir hız
  • daha önce başka bir konuda da yazdığım gibi;
    bende aslında netbookta kullanmak için bu tür bişey bakıyordum ama "kademeli jet modem" için normal avea hattım olmasına karşın yinede data hatta için yeni bir hat almam gerekiyormuş.

Dolayısı ile 29 tl modem (30 Nisana kadar - sonra 49 tl) + 47 tl yeni hat vergisi + 9tl aylık 1g internet (3 ay x 9 tl düşünürsek)= 103 TL ödemek gerekiyor.

Bu durumda Faturasız Jet Modem Kampanyası ile Modem+Faturasız SIMKart+4GB/3ay internet+Sınırsız TTNET WiFi/12 ay=89TL Tl alıp sonrasında "1GB internet 9 TL'ye cepte!" tarifesinden devam etmek (tabi eğer Faturasız jet modem kampanyası ile alınan hatta bu tarife tanımlanabiliyorsa) kullanmak çok daha mantıklı.

Bu konuda kafa yormuş arkadaşlar zaten eksik / fazla birşey varsa düzeltme yapacaktır.
  • ben geçen ay aldım, önceden turkcell vınn kullanıyordum.. performans olarak aynı sayılır..

aylık 9TL vergiler herşey dahil dediler.. 39TL'lik vınn yerine aldım ben de.. memnunum.. zaten evde haftasonları internete giriyorum... fazla kullanılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

quote:

quote:

quote:

kesinlikle haklısın kimse bu konuya değinmiyor. 56k dönemindeki sitelerle şimdiki siteler arasında çok büyük fark var

Sanki 96k ile normal sitelere bağlanıyorsunuz. Al o paketi sadece mobil site destegi olan yerlerde dolaş, iphone varsa özellikle haberleri, sineması bilmem nesini hep telefon için yapılmış site uygulamalarından gir bakalım hızlı mı değil mı ? O zamanki siteler o hıza gore yapıldıysa şimdi de mobil cihazlar için yapılan milyon tane site var.

Arada gerek ısınız oldugunda sitelerin tam versiyonuna girerkende bra bekleyiverirsiniz.

Sizinki de laf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MilanRapajic -- 19 Ağustos 2011; 0:29:50 >

• en büyük kârımız 2 yıl garantili modemi 29 tl'ye almak.herhangi bir taahhüt yok.1 gb akşamları habaer-e posta-donanım haber durumlar için yeterli.
    şu an küçük çamlıca ve libadiye caddesinde kullanıyorum. 3g'de bir problem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluelizard17 -- 30 Nisan 2011; 22:21:25 >
  • avea nın cekim hızını tartışmısınız da ben antalya ve istanbulun heryerinde ve taa kuşadasında hiç bi sıkıntı olmadan kullandım ve çok hızlı olarak hatta ilk aldıgımda beni şaşırttı aveanın hızı kuşadasında hele vınndan kat kat iyi cekdigini gördük nasıl kullandıgınızı merak ettim dogrusu =)
  • Jet modemin programında sayaç vardı diye hatırlıyorum. Jet ile kullanıyorsanız o sayaç yardımcı olur.
    quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

günlerdir kota sorguluyorum.hep aynı rakam geliyor.
    1 gb ı aşmanız işten bile değil.
    1kb aşsanız 29 tl yi geçiriyor.

e ne anlamı kaldı 9 tl nin.

doğru dürüst kota sorgulayamıyorum.iptal ettiricem.

• Konunun başına bakarsanız Vodafone sınırsız internet alıp bunu pc lerinde kullanmayı düşünen ve 100mb dolduktan sonra hızın 256k düştüğünde, 256k hızın pc için yetesiz olduğunu söylemeye çalıştığımızı anlarsınız.
    Cepten internet için 256k hız ile ne yapacağınıza bağlı. Sadece int. sörf için 256k yeterli olabilir tabi youtube video izlemek veya herhangi bir döküman vs. görüntülemek için yetmez

quote:

Orijinalden alıntı: berdush

quote:

Orijinalden alıntı: forever eagle

quote:

quote:

quote:

Sanki 96k ile normal sitelere bağlanıyorsunuz. Al o paketi sadece mobil site destegi olan yerlerde dolaş, iphone varsa özellikle haberleri, sineması bilmem nesini hep telefon için yapılmış site uygulamalarından gir bakalım hızlı mı değil mı ? O zaman ki siteler o hıza gore yapıldıysa şimdi de mobil cihazlar için yapılan milyon tane site var.

Arada gerek ısınız oldugunda sitelerin tam versiyonuna girerkende bra bekleyiverirsiniz.

Sizinki de laf.

• 9lira 38 kuruş var ama 1gb interneti almıyor yeterli bakiye yok diyor kaç lira olması gerekiyor en az bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HePsİ1LeŞmE

9lira 38 kuruş var ama 1gb interneti almıyor yeterli bakiye yok diyor kaç lira olması gerekiyor en az bilgisi olan var mı?

10 gerek..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: power5371

quote:

Orijinalden alıntı: HePsİ1LeŞmE

9lira 38 kuruş var ama 1gb interneti almıyor yeterli bakiye yok diyor kaç lira olması gerekiyor en az bilgisi olan var mı?

10 gerek..

NEREDE YAZIYOR
  • arkadaşımda blackberry curve 9300 var ondada oluyormu bu paket?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

arkadaşımda blackberry curve 9300 var ondada oluyormu bu paket?

olur merak etme
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.