Şimdi Ara

Avea 0555'li hat merak ettiklerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam beyler size bugün aldığım 0555 'li avea hattı ile ilgili bir iki konuda danışacağım merak ettiklerimi yanılarsanız çok memnun olurum.

1) Hattım kaç gün içerisinde açılır

2) MobilÖğrenci'ye kayıt oldum yani kartı alırken adam yaptı ama ben nası anlıycam kayıt olmuşmuyum olmamışmıyım

3) Avea'da gprs ücretlendirmesi nasıldır trkcll'den pahalı mı ucuz mu

4) Son olarak bu servis avea'da var çok güzel tavsiye ederim dediğiniz bir servis varmı

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

• 1) hattın 4-5 gun icerisinde acılır...(hatta o kadar bile zamanını almaz)
    2) hattın acıldıktan sonra musterı hızmetlerını arayarak bu bilgiye ulasa bılırsın 444 1 500 du sanırım (uzun sureden beri aramıyorum)
    3) arkadasım sunu unutma turkcell de kalite ve pahalılık vardır...
    4) ben boyle bı servis daha gormedım. eger bulursan ıse yarayan bı servis bana bi pm atarsın.
  • Ok cevabın için sağol bende yeni aldım işte şu 250 kontör alınca 250 mesaj hediye 500 alınca 500 olayı hoşuma gitti.Peki başka diğer operatörlere göre avantajları nelerdir?
  • hmmm mesela s60 gıbı bı alet kullanıyorsan msn daha ucuza geliyo (turbo msn) biraz daha ucuz dıger gsm sirketine gote (turkcell) ama bazen sıkıntı cektıgınde oluyo. bırısını aramak ıstedıgınde mesgule felan bırakıyo.(daha aramadan)msj gonderırken bazen pislik yapıp msj gonderimi basarısız gibi bi sonucla karsılasıyorsun.yani pek fazla artısı yok ama benım hosuma gıden bı gsm operatoru...sende kullandıkca kendı yolunu secersin.
  • Ok bende nolur nolmaz diye trkcll'i iptal etmedim eskiydi bide baya zaten 533 'lüydü neyse kullandıkca görücez artık bu arada k750i kullanıyorum.Cevaplar için sağol
  • 1. hattın subene göre 1 gündede açılabilir.
    2. bunu öğrenmek için telefonunda bir menü olacak. orada asistana gir orada kredi sormaya gir orada tarife bilgiye tıkla. telefonuna mesaj gelecek orada görürsün.
    3. gprs ucreti internet baglantisi için 1200lira/kb wap için 6000/kb (kdv dahil öiv hariç)
    (gprs eskiden çok kaliteliydi ama turkcellden kaliteli degil ama yetiyor. herkesde n-gage yokkki worms oynasın. worms oynamayacaksınız kaliteli)
    4. turkcell in kim aramışcell i aveada bedava. bu bile yeter. ayrıca işbankası kredi kartin varsa işbankasını arayip telefon numaranı hesabınla eşleştirip cep telefonundanda kontor yukleyebilirsin kredi kartınla. kontor gonderme oldugu gibi kontor istemede oluyor. ve ayrıca bir güzellikte 60 kontor gonderildigi gibi bir kişinin ayda 60 kontor almasi sinirlandirilmiş.

ben aria iken kullanmaya başladım ve karadeniz bolgesinde sadece trabzonda(merkez) ve samsunda(merkez) çekiyordu. yani o kadar kötüydü. ama ben konuşmanın keyfine aria ile vardım. bedava konuşmalar bedava mesajlar. neydi o günler. şu aralar şebekeler biraz yogun ama kapsama alanı olarak bir sorun yok allahın dağında çekiyor(dağki ne dağ rakım 1500 olan dağda çekiyor)

şehir merkezlerinde şebeke yoğunluğu var. ama düzelecek.

• Ok dediğini yaptım ama ekranda da sim aktif değildir yazıyo herhalde o yüzden olan herhangi bişey yok neyse açılır herhalde yakında öğrenmeyim daha iyi sürpriz olsun
  • bence kalite farkını hemen anlıyacaksın ve pişman olacaksın iyiki turkcell hattımı kapatmamıışım diye sewineceksin
  • Ok bakcaz artık şu anda tek eksi beykozda bile normal çekiyo.Trkcll'i ikinci plana almamın sebebi pahalılığı malum blue çağında olduumuz için çok mesajlaşıyorum ve gprs falanda var anlıycaan çok para geliyo şu anda belki uygun değil yazmam ama kendi parasını kazanmayan birine göre aylık 150 milyon telefon parası çok bence
  • ben telsime geçtim aveadan iyi bence
  • yoo turkcelli aramayacak bile. eğer cok konuşan biriysen arayabilirsinde. eger cok konuşan biri değilsen diyecenki vay be turkcell bizi ne kazıklamış yahu. sonra dua edecen "yarabbi butun turkcellcileri dogru yola ilet, turkcell batağına düşmüşlerin yoluna değil" amin :D
  • Düşündüm ama telsim eski prestijini yitirdi bence bide sanki avea'nın arkası daha sağlam gibi geliyo bana
  • telsimi vodafone alsında görün bakalım neler oluyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknolog

telsimi vodafone alsında görün bakalım neler oluyo

dogru diyon. bende onu bekliyorum kaçtir. bi alsın vodafone da millet rekabet görsün.
  • Harbi ha istermisiniz şu sözleşmeli telefon işi türkiyeyede gelsin
  • Bişey daha sorucam hattım açıldıda şu mesaj falan çektikten wap'a girdikten sonra mesaj gelmio şu kadar kontörünüz kalmıştır diye nası yapcam bunu
  • aveada oyle bişi yok turkcelldeki gibi.
  • 9333'den öğrenirsin kaç kontörünün ve kaç beleş sms hakkının kaldığını.
  • ogrendın umarım nasıl ıyımı......
  • şimdi ara servisi vardır avea da.
    ucretsızdır.
    eger arayanıbıl kullanıyorsan karsı tarafta arayanıbılı kullanıyorsa sen bır avea numarasını aradıgında o numara kapalıysa o kişi telefonunu actıgında sana bır mesaj gelır.
    artık bu numaraya ulasılabılecegı ıle ılgılı.
    cok guzel bır servıs bence.kullan tavsıye ederım.

iş bankasında hesabın varsa mobıl bankayı kullanabılırsın
    iş bankasına arayarak 2 dakıkada yapılan bır işlemdir
    numaran hesabınla ilişkilendirilir.

sabit telefona mesaj servısı vardır.
    sabıt numaranın basına 22 koyarsın numarayı alan koduyla yazarsın mesaj gonderırsın bu telefon calar ve mesajın bır kısının agzından seslı olarak o numaraya aktarılır.

numarambudur servısı vardır.
    yenı aldıgın hattınla 250 numaraya avea.com.tr den ucretsız mesaj gonderırsın.
    bu mesajın metnı sabıttır senın adın yenı numaran yazılır.
    bundan sonra sana bu numaradan ulasılabılecegı ıle ılgılı bır mesajdır
    ucretsızdır.

su an aklıma gelen seylerı soyledım.
    sanırım bunlar dıger operatorlerde yok.
    tabı bunların yanında dıger operatorlerde de olan da bı ton sey var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.