Şimdi Ara

Avcılıkla - Balıkçılıkla ilgilenenler 40 KİŞİ OLDUK! #AVCILAR - BALIKÇILAR# (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
1
Favori
19.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Miex

Ömer Hocam, balıkçıyım ben, İstanbul'a gelirsen haber ver gerçekten bizim bir tekne var 7.5 metre ,balıkçı teknesi tam onla çıkarız istavrit kaynıyor. :)

Bir dönem baraj için bot düşünmüştük.
    Daha sonra kıyı balıkçılığı daha mantıklı geldi. Ateş başında olmak...

Nihayetinde Turna gibi pisliği ve çalılığı seven balık türleri için kıyıdan çok da uzaklaşmanın anlamı yok. Ancak meps ya da kaşık atılacak olunsa kayık ya da bot çok farklı bir tecrübe olabilir.

Bahsettiğim ürün şöyle bir şeydi;

Avcılıkla - Balıkçılıkla ilgilenenler 40 KİŞİ OLDUK! #AVCILAR - BALIKÇILAR#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 9 Ocak 2010; 17:54:17 >

• Benimde babadan kalma olan kara avcılığına bir merakım var.Babamdan kalma bir otomatiğim , Kurzhaar ve Ingiliz Pointer cinsi iki köpeğim var. Her haftasonu Bu yakınlardaki Fıstık - Mısır tarlalarına giderim. Arada bir ormanlık arana girdiğimiz de olur. Ama tabii en çok Fıstık tarlasında Bıldırcın avlamaktan haz alıyorum tabii.Hatta bir kere bıldırcın avımızı çekip YABAN TV'ye yollamıştık babamla .

Herkeze iyi avlar. Rastgele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halit. -- 9 Ocak 2010; 18:00:15 >
  • İstanbul- Avrupa yakasında balık tutmak için bildiğiniz güzel yerler var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kNiFé $

Benimde babadan kalma bir kara avcılığına bir merakım var.Babamdan kalma bir otomatiğim , Kurzhaar ve Ingiliz Pointer köpeğim var. Her haftasonu Bu yakınlardaki Fıstık - Mısır tarlalarına giderim. Arada bir ormanlık arana girdiğimiz de olur. Ama tabii en çok Fıstık tarlasında Bıldırcın avlamaktan haz alıyorum tabii.Hatta bir kere bıldırcın avımızı çekip YABAN TV'ye yollamıştık babamla .

Bana biraz Bıldırcın avı konusunda bilgi verir misiniz?
    Pointer'ın ferması için düdük kullanıyor musunuz? Sizden çok uzaklaşır mı? Eğitimini nasıl verdiniz?

Kara çulluk avına çıktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

quote:

Ömer Hocam, balıkçıyım ben, İstanbul'a gelirsen haber ver gerçekten bizim bir tekne var 7.5 metre ,balıkçı teknesi tam onla çıkarız istavrit kaynıyor. :)

Bir dönem baraj için bot düşünmüştük.
    Daha sonra kıyı balıkçılığı daha mantıklı geldi. Ateş başında olmak...

Nihayetinde Turna gibi pisliği ve çalılığı seven balık türleri için kıyıdan çok da uzaklaşmanın anlamı yok. Ancak meps ya da kaşık atılacak olunsa kayık ya da bot çok farklı bir tecrübe olabilir.

Bahsettiğim ürün şöyle bir şeydi;

Valla ben şöyle diyeyim, Haydarpaşa açıklarında bir sallayışımda minimum 3 tane istavrit takılıyor oltaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: KDV Beyannamesi

İstanbul- Avrupa yakasında balık tutmak için bildiğiniz güzel yerler var mı?

Ben size aracınız varsa birkaç baraj önerebilirim.
    Günübirlik mi düşünüyorsunuz yoksa yatıya kalabilir misiniz?
  • quote:

...
    Valla ben şöyle diyeyim, Haydarpaşa açıklarında bir sallayışımda minimum 3 tane istavrit takılıyor oltaya.

Üçlü kanca mı kullanıyorsunuz?

Yem olarak ne tercih ediyorsunuz? Avlak bölgenizi daha önce yemliyor musunuz yoksa sadece olta mı atıyorsunuz?
  • tüylü iğne çabaridir o
  • bende amatör olarak balıkçılık + avcılık ile uğraşıyorum eğer konuya rağbet olursa resimlerimi koyabilirim
  • quote:

quote:

...

Üçlü kanca mı kullanıyorsunuz?

Yem olarak ne tercih ediyorsunuz? Avlak bölgenizi daha önce yemliyor musunuz yoksa sadece olta mı atıyorsunuz?

10'lu çapari kullanıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkahn

tüylü iğne çabaridir o

Bildiğim kadarıyla çaparinin üçlü kancası da oluyor değil mi? Denemedim ama.

Ucundaki kancadan söz ediyorum.
    Biz burada tekli ya da üçlü kanca deriz ona da. :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 9 Ocak 2010; 18:12:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ß@tWo

bende amatör olarak balıkçılık + avcılık ile uğraşıyorum eğer konuya rağbet olursa resimlerimi koyabilirim

Ne demek seve seve görmek isteriz.
    Sizler paylaştıkça ben de paylaşabilirim. :)
  • quote:

quote:

Benimde babadan kalma bir kara avcılığına bir merakım var.Babamdan kalma bir otomatiğim , Kurzhaar ve Ingiliz Pointer köpeğim var. Her haftasonu Bu yakınlardaki Fıstık - Mısır tarlalarına giderim. Arada bir ormanlık arana girdiğimiz de olur. Ama tabii en çok Fıstık tarlasında Bıldırcın avlamaktan haz alıyorum tabii.Hatta bir kere bıldırcın avımızı çekip YABAN TV'ye yollamıştık babamla .

Bana biraz Bıldırcın avı konusunda bilgi verir misiniz?
    Pointer'ın ferması için düdük kullanıyor musunuz? Sizden çok uzaklaşır mı? Eğitimini nasıl verdiniz?

Kara çulluk avına çıktım.

Pointer'ı gerçekten sadece Ferması için aldık.Babamın can damarıdır köpeklerde ferma.Hiç bir şekilde köpeklerimizde düdük kullanmadık.Eniklik döneminden beri komutlarımıza alıştıkları için düdüğe gerek duymuyoruz pek.Evet tüm pointerların genel sorunu uzaklaşma.Bunun yüzünden köpeği birine vermeyi bile düşünmüştük bir ara.Babam vermek istedi birine.Bende seviyordum köpeği , gittim bir köpek çiftliği sahibi ahpabımız vardı onla konuştum. Pointerların avlanma tekniği böyledir dedi.Uzaklaşır - Tarar Sonra Kuşu Bir Daire içine alarak sıkıştırır ve uygun yakaladığı yerde kıstırır , Fermayı basar demişti.Bir kaç kere denedik Serbest gezmesine izin verdik köpeğin gerçekten de anlatıldığı gibi oldu.

Bıldırcın avı da diğer Kara avlarına benzer aslında.Biz genellikle sabah çok erken saatlerde çıkarız ava 4,30-5 gibi öğlene doğru da bitiririz. Fıstık tarlalarında avlanıyoruz genellikle.Bir tarlaya 2 kişi giriyoruz. Birimiz bir uçtan diğerimiz öbür uçtan ki bıldırcınlar diğer tarlalara kaymasın diye.Ama kayarsa da ziyanı yok.Bıldırcınlar pek gezmeyi seven hayvanlar değil.biraz uçup geri konuyorlar aynı yere ve pek kıpırdamıyorlar pek.Yani vuramazsak bile indiği yeri takip ederek , tekrar avlayabilmemiz mümkün olabiliyor.Bıldırcınlar çok uçmadıkları , yükselmedikleri için yakalayıp hemen ateş etmemiz gerekiyor. Yarı otomatik Ve Pozelerle iki fişek sıkma şansınız olabiliyor kalktığı sürede.

Benim bildiklerim bu kadar , Sürç-i Lisan Ettiysem Affola

• quote:

quote:

günübirlik düşünüyorum. barajdan ziyade göl veya sakin bir akarsu söylerseniz güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KDV Beyannamesi -- 9 Ocak 2010; 18:18:42 >
  • quote:

quote:

quote:

günübirlik düşünüyorum. barajdan ziyade göl veya sakin bir akarsu söylerseniz güzel olur.

Sıklıkla işittiğim bir yerdir;
    Kalender Ordu Evi önü.

Onun dışında,
    Sazlıdere/Sazlı Bosna Barajı, Kemerburgaz'a yakın Alibey Barajı olabilir.

Daha uzaklaşabilirim, Kıyıköye kadar gelebilirim derseniz
    Aksicim Barajını öneririm.

• quote:

Pointer'ı gerçekten sadece Ferması için aldık.Babamın can damarıdır köpeklerde ferma.Hiç bir şekilde köpeklerimizde düdük kullanmadık.Eniklik döneminden beri komutlarımıza alıştıkları için düdüğe gerek duymuyoruz pek.Evet tüm pointerların genel sorunu uzaklaşma.Bunun yüzünden köpeği birine vermeyi bile düşünmüştük bir ara.Babam vermek istedi birine.Bende seviyordum köpeği , gittim bir köpek çiftliği sahibi ahpabımız vardı onla konuştum. Pointerların avlanma tekniği böyledir dedi.Uzaklaşır - Tarar Sonra Kuşu Bir Daire içine alarak sıkıştırır ve uygun yakaladığı yerde kıstırır , Fermayı basar demişti.Bir kaç kere denedik Serbest gezmesine izin verdik köpeğin gerçekten de anlatıldığı gibi oldu.

Bıldırcın avı da diğer Kara avlarına benzer aslında.Biz genellikle sabah çok erken saatlerde çıkarız ava 4,30-5 gibi öğlene doğru da bitiririz. Fıstık tarlalarında avlanıyoruz genellikle.Bir tarlaya 2 kişi giriyoruz. Birimiz bir uçtan diğerimiz öbür uçtan ki bıldırcınlar diğer tarlalara kaymasın diye.Ama kayarsa da ziyanı yok.Bıldırcınlar pek gezmeyi seven hayvanlar değil.biraz uçup geri konuyorlar aynı yere ve pek kıpırdamıyorlar pek.Yani vuramazsak bile indiği yeri takip ederek , tekrar avlayabilmemiz mümkün olabiliyor.Bıldırcınlar çok uçmadıkları , yükselmedikleri için yakalayıp hemen ateş etmemiz gerekiyor. Yarı otomatik Ve Pozelerle iki fişek sıkma şansınız olabiliyor kalktığı sürede.

Benim Pointer da çok uzaklaşıyor onun için sormak istedim.
    Videonuzu bizimle de paylaşabilir misiniz?

Ne kusuru ne sürç-i lisanı, estağfurullah.
    Teşekkür ederiz tecrübelerinizi paylaştığınız için.

• quote:

quote:

Benim Pointer da çok uzaklaşıyor onun için sormak istedim.
    Videonuzu bizimle de paylaşabilir misiniz?

Ne kusuru ne sürç-i lisanı, estağfurullah.
    Teşekkür ederiz tecrübelerinizi paylaştığınız için.

Video şu an kaset olarak duruyor pazartesi günü bir fotoğrafçıya götürüp Cd'ye çektirip paylaşacağım

• Bende İlgilenirim Avla. Tavşan, Domuz, Balık, Kuş Avına Giderim Ara Ara. Gittiğim Yerler Bolu Adapazarı Sakarya Sinop Kastamonu İstanbul Şile Konya. Fotoğraflarda Var Onlarıda Fırsat Bulduğumda Eklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: KuzuXx

Bende İlgilenirim Avla. Tavşan, Domuz, Balık, Kuş Avına Giderim Ara Ara. Gittiğim Yerler Bolu Adapazarı Sakarya Sinop Kastamonu İstanbul Şile Konya. Fotoğraflarda Var Onlarıda Fırsat Bulduğumda Eklerim

Paylaşırsanız çok seviniriz.
  • Amatör olarak balık avı ve kara avı ile uğraşıyorum . Isparta da karaavı , İstanbul'da ise balık avına gidiyorum
    Şuana kadar katıldığım avlar . Domuz , çulluk , bıldırcın , ördek ve keklik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sikendal -- 9 Ocak 2010; 19:18:20 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.