Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Avcılıkla - Balıkçılıkla ilgilenenler 40 KİŞİ OLDUK! #AVCILAR - BALIKÇILAR#

260
Cevap
1
Favori
19.290
Tıklama
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Avcılık >> Avcılıkla - Balıkçılıkla ilgilenenler 40 KİŞİ OLDUK! #AVCILAR - BALIKÇILAR#
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      45 Mesaj
      11 Ocak 2013 17:58:26
      Selamunaleyküm.İstanbulda yaşıyorum.İsmim gökhan.Memleketim adapazarı.20 yaşındayım.Aklım erdiğinden beri Kara avcılığı , balık avcılığı(deniz-göl) yaparım.Avcılık dışında doğa ve yaban hayatı ile iç içeyimdir.Herkese selamlar.
      |
      |
      20 Ocak 2013 17:57:01
      Kıyıdan yapılan surf ve casting balık avcılığında çıkrık türü makara kullanımı hk. bilgisi olan var mı? Çıkrık makina kullanıp markalar hk. bilgi verebilir misiniz?

Saygılar
      24 Ocak 2013 13:08:31
      quote:

Orijinalden alıntı: ~Warthog~

Kıyıdan yapılan surf ve casting balık avcılığında çıkrık türü makara kullanımı hk. bilgisi olan var mı? Çıkrık makina kullanıp markalar hk. bilgi verebilir misiniz?

Saygılar

Çıkrık kıyı avcılığında pek tercih edilmez daha çok tekne avcılığında tercih edilir.Kıyıdan balığı çekerken normal makinadaki seriliği ve ataklığı çıkrıkta bulamazsınız.Çıkrık daha ağır devirde daha güçlü çekmek içindir.Marka olarak ta çoğu makina markasının çıkrık modelleri vardır.
      |
      |
      24 Ocak 2013 20:03:58
      herkese rast gelsın hep iyi daima iyi ve kazasız avlara ...zıpkın balık avi
      |
      |
      26 Ocak 2013 02:25:46
      Avcı & Balıkçı - Ekle benide
      |
      |
      28 Ocak 2013 19:21:11
      Bugün topladığım gerekli malzemelerle ..Ağaç lamine ettim (ireko) tetik mekanızması da hazır. Kaldı kabze olayı yani başladım. Ahşap zıpkın yapımına....
      |
      |
      29 Ocak 2013 14:32:22
      balık varmı balık arkadaşlar :Distanbulda üsküdar beylerbeyi beşiktaş ???
      |
      |
      29 Ocak 2013 22:46:05

yapım aşamasını göstereyim dedim bilgi bilgidir.kıyıda kalsın ...ilerleyen zaman da diğer arkadaşların da el yapımı ürünleri görmak isterim
      |
      |
      04 Şubat 2013 11:24:43
      Merhaba, bu konuyu ilk açıldığı vakitlerde de gördüm ama adımı yazdırmayı ihmal ettim.

Ben de olta avcısıyım, Boğaz'da istavrit, lüfer avı yapıyorum. Şimdilerde spin avcılığına merak saldım, seyrek de olsa levrek ve lüfer avına gidiyorum arkadaşlarla. Beni de balık avına yazarsanız sevinirim. :) Bu arada, daha önce başka konularda da dile getirdiğim gibi, balikavi.net ve baliksevdam.com üyesiyim. Organizasyonlara ve konulara aktif katılımcı olmaktan mutluyum :)
      |
      |

DH Üyelik yılı : 2004 Doğum yılı: 1983
    • Teğmen
      101 Mesaj
      06 Şubat 2013 12:30:48
      Benide tatlı su balıkçısı olarak ekleyebilirsiniz.Eskişehirden selamlar bahar gelsin artıık :)
      |
      |

Sanalpazar nick : Lithran
    • Er
      2 Mesaj
      07 Şubat 2013 11:31:55
      bi gün hep beraber ava gide
      |
      |
      10 Şubat 2013 02:59:55
      Facebook grubu kurduk arkadaşlar. :) Hepinizi bekleriz.
      https://www.facebook.com/pages/Profesyonel-Bal%C4%B1k-Avc%C4%B1lar%C4%B1/575329489163203
      |
      |
      10 Şubat 2013 23:18:30
      Balık avı stres atmamnın bir numaralı ilacı, sahil beldesinde yaşayan tüm herkeze tavsiye ederim.
      |
      |
      14 Şubat 2013 00:04:54
      en buyuk tutkum balik avlamak o oltaya vurus kacmamasi icin heyecanla cekmek anlatirken bile heyecanlaniyorum konuyu acanlara tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      16 Şubat 2013 21:42:04
      Rastgele Arkadaşlar,
      Ben Kırklareli ve Tekirdağ civarlarında tatlı su balığı ile eğleniyorum.Tuzlu su balığı için sandalla açılıp mevsiminde istavrit, uskumru avına bayılırım.
      Üveyik deriz biz Kırklarelide, üveyik ve ördek avının haricinde köpek ve kalabalık içeren av organizasyonlarına pek cesaretim yoktur.Tüfek olarak çifte almayı planlıyorum yurtdışı dönüşümde, tabi öncelik olarak ruhsat vs işleri halletmek gerekli.
      Ruhsat alındıktan sonra şöyle bir sıkıntı var diye biliyorum yanlız;
      Ruhsatınız olsa dahi avlanacağınız zaman ve yeri belirleyen siz olamıyorsunuz.Yanlış mı biliyorum acaba?
      |
      |
      25 Şubat 2013 01:48:16
      Merhaba, kardeşe doğum günü hediyesi 150 tl civarları basit bir şey almayı düşünüyorum. Öneride bulunabilecek varmı acaba ?
      28 Şubat 2013 10:21:59
      Ankara'da nerde balık avlayabilirim, gidenler varsa yardımcı olursa sevinirim
      |
      |
      28 Şubat 2013 21:25:51
      quote:

Orijinalden alıntı: fallofday

çalışmaktan vakit bulunca İzmir/YeniFoça ya balık avlamaya giderim genellikle boş geliyorum ama olsun bu aralar şansızlığımı kırmaya başladım özellikle saat akşam 7den sonra kayalıklara kalamar'a gidiyorum 2-3 tane tuttum bi tanesi baya büyüktü.onun dışında kefal,karagöz eğer çok şanslıysam çipura tutuyorum ki bugüne kadar hiç tutamadım çuprayı genellikle tuttuğum onun küçük kardeşi lidaki tuttuğum olur ve inanılmaz zevkli bişey tuttuklarımı genellikle dayıma veririm manisaya getirmem oraya gittikmi rakıda ondan olur sohbet ve muhabbetle harika gider geçen arkadaşlarla eskifoçaya gittik sandal ile açıldık gece 12 den saat sabah 5 e kadar ama gel gelelim hiç tutamadık böyle balıkçılık ile ilgili bilgileri olan paylaşırsa çok güzel olur.mesela olta tipleri yem tipleri ;
      mesela ben kalamarı fosforlu zoka ile tutuyorum

bişeyler soracaktım da eskiymiğş mesaj :(

Benide alın guruba . Sadece balık avı için ...
      |
      |

• Çavuş
      45 Mesaj
      11 Mart 2013 23:30:29
      quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

Merhaba, kardeşe doğum günü hediyesi 150 tl civarları basit bir şey almayı düşünüyorum. Öneride bulunabilecek varmı acaba ?

Bir şey derken ney mesela ?
      |
      |
      21 Mart 2013 20:16:15
      balıkçı benide ekle ankara dan ali
      şu havalar ısınaydı biraz haftaya sezonu açacaz inş...
      |
      |
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Blogio
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,140
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.