Şimdi Ara

Avcılıkla - Balıkçılıkla ilgilenenler 40 KİŞİ OLDUK! #AVCILAR - BALIKÇILAR# (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
1
Favori
19.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam Beyler beni de balıkçı olarak eklerseniz sevinirim.
    Ankarada yaz geldi mi arkadaslarla genelde kurtbogazına levreğe gideriz.
    resimleri de bir dahaki gidisimde cekip eklerim
  • Merhaba arkadaslar.bende balık avıyla babam sayesinde ilgilenmeye başlamıştım.5 yaşından beri balığa gidiyorum şuan 17 yaşındayım.5 yaşımdan beri yaz kıs demeden gidiyoruz balığa :) kışları bile cadırlarla kalmaya gideriz...benımde adımı yazarsanız sewinirim.
  • Avcılar mı? Ne avcıları?
    Ben de avcılarda oturuyorum.
  • Güncel.
  • Bunları geçen sene Ömerli'de çekmiştim :)

Avcılıkla - Balıkçılıkla ilgilenenler 40 KİŞİ OLDUK! #AVCILAR - BALIKÇILAR#

• Benide yazarmısınız bu sene öss sebebiyle pek gidemedik ama genellikle babamla sezonlarında balık ve kuş avına çıkarız.Herkse selamlar...
  • Arkadaşlar gözümüz aydın.
    Yeni bölümümüz kuruldu.

Bu konuyu burada noktalandırıp yeni bölümümüzde devam edeceğiz.

Hepinizi katılımlarınızla bekliyoruz.
    :))

Avcılık Bölümü
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_674/tt.htm
  • Konuyu güncelleyelim, bölümün reklamı da olsun. :))
  • Balık avcısı olarak beni de eklerseniz sevinirim.
  • Ekle üstad balık avcısı
  • Benide ekleyin lütfen.Yaban Avcısıyım.
  • Ankarada, gölde amatör balıkçılık yapıyoruz.Derneğimiz var Sıhhiyede Doğa ve Çevre Dostu Amatör Balıkçılar Derneği. Yararlı bilgileri bulabileceginiz bir forum sitemiz var oltacilar.com

Beni de ekleyin balıkçılara vre!
  • 2 sene önce Bursa Demirtaş barajında 3-4 saat aralıksız silikon balıkla at-çek sonucu tuttuğum turnalar.Çok keyifliydi.Çektiğim kol ağrılarına değdi

Bu sene irice olmayan sazan avı ile idare ediyoruz(Bursa/Mudanya/Çınarlı Göleti)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tritium

Ben balık tutmayı sevmem ama babam çok iyi balıkçıdır .

Hocam kıskandım valla resimleri harika yaaa!!! Sabah balığa mı gitsem napsam uzun zmandır çıkmıyorum gaza geldim valla :D

• Ben de 1 senedir amatör kıyı balıkçılığına merak sardım. Gerçi Libya da yapcak başka sosyal aktivite olmadığından mecbur kaldım diyeyim; ama gerçekten keyifli bi işmiş. İzmir'deyken akvuryum hobime aşırı düşkündüm. Sonuçta ha balıkçıdan alıp yemişiz ha kendimiz tutmuşuz demi yani, duygusala bağlamaya gerek yok panter emelciler gibi. Libya kıyılarında akdenizin en güzel balıkları bol miktarda bulunur. Geniş sahil kesimi ve balıkçılığın az olduğunu da düşünürseniz burası akdenizin en güzel açığı diyebilirim. Tuttuğumuz balıklar at-çekle zargana ve istavrit azmanı; çiftli klasik dip oltasıyla çipura,karagöz,mercan ve şamandırayla genelde akya. Yem olarak tavuk göğsü favori. Lisansım yok ama burda gerekte yok zaten. Malzemelerde aşırı ucuz tr'ye kıyasla. Yakında İzmire tatile gitcem. Doğma büyüme İzmirli olduğum halde orda hiç balığa çıkmadım. Lisanssız tutmamda sakınca olmayan yerleri bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.

• tüm avcı arkadaşlar merhaba.

balıkçılıkla ilgilenen arkadaşlar varsa sitede çok uygun fiyata rapala lar buldum. ilgilenen baksın isterse.
    http://resim.donanimhaber.com/m_41369686/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • listeye beni de ekleyin. ankara'da amatör balıkçı...
  • Ben 4 yıldır balık avı ile ilgileniyorum.Şu an 3.60 botum ve 15 hp yamaha kısa şaft 2 zamanlı sisteme geçtim.Bunca zamandır av tecrübemle 3 balıkta yoğunlaştım çipura gopez kopez diyende var 3.mırmır.İzmirli arkadaşlara güzel bir yer tarif edeyim tuzlaya gidiceksiniz.Bilmiyenler için kuşcennetinden sola homa dalyanına dönüceksiniz.Yanlız kıyıdan bişey tutamassınız tekne yada botla çıkmanız gerek yaklaşık 2 km açılın derinlik ortalama 4 metre civarı.Zoka ve yengeç ile çipura ve lidaki yakalarsınız.Mamun ve sülünez yaparsanız gopez ve denizlerin yamyam balığı isparoz yakalarsınız.Kiloluk levrek ve cipura şansınız yüksektir o yüzden takımlar sağlam olsun.
    Merak eden varsa 3.60 cais marka botu 1000 tl ye aldım 15 hp yamahayı fuar zamanı 3900 tl ye aldım.4 kişi plane kalkabiliyorum 2 yada tek kişi tam gazda zor gidiyorum sağa sola dalma yapıyor iyiki 25 hp almamışım.

Bot ve dıştan takma motorlar ile isteyen olursa tecrübelerimi paylaşabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isk0rpit -- 19 Ekim 2010; 0:54:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: isk0rpit

Ben 4 yıldır balık avı ile ilgileniyorum.Şu an 3.60 botum ve 15 hp yamaha kısa şaft 2 zamanlı sisteme geçtim.Bunca zamandır av tecrübemle 3 balıkta yoğunlaştım çipura gopez kopez diyende var 3.mırmır.İzmirli arkadaşlara güzel bir yer tarif edeyim tuzlaya gidiceksiniz.Bilmiyenler için kuşcennetinden sola homa dalyanına dönüceksiniz.Yanlız kıyıdan bişey tutamassınız tekne yada botla çıkmanız gerek yaklaşık 2 km açılın derinlik ortalama 4 metre civarı.Zoka ve yengeç ile çipura ve lidaki yakalarsınız.Mamun ve sülünez yaparsanız gopez ve denizlerin yamyam balığı isparoz yakalarsınız.Kiloluk levrek ve cipura şansınız yüksektir o yüzden takımlar sağlam olsun.
    Merak eden varsa 3.60 cais marka botu 1000 tl ye aldım 15 hp yamahayı fuar zamanı 3900 tl ye aldım.4 kişi plane kalkabiliyorum 2 yada tek kişi tam gazda zor gidiyorum sağa sola dalma yapıyor iyiki 25 hp almamışım.

Bot ve dıştan takma motorlar ile isteyen olursa tecrübelerimi paylaşabilirim.

Hocam ayrı bir konu olacak fakat botla ilgili yinede. Arabanız varsa eğer arkasına topuz yaptırıp römork ile mi taşıyorsunuz botu? Eğer böyleyse fiyatlar nasıl? Bildiğim kadarıyla ruhsata da işlenmesi gerekiyormuş devlet epey bir para alıyormuş bunun için. Bu konu hakkında tecrübeniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

• Hayır kardeşim botu şişirmeden taşıyorum bagaja çok rahat sığıyor motoru yada botu ikisinden birini içeri alıyorum araba büyükse her ikisinide bagaja sallıyorum.Taşıma aparatı olarak ben kendim botun ayna diye tabir ettiğimiz arkada tahta kısıma motorun bağlandığı yere paslanmazdan tekerlek sistemi yaptım botu arabanın yanında şişiriyoruz tekerlekleri takıp motoru takıp malzemeleri yükledikten sonra 2 kişi hatta zemin çok düzgünse tek kişi denize doğru iktiriyoruz çok pratik oluyor.

Bot çin malı kemeraltından aldım cais diye bir marka 42 cm yanakları ben çok mennunum oldukça güvenli 3 ana şişirme yeri var birde karina toplam 4 yerden hava basıyorsun.Ayak pompası ile şişiriyorum 10 dakikada hazır hale geliyor.4 kişiye kadar mükemmel balık tutma ortamı oldukça geniş içi .

Evrak işlemleri oldukça basit en başta botu alırken ce belgesinin olup olmadığını sorun ce belgesi yoksa limana işlemezler.Eğer ce belgesi varsa faturası ile liman müdürlüğüne gidiyorsun ve bağlama ruhsatını çıkarıyorsun para yok çok ufak kağıt masfarları aldılar 1 tane fotoğraf istiyorlar botun üstündede ismi yazıcak botun ismi için liman başkanlığının internet sitesinden tc kimlik ile bir isim alıyorsun oldukça basit bir işlem.

Motor için ise ister bot ister tekne olsun 3.90 na kadar motordan vergi alınmıyor istersen 250 hp motor tak vergisi yok eğer 3.90 geçersen vergi veriyorsun nekadar olduğunu bilmiyorum ama teknenin boyu ile ilgili.Ki zaten 3.90 altı botlara en fazla 25 hp motor takabilirsin üstü sağlıklı olmaz aynada sorun çıkar.

Evrak işi için yani bağlanma kütüğü için botun ce belgesi ve faturası motorun sadece faturası yeterli ikinci elde alsanız bunlara dikkat edin eğer kağıtsız çıkarsanız sahil givenlik alır elinizden dikkatli olun .Sahil güvenlik en çok 3 şeye dikkat ediyor bağlanma ruhsatı can yeleği ve türk bayrağı :D

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.