Şimdi Ara

Avcılardaki hırsız oto servis

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • KONUMU SILMEYI/KILITLEMEYI ADET EDİNEN DH YE SEVGILER...YILMADIK DESTEGINI ESIRGEMEYEN HERKESE COK TESEKKUR EDERIM..

OTTO zen*th-Avcılar ik*zler
    yer: Gümüşpala Mahallesi, D-100 Kuzey Yanyolu Gündüzler plaza No:x, 34320 Avcılar/İstanbul
    http://www.ik*zlerotoservis.com/ web sitesini yine kapatmışlar..Ortalık sakinleştiğinde tekrar aktive edip yeni av peşine düşüyorlar.

olay:
    aracım yolda giderken aniden stop etti.Arıza kontrolu yaptığımda p0335 crank sensor A hatası olduğunu gördüm.Öncesinde sanayiden crank sensörü alıp değiştirerek problemi çözmeye çalıştım; problem çözülmeyince netten nissan özel servisi olduğunu iddia eden OTTO zen*th-avcılar ikizl*r otonun yetkilisi önder adlı kişiyle görüştüm.Bana telefondan söylediği ücret arıza tespiti 100tl , işçilik ücreti 300 tl+parça bedeli bana ait .Cekici cağırıp aracı kendisine teslim ettim.Ofiste yarım saat kadar oturduk.o esnada bir flash yandığını farkettim meğer önder benim resmimi iznim olmadan çekmiş.Bu görüntüyü savcılığa verdiği savunmada gördüm.Kameradan aracımı takip ediyorum.Aracımın başında hüseyin,usta ve tanımadığım bir şahis işlem yapıyorlar.Bir ara yanlarına gittim.Hüseyin ustaya makinaya sokalım arızası neyse tespit edelim edi ussta ise gerek yok dedi.Gördüğüm kadarıyla bujileri ateşleme yapmıyordu.Yanlarına gidince usta,huseyin marş tamir olacak siz ofise çıkıp konuşun dedi.Ofiste huseyin öndere dönerek marş motoru yapılmalı dedi önderde yaptırın o zaman yanıtını verdi..Marş motorunu kodunu bana söylemelerini piyasa fiyatını araştıracağımı belirttim.10 dk sonra hüseyin elinde marşla geldi.Öndere siz yaparsanız fiyatı ne olur diye sordum.Verdiği yanıt max 200 tl olur şeklindeydi.Sanayide 130-150 arası işçilik dahil fiyat almıştım işlerimde yoğundu 200 e tamam yapın dedim.Hüseyine yaşadığım problemleri anlattım..Ne zaman hazır olur deyince biz seni arayacağız aramana gerek yok dedi 3 gün sonra hala bana dönüş olmayınca önderi aradım.Marşı tamir ettirdiniz mi? diye sordum.Eğer henüz yapılmadıysa kendimin gidip yaptırabileceğimi belirttim.Önder ,usta sanayiye yaptırmaya gitti dedi.Konu marş motorunun aracın stop etmesiyle alakasına geldi.Marş motorum tamamiyle bitik vaziyette değildi 2. yada 3. çalışmada aktif oluyordu.Arıza çözülmek yerine neden marş motorunu tamir edilmesi gerektiğini sorunca önder ,bağırmaya çığırmaya başladı.birşey demeden telefonu kapadım.5 dk sonra önder beni aradı.Marş dün yapılmış usta beyindeki bir arızadan şüpheleniyor sanayiye kontrole gitti dedi.(önceki konuşmada usta marş motorunu tamir ettirmeye gittiğini söylerken bu konuşmada beyin arızasını tamir ettirmeye gittiğinden bahsediyor..Arada 5dk gibi bir süre var)10-15 dk sonrada bana whatsuptan 980 tl lik proforma atıp aracını gelip alabilirsin dedi.280 tl marş rektefiye,300 tl arıza tespit,400 tl beyin tamiri ve adaptasyon.Yukarıda belirttiğim nedenlerden dolayı beni dolandırdıklarından şüphelendim.Sanayiye gidip fiyat aldım.Marş tamir ücreti ..: Selenoid 80 tl , kömür değişirse ki değişip değişmediğini bilmiyorum+50 tl toplamda 130 tl .Beyinci de beyin tamir olmaz en fazla tesisatta bir kopma vardır oraya lehim yapılır ufak bir işçilik ücreti alınır dedi.Önd*ri tekrar aradım marşın nerede 280 tl ye yapıldığını ,hangi parçaların değiştiğini fatura ,fişi olup olmadığını sordum.Bana ikitelli altın dinamo da derin adıyla kayıt yaptırıldığını belirtti oysa altın dinamo da derin adıyla bir kayıt asla açılmamış!!Bana bunları neden sorduğumu amacımı bildiğini benim kötü niyetli olduğumu söyleyerek yükseldi bağırıp çağırmaya hakarete,ofisine çağırıp darp etmekle ,aracıma zarar vermekle ,ücret ödesem dahi aracı vermemekle(gasp etmekle) ,aracımı gasp ettiği her gün için otopark ücreti ilave etmekle vb tehditler savurup durdu..onla muhatap olmadığımı ve mahkemede görüşeceğimi belirtip telefonu kapadım..

polis ekipleriyle araç alınmaya gidildi.Onlara vermemekte diretti ve araç alınmadan geri dönüldü..Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunuldu ve aracın tarafıma verilmesine karar verildi.

30/07/2018 tarihinde aracımı almaya gittiğimde (x polis ekipleriyle) aracımın ecu ,marş motoru,crank sensörü yerinde olmadığını ,2 ön tekerin ve akünün söküldüğünü gördüm..Polis olaya şahit olup tutanak tutmadı..Önd*r adlı şahsa aracı toplamasını ve yarın çekiciyle gelip alacağımızı iletti..Önd*r yine problem çıkarınca polis amiri kendisini aradı ..aralarında telefon görüşmesi yapıldı ayrıca polisler ilede benim duymam engellenerek saatlerce konuşuldu.

08/08/2018 tarihinde x polis merkezine aracımın alınması için başvurdum.Ekiplerle birlikte ilgili şahsın işyerine gidildi..polislerden biri sen araçta kal ben bu şahsa(önd*re) aracımı daha önce yaptırdım ben halledecem dedi..Ofiste bir süre konuştular..Bu arada beni araçta bir polisle bıraktılar..Sonra aracı görmek için beni bodruma çağırdılar..Ben daha önce sökülen parçaları görmek istedim ..Hüs*yin sökerken önder yanımıza geldi..elinde aksiyon kamerasıyla o vatan haini..kimse aracı sökmesine yardım etmeyecek diyerek beni ve polisi iznimiz olmadan kayda aldı..Polis biz tamircimiyiz adam(ben) sökülen parçaları görmek istiyor dedi..Aralarında sözlü münakaşa oldu..Beni yukarı çıkardılar..ofiste yine saatlerce konuştular ben yine araçta bekletildim..Bu arada karakol amirine bilgi verildi ve ek ekip istendi..Onlarda olay yerine geldiler..Bir müddet sonra aracı tekrar görmem için bodruma götürüldüm..Yüzeysel olarak aracın ecusu ve marş motoru gösterildi..Daha önce görmediğim bir arkadaş söküm işlemini ve beni telefonuna kaydetti..Ben yukarı çıkarıldım..içeride bir müddet polis tutanak tuttu..Tutanakta aracın önceden parçalandığı neden belirtilmediğini sordum..polis biz ne gördüyksek onu yazdık sen istediğini (marş ve ecu)gördünmü olay bir an çözülsün dedi..Bende ifadeye aracın test edilmediğini bana verilen şekilde teslim aldığımı belirttim ve imzaladım..
    Not:Polisin savcılığa verdiği tutanakta ne Polise direndiği ne hakkında yakalama kararı çıkartıldığı, ne polisin yanında beni kameraya alıp hakaret ettiği nede polise çalındığını ibraz ettiğim parçalar hakkında bir metin yer almamaktadır..Polise göre önder kendi isteği doğrultusunda gelip ifade vermişmiş

Araç alındıktan sonra yaşananlar:(sıralama yakın zmandan geçmişe doğrudur)

(tahmini 4-5ay sonrası) aracı ikizlere bırakmadan önce 65 mah mach marka alman malı (nano silver ekstra %25 starter ) henüz 1 yıllık akümü söküp yerine koçtaşta olan hugel marka kullanılmış akü takmış..Eski etiketleri üzerine yapıştırdığı için önce farkedemedik..Akü çabuk bitmeye başlayınca farkettik!!Sağlam aküyle girip bitik aküyle çıkabilirsiniz aman
    14/11/2018 tarihinde otto zen*th firmasının ITO ya yaptığı yazılı açıklama..: "ik*zler oto-önd*r uzun şirketi ile şirketimiz arasında fiili ve hukuki hiçbir bağlantı yoktur" oysa ottozen*th in web sitesin de yer alan mobil uygulama merkezlerin de gösterilen otto zen*th ikizler ne hikmetse bir anda web sitesinden kaldırılmış ve aralarındaki fiili /hukuki bağlantısı biran da sonlanmış oysa önd*r, merkezlerinin izmir olduğunu bilhassa kendisi itiraf etmişken!!!
    08/11/2018 tarihinde yeni beyin alındı ..serviste programlandı ..Araç çalışır vaziyete getirildi...
    07/11/2018 tarihinde kısa devre yapılan dirençler değişti..beynin stabiletesi sağlanamadı..Yeni yazılım atıldı maf hatası alındı
    04/11/2018 tarihinde önderin çaldığı işlemci yerine konuldu..Sol 2 bobinin ateşleme yapmadığı farkedildi..Yapılan incelemede beynin kısa devre yaptırıldığı tespit edildi
    05/10/2018 tarihinde marş motoru üzerinde yapılan inceleme de kömür yatağının ve yayların ond*r tarafından çalındığı tespit edildi!!!

Geçen konumuzda önderi tanıyan biri aracılık yapmak istediğini dile getirmiştim..Onunla yaptığımız görüşmede önderin aktardıkları :" kişisel bilgilerimi bildikleri,44000 liralık senete imza atmam koşuluyla aracımı iade edeceği,yazılarımdan rahatsız olduğu ,benim elimi kolumu bilgisayardan çekeceğini,bu parayı mutlaka alacağını,son uyarısı ve çağrısı olduğunu

mağduriyetimle ilgili genel merkezlerine , sorumlu olduğu yunus adlı şahsa mesaj atılarak konu açıklanmasına rağmen ne merkezden nede yetkililerinden mağduriyetimin çözümüne yönelik bir adım atılmamıştır..Buda yaşanan bu olayların yetkililerin izni ve takdiriyle yapıldığı izlenimi yaratmaktadır..

Resim ecunun(motor kontrol ünitesinin) iç entegresini göstermektedir.Buradan da anlaşılacağı üzere ecunun işlemcisi servis tarafından sökülmüştür..

Avcılardaki hırsız oto servisAvcılardaki hırsız oto servis

Tek tek mesajlara yanıt vermek yerine burada belirtmek istedim..

-Dükkana gidip hesap soramıyor gelip buraya yazıyor diyen arkadaşlar öncelikle mesajlarınız için teşekkür ederim..Bu platform hesap sorma yeri değil bilgilendirme yeridir..Başka dh kullanıcılarının yada onların tanıdıklarının bu hırsızların ağına düşüp mağdur olamaması için uğraşıyorum..
    -1 yıldır hobi olarak buraya yazdığımı söyleyen arkadaşlara 10 yıl da sürse amacım değişmeyecektir..Hobim daha çok kişiyi bilinçlendirmek
    -Desteğini esirgemeyen ve mesaj atan herkese teşekkür ediyorum..

Dip not:Önder uzun ve ekibi çaldığınız akü , işlemci , marş kömürü ve yayı ayrıca ecu veri yollarına yaptığın kısa devre,bozduğun ecu entegresi ;aracımı gasp etmen ve ecumu bozman nedeniyle doğan maddi ve manevi zararı haram zıkkım ettim afiyetle yediniz nasıl olsa ..hala çıkmadıysa ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajanblue -- 29 Mayıs 2020; 22:12:38 >

• Bu forumun bunlarla iş birliği yapıp konuları kilitlemesi veya silmesine nedense şaşırmıyorum.

Bu hırsız ve şehir magandalari para kazanmasin diye gördüğüm her mecradan düşük puan veriyorum

Bu ülkede arsiz hırsız her zaman üste çıkar olan mağdura olur

Balık baştan kokuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Up

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Up

• Up ekşi sözlükte hesabınız varsa orayada yazın

• Araca ilişkin delil tespiti yaptırın, delil tespiti için aracın yetkili servisinden rapor alın. Zararınızı ve aracı kullanamamaktan kaynaklı kaybınızı ekleyerek, firmaya karşı takibe geçin. Bunu yaparken zararın %15 kadarını teminat olarak yatırın ve hem firmanın hem de tüm ilgililerin tüm varlıklarına ihtiyatı tedbir koydurun.

Sık sık da servise icra memurları ve avukatınızla kasa haczine gidin, bırakın hem dosya masrafı artsın hem de bilinirliği artsın

ben yazdıklarınızı şaşkınlıkla okudum, resmen adam üzerinizde egosunu tatmin etmeye çalışmış

ezcümle; umarım yazdıklarınız doğrudur. gerçi bir insan neden böyle bir yalan söylesin ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lifeblood6 -- 29 Mayıs 2020; 23:14:58 >

• Başlık yeni açılan ilgili bölüme taşınmıştır...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.