Şimdi Ara

Avcılar Xiaomi Fabrikasındaki Mobbing Skandalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
3.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi hakkında en ufak bir dedikoduyu bile haber olarak yayınlayan teknoloji siteleri neden bu konuyu görmezden gelmiş anlamadım açıkçası, yapılan sponsorluk çalışmaları mı bunun sebebi yoksa medya patronlarının mobbingi normal bir şey olarak görmesi mi? tabii gözünüzden kaçmış olması daha yüksek bir ihtimal.

Haberi direkt olarak buraya yapıştırıyorum.

Avcılar Xiaomi Salcomp fabrikasından Patronların Ensesindeyiz Ağı’na ulaşan işçiler ağır çalışma koşullarının ve haksızlıkların artarak devam ettiğini dile getirdiler.

Fabrikada yaşadıkları sorunları anlatan işçiler, işe girerken hafta sonlarının haftalık tatil denildiği halde zorunlu mesaiye çağırıldıklarını, gelmek istemeyen işçiler için tutanak tutulduğunu, bazı işçilerin mesai ücretlerinin hiç yatırılmadığını, bazılarına da eksik yatırıldığını belirttiler.

İşten çıkarmalarla ilgili istifa baskısına maruz kaldıklarını belirten işçiler, işten çıkarılan işçilerin de ihbar tazminatlarının verilmediğini, işten çıkarılma sebeplerinin ise “performans düşüklüğü”, dedikodu, mesai saatlerine geç geldi gibi gerçeği yansıtmayan sebepler olduğunu dile getirdiler.

İşçiler ayrıca üretim müdürünün insanların dini tercihlerine yönelik olumsuz davranışlarının olduğunu ve buna yönelik sözlü ithamlarda bulunduğunu aktardılar. Patronların Ensesindeyiz Ağı’yla temasa geçen işçiler, yaşanan hak gasplarına karşı mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerini ifade ettiler.

Kaynaklar:

https://patronlarinensesindeyiz.org/2021/07/10/avcilar-xiaomi-salcomp-fabrikasinda-iscilere-fazla-mesai-ve-istifa-baskisi/?fbclid=IwAR1wz3w9-jd8G_OS6nnXL4lDUQk0xvw122bl0j2PtxDaI64PTUME8XfxYz8

https://haber.sol.org.tr/haber/avcilar-xiaomi-salcomp-fabrikasinda-iscilere-fazla-mesai-ve-istifa-baskisi-309009

• fabrika deyince insanın gözünde farklı bir şey canlanıyor,ama esasen xiaomi nin Türkiye de bir fabrikası yok.

yahu bildiğiniz montaj hattı kurmuşlar adına fabrika diyorlar. montaj servisini fabrika olarak kabul edersek vestel in de fabrikası var,casper ın da fabrikası var.

her parçası dışarıdan geliyor,Türkiye de o parçalar birleştiriliyor, vidaları sıkılıyor.

fabrika dediğin sıfırsan bir ürün üretir,veya bir ürünü farklı bir ürüne çevirir.

• Ben forumda 400 dolara köleleriniz ho dediğimde boşa dememişim.
  • Ucuz delefon alacaz yeğeeeen, memleket şahlanacak yeğeeeen

Evet şayomi ve türevlerinin ülkemize neden geldiğini ısrarla reddeden vatandaşları dinliyoruz buyrun.

• fabrika deyince insanın gözünde farklı bir şey canlanıyor,ama esasen xiaomi nin Türkiye de bir fabrikası yok.

yahu bildiğiniz montaj hattı kurmuşlar adına fabrika diyorlar. montaj servisini fabrika olarak kabul edersek vestel in de fabrikası var,casper ın da fabrikası var.

her parçası dışarıdan geliyor,Türkiye de o parçalar birleştiriliyor, vidaları sıkılıyor.

fabrika dediğin sıfırsan bir ürün üretir,veya bir ürünü farklı bir ürüne çevirir.

• Ee zengin ulke fakir halk moduna girmeye baslayin. Vahsi kapitalizmin somurusunu daha da sert hissedeceksiniz onumuzdeki yillarda.
  • çintaparların gözü yaşlı Avcılar Xiaomi Fabrikasındaki Mobbing Skandalı 

• Açıkçası şaşırmadım. Diğer Çinli üreticilerin Türkiye tesislerinden de aynısını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 13 Temmuz 2021; 13:26:16 >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

Takıldığın şeye bak ya.Avcılar Xiaomi Fabrikasındaki Mobbing Skandalı 

• adamlar namaz kıl diye para ödemiyor bu millet tembel
  • Çin ve Japon'larla çalışmak zordur.

Öğreneceğiz.

• Xiaomi fabrika açıyor diye sevinen kerizler burda mı?

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    Belki namaz kılmıyor diye böyle yapılıyor? Çünkü genelde bu tarz hak gaspı taciz olayları dindar yönetimlerde oluyor.
  • Tamam da iş yükü ağır olan türkiyede ki çoğu fabrikada da böyledir ki zaten bu işleyiş... Çokta anormal bir durum yok yani. Sahip çıkılmak, takip edilmek önemli...

• Çinliler de biliyor İstanbulun ortasında 100 BİN insanımızı katletseler Erdoğan yine hiçbir şey diyemez Çine. Çünkü onlar gibi zulümle abat olmak istiyor, baskıyla diktayla eziyetle yönetimde sınırsız kalmak istiyor.

Kendi bekası için Rus a, Çin e yüzünü dönmüş bir Erdoğan onlara hiç bir şey DİYEMEZ.
  • Oy verdikleri hükümete teşekkür edebilir arkadaşlar, özel sektörün neredeyse hepsi bu şekilde çalışıyor.

• SupermanPrime kullanıcısına yanıt
    Belki muhalif hocam arkadaşlar? Sonuçta haklarını aramak için bir yola koyulmuşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S

Belki muhalif hocam arkadaşlar? Sonuçta haklarını aramak için bir yola koyulmuşlar.

Ben haber için konuşan arkadaşlar muhaliftir ya da değildir demiyorum, benim için bir kişinin daha iyi çalışma ortamı istemesi için muhalif vb bi sıfata ihtiyacı da yok. Ama biliyoruz ki ülkede her 2 kişiden biri hükümete oy verdiği gibi, asgari ücret ve civarında çalışan kesimde bu oran daha fazla. Yılların birikimi ile bu hale geldik. Yüzlerce insanın çalıştığı yerlerde çıksa çıksa 3-5 kişinin sesi çıkar çıkmaz. Keşke daha fazla kişi hakkını arasa, şirket devletin ona verdiği hakkı kullanıyor.

• Avcılar Xiaomi Fabrikasındaki Mobbing Skandalı
  • Allah razı olsun cinlilere. Ülkemize gelmişler ekmeğimizi veriyorlar.
    Ne yani çalışmayıp aç mı kalsaydık?

Çalışıyoruz yine açız mı diyorsun?
    Ne bileyim bunu sen seçtin. Senin tercihin.
    Cinlerin sucu ne?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.