Şimdi Ara

Avantajlı Kablonet 2019 Akıllı Sınırsız Tarifeleri Açıklandı (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
672
Cevap
11
Favori
64.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
109 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben iptal başvurusu için gitmiştim, 2 saat sonra ikna edilmek için arandım, yoksa Vodafone'a başvuracaktım aynı gün. "Pinginizi düzelteceğiz ve 3 Ocak'da bununla ilgili görüşme sağlayacağız" dendi bana ve ikna olup geri döndüm. Sonuç alamazsam bende il müdürlüğüne giderim muhtemelen.

Yaptığımız ikna görüşmesinde dikkat çeken ve belkide bir çok kişinin bihaber olduğu bir durum var. Ben normalde 46 IP bloğundaydım yani Superonline ve statik IP almıştım. 46 IP bloğundan önce CGN uygulamasındaydım "port açamıyorum" bahanesiyle özel IP'ye geçmiştim. Fakat genel merkezden arayan adam; "46 ile başlayan IP'de olsanızda 100'lük ip bloğundasınız" dedi. Yani fiziksel olarak hala Telekom'dan çıkıyorum, Turksat yazılımsal bir proxy uygulamasıyla beni Superonline 46 IP bloğuna bağlamış. Yaşadığım gecikme sorunu da bu yüzdenmiş. Beni tamamen 100'lük bloktan çıkaracaklarmış. Çok ilginç, statik IP olmasına rağmen aslında 100'lük ortak bloktaymışım.

Sonuç alırsam özelden size bildireceğim.

@HHsungur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inan_ed -- 2 Ocak 2019; 15:35:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tar Goroth

kendin için öyle olabilir ama gündüz çalışıp sadece akşamları internet kullanan ve 100gb indirme yapmayan insanlar için akn çok daha avantajlıydı. 60 tl veriyoduk oyun falan indirmek istediğimde gece 2de açıp sabah 8de kapanacak şekilde ayarlıyodum şimdi minimum 100lira vermen gerek aynı hızı alabilmek için bunun neresi iyi?

Alıntıları Göster
    AKN avantajlı dediğin dönem AKN'in kalkması için hazırlık dönemi olan 2 yıllık dönem. AKN kalkması için önlemler alınmasaydı 3mbit'e düşüyordu bağlantın. Gece indirme özelliği içinde ekstra para ödemek zorundaydın. Bu dönem kötü değildi ama geçiciydi tamamen.

Hala iyi olduğunu düşünüyormusun ?

• Az önce aradım kabloneti, 50mb sınırsız 250gb kotalı kullanıyorum, herhangi bir sözleşmem yok. Hızımın düşüp düşmeyeceğini sordum, bana tamamen 50mb sınırsız herhangi bir kota, düşme veya ek ücretlendirme olmayacağını söyledi. Full sınırsız 50mb
    Anlamadım bu işi..
  • Benim 24mbit 150gb akn li eko sınırsızım var 2019 sonuna kadar tah. olan buna ne olacak? Aynı şekilde kullanmaya devam mı edicem?

• gozcelik G kullanıcısına yanıt
    AKK dediğimiz şey, alıntıladığınız mesajımda gördüğünüz üzere hızınızı 3 Mbps'ye düşüren ve TurkNet'te de olan bir uygulamaydı.

AKK'yi isteyerek 50 GB sonrası 3 Mbps'ye düşmeye can atan mutlu bir köle oluyorsunuz.

"Malı az kullanan" diye bir durum yok, internet kullandıkça azalan bir şey değil, maliyetleri çok ama çok az. Sizi öyle inandırmışlar ki yüksek maliyetli bir iş olduğu yalanına, burada onların ağzından konuşuyorsunuz.

Aşağıda birtakım İSS ve tarife örnekleri vereceğim. Bunlar için "gerçek sınırsız" ibaresini koymama gerek yok, zira bu bahsedeceğim ülkelerde sabit internetle ilgili kota vb. tuhaflıklar 5 - 10 yıl önce ortadan kalktı.

Romanya'da 1000 (down.) / 500 (up.) Mbps hızına sahip tarife 39 Romen Leyi = 51 Türk Lirası

Polonya'da 300 (down.) / 20 (up.) Mbps hızına sahip tarife 60 Polonya Zlotisi = 85 Türk Lirası

İtalya'da 1000 (down.) / 20 (up.) Mbps hızına sahip tarife 20 euro = 122 Türk Lirası

Almanya'da 1000 (down.) / 50 (up.) Mbps hızına sahip tarife 20 euro = 122 Türk Lirası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 2 Ocak 2019; 15:5:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Benim 24mbit 150gb akn li eko sınırsızım var 2019 sonuna kadar tah. olan buna ne olacak? Aynı şekilde kullanmaya devam mı edicem?
    benimde kotam bu durumda sanırım sınırsız olacak şimdilik
  • Avantajlı Kablonet 2019 Akıllı Sınırsız Tarifeleri Açıklandı
  • bende hala akn li yazıyor ama hız düşmedi iyi ki
  • SaLiVa S kullanıcısına yanıt
    slmlar bende aradım biraz once , benimde 24mbbps 150gb akn li paketti ve paketimin sınırsız hale gectigini ve bu sekilde devam edecegini soyledi . e dedim madem sınırsız hale geldiyse ozaman paketim otomatik olarak 24mbps ve tamemen sınırsız yani 250tl lik pakete gecmis mi oldu diye ozellikle sordum (cunku mantıken boyle olması lazım), birkac dakika bekletti beni( turksat'a sormus) hayır dedi . sizin paketiniz yani fiyatlandırması 24mbps 150gn ank li fiyat uzertinden devam ediyor dedi.
    ozellikle gene aynı seyleri bir kez daha sordum ve yine aynı cevabı aldım .
    en guzel cevap ay sonunda cıkacak olan faturada belli olcak . bakalım orda ne kadarlık bir fatura ve paket yazıcak . ona gore hersey belli olcak (umarım )
    hala bir belirsizlik var yada eski musterilere bir guzellik yapıyoda olabilirler , yada butun bu eski akn li paketleri kotalı olan paketlere donusturcekler (cunku eski akn li paketlerin kotalı olarak tarifileri mevcut ve fiyatlarıda aynı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Queen Hentai

dostum ne indiriyorsun böyle, gerçekten çok merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerss

AKN avantajlı dediğin dönem AKN'in kalkması için hazırlık dönemi olan 2 yıllık dönem. AKN kalkması için önlemler alınmasaydı 3mbit'e düşüyordu bağlantın. Gece indirme özelliği içinde ekstra para ödemek zorundaydın. Bu dönem kötü değildi ama geçiciydi tamamen.

Hala iyi olduğunu düşünüyormusun ?

Alıntıları Göster
    evet :D Geçici diye bir şey yok 6 senedir aynı tarife benim nasıl son 2 yılmış o
  • Sınırsız ifadesi son 2-3 aydır var sanırım. 2013'den bu yana böyle bir ifade yer almıyordu sistemde. 100Mbps yazıyordu sadece. Kotasız kullandığım için her zaman 0 Byte yazıyordu.

0 Bytes yazmışlar. İngilizceleri efsane. :)
  • Avantajlı Kablonet 2019 Akıllı Sınırsız Tarifeleri Açıklandı
  • Bu saçmalık ne?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gerekli cevabı verdiğimde cevap verilemeyince nedense hiç şaşırmıyorum. :)

Norko, zorko indirdiğimi düşündü sanırım birisi. Gerek yok o tarz şeyler indirmeme. ;)

Neyse, herkese mutlu yıllar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Queen Hentai

Ne indiriyosun bu kadar ben ne yapsam en fazla 150 200 oluyo aylık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tar Goroth

evet :D Geçici diye bir şey yok 6 senedir aynı tarife benim nasıl son 2 yılmış o

Alıntıları Göster
    Tamam işte son 2 yıl hariç öncesi olan dönemde 1mbit arkasından 3mbit'e düşüyordu bağlantın. Rezalet ötesi.
  • Steam'den sürekli oyun alıyorum. Eski arcade oyun arşivleri ve bazı image dosyaları, yazılımlar, ham blu-ray film isoları 4k vb. Sürekli 4k yayın ve film izleme.

Eski zamanlarda upload oranım 200GB'a varıyordu fakat YouTube'a ayar olunca hesabı kapattım ve upload yapma derdinden kurtuldum. 80 küsür abonenin üzerine soğuk su içtim. Yurtdışından iyi küfür yedim zaten bu forumdan yediğim küfürleri saymıyorum bile.
  • Ne yapacaklarını şaşırdılar zaten abv

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.