Şimdi Ara

Avantajlı Kablonet 2019 Akıllı Sınırsız Tarifeleri Açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
672
Cevap
11
Favori
64.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
109 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avantajlı Kablonet 2019 Akıllı Sınırsız Tarifeleri Açıklandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfamega -- 6 Ocak 2019; 17:24:6 >

• ASK tabiri yanlış olmuş, zira ortada kota yok. Yoğun zaman kısıtlaması var sadece. Güzel bir sistem bence. AKN kalktığı için ağlayanlara tavsiye edilir türden. Ancak pazarlama taktikleri yanlış. 100Mbps'e kadar diye satıp, altına "yoğun zamanlarda sadece 25Mbps garanti edilir" notu düşülse daha iyiydi. Avrupa dahil neredeyse tüm Dünya'da zaten bu sistem uygulanmakta. Ancak Prime Time için hız limiti yok, yoğunluğa göre ortalama hız var. Yani 1Gbps internet alsanız yoğun zamanda 30Mbps de alabilirsiniz, 300Mbps de. Türksat da bu tarz bir uygulamaya gitmeliydi bence. Akıllı Sınırsız da bunun bir benzeri uygulama zaten. Tek sorunu direk hız limiti var. İlk 25Mbps'lik paketleri çıktığında da sevmiştim. Güzel bir sistem. 8 saat hızlı, 16 saat yavaş yerine 19 saat hızlı, 5 saat yavaş daha ideal ve Dünya standartlarına daha uygun. 100Mbps için de 80₺ fiyat bence gayet makul. Geçmeyi düşünebilirim şahsen.

Ancak 2 kısma "kendimce" ekleme yapmak isterim. Sınırsız fiyatları güncellenecektir muhtemelen. 100Mbps akıllı sınırsız alsanız, 25'e düştüğünü düşünürseniz bile tamamen sınırsız ve minimum 25Mbps olan bir internete 80₺ vereceksiniz. Ancak tam sınırsız 25Mbps'e 136₺ vereceksiniz. Hiç mantıklı değil.

2.'si ise 25Mbps internet 10Mbps'e, 50Mbps internet 20Mbps'e, 100Mbps internet ise 35 Mbps düşecektir. Böylesi en iyisi olur. Hatta adil olması için oranlarsak 100Mbps'in 40'a düşmesi gerek, ancak hiç sanmıyorum 40 yapacaklarını.

Son olarak, birkaç gün içerisinde tepkimizi koymamız gerek ki akıllı sınırsız hızları yükselsin. Olabildiğince yüksek olsun.
    1 Gbps alsak dahi yoğunluğa göre 30 Mbps de mi alabiliriz? Avrupa'da mı?

Hangi ülke acaba bu? Mesela İngiltere'de bunu yapabileceklerini mi düşünüyorsunuz? Yahut Romanya'da?..

Yok böyle bir şey. Yoğun zamana göre birtakım kısıtlamaların yapıldığı birkaç ülke var ama bu şekilde değil. Yoğun zamanda birkaç TB kullanımdan sonra hız düşümünün yapıldığı ülkeler vardı ama bunların neredeyse hiçbirinde bu çeşit bir uygulama kalmadı. 2 sene önceye kadar 100 lira civarına 50 (down.)/10 (up.) Mbps hızlar satılan bu ülkelerde şimdilerde bu fiyata 500 (down.)/120 (up.) Mbps satılır durumda.

İngiltere hakkında sorduğum soruyu yine kendim cevaplayayım:

https://twitter.com/kalitehareketi/status/1006240778602139648

Avrupa'nın birçok ülkesinde artık "e kadar" ibaresi o kadar da "e kadar" değil, bu şekilde ortalama hızların veya hız aralıklarının belirtilmesi zorunlu. 1 Gbps deyip 30 Mbps vermeye kalkanın başına neler gelir, siz düşünün. Üst hızı 1 Gbps olarak listelenen tarifeler genelde 850 Mbps ortalama hız sağlıyorlar.
    kusura bakmayında 5 saatlık 25 mbps olucak geriye kalan komple 100 mbps görcez neyini begenmedınız acaba insafya hadı gelın şöyle duşunelim 100 mbps tam sınırsız 60 tl oldugunu varsayalım ne olur biliyonuz mu ttnet farkımız hıç kalmaz sonra kablonet bölümünde açilacak konu başlıkları şimdi tahmin edelim hızım çok kötü , ping çok yuksek , paketim 100 mbps 2 mbps zor görüyor gibi konular açılır. Şuan kullandıgım paket 100 mbps 100 gb akn 20 gun önce 100 gb aştim 24 mbps düştü 20 gundur 24 mbps ile devam edıyorum Akıllı Sınırsız 100 mbps da 19:00 - 00:00 5 saat 25 mbps geriye kalan 19 saat full sınırsız 100 mbps olcak biraz mantıklı duşunün
    türk telekom'un 6mbps hızı 70 liradan çakmaya çalıştığı, superonline 35mbps'i 100 liradan verdiği bir ortamda kablonet'in akıllı sınırsız çözümünü gayet uygun buldum.

100mbps download, 5mbps upload akıllı sınırsız paket 81 lira yahu. kablotv üst paket + altın sinema paketi de içinde. modem de kiralasan 87tl. 5 saatliğine 25mbps hıza düşüyor. yani düşeceğin en düşük hız 25mbps zaten. tam sınırsız 25mbps paket düşün, sonra 00:00-19:00 arasında hızının 4 katına çıktığını düşün. türk telekom 25mbps tam sınırsızı 100 liradan satıyor... he sen 19:00 - 00:00 arasında en yoğun kullanıyorsan, hızı az buluyorsan almazsın kardeşim tutan mı var. icabında gece vardiyasında çalışan adam da var gündüz evde ve tam 100mbps kullanacak, o saatlerde çalışıyor misal.

100mbps akıllı sınırsız 35'e düşse çok daha tatlı olur ama. 50mbps 25'e düşsün.
  • Beklenen birşeydi(benim açımdan). Internet dipsiz kuyu değil, acı ama gerçek bu.
  • 100 mbps hız olup 25 e düşmesi uçurum kadar fark var 50 mbps olsa hakkı bu aslında yaparlar inşallah tepki alirlarsa ki alacaklardır çoğu kullanıcı zaten şikayetçi tam sınırsız paketlerde ki fiyatlarida gözden geçirilmesi gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hanedan35 -- 30 Aralık 2018; 19:24:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alfamega A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım, mücadele edelim tabi, neden etmeyelim? Ama ülke gerçeklerini de unutmamak gerekir.
    Ortada adam gibi bir altyapı yokken, daha yurtdışı çıkışları bile saçma salakken, bunca insana sınırsız internet vermek zaten çok mantıksız bir hareket olur.

Ülkemiz, bağlanılabilirlik açısından çok zengin bir ülke olsaydı, tamam savaşalım derdim. Ama durum bu. Yapabileceğiniz hiçbir şey yok kusura bakmayın.
  • ASK tabiri yanlış olmuş, zira ortada kota yok. Yoğun zaman kısıtlaması var sadece. Güzel bir sistem bence. AKN kalktığı için ağlayanlara tavsiye edilir türden. Ancak pazarlama taktikleri yanlış. 100Mbps'e kadar diye satıp, altına "yoğun zamanlarda sadece 25Mbps garanti edilir" notu düşülse daha iyiydi. Avrupa dahil neredeyse tüm Dünya'da zaten bu sistem uygulanmakta. Ancak Prime Time için hız limiti yok, yoğunluğa göre ortalama hız var. Yani 1Gbps internet alsanız yoğun zamanda 30Mbps de alabilirsiniz, 300Mbps de. Türksat da bu tarz bir uygulamaya gitmeliydi bence. Akıllı Sınırsız da bunun bir benzeri uygulama zaten. Tek sorunu direk hız limiti var. İlk 25Mbps'lik paketleri çıktığında da sevmiştim. Güzel bir sistem. 8 saat hızlı, 16 saat yavaş yerine 19 saat hızlı, 5 saat yavaş daha ideal ve Dünya standartlarına daha uygun. 100Mbps için de 80₺ fiyat bence gayet makul. Geçmeyi düşünebilirim şahsen.

Ancak 2 kısma "kendimce" ekleme yapmak isterim. Sınırsız fiyatları güncellenecektir muhtemelen. 100Mbps akıllı sınırsız alsanız, 25'e düştüğünü düşünürseniz bile tamamen sınırsız ve minimum 25Mbps olan bir internete 80₺ vereceksiniz. Ancak tam sınırsız 25Mbps'e 136₺ vereceksiniz. Hiç mantıklı değil.

2.'si ise 25Mbps internet 10Mbps'e, 50Mbps internet 20Mbps'e, 100Mbps internet ise 35 Mbps düşecektir. Böylesi en iyisi olur. Hatta adil olması için oranlarsak 100Mbps'in 40'a düşmesi gerek, ancak hiç sanmıyorum 40 yapacaklarını.

Son olarak, birkaç gün içerisinde tepkimizi koymamız gerek ki akıllı sınırsız hızları yükselsin. Olabildiğince yüksek olsun.

• Bu 100mbps internetten istedikleri ne akn'de de en garabet hıza düşen oydu orana göre burada da öyle.
    Nasıl ki AKN'de gece 2-8 arası kota uygunlanmiyordu, bunda da gece 2-8 arası hızın düşmesi gerekirdi..

Destekliyorum en azından 50 mbps 25 e, 100 mbps 50 ye düşmeli, hız düşümü yarı yarıya olmalı. Böyle bi uygulamaya çok fazla tepki de olmaz diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet bu yeni tarifeler diğer sağlayıcılara göre daha makul olabilir ama en alt fiyatın arttığı gerçeğini değiştirmiyor. 50 lira civarında paket kalmamış resmen. Şahsen internete 80-90 lira vermek bana abartı geliyor ucuzlayacağı yerde iyice zamlandı. Tamam iyi güzel 100 mbit veriyorsun da kullanıcıların büyük bir çoğunluğu daha makul fiyatlı interneti tercih eder yüksek hızdansa. Biz hep kullanıcıları burada takılan, bu işlerden anlayan, deli gibi download yapan insanlar olarak düşünüyoruz ama çoğunluk 20 mbitin üstünü rüyasında bile göremediği gibi ihtiyacı da yok zaten. Kimse off 100 mbiti 80 liraya aldım müthiş karlı bir paket demiyor. Ortalama bir evin maksimum 50 liraya 15-20 mbit gibi sınırsız bir interneti olması lazım artık 2019 yılında. İsteyen yine parasını verip yüksek hızı alır. Her direkten kesime uygun paket koymadıktan sonra istersen 100 liraya 1000 mbit sat. İhtiyacı olmayan adam ne yapsın?

• OMEGALUL O kullanıcısına yanıt
    Yüksek hızlarda olmasının sebebini, Türk Telekom'un düşük hızlara %66, yüksek hızlara da %4 zam yapmaya çalışmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Eğer BTK onaylamaz da zam gelmezse akıllı sınırsız olarak tekrar 50₺ bandında tarifeleri çıkacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfamega

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Turksat'ın kendi altyapısı öyle bilindiği gibi değil. Eski adı ile TURNET bizlerin bildiği ad ile Telekom altyapısını kullanmakta. Fiber bağlantıları bağımsız bile görünse bir çok yerde telekom altyapısı kullanılıyor. (F/O)

Yurtdışı çıkışları da zaten malum çoğu ISP Telekom'un interconnection'larını kullanmakta.

Berbat bir uygulama olmuş bu arada. ISP'ler ne yapacaklarını şaşırdılar.
    Türksat, Ortak Altyapı A.Ş. kurucularından biri. Çoğu yerde TELLCOM (Turkcell Superonline) çıkışlarını kullanıyorlar. Kendi altyapısını da üye olan firmalara açtı. Örneğin Vodafone'un FİBER adı altında Kablonet satmaya başlaması gibi.

Buyrun kanıtı da burada:https://bgp.he.net/AS47524
    Tamamen kendi altyapısı değil. Üstteki mesajımı okuyunuz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.