Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Avantajlı Kablonet 2019 Akıllı Sınırsız Tarifeleri Açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
661
Cevap
13
Favori
55.785
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> KabloNet >> Avantajlı Kablonet 2019 Akıllı Sınırsız Tarifeleri Açıklandı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      365 Mesaj
      30 Aralık 2018 19:12:38 Konu Sahibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfamega -- 6 Ocak 2019; 17:24:6 >

• Çavuş
      50 Mesaj
      30 Aralık 2018 19:17:03
      Beklenen birşeydi(benim açımdan). Internet dipsiz kuyu değil, acı ama gerçek bu.
      |
      |

• Çavuş
      69 Mesaj
      30 Aralık 2018 19:21:12
      100 mbps hız olup 25 e düşmesi uçurum kadar fark var 50 mbps olsa hakkı bu aslında yaparlar inşallah tepki alirlarsa ki alacaklardır çoğu kullanıcı zaten şikayetçi tam sınırsız paketlerde ki fiyatlarida gözden geçirilmesi gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hanedan35 -- 30 Aralık 2018; 19:24:0 >

• Çavuş
      50 Mesaj
      30 Aralık 2018 19:27:49

Arkadaşım, mücadele edelim tabi, neden etmeyelim? Ama ülke gerçeklerini de unutmamak gerekir.

Ortada adam gibi bir altyapı yokken, daha yurtdışı çıkışları bile saçma salakken, bunca insana sınırsız internet vermek zaten çok mantıksız bir hareket olur.

Ülkemiz, bağlanılabilirlik açısından çok zengin bir ülke olsaydı, tamam savaşalım derdim. Ama durum bu. Yapabileceğiniz hiçbir şey yok kusura bakmayın.
      |
      |
      alfamega kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      616 Mesaj
      30 Aralık 2018 19:28:45
      ASK tabiri yanlış olmuş, zira ortada kota yok. Yoğun zaman kısıtlaması var sadece. Güzel bir sistem bence. AKN kalktığı için ağlayanlara tavsiye edilir türden. Ancak pazarlama taktikleri yanlış. 100Mbps'e kadar diye satıp, altına "yoğun zamanlarda sadece 25Mbps garanti edilir" notu düşülse daha iyiydi. Avrupa dahil neredeyse tüm Dünya'da zaten bu sistem uygulanmakta. Ancak Prime Time için hız limiti yok, yoğunluğa göre ortalama hız var. Yani 1Gbps internet alsanız yoğun zamanda 30Mbps de alabilirsiniz, 300Mbps de. Türksat da bu tarz bir uygulamaya gitmeliydi bence. Akıllı Sınırsız da bunun bir benzeri uygulama zaten. Tek sorunu direk hız limiti var. İlk 25Mbps'lik paketleri çıktığında da sevmiştim. Güzel bir sistem. 8 saat hızlı, 16 saat yavaş yerine 19 saat hızlı, 5 saat yavaş daha ideal ve Dünya standartlarına daha uygun. 100Mbps için de 80₺ fiyat bence gayet makul. Geçmeyi düşünebilirim şahsen.

Ancak 2 kısma "kendimce" ekleme yapmak isterim. Sınırsız fiyatları güncellenecektir muhtemelen. 100Mbps akıllı sınırsız alsanız, 25'e düştüğünü düşünürseniz bile tamamen sınırsız ve minimum 25Mbps olan bir internete 80₺ vereceksiniz. Ancak tam sınırsız 25Mbps'e 136₺ vereceksiniz. Hiç mantıklı değil.

2.'si ise 25Mbps internet 10Mbps'e, 50Mbps internet 20Mbps'e, 100Mbps internet ise 35 Mbps düşecektir. Böylesi en iyisi olur. Hatta adil olması için oranlarsak 100Mbps'in 40'a düşmesi gerek, ancak hiç sanmıyorum 40 yapacaklarını.

Son olarak, birkaç gün içerisinde tepkimizi koymamız gerek ki akıllı sınırsız hızları yükselsin. Olabildiğince yüksek olsun.

• Yüzbaşı
      356 Mesaj
      30 Aralık 2018 19:33:02
      Bu 100mbps internetten istedikleri ne akn'de de en garabet hıza düşen oydu orana göre burada da öyle.
      |
      |

• Yüzbaşı
      284 Mesaj
      30 Aralık 2018 19:54:10

Nasıl ki AKN'de gece 2-8 arası kota uygunlanmiyordu, bunda da gece 2-8 arası hızın düşmesi gerekirdi..

Destekliyorum en azından 50 mbps 25 e, 100 mbps 50 ye düşmeli, hız düşümü yarı yarıya olmalı. Böyle bi uygulamaya çok fazla tepki de olmaz diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1577 Mesaj
      30 Aralık 2018 19:58:33

Evet bu yeni tarifeler diğer sağlayıcılara göre daha makul olabilir ama en alt fiyatın arttığı gerçeğini değiştirmiyor. 50 lira civarında paket kalmamış resmen. Şahsen internete 80-90 lira vermek bana abartı geliyor ucuzlayacağı yerde iyice zamlandı. Tamam iyi güzel 100 mbit veriyorsun da kullanıcıların büyük bir çoğunluğu daha makul fiyatlı interneti tercih eder yüksek hızdansa. Biz hep kullanıcıları burada takılan, bu işlerden anlayan, deli gibi download yapan insanlar olarak düşünüyoruz ama çoğunluk 20 mbitin üstünü rüyasında bile göremediği gibi ihtiyacı da yok zaten. Kimse off 100 mbiti 80 liraya aldım müthiş karlı bir paket demiyor. Ortalama bir evin maksimum 50 liraya 15-20 mbit gibi sınırsız bir interneti olması lazım artık 2019 yılında. İsteyen yine parasını verip yüksek hızı alır. Her direkten kesime uygun paket koymadıktan sonra istersen 100 liraya 1000 mbit sat. İhtiyacı olmayan adam ne yapsın?
      |
      |

• Yüzbaşı
      616 Mesaj
      30 Aralık 2018 20:07:59

Yüksek hızlarda olmasının sebebini, Türk Telekom'un düşük hızlara %66, yüksek hızlara da %4 zam yapmaya çalışmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Eğer BTK onaylamaz da zam gelmezse akıllı sınırsız olarak tekrar 50₺ bandında tarifeleri çıkacaktır.
      |
      |
      OMEGALUL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3247 Mesaj
      30 Aralık 2018 20:17:31
      quote:

Orijinalden alıntı: alfamega Türksat Kablo kendi alt yapısını kullanmıyor mu? Abone olmadan önce görüştüğümde tamamen Türksat Kablo'ya ait bir alt yapı olduğunu ve Türk Telekom'dan bağımsız olduğunu, yurt dışı çıkış anlaşmalarınında Türksat Kablo tarafından bağımsız olarak yapıldığını söylemişlerdi. Eğer bilgi doğru ise Türk Telekom zamlarından etkilenmemesi gerekiyordu. Alıntıları Göster
      Turksat'ın kendi altyapısı öyle bilindiği gibi değil. Eski adı ile TURNET bizlerin bildiği ad ile Telekom altyapısını kullanmakta. Fiber bağlantıları bağımsız bile görünse bir çok yerde telekom altyapısı kullanılıyor. (F/O)

Yurtdışı çıkışları da zaten malum çoğu ISP Telekom'un interconnection'larını kullanmakta.

Berbat bir uygulama olmuş bu arada. ISP'ler ne yapacaklarını şaşırdılar.
      |
      |

• Binbaşı
      1892 Mesaj
      30 Aralık 2018 20:38:42

Türksat, Ortak Altyapı A.Ş. kurucularından biri. Çoğu yerde TELLCOM (Turkcell Superonline) çıkışlarını kullanıyorlar. Kendi altyapısını da üye olan firmalara açtı. Örneğin Vodafone'un FİBER adı altında Kablonet satmaya başlaması gibi.

Buyrun kanıtı da burada:https://bgp.he.net/AS47524
      |
      |

IQ'su ayakkabı numarasından düşük olanlarla işim olmaz.
    • Binbaşı
      1892 Mesaj
      30 Aralık 2018 20:40:13

Tamamen kendi altyapısı değil. Üstteki mesajımı okuyunuz.
      |
      |

IQ'su ayakkabı numarasından düşük olanlarla işim olmaz.
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
web tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.