Şimdi Ara

AV TÜFEĞİ TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
25.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bana güçlü, kaliteli ve sniper gibi yandan tekli doldurulan bi av tüfeği tavsiye eder misiniz? Birde elbette ki dürbün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCryhack -- 3 Şubat 2013; 21:23:30 >

• 243 Bolt Action iyi midir sizce?

• bunu almak inan kullanmak kadar kolay değil bir sürü teferruatı var ve 10 bintlye yakın para harcaman lazım
  • tabi vergisinide düşün tayip baba silaha verdiğin kadarınıda devlete istiyo :)
  • TÜRKİYEDE YİVLİ TÜFEK SAHİBİ OLMAK
    Türkiyede ithalatın başladığı yıllardan beri tüm avcıların hayalinde iyi bir yivli tüfek
    sahibi olabilmek yatar.Bir çok insan için bu bir hayaldir. Devletin tüfekleri ve mermilerini
    dünya fiyatlarının 4-5 katı fiyatlara satması,bunun üstüne yetmezmiş gibi.Akıl sınırlarını
    zorlayacak seviyede ruhsat ücreti talep etmesi,insanları ya hayal kurmaya yada yasa dışı yollara sevk etmektedir.
    klasik Türk devlet mantığı halkına güvenmemeyi adeta ilke edinmiştir.Toplumun % 3 ünü oluşturan suçlu ve art niyetli kişileri önlemek,
    kontrol altında tutmak ve bunların halkın ve devletin zararına işler yapmasını önlemek için konulmuş olan kanunlar toplumun
    Geri kalan % 97 lik bölümünü zan ve töhmet altında bırakıp, toplumu birbirinden korkan bireyler haline getirmek yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
    Halbuki devletin görevi halkını, mümkün olan en özgür ve yüksek refah düzeyindeki şartlarda yaşatmaktır.

Ancak her ne hikmetse, bizim seçtiğimiz milletvekilleri,seçilene kadar bizimle aynı
    Şeyleri düşünen, aynı hislerde olan insanlar İken, seçildikten sonra sanki başka bir dünyadan gelmiş yaratıklar gibi
    Davranıp içimizdeyken söyledikleri her şeyi unutup, kendisini seçip oraya gönderen insanlara karşı bir Büyüklük ve Halkı basit görme psikolojisine girmekteler.
    Bu ruh hali devletin her katında keskin bir şekilde kendini göstermektedir.Köyünüze gelen bir valiye
    ( oda ya bir açılış vardır,yada basının ilgi gösterdiği birşey olmuştur o yüzden ordadır)
    Arkadaşınız gibi davranabilirmisiniz?? Çeşmeyi açmaya gelmiş kaymakama komşunuzun oğlu samimiyetini gösterebilirmisiniz?? Hayır..! Çünkü devletin görevlileri halkla arasına görünmez bir çizgi çekmiştir ve sizden tereddütsüz saygı ve kesin itaat bekler,aksi durumda vay halinize.
    İŞTE DEVLETİN VATANDAŞINA KARŞI OLAN BU TUTUMU DOĞAL OLARAK SİLAH SAHİBİ OLMA İSTEĞİNİZDE'DE AYNI HEYBETİYLE KARŞINIZA DİKİLİR.
    DİYELİMKİ AVCISINIZ VE BİR YİVLİ AV TÜFEĞİ EDİNMEK İSTEDİNİZ.EĞER ORTA HALLİ BİR İNSANSANIZ VEYA DAR GELİRLİ İSENİZ BU ZATEN MÜMKÜN OLMAYACAKTIR. AMA ZAR ZOR İÇİNİZDEKİ YANGINA ENGEL OLAMADINIZ VE BU TÜFEĞİ HERNE OLURSA OLSUN ALMAYA KARAR VERDİNİZ.

ALMA İHTİMALLERİMİZE BİR BAKALIM.

1-KÖYLÜ İSEK DAMDAN 5 TANE İNEĞİ BİR TÜFEĞE FEDA EDİCEZ DEMEKTİR.
    2 İNEK YOKSA SULU TARLALARDAN 12 DÖNÜMÜNÜ FEDA EDİCEZ DEMEKTİR.
    3-KÖYDE DEĞİLİZ ORTA HALLİYİZ,O ZAMAN BU GÜNE KADAR BİRİKTİREBİLMİŞ İSEK, PARAMIZA BİR BAKICAZ. KESİN YETMEYECEK,EŞTEN DOSTTAN
    BORÇ ALICAZ .
    4-DİĞER İHTİMAL BANKADAN KREDİ ÇEKİCEZ(BUNU EVDEKİ HANIMLARA İZAH ETMEK İMKANSIZDIR).
    5-DAR GELİRLİ İSEK SADECE HAYAL KURMAKLA YETİNİCEZ VEYA ESKİ PÜSKÜ RUHSATSIZ BİR TÜFEĞE SAHİP OLMA YOLUNA GİDİCEZ.
    6-5. SEÇENEKLE TÜFEK SAHİBİ OLUNMUŞSA KORKUSU ZEVKİNE GALİP GELECEK BU SEFERDE KURTULMANIN YOLUNU ARIYCAZ VEYA,
    KORKUDAN DIŞARI ÇIKARAMAYIP EVİN İÇİNDE HAYALLER KURUP SİLİP,YAĞLAYIP YERİNE SAKLIYCAZ.
    7-HANIMIN KOLUNDAKİ KÖTÜ GÜN VE DÜĞÜNDEN KALMIŞSA(Kİ KESİN KALMAMIŞTIR)BİLEZİKLERİNİ BİNBİR TÜRLÜ NUMARAYLA ALIP BOZDURUCAZ ,
    ODA YETMEYECEK AKLA HAYALE GELMEYECEK YÖNTEMLERLE PARA TAMAMLIYCAZ.
    ŞİMDİ GELELİM NE KADAR PARA TAMAMLAMAMIZ GEREKTİĞİNE.PİYASADAN ORTA HALLİ ELİ YÜZÜ DÜZGÜN BİR TÜFEK ALMAYA KALKSAK ORTALAMA
    4000 $=6000 TL TÜFEK ALACAK PARA TAMAM,,,BUNUN ÜSTÜNE DÜRBÜN LAZIM ORTALAMA BİR DÜRBÜN 1200£=2400 TL.
    BU DÜRBÜNÜ TÜFEĞE BAĞLAYACAK BİR MONTAJ SİSTEMİNE İHTİYACIMIZ VAR.ORTALAMA 250£=500 TL.BUNA DEVLETİN LÜTFETTİĞİ
    MERMİLERDEN ALICAZ (AYNI MERMİYİ 2 DEFA ASLA BULAMAZSINIZ).200 ADET ALSANIZ ORTALAMA 2.5 $=500 $=750 TL.

BU TÜFEĞİ TAŞIMANIZ LAZIM, NİHAYETİNDE AVLANACAKSINIZ. TAŞIMA RUHSAT HARACI, doktor raporu,,
    KARAKOL ZORAKİ BAĞIŞI derken, TOPLAMDA YAKLAŞIK 3500 TL,
    MALİYEYE HARÇ VE ORMANA AVLANMA PULU BEDELİ YATIRACAKSINIZ Kİ BUDA YAKLAŞIK YILLIK 250 TL.
    ŞİMDİ BAKALIM NE KADAR HARCAMIŞIZ BİR DEMİR PARÇASINA

.
    250 AVLANMA HARCI VE MALİYE.
    6000 TL TÜFEK.
    2400 TL DÜRBÜN.
    500 TL DÜRBÜN AYAĞI.
    750 TL MERMİ.
    3500 TL RUHSAT HARCI VE DİĞER MASRAFLAR.

13400 TL YANİ YAKLAŞIK 8900 DOLAR.

DÜNYA KADAR PARA HARCADIK ,SIRA İŞİ BİR TÜFEĞE SAHİP OLABİLMEK ADINA.AMERİKA FİYATININ VE ŞARTLARININ TAM 10 KATINA.GERÇİ BİZ
    AMERİKALILARDAN ÇOK DAHA ZENGİN VE CÖMET OLDUĞUMUZDAN PEK FARKETMEZ ASLINDA..VATAN SAĞOLSUN
    PEKİ SAHİP OLABİLDİNİZMİ??? !! HAYIIIIIIIIIIIIRRR!! SADECE 5 YILLIĞINA DEVLET BABADAN KİRALADINIZ.
    13400 LİRA VERİP ALDIĞIMIZ TÜFEKLE AV YAPICAZ DEĞİLMİ,ÖYLE OLACAĞINI SANIYORSANIZ ALDANIYORSUNUZ.BÜTÜN BÜYÜK AVLAR ÜCRETE TABİ.
    HEMDE NE ÜCRET İNSANI ADETA KAÇAK AVA TEŞVİK EDEN RAKAMLAR...
    ODA KOTA SİZE ÇIKARSA.İŞTE ŞİMDİ YANDINIZ.BİR TEKE AVININ MALİYETİ DIŞARI GİDEN BİR AVCI İÇİN 5000 İLE 6000 LİRA SEVİYESİNİ,

BİR GEYİK AVI YAKLAŞIK 10.000 TL Yİ BULUR. YANİ TÜFEK ALMAKLA İŞ BİTMEDİ BİR TEKE İÇİN 2 İNEK DAHA FEDA ETMEMİZ LAZIM.
    VEYA 3 DÖNÜM DAHA TARLA SATICAZ.BUNLAR YOKSA YANDIK, ZATEN BÜTÜN OLANI BİTENİ TÜFEĞİ ALMAYA HARCAMIŞTIK.O ZAMAN DOMUZA GİDELİM BARİ.
    PEKİ DOMUZ BEDAVAMI ?? ASLA TAMAMEN YASAL OLMAK İSTİYORSAN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL DEVLET.ONU ASLA AŞAMAZSIN.BÜTÜN DOMUZ PROSEDÜRÜNÜ'DE YERİNE GETİRDİN DİYELİM.

PEKİ TELEVİZYONLARDA BAS BAS BAĞIRDIKLARI GİBİ,DAĞ TAŞ DOMUZ DOLU, SENDE GİDİP ONLARI HEMEN BULABİLECEĞİNİ Mİ SANIYORSUN.,
    YİNE OLMADI.BU ÜLKEDE ANLATTIKLARI GİBİ BİR AV BOLLUĞU OLMADIĞINDAN,BÜYÜK İHTİMAL GİTTİĞİN DOMUZ AVINDAN DA ELİN BOŞ DÖNECEKSİN.
    PEKİ BU İŞ NASIL OLACAK,GIRTLAĞA KADAR GİRDİK,ZAR ZOR BİR TÜFEK SAHİBİ OLDUK,AMA AVA GİDEMİYORUZ.EN RAHAT GİDECEĞİMİZ AV
    DOMUZ ONDADA BİR SÜRÜ İZİN,KÖYE PARA VS.PEKİ BU DURUMDA BU AVCI NE YAPACAK??GERÇEK CEVAP ŞU.KAÇAK AVA GİDECEK,TEKEYE DE,DOMUZADA,
    ARTIK NE DENK GELİRSE,, KAÇAK OLARAK AV YAPACAK..! NEDEN?? BU KADAR PARA HARCAYIP HERŞEYİNİ KİTABA UYDURMAYA ÇALIŞAN ADAM, NEDEN KAÇAK AVA BAŞLAR ??

Çünkü yasal tüfeği alabilmek adına sıfırı tüketmiştir ve avlanmak istemektedir.Bütün büyük avlarda paralı olduğundan,ondanda geçtik, sıralı olduğundan başka şansı kalmamıştır.
    .
    Burada yine devletin yanlış bir uygulaması vatandaşını zorunlu olarak yanlış yola sevketmiştir.Devletin av turizmi adı
    Altında yaptırdığı gerçek katliamdan kasasına giren bir kaç yüzbin dolara,veya birkaç milyon dolara ihtiyacımı vardır.
    Bizde bir söz vardır EVE LAZIM OLAN CAMİYE HARAMDIR DERLER.Burdada durum budur.Şu ana kadar kaç turizm acentası veya hangileri gerçekten vurdurduğu domuz sayısını rapor edip bedelini yatırmıştır??
    Veya kaç acenta vurdurduğu tekenin gerçek boynuz uzunluğunu belirtip ona göre bedel ödemiştir ??
    Gerçi yerli avcılar nedense bir türlü 90-100 çizgisini kolay kolay geçemez ama,yabancıların domuz avı çok daha vahimdir.

Yakında bu memlekette dişi domuzlar çiftleşecek sağlıklı erkek bulamayacaklar.Yemleme avı denilen insanlık ve Ahlak dışı yöntem yüzünden.
    Acentalar ve yerli avcılar domuzun resmen soyunu kurutmak için ellerinden gelen bütün çabayı göstermekteler.
    Türkiyede dehşet domuz popülasyonu var yalanı ile mümkün olan her yerde av yapmaktadırlar.Bizde hiçbir hayvanın sayısı olması Gereken seviyede değildir.
    ( istisnai durumlar var tabi ,2 ayak kategorisinde) Buda bizim bir su cenneti olduğumuz yalanı gibi işine gelenlerin ,daha rahat
    hareket etmek için uydurdukları yalandan başka birşey değildir.Örnek.Karaca avına giden avcıların büyük bölümü elleri boş dönüyor.( Almanyada yıllık vurulan karaca miktarı 800.000 ile 1.000.000)Nerde kum gibi av.??
    Tekeye gidenler adam gibi bir trofe bulamıyor.(veya bulanlar BOYNUZ boyunu eksik yazdırıyor),geyik yeni açıldı.
    Sürekli yeni rekorlar duymamız lazım
    Bir kaç iyi trofenin dışında olağanüstü birşey yok.Avlanan hayvanların geneli vasat.Zaten onun avıda kısıtlı sayıda.Belkide Türkiyede en şanslı av hayvanı geyik.
    Büyüklüğünden ve bulunması zor olduğundan kaçak avcılar pek rağbet etmezler.Korkusu çok fazladır.Olan garibim tekeye olur.
    YAPILMASI GEREKEN NEDİR BU DURUMDA.İLK İŞ DEVLET VATANDAŞININ KÖTÜ NİYETLİ VE SAHTEKAR OLMADIĞINA İNANMALIDIR.
    RUHSATLI SİLAH SAHİBİ OLAN VEYA OLMAK İSTEYEN İNSANIN KANUNA SAYGILI DEVLETİNE İNANAN BİREY OLDUĞUNU KABUL ETMELİDİR.
    BU İNSANIN SİLAH ALABİLMEK ADINA GEÇTİĞİ SINAVLARI BİR ÇOK MİLLETVEKİLİNİN HATTA BAŞBAKANIN ASLA GEÇEMEYECEĞİNİ İYİ BİLMELİDİR.
    BİR SÜRÜ BÜROKRASİYE VE MASRAFA KATLANMIŞ OLAN İNSAN APTAL DEĞİLDİR,SADECE YASADIŞI ŞEYLERDEN UZAK DURAN,DÜRÜST VATANDAŞTIR.
    BENİM İÇİN ATASÖZÜ NİTELİĞİNDE OLAN BİR SÖZ VARDIR.--DEVLET SİLAHLARI YASAKLARSA,YANLIZCA KANUNSUZLAR SİLAHLANIR..
    BİRÇOK İSTATİSTİK VE ARAŞTIRMA AÇIKLAMIŞTIR'Kİ İŞLENEN SUÇLARIN % 99 LUK BİR BÖLÜMÜ RUHSATSIZ SİLAHLARLA İŞLENMEKTEDİR.
    SİZ DÜRÜST VATANDAŞIN SİLAH SAHİBİ OLMASINI ENGELLERSENİZ,KANUNSUZLARA GÜN DOĞURMUŞ OLURSUNUZ..
    HER YERDE AVRUPA BİRLİĞİ DİYİP HAYATI ZEHİR EDEN HÜKÜMET BU KONUDA ALMAN SİSTEMİNİ PEK ALA TÜRKİYEDE UYGULAYABİLİR.
    KİMSENİN ŞİKAYET EDECEK HAKKIDA KALMAZ ,SORUNDA KALMAZ.SİSTEM KABACA RUHSAT ALMAK İSTEYEN İNSANLARIN ,TIPKI EHLİYET GİBİ UZUN SÜRELİ BİR KURSA GİTMESİNİ,
    HAYVAN ANATOMİSİNDEN,İLK YARDIMA VARANA KADAR BİRÇOK KONUDA ÇOK CİDDİ BİR EĞİTİMDEN GEÇMESİ ESASINA DAYANIR.
    ANCAK BU SİSTEM ŞU AN YAPILAN AVCI EĞİTİMİ KURSLARI GİBİ APTALCA VE LAKAYIT OLMAMALIDIR.BAŞLANGIÇTA BUNUN İÇİN BİR BEDEL ELBETTE ÖDENMELİDİR.
    ANCAK BUDA MANTIK VE ÖDENEBİLME SINIRLARI İÇİNDE OLMALIDIR.
    ANCAK BURDA TEMEL KURAL PARASI OLANIN DEĞİL,EĞİTİMİ OLANIN SİLAH SAHİBİ OLMASI ESASIDIR.
    ÜSTÜNE BASARAK SÖYLÜYORUM ,,TÜRKİYEDE ,,HER İŞTE OLDUĞU GİBİ BUNUNDA CILKI ÇIKARILMAMALI VE CİDDİYET SONUNA KADAR MUHAFAZA EDİLMELİDİR.
    BİR DİĞER ÖNEMLİ HUSUS ŞU AN MECLİSE GELMİŞ BULUNAN YENİ SİLAH KANUNDA MUTLAK VE MUTLAK YENİ AF TEKLİFİ OLMALIDIR.BU HEM BİRÇOK İNSANI
    TÖHMET ALTINDA KALMAKTAN KURTARACAK,HEM DEVLETİN GERÇEKTEN MİLYONLARCA DOLAR KAZANMASINI SAĞLAYACAK,HEMDE RUHSATSIZ TÜM
    SİLAHLARA YENİ KİMLİK KAZANDIRACAKTIR......

NOT: Yukarıda gönderdiğim ileti, bir ateşli silah forumundaki konudan alıntıdır, yazarın anlayışına/affına sığınarak paylaşıyorum, belki bu forumda daha önce paylaşılmış olabilir, yazı çok uzun ve imla hataları olabilir, kusura bakmayınız. Yivsiz av tüfeği düşünüyorsanız ruhsatlandırması daha kolaydır. (Şayet ruhsatınız var ise, ne mutlu..) selamlar saygılar.

• Ankara'nın batısında yaşıyorsanız kara avcılığına merak sarmayın. İlaçlı tarım av kuşlarını ve tavşanları bitirmiş..
    Kurallara uyayım derseniz hiç Avcılık apamazsınız ama bol bol harcama yaparsınız.

Köylerde yaşıyorsanız kurallara uymadan avcılık mümkün ve bedava...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bir tane otomatik tüfek al 450 tl ye bol bol kullan. zaten öyle bir sniper tüfek alsan aylık fişek istihkakın 200 tanedir. ben otomatik tüfekle günde 200 fişek sıkıyorum.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/786411/d38d90a9-44ce-4218-a394-5c140da67829.jpg
    buda silah dolabım. 36 kalibre çatüs var dürbünlü onlada tek kurşunla iyi atışlar yapıyorum. tüfek konusunda yardımcı olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: demiryurek31

hocam bir tane otomatik tüfek al 450 tl ye bol bol kullan. zaten öyle bir sniper tüfek alsan aylık fişek istihkakın 200 tanedir. ben otomatik tüfekle günde 200 fişek sıkıyorum.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/786411/d38d90a9-44ce-4218-a394-5c140da67829.jpg
    buda silah dolabım. 36 kalibre çatüs var dürbünlü onlada tek kurşunla iyi atışlar yapıyorum. tüfek konusunda yardımcı olurum

Günde 200 fişek demek günde 120 lirayı atmak demek? kendin doldursan bile?

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

quote:

Orijinalden alıntı: demiryurek31

hocam bir tane otomatik tüfek al 450 tl ye bol bol kullan. zaten öyle bir sniper tüfek alsan aylık fişek istihkakın 200 tanedir. ben otomatik tüfekle günde 200 fişek sıkıyorum.

Günde 200 fişek demek günde 120 lirayı atmak demek? kendin doldursan bile?

evet hesabınız doğru. 200 fişek sıktığım günler oldu. tabi hergün sıkıyorum anlamına gelmez. ava veya atışa gittiyimiz günlerden kastetmiştim. alıntı yapmış oldugun mesajımda yıllık istihkak yazacağıma aylık istihkak 200 fişek yazmışım. Normalde yivli tüfekte yıllık istihkak 200 fişek ama yivsiz tüfekte sınırsız. Yeterki paran olsun. Ama yivlide istesen bile 200 fişekten fazla alamıyorsun. yasa dışı alırsan o başka tabi.

• Turkiyeden yivli alinmaz arkadaslar bayagi bir yazmis zaten. Ama illa da alicaksan benim nacizane tercihim Remington 700.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rus tüfekleri iyidir yivsiz av tüfekleri konusunda, özellikle baikal dışarıdan güzele benzemez ama 50 sene yağ bakım vs istemez kıstırmadan atar.
    Dış görünüşü hoş tüfekler arıyosanız amerikan menşeili tüfeklere bakın browning winchester vs, yada italyan benelli beretta.
  • arkadaşlar otomatik av tüfeği almak istiyorum bana bi marka önerirmisiniz rica etsem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Rus tüfekleri iyidir yivsiz av tüfekleri konusunda, özellikle baikal dışarıdan güzele benzemez ama 50 sene yağ bakım vs istemez kıstırmadan atar.
    Dış görünüşü hoş tüfekler arıyosanız amerikan menşeili tüfeklere bakın browning winchester vs, yada italyan benelli beretta.

50 sene yağ bakım istemez mi? abartmasak m biraz ya hahahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: axi.33

arkadaşlar otomatik av tüfeği almak istiyorum bana bi marka önerirmisiniz rica etsem

Hocam istediginiz amblem isim ne isterseniz. 4+1 veya 7+1 kapasiteli. Ceviz veya Plastik otomatik tufek 2 yil garantili sadece 450 tl ye temin ederiz.
     AV TÜFEĞİ TAVSİYESİ

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCRyhack

243 Bolt Action iyi midir sizce?

Hocam linkdeki tufegi bir inceleyin derim.http://www.sezerav.com/urun/mavzer-gorunumlu-surgulu-tek-av-tufegi/148878

• quote:

Orijinalden alıntı: SEZERAV

quote:

Orijinalden alıntı: TheCRyhack

243 Bolt Action iyi midir sizce?

Hocam linkdeki tufegi bir inceleyin derim.http://www.sezerav.com/urun/mavzer-gorunumlu-surgulu-tek-av-tufegi/148878

aslında çok pahalı bişe aramıyorum 4+1 olcak kaliteli bi marka olacak huğlu veya sarsılmaz olabilir bide bu tüfeklerde ruhsat işlemleri nasıl oluor onlara ne kadar para ödüyoruz

• Hocam size ozel mesaj atdim bakarsaniz sevinirim. Ruhsat isine gelince kesinlikle ruhsat islemlerini kendiniz yapiniz en fazla masrafiniz 200tl yi gecmez. Bagli bulundugunuz ilce emniyete veya jandarmaya basvurunuz. Istenen belgeler asagidaki gibidir. Basvuruda 5 adet tufek alabilir diye yazdirirsaniz tekrar tekrar ugrasmazsiniz.

1) Talebine ilişkin, merkezde İl Emniyet Müdürlüğü, ilçe merkezlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü, köylerde ise bağlı olunan Jandarma Karakolu'na başvuru yapılmalıdır.

2) Nüfus cüzdan fotokopisi (nüfus cüzdanı asli müracaat esnasında aranacak, diğer belgelerle birlikte karsılaştırma yapıldıktan sonra ilgiliye iade edilecektir. Nüfus cüzdanında vatandaşlık numarası bulunmayanlardan vatandaşlık numarası istenecektir),

3 ) Son 1 yıl içinde çekilmiş 4 adet fotoğraf,

4) Silah ruhsatı istek formu,

5) Arşiv kayıtlarını içeren adli sicil belgesi,

6) Silah ruhsatı alınmasında sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu (tam teşekküllü devlet hastanesinden heyet raporu)

7) Yarım Kapaklı Dosya

Saygilar
    SEZER AV

AV TÜFEĞİ TAVSİYESİ

• Türkiyede üretilmiş tek bir tüfek var.
    İncelemeni ve araştırmanı öneririm.
    http://taktiktufek.com/urun/akdas-112-sbe-kunt-slug-tek-kirma-av-tufegi
  • Geçen yıl Baretta alan bir arkadaşım 9000 Tl'ye numaralı kundaklı süperpoze almıştı.
    Kundağı ilgimi çekti ve bu kundak için ne kadar fiyat farkı var diye sormuştum.
    3000 tl sadece kundak için fiyat farkı almışlar.
    Ne tuhafdırki Baretta,Perazzi numaralı kundaklarını huğludaki ustalara yaptırırlar.
    Merak ettim ve böyle bir kundağın fiyatını araştırdım.
    Huğluda böyle bir kundak işciliğinin kundak malzemesiyle beraber 700 Tl olduğunu öğrendim.
    Enteresan olanı pahalı tüfek işlemeciliği yapan Huğlu'lu ustaların BARETTA ve PERAZZİ'ye özel iş yapmaları oldu.
    Tüfeği iyi incelediğinizde ithal tüfeklerle yerli iyi tüfeklerinin kalite farkının fazla olmamasıdır.
    Prestij ürün olarak üretilen huğlu süperpozeyle Baretta süperpoze arasındaki fiyat farkı kalite olarak yoktur.
    Baretta veya Benelli ye ödenecek rakamlarla nish ürünlerden oluşan bir koleksiyon yapılabilir.
    Veya 5 numara kundaklı huğlu yapımı süperpoze almayı tercih ederim.
    Emin olun daha ucuza gelir.

• huğlu koop son dönem pozelerinden şikayet çok.

büyükhuğlu ve yıldız, akus de iyi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.