Şimdi Ara

## AUZEN X-FI PRELUDE 7.1 SES KARTI ## (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
494
Cevap
1
Favori
15.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: victorist

Bence X-Fi işlemcisi doğal sesi bozarak yapaylaştırıyor bu Müzik tutkunları ve kaliteli ses arayanlar için pek hoş birşey değil

farklı bi yorum yapmışsın tebrikler
  • Darkchild

Bu Kanaatim Creative nin X-Fi serisi kartları için Xtrem Music, Gamer vede Fatal1y Champion serisi bu kartları kullanıp ve test eden biriyim

En basitinden 128kb mp3 diyelim ama sen bu mp3 ü 5+1 yani stereo sorround olarak dinliyorsan zaten yapaylaşan sesin detaylarını çok fazla

farketdemezsin yada iyi bir kulağa sahip olman lazım

X-Fi deki Cristal ses teknolojisi tümüyle sesi incelten ve tizleştiren bir arac

eğer kaliteli 2.0 herhangi bir sette enstrümanların bol olduğu bir mp3 ü hem X-fi hemde Audigy 2 Zs de dinlersen orta seslerin ve detayların ve doğal sesin

Audigy 2 Zs de daha belirgin olduğunu farkedeceksin

Tabi ben Auzen X-Fi kullanmadım ve bu durumun bu kartda da ne kadar geçerli olduğunu merak ettim açıkcası
  • Aslında 5+1 dinleyerek zaten bi anlamda doğallığı orda bozuduğumuzu kabul ediyorum.. mp3 2+1 de dinlenir bunu biliyorum... ama daha fazla bozmamak için hiç efekti vs. yi açmıyorum... buna X-fi Crystalizer de dahil..

Hergün winampde müzik dinleyen biriyuim... auzentech i aldım .. eve geldim zs 2 yi çıkardım ve auzeni taktım.. daha kaliteli ses aldığımı söyleyebilirim ama dünyalar kadar fark yoktu tabi.. ben sadece bas ve tizle oynuyorum o kadar... bas 55 tiz 55 de dinliyorum... default 50 50 zaten...
  • arkadaşlar overclock ürünleriyle ünlü firebal.net te dolaşırken daha önce dfs bilgisayardan alıp satığım auzen ses kartına rastladım hemde sadece x-fi prelude değil tüm modelleri yalnız stokta yok sadece mavi bilgisayarda yazıyor mavi bilgisayarda ise auzen ses kartına rastlamadım konu hakkında bilgisi olan varmı?

http://www.firebal.net/asp/listgroup.asp?brand=Auzentech&group=Ses
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre6128

arkadaşlar overclock ürünleriyle ünlü firebal.net te dolaşırken daha önce dfs bilgisayardan alıp satığım auzen ses kartına rastladım hemde sadece x-fi prelude değil tüm modelleri yalnız stokta yok sadece mavi bilgisayarda yazıyor mavi bilgisayarda ise auzen ses kartına rastlamadım konu hakkında bilgisi olan varmı?

http://www.firebal.net/asp/listgroup.asp?brand=Auzentech&group=Ses

Yuhh!!

• ne oldu haşin çoçuk yorumundan bişe anlamadım
  • quote:

ne oldu haşin çoçuk yorumundan bişe anlamadım

Yani auzenlerin TR'de satılmaya başlanması ilginç geldi.. aslında güzel bi haber sevindim doğrusu
  • evet bencede çok güzel haber ama henüz mavide gözükmüyor
  • bu sabah mavi satmaya başladı ama nasıl bi fiyata ne siz sorun ne ben söyliyeyim.. 329$+KDV X-Fi Prelude modeli !!!! kaç tane satabilecekler çok merak ediyorum.. kışın dfs bilgisayara getirten arkadaşlar bedavaya almış yani bu fiyatla karşılaştırınca...böylelikle auzentech prelude hayallerim de sona erdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: alper55k

bu sabah mavi satmaya başladı ama nasıl bi fiyata ne siz sorun ne ben söyliyeyim.. 329$+KDV X-Fi Prelude modeli !!!! kaç tane satabilecekler çok merak ediyorum.. kışın dfs bilgisayara getirten arkadaşlar bedavaya almış yani bu fiyatla karşılaştırınca...böylelikle auzentech prelude hayallerim de sona erdi

Oha be böyle olması mı gerekiyo ille de ... biz 300 ytl ye almıştık....
  • bu ne ya mavi bilgisayarda tam yamyammış be böyle fiyatmı olur
  • Newegg'de 250 dolara satılan Creative Elite Pro'nun 400dolar+kdv'e satıldığı ülkede bu karta bu kadar fiyat
    istenmesi de normal bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musasm

Newegg'de 250 dolara satılan Creative Elite Pro'nun 400dolar+kdv'e satıldığı ülkede bu karta bu kadar fiyat

farkındaysan yukarıda bundan bikaç ay önce dfs bilgisayarın yurtdışından getirdiği ve 300 liraya sattığı yazıyor şimdi 300 lira yanında bu fiyatın nesi normal?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: musasm

Newegg'de 250 dolara satılan Creative Elite Pro'nun 400dolar+kdv'e satıldığı ülkede bu karta bu kadar fiyat

farkındaysan yukarıda bundan bikaç ay önce dfs bilgisayarın yurtdışından getirdiği ve 300 liraya sattığı yazıyor şimdi 300 lira yanında bu fiyatın nesi normal?

Yazdığım cümlenin tamamını okumadan bu cevabı verdiğini düşünüyorum.
    Son iki kelimeyi değil cümlenin tamamını okuyalım lütfen.

• yazının tamamını okudum ülkemizdeki elektronik parçaların yurtdışına nazaran daha pahalı oldunuğunu biliyoruz bende aynı kartı daha önce dfs bilgisayar yurtdışından getirip 300 liraya satmıştı diyorum yani mavi bilgisayarda aynı fiyata satabilir ama o 450 liradan satıyor şimdi dfs bilgisayarın fiyatının yanında mavinin fiyatının nesi normal?
  • "musasm" arkadaşımız ironi yapmış bence biraz...yani demek istemişki creative elite pro da yurtdışında 250 dolarken TR'de 400 küsür dolar..asıl kast ettiği şey elektronik bileşenlerin, ürünlerin ülkemizde yurtdışına kıyasla aşırı pahalı satılması ve bundan duyduğu rahatsızlığı belirtmiş...yani bu ortamda auzentech e mavi bilgisayar 329 da ister 429 da...ben böle anladım yani, hepimiz aynı şeyden bahsediorz sonuçta
  • konu tekrar açılmış arkadaşlar neler oluyo kartın Türkiye'ye girmesi sevindirici bir haber yalnız makul fiyatların olması dileğiyle..
  • Mavi bilgisayar oldum olası uyuz oldum.. kar marjı + vergilerle beraber TR de yutrdışına göre çok daha phalıya satılıyo ... ama şurdan anlıuyoruz ki zamanında 300 ytlye DFS den aldıysak demekki 300 YTL bile kar ettiriyo... ?
  • Kar ettiriyor tabi ama firmalar için olay biraz da atılan taşın ürkütülen kurbağaya deyip deymeyeceği durumu.
    Bu üründen birim başına 10 dolar kar etmek için gümrüktü, nakliyeydi bilmemneydi diye zahmete
    katlanmayı gözönüne alacak mı almayacak mı firmalar bunu düşünmek durumunda kalıyorlar.
    Getirip 1000 tane satacağını bilse 10 dolar kara da satar tabi, ama extreme ürünler bunlar
    peynir ekmek gibi satılmıyor sonuçta.

Ancak genel olarak yine de ülkemizde elektronik parçalar çok pahalıya satılıyor malesef.
  • Mavi Bilgisayarın verdiği fiyatın üzerine biraz daha ekleyip elite pro alınır herhalde ama elite promu yoksa x-fi prelude mi öncelikli tercik olur bu yoruma göre değişecek bir şey ama her iki ses kartınıda kullanma şansı bulan birinin yorumlaması daha doğru olacaktır
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.