Şimdi Ara

Autoshow 2015 ANA KONU (Fotolar ve İzlenimler Dahil) (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
392
Cevap
8
Favori
15.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Audi'yi autoshowda bir daha görmek istemiyoruz.
    Araban çok kıymetliyse gösterme.

Zaten audiyi hiç sevmezdim daha da sevmez oldum
    Neden skoda ile birçok ortak parçası olan bir kırma kullanayım.
    Gider safkan merso veya bmw alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidgrind

Fuarda 10 binin üzerinde araç satışı yapılmış. Bunların içinde sergilenenler de vardır elbet. Ama diyelim ki dediğiniz gibi olsun ve bu araçlar aslında satılmamış olsun ve firma keyfi olarak kitlemiş olsun. Bence bunu yapmasından daha doğal bir şey yok. Çünkü ben fuara gitmedim ama işte yukarıda gidenlerin insan profili hakkında yazdıkları ortada. Şahsi düşüncem 10 lira verdim diye içine de binme hakkım doğmuyor. Siz eğer bir markanın değerini arabasını bindirdi bindirmedi diye ölçüyorsanız keyfiniz bilir. Mesala Audi 'nin araçlarını kitlemiş olması benim gözümde Audi 'yi düşürmez. Ayrıca yukarıdaki fikirlere de katılıyorum; gerekirse 100 lira olsun 200 lira olsun. İşte o zaman gelen adam profili değişir ve firma kapıları kendiliğinden açar. O zaman senin benim gibi adamlar olacağı için firma da korkmaz arabaya birşey yaparlar mı diye.

senin benim gibi adamlarla ilgisi yok.Fuar yaklaşık 500.000 kişi tarafından ziyaret edildi.
    ÖZel bir araç bu 500binin yarısı tarafından incelense, içine girilse vs. hali ne olur.
    Bakma VW,Fiat, Peugout vs açıktı diye, ben mesela hiçbirinin içine bile girmedim.
    Yani bir Polonun içine giren sayısı 50bin bile değildir.
    Hangi markaydı hatırlamıyorum ama iyi bir araçtı, beyaz deri koltuğu resmen kara leke olmuş milletin binmesinde bilmem kaç yüz bin TLlik bu araca yazık gerçekten.
    artık o saatten sonra test sürüş aracı olur ondan.
    Eee tabii bir maserati,jaguar vs . için kilitli olması normal.500.000 kişinin 400bini binerdi bu araçlara açık olsaydı.

Yıllar önce Frankfurt oto fuarına gitmiştim , hemde ilk gün, basın ve sektör insanlarına açıktı o gün.
    Dünya para vermek zorunda kalmıştım,zira ertesi gün dönüş uçuşum vardı.
    Porsche felan hep açıktı. Bentley kapalı idi .Daha doğrusu başında adam vardı.O ayrılınca girmiştim içine. Adam gelince kibarca beni çıkarttı :)

• realgs kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayında bence çok saçma.

Hadi süper sporları anlarımda Audi ne ayak? 2012'deki fuardada aynı şey.. Yalnız bu sene tepkilerden çekindikleri için arabalar satıldı yalanına başvurmuşlar.

Eğer otomobilin çok kıymetliyse o zaman getirme fuara. Zaten fuara gelene kadar yolda istemediğin kadar audi merso, bmw vs görüyor insanlar.

Adam A1'i bile kitlemiş sizde buna normal diyorsunuz. Yani audinin bizi adam yerine koymaması sizin için önemsiz. İlginç birde bunu savunuyorsunuz.

Belki diyeceksiniz ki alamayacak olan bakmasın. O zaman adama sorarlar merso koskcoa milyonluk maybach'i koymuş belki ordaki audilerin hepsini satsan maybach etmezdi.

Nitekim büyüklük budur. Tebrikler merso ve bmw'ye. Şahsen şu an bir c serisi alamam ama eğer bir A serisi, bmw 1 serisi, audi 1 serisi arasında birini alacak olsam audiye dönüp bakmam bile.

Hem neden safkan merso veya bmw almak varken skodamla aynı parçalara sahip audi alayım. Ben galiba audiden bayağı nefret ediyorum :)

NOT: Ayrıca o arabaların vergili+bayi karlı fiyatları bize yüksek. Bir audi a4 fabrika çıkışı kaç paraki bunu kıyamıyor. Hem bu arabaları 5-6 bin lira ucuza verse millet havada kapar. Çok kıymetliyse NCAP'ada yollamasın, yazık milyonluk arabası pert oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhani -- 4 Haziran 2015; 17:59:53 >

• Bizim ülkede zaten varsa yoksa BMW Mercedes. Onlar da biliyor bizi, kapıları kitlerler mi hiç? Ayrıca benim yeterli ya da yeterinden fazla param olsa alacağım araç Volvo 'dur. Ama adamlar fuarda yok. O zaman Volvo bizi hiç adam yerine koymamış mı oluyor?
  • 208, jazz veya mazda 2 araçlarını görenler ne zaman satışa sunulacağını sordular mı? fotoğrafları da varsa beklerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elcas -- 4 Haziran 2015; 15:35:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

208, jazz veya mazda 2 araçlarını görenler ne zaman satışa sunulacağını sordular mı? fotoğrafları da varsa beklerim...

mazda 2 yoktu fuarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solidgrind

Bizim ülkede zaten varsa yoksa BMW Mercedes. Onlar da biliyor bizi, kapıları kitlerler mi hiç? Ayrıca benim yeterli ya da yeterinden fazla param olsa alacağım araç Volvo 'dur. Ama adamlar fuarda yok. O zaman Volvo bizi hiç adam yerine koymamış mı oluyor?

Hocam sen niye şimdi Volvo yerine bir alınganlığa girdinki anlamadım. Volvo'da çok güzel araba birşey diyen mi oldu

Ama volvo fuarda varken mesela 2012'de tüm arabalarının kapısı açıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhani -- 4 Haziran 2015; 18:00:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhani

Audi'yi autoshowda bir daha görmek istemiyoruz.

Yalnız şu da var; safkan merso dediğiniz renault motoru kullanıyor. İncelemişseniz görmüşsünüzdür a, cla gibi arabaların mercedes olduğu direksiyondaki armadan belli sadece. Mercedes'in sadece adı kalmış, inanılmaz ucuza kaçmış a serisi leş gibi kötü işçilik ve düşük malzemeye sahip bir araçtı.

Keza bmwleri çok ekstrem dolu almadığınız müddetçe kullanılan parçalar yüksek kalitede değil. Bmwden "premium" hissi almak istiyorsanız 3 serisini 130binlik değil 200binlik almanız lazım yok linelar, nappalar bilmemne ile, yoksa advance s60 çok daha kaliteli kalıyor yanında.

E sınıfın altındaki serilerde audinin araçları iç mekan malzeme kalitesinde mercedestende, bmwden de belirgin şekilde daha yüksek kaliteye sahip. E sınıfı yani üst orta sınıfa çıkınca işler değişiyor tabi. Yine de eski kalite yok. E serisi mercedes mesela ceviz göğüs çıtası dedikleri şey plastik kaplama. Direksiyonun arkasından bakın plastik kalıp izleri görünüyor köşelerden. Mercedes bu kadar düştü. 150-200binlik arabaya plastik çıta koymaya çekinmiyor. Arabalarının o eski tok alman yapısı kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

quote:

Orijinalden alıntı: ayhani

Audi'yi autoshowda bir daha görmek istemiyoruz.

Yalnız şu da var; safkan merso dediğiniz renault motoru kullanıyor. İncelemişseniz görmüşsünüzdür a, cla gibi arabaların mercedes olduğu direksiyondaki armadan belli sadece. Mercedes'in sadece adı kalmış, inanılmaz ucuza kaçmış a serisi leş gibi kötü işçilik ve düşük malzemeye sahip bir araçtı.

Keza bmwleri çok ekstrem dolu almadığınız müddetçe kullanılan parçalar yüksek kalitede değil. Bmwden "premium" hissi almak istiyorsanız 3 serisini 130binlik değil 200binlik almanız lazım yok linelar, nappalar bilmemne ile, yoksa advance s60 çok daha kaliteli kalıyor yanında.

E sınıfın altındaki serilerde audinin araçları iç mekan malzeme kalitesinde mercedestende, bmwden de belirgin şekilde daha yüksek kaliteye sahip. E sınıfı yani üst orta sınıfa çıkınca işler değişiyor tabi. Yine de eski kalite yok. E serisi mercedes mesela ceviz göğüs çıtası dedikleri şey plastik kaplama. Direksiyonun arkasından bakın plastik kalıp izleri görünüyor köşelerden. Mercedes bu kadar düştü. 150-200binlik arabaya plastik çıta koymaya çekinmiyor. Arabalarının o eski tok alman yapısı kalmadı.

Cidden insan şunları yazarken bir düşünür bu araçların sahibi olan insanların hepsini enayi yerine koyarken. Ben A ya 1 serisine a3 e bindim . Bana göre bunlar arasında en kaliteli a ve a3 en kötü 1 serisi geldi. 100 küsür bin tl para verilen araca ya bunda reno motoru var peh demek ne kadar basit. 1 serisinde de psa grubunun motoru var. Audi zaten vw grubunun motorda o gruba ait. Bari araştırıp yazın şöyle şeyleri yazarken. Türkiye gibi birkaç 3. Dünya ülkesinde var birde norveçte yanılmıyorsam bu motor hacmi vergisi bu yüzden firmalar ortak motor kullanabiliyor bu durum olmasa bu ülkede o araçlara 150-200 bin tl vermek zorunda kalırsın. Son olarak kullandıgınız aracı da çok merak ettim kalitesiz dediginiz aractan baya kaliteli olmalı aracınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• furkan1zek kullanıcısına yanıt
    30binlik golf 5 sürüyorum, bir arabanın kaliteli ya da kalitesiz olduğunu anlamak için çok pahalı araba sahibi olmaya gerek yok. Ekmeğin bayat olduğunu anlamak için fırıncı olmak gerekmez. Zamanında çok kaliteli araçlar da sürdüm. A serisi kaliteli falan değil, a serisine kaliteli diyen adamın sözü pinodan hamburger yiyip türkiyenin en iyi hamburgeri budur, hd iskenderden döner yiyip hayatımda yediğim en iyi döner budur diyen insanın sözünden farkı yoktur benim için. Kimseyi de enayi yerine koyduğum yok lafımı çarpıtmayın, ben direk araçların kendisinden bahsediyorum, herkesin aracı kendine güzeldir, sahibi sevdikten sonra da kimseyi ilgilendirmez aracının iyi olup olmadığı.

Ayrıca lafını bir kere daha çarpıtıyorsunuz düzgün okuyun, karşısına cevap olarak yazdığım kişi mis gibi "safkan mercedes" alırım demiş, ben buna istinaden yazmışım renault motoruna sahip bir mercedes nasıl "safkan" oluyormuş diye. Safkan değil demek farklı şey, motoru şu marka yapıyor tü kaka demek farklı şey. İyi algılayın farkı..

• Yerel 3-4 tane daha fuar İstanbul'a şart. Sadece Autoshow yetmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.