Şimdi Ara

AutoCAD için T işlemci? P işlemci?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bu soru ne kadar bilinebilir ama ben yine de sorayım.
    AutoCAD için T6600 yeterli midir? yoksa P7350 mi almalıyım?
    cevabınıza göre Samsung R522-XS0B ile R522-XS08 arasında seçim yapacağım.
    yok bunlarda fazla diyorsanız daha alt seviyelere bakacağım. yada daha yüksek bak derseniz R522-FS03' e yöneleceğim.
    çok teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TWiST_oF_FaCe -- 11 Ekim 2009; 2:17:02 >

• T6600 yeterlidir. P7350 ye göre daha performanslıdır. T6600 2.2Ghz P7350 ise 2.0Ghz. Aradaki sadece TDP farkı var. T6600 35 watt güç çekerken P7350 25watt güç çekiyor. Performans açısından T6600 öneririm.

Edit:
    R522 S.S.S genel konuda cevabı varmış sorunun. Ama benim düşüncemin tam tersi.

quote:

İşlemci: Core 2 Duo P7350 2.0 Ghz 3MB L2 Cache 1066 Mhz FSB > Bu işlemci orta seviye hatta alt seviye sayılabilecek bir işlemci. Samsung pazarlama stratejisi olsa gerek ilk önce düşük seviye işlemcili R522 leri piyasaya sürdü. Bu işlemci P serisi bir işlemci. P serisinin özelliği esas olarak daha az enerji harcar (T serisine göre) ve 45 nm (Penryn) mimarisiyle üretilmiştir. 3MB önbelleğe sahiptir ve genel olarak önbelleğin performansa katkısı çoklu program çalıştırdığınız zaman fark edilir. Mesela 2MB önbelleği olan T6600 işlemciye göre Winrar,AutoCAD,Photoshop gibi programlarda daha hızlı çalışır. Sistemde kitlenme diğer işlemciye göre daha az olur. 1066 Mhz FSB demek, işlemciyle ram arasındaki veri yolu hızıdır. Bu da elbette performansa katkı sağlar.
    İşlemciler hakkında detaylı bilgiyihttp://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html bu adreste bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regor -- 11 Ekim 2009; 11:42:44 >

• Kesınlıkle P serısı onerırım. T serısı cabuk ısınır ve performans kaybı yasarsınız. P serısınden sasmamak lazım.
  • P serisini öneririm
    torku daha fazla çünkü ; 3MB - 1066Mhz Fsb
  • walla kafam karıştı..:)
    verilen linkteki değerlerden hiçbirşey anlamadım..:)
    resimdeki T6600 ve P7350 verilerine göre şu önemli şu değil diyebilecek var mı?
    ben bus hızı ve ön bellek önemli bilirdim, buna göre P7350 daha iyi gibi. ama diğer değerler ne işe yarar anlamadım.
    teşekkürler.

AutoCAD için T işlemci? P işlemci?
  • o zaman dostlar genel anlamda R522-XS08' in yeterli olduğunda mutabık mıyız?:)
    boşverin işlemcileri. AutoCAD' in rahat çalışması çok daha önemli benim için.
    tekrar teşekkürler,
  • MediaMarkt kampanya yapmış ama piyasadaki fiyatların yine üzerinde bir fiyat... XS08TR
  • Ekran kartı 1 gb olmalı bnce rahat çalışabılmesı için işlmci olarak p7350 yada cıkabılıyosanız p8700 alın derim sorunsuz kullanırsınız.
  • Konu teknoloji olunca bütün yollar zamanın f/p liderlerine çıkar.Samsung r522/620 f03 olandan yada daha ucuza cbox despina d700
  • bende R522-XS08 alacağım rahatlıkla kaldırır autocad i arkadaşların dedikleri gibi daha az ısınır p serisi sana yeter sonuç itibari ile gold pc de kampanya var istanbula özel nereden alacaksınız siz bonus card a özel bir kampanya
  • Bence T6600 Yeterli P8700 Falan Olsa P Serisi Al Derimde 2 Si 3 AssaBes Yukarı Aynı islemci
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.