Şimdi Ara

Autocad de şeffaflık (pencere camı için)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar autocad 2005 te 3d ile bir bina tasarladım ama pencere camlarının hiçbirini geçirgen yapamadım material editörden tranceparency denedim ama render da bile olmadı... 3d max te opacity düşürüyodukta bunda hangi komutlaydı bir yardım edermisiniz...

• material library de glass tarzı bşey seçmeyi dene
  • Max benim uzmanlık alanım çünkü bu konuda profesyonelim sana şöyle birşey önerebilirim material editörede opactity olacak zaten yazmışsın bunu 20 yap nesnen geçirgen olsun fakat photoshop kullanıyorsan eğer ikinci bir seçenek var alpha kanalını kullanmak eğer biliyorsan buraya bildiğine dair birşey yaz ki sana bu konuda çok ayrıntılı bir şekilde bilgi vereyim ömrünün sonuna kadar bu bilgiyle geçirgenlik konusunu idare edebilirsin!unutma kaplama photoshopta düzenlenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.CORLEONE -- 7 Şubat 2005, 23:56:39 >
  • 3d tasarım işi autocad in değil max, lightwave ya da ona benzer bi programin işidir, bence boşuna kasma autocad de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 8 Şubat 2005, 8:23:03 >
  • arkadaşlar 3dmax te biliyorum da adamlar benden autocadde istiyor . (Ben inşaat teknikeriyim de ) ölçüler bina ile birebir olduğu için daha sağlıklı oluyormuş muş.....
  • kardeşim camlar için öncelikle rectangle ile cam dikdörgenini çiz sonra dikdörtgeni seçerek region komutunu yaz ve üzerine tıkla camın sonra meterials librariyden glass seçeneğinden istediğini yap
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.