Şimdi Ara

AUTOBILD'den 1.6 dizel testi (tdi-hdi-crdi-i dtec) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
7.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: akifsari

Birinci sorunun cevabı volvo, bmw den çok daha ağır . makine mühendisi öğrencisi bile bunu kavrayabilir.

peki bu ağırlık fazlası ile ne yapıyor volvo. small overlap çarpışma testini izle. bmw nin ne hale geldiğini volvonun tank gibi olduğunu görebilirsin.

ama güvenlik önemli değil herşey 0-100 değil mi.? makine mühendisi olarak ben güvenlik falan bilmem dersin sen şimdi

ayrıca volvo premium değil dedikten sonra bmw ile kıyaslaman kendi kendine çeliştiğinin ispatıdır.

v40 ,golf fiyatına değil avrupada mercedes a ,audi a3 ve bmw 1 parasına satıldığını da bilgi olarak geçelim.

ek olarak corsa sahibi olmanla dalga geçen yok . konuyu saptırma istersen. sen volvo premium değil dedin ben de opel mi sandın dedim .bu kadar burda kapanır.

volvonun kendi üretimi birçok motoru var. içler acısı dediğin ford motorlarını dünya kabul etmiş.

ayrıca 5 silindirli bütün motorlar volvonun kendi motorudur. ford focus st de kullanılan motor da ford değil volvo motorudur

not : bilgilendirme amaçlı yazmaya devam ediyorum

İnsan hiçmi verilere bakmaz...

S60 1490 kg
    bmw 1480 kg.Neresi ağırmış arkadaşım.

Ayrıca o overlap testinde biz s80 inde ne hallere geldiğini gördük.O testte başka bir durum var.Avrupa ve amerika versiyonları farklı o araçların büyük ihtimalle.Mercedes,s80 gibi araçların o hale gelmesinde bir durum var.

Ayrıca eğerki premiumluk audi mercedes veya bmw demekse volvo o gruba girmiyor arkadaşım.Şasiden motoruna şanzımanına kadar forddan alan bir firma.En güzel yaptığı şey güvenlik.Diğer markalarda artık hemen hemen aynı seviyeleri tutturdular.

VOlvo kadar overrated bir marka yok.Tabi o overrated lik sadece bu foruma ait.

Ayrıca v40 golf fiyatına satıyor avrupada.TIpkı mercedes a ve bmw 1 serileri gibi.Aralarında bu ülkedeki gibi farklar yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: chameleon41

Biri yazmış v40 her testte golfün gerisinde kalmış diye. O testlerde 116, a3, mercedes a serisi de golfün gerisinde kaldı o zaman bu markalar ne oluyor? Bu testlerin düzmece olduğunu burada aklı başında herkes biliyor.

fanboy paçavralarını muhatap alan bir kitle var forumda,çok ciddiye almayınız.
    birçoğu ders arasında yazıyor zaten foruma
  • quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

quote:

Birinci sorunun cevabı volvo, bmw den çok daha ağır . makine mühendisi öğrencisi bile bunu kavrayabilir.

peki bu ağırlık fazlası ile ne yapıyor volvo. small overlap çarpışma testini izle. bmw nin ne hale geldiğini volvonun tank gibi olduğunu görebilirsin.

ama güvenlik önemli değil herşey 0-100 değil mi.? makine mühendisi olarak ben güvenlik falan bilmem dersin sen şimdi

ayrıca volvo premium değil dedikten sonra bmw ile kıyaslaman kendi kendine çeliştiğinin ispatıdır.

v40 ,golf fiyatına değil avrupada mercedes a ,audi a3 ve bmw 1 parasına satıldığını da bilgi olarak geçelim.

ek olarak corsa sahibi olmanla dalga geçen yok . konuyu saptırma istersen. sen volvo premium değil dedin ben de opel mi sandın dedim .bu kadar burda kapanır.

volvonun kendi üretimi birçok motoru var. içler acısı dediğin ford motorlarını dünya kabul etmiş.

ayrıca 5 silindirli bütün motorlar volvonun kendi motorudur. ford focus st de kullanılan motor da ford değil volvo motorudur

S60 1490 kg

Ayrıca o overlap testinde biz s80 inde ne hallere geldiğini gördük.O testte başka bir durum var.Avrupa ve amerika versiyonları farklı o araçların büyük ihtimalle.Mercedes,s80 gibi araçların o hale gelmesinde bir durum var.

Ayrıca eğerki premiumluk audi mercedes veya bmw demekse volvo o gruba girmiyor arkadaşım.Şasiden motoruna şanzımanına kadar forddan alan bir firma.En güzel yaptığı şey güvenlik.Diğer markalarda artık hemen hemen aynı seviyeleri tutturdular.

Ayrıca v40 golf fiyatına satıyor avrupada.TIpkı mercedes a ve bmw 1 serileri gibi.Aralarında bu ülkedeki gibi farklar yok.

İnsan verilere bakmaz mı

eğer bmw yi 1480 kabul ediyorsan volvo nun ağırlığı da aşağıda belirtildiği gibi 1581 kg. (%90 depo dolu ve 1 sürücü dahil ağırlık)

o testte başka durum var falan gibi hikayelerle olmuyor bu işler.
    bişey bilmiyorsan susmak daha iyidir.s80 artık eski teknoloji yeni kasası yolda.

http://www.volvocars.com/de/all-cars/volvo-s60/details/pages/technical-spec.aspx

volvoyu sen ve senin gibiler işlerine gelmiyor diye premium değil diyemeyiz

v40 ın ve golf ün almanya fiyatlarını buraya koyarım istersen hiç sorun değil.

aynı mı değil mi görürsün.

verdiğim autozeitung un testini izledin mi bilmiyorum ama volvonun rakipleri ve konumu belli.

tekrar etmeme gerek var sanırım vosvos yüceltme ve volvo karalama arzun depreşmiş olabilir.

volvo kendi motorunu platformunu yıllardır üreten bir firma 5 silindir bütün motorlar volvonun

edit : link ten t4 motoru seç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifsari -- 12 Mart 2013; 2:00:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

quote:

S60 1490 kg

İnsan verilere bakmaz mı

eğer bmw yi 1480 kabul ediyorsan volvo nun ağırlığı da aşağıda belirtildiği gibi 1581 kg. (%90 depo dolu ve 1 sürücü dahil ağırlık)

o testte başka durum var falan gibi hikayelerle olmuyor bu işler.
    bişey bilmiyorsan susmak daha iyidir.s80 artık eski teknoloji yeni kasası yolda.

http://www.volvocars.com/de/all-cars/volvo-s60/details/pages/technical-spec.aspx

volvoyu sen ve senin gibiler işlerine gelmiyor diye premium değil diyemeyiz

v40 ın ve golf ün almanya fiyatlarını buraya koyarım istersen hiç sorun değil.

aynı mı değil mi görürsün.

verdiğim autozeitung un testini izledin mi bilmiyorum ama volvonun rakipleri ve konumu belli.

tekrar etmeme gerek var sanırım vosvos yüceltme ve volvo karalama arzun depreşmiş olabilir.

volvo kendi motorunu ğlatformunu yıllardır üreten bir firma 5 dilindir bütün motorlar volvonun

Türkiye verilerine iyi bak.2 aracında boş ağırlıkları verilir.Sen kalkmış bana depo dolu ve sürücülü ağırlık veriyorsun.O zaman bmw yede eklemen gerekiyor.Bunlar Türkiye boş ağırlık verileridir.

Bu bmw 316i verisi

http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/3series/sedan/2011/showroom/technical_data/
    http://www.selimerkek.com/2012/11/2013-bmw-316i-test-ve-yorumlarm.html
    http://www.arabalar.gen.tr/bmw-316i-i360.html

Buda s60 t4 verisi

http://www.volvocars.com/tr/all-cars/volvo-s60/details/pages/technical-spec.aspx

Anladınız mı şimdi

Birde v40 ile golfün almanya verilerini koyarım demişsiniz.Burada zaten iyice patlamışsınız.Vw almanyada daha az vergiye tabi tutulduğu için tabiiki daha ucuz olacak.O yüzden 2 aracında ithal edildiği ülkelere bakmak lazım.İngiltere mesela.Koyayım mı verileri ister misiniz?Almanya verileri fiyat karşılaştırmasında kriter olamaz.

Volvo elbet kendide motor üretiyor ama yetersiz.Diğer premiumlar almış başını gitmiş.Volvo çok gerilerde bu konuda.Ayrıca da yetersiz ve verimsiz motorlar bu şartlarda.Herşeyi geçtim forddan şasi bile alması bazı şeyleri özetliyor.

Volvo marka algısı olarak tabiki bir vw veya ford değil ama bmw mercedes te değildir.Bunu kabul etsenizde etmesenizde durum böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 12 Mart 2013; 2:10:13 >

• Katılıyorum Volvo Premiumlar ile halk araçları arasında bir marka.

Özel bir marka bence.Alfa gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

O 1.6 dizel 115 beygir volvo motoru 4.00 litre yaksin

Bende kendimi yakarim

Bildigin yalan mumkun degil

Araba cekici ustunde 5 litre yakiyor zaten

Gülmekten yarıldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • exsilver

son kez tekrar ediyorum. bişey bilmiyorsan sus

http://www.bmw.de/de/neufahrzeuge/3er/limousine/2011/technische-daten.html

bmw nin ağırlığını 1480 kg alırsan.%90 depo dolu ve 75 kg sürücü ve yük birleşik ağırlığı da eklemiş olursun.bu bir normdur.

bu normu kabul edersen volvo da 1581 kg dur ki donanıma göre daha da artabilir.

tr sitesinde bu normu değil aracın yüksüz ve depo boş hali görebiliyoruz . anladın mı?

Leergewicht EU in kg: Im angegebenen Wert sind 90 Prozent Tankfüllung sowie 68 kg für den Fahrer und 7 kg für Gepäck berücksichtigt. Das Leergewicht gilt für Fahrzeuge in serienmäßiger Ausstattung. Sonderausstattungen können diesen Wert erhöhen.

sonuç: bmw, 100kg daha hafif ve golf için daha ucuz vergi falan almanyada yok. bütün sıfır km araçlar bizdeki gibi aynı vergiye tabi volvonun kullandığı ford motorları da verimsiz değildir. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifsari -- 12 Mart 2013; 2:22:54 >

• 1-Akifsarı doğru söylüyor, aynı standartla ölçüldüğünde s60 t4 bmw 316'dan 118 kg ağır.

Bunun yansıması çok daha yüksek bir güvenlik oluyor fakat tabii ki performans ve tüketim olarak da ceremesini çekiyor.

AUTOBILD'den 1.6 dizel testi (tdi-hdi-crdi-i dtec)

2- 1.6 ecoboost değil 136'lık bmw motorundan yavaş olmak, 170 likle bile kafa kafaya bir performans veriyor.

o çok konuşulan 316 test videosundaki 316'ya (ki video araba 100'e kadar aynı kişilerin çektiği 116 videosundan daha iyi performans çıkarmış) 100-120 arasında s60 0.4 saniye fark atmış. 0-100 arası 0.6 saniye yemiş araba 100-120 arası 0.4 saniye atıyorsa yükselen hızla beraber diğerine fark atabileceğini herkes anlayabilir. Bu arabaların kullanıcısı şehiriçinde apaçilik yapmayacağına göre performans anlamında beklentisi de zaten 70-80 km 'den sonrasına yöneliktir.

1.6 170 hp'lik otomatik 3 serisi yok, manuellerinin ne yapacağı için de yukarıdaki resim fikir verir.

3- a- Avrupa'ya farklı amerikaya farklı volvo diye bir şey yok,
    b- Small overlap'a giren s80 veya mercedes e yok,
    c- Almanyada vw'e az diğerlerine çok vergi diye bir yok,
    d- Bu denli saçmalamanın da lüzumu yok

4- Volvo-bmw-mercedes vs avrupada vw ile aynı fiyata satılmaz, dünyanın hiç bir yerinde de satılmaz, diğer taraftan premium markaların ürünleriyle normal markaların ürünleri arasındaki fiyat farkı avrupa ülkelerinde Türkiye'ye kıyasla çok daha yakın. Onların arasında da ygenel olarak volvo fiyatları , 8-10 yaş grubu yaklaşımından daha üst düzeyde bir yaklaşım sergilenipte mukayese edilen modellerin donanımları da eşitlenirek karşılaştırılırsa, yurtiçi-yurtdışı olarak diğer premium markalardan daha yakındır. V40'ın özellikle dizel versiyonu saçma fiyatı itibariyle bu genellemenin dışında olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 12 Mart 2013; 4:10:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

bmw nin 8.4 saniye verisi tartışmalı..
    Fabrikada 9.2 (hem de 98 oktan benzinle) çıkan bir otomobilin testte 8.4 yapması akıl mantık alır şey değil.
    180lik Volvoyu geçebilmesi aktarması ve hafifliğine rağmen mümkün değil.
    Zaten ortada bir dedikodu dönüyor,borusan araç satımını arttırmak için test araçlarına performans yüklemesi yapmış.Ki testler bunu doğruluyor.
    Kalkışta burnunu çıkarsa sonra zaten geçilmeye mahkum 50hp fark var arada.
    Burada yazdım bak birilerine,aldığın fiyatı yaz dedim 3 serisinin volvoyla eşdeğer donanımı için.
    Yazabilirler mi?
    YAZAMAZLAR.
    Bunların bütün derdi alamancılık.
    3.16 ne performansta ne donanımda ne sağlamlıkta volvo s60 t4e rakip falan olamaz.
    3 serisi sınıfının en iyi otomobilidir diye 10 bin lira kazık yemenin alemi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 16 Mart 2013; 10:14:16 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.