Şimdi Ara

AUTOBILD'den 1.6 dizel testi (tdi-hdi-crdi-i dtec) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
7.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne zaman gelicek beyler bu 1.6 dtec motorlu civicler çok merak ettim aracı ya heyecanlandırdı
  • Honda çok başarılı bir motor yapmış gerçekten. Fakat Civic HB rezalet olmuş. Gerek içi, gerek dışı şimdiki HB ile yakından uzaktan alakası olmayacak derecede iğrenç.

Alınırsa sırf motoru için alınır.

Volvo V40'da kağıt üzerinde verileri çok iyi. Alacak enayi bulurlarsa tüketim verilerini hep beraber görürüz inşallah.

TDI motora ise artık yeni Hitler demeye başlayabiliriz sanırım. 2.0 TDI'ı 140 hp'lerden 177 hp'ye güncellerken 1.6 TDI motorda en ufak bir değişiklik yok.

1.6 dizel motor denilince Renault 1.6 DCI'dan başkası yalan. İkinci sıraya da Honda'yı korayım.
  • Yalniz suda var yeni civic hb gercekten berbat olmus

Bu motorla bile zor satilir

Ben hic begenmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

Hani VAG diyince AutoBild'de akan sular duruyordu..??

Konuya gelince Sedan Civic bu motorlar akar gibi duruyor.

autobild'e göre karşılaştırmayı yine vag yani leon kazanmış zaten.

İlginç.
    Hem en fazla yakanlardan biri, hem en geç hızlananı iken
    nasıl başarabilmiş bunu acaba?

Fanboy paçavralarını muhatap alıp milletle burada aşık atarsanız sonunuz bu olur işte Engin bey.

Benim kimseyle asik attigim yok.
    En azindan dogru olani kosulsuz, amasiz kabul edebiliyorum.
    Mesela sen Volvo kullanicisi olmamana, handikaplarini bilmemene ragmen burada onune gelene Volvo diyorsun.
    Volvo kadar satis sonrasi musterisini yagmalayan bi firma daha yoktur benim iddiam bu, her sekilde de ispatlarim.
    Ama sen daha surus dinamiklerinden bihabersin, yurutme maliyetlerinden bi habersin. Herkese Volvo diyorsun.
    Ben kosulsuz kimseye su firma demem, herkesin onceliklerini dikkate alir sonra fikir beyan ederim, ona pacavra buna bilmem ne demem.

• quote:

.

Bir arabayı bilmek için illa onu satın almaya gerek yoktur.
    Yıllarca tomarla modeline bindim ben volvonun.
    S60 konusundaki servis soygununu zaten hepimiz eleştirdik.
    Zaten ağır bir araç s60,kasası açısından sürüş dinamiklerinde almanların gerisinde kalması normal.
    Ama siz çıkıpda rakiplerinin bu soygunun 10 mislini daha arabayı alırken yaptığını ELEŞTİREMEDİNİZ.
    Siz aynı şekilde sırf alman markalarını birinci seçmek millete yağlamak için üretilen paçavra mecmuaları da ELEŞTİREMEDİNİZ.
    Bakın şimdi noldu?
    Tidiay yine birinci.
    Şimdi yine devam edin bozuk plak gibi,yok sen binmedin bu arabaya aldın mı ki konuşuyorsun falan diye.
    kimlerin neye fanboyluk yaptığını,nasıl Gülünç duruma kimin düştüğünü görüyoruz hep beraber.

• quote:

quote:

.

Bir arabayı bilmek için illa onu satın almaya gerek yoktur.
    Yıllarca tomarla modeline bindim ben volvonun.
    S60 konusundaki servis soygununu zaten hepimiz eleştirdik.
    Zaten ağır bir araç s60,kasası açısından sürüş dinamiklerinde almanların gerisinde kalması normal.
    Ama siz çıkıpda rakiplerinin bu soygunun 10 mislini daha arabayı alırken yaptığını ELEŞTİREMEDİNİZ.
    Siz aynı şekilde sırf alman markalarını birinci seçmek millete yağlamak için üretilen paçavra mecmuaları da ELEŞTİREMEDİNİZ.
    Bakın şimdi noldu?
    Tidiay yine birinci.
    Şimdi yine devam edin bozuk plak gibi,yok sen binmedin bu arabaya aldın mı ki konuşuyorsun falan diye.
    kimlerin neye fanboyluk yaptığını,nasıl Gülünç duruma kimin düştüğünü görüyoruz hep beraber.

Alırken kimsenin kimseyi kazıkladığı yok herkes fiyatını bilerek alıyor.
    Kimseye aldıktan sonra ikinci bir fatura göndermiyorlar bildiğim kadarıyla ama Volvo bunu açıkca ve aleni bir şekilde yapıyor.
    Ayrıca sıfır fiyatları arasında da uçurum var sen hala aynı fiyattan satılıyor filan sanıyorsun galiba, Volvo'nun fiyatları Mercedes ve BMW listesi ile eşdeğer arkadaşım
    sen neden bahsediyorsun ya. Adamlar sadece güvenli markayız filan ayağına resmen kime tutturabilirsek derdinler.
    V40 gibi kalite akını geliyor diye yaygara koparılan bi araç satılığa çıktı neden kimsenin kılı kıpırdamıyor sanıyorsun.
    Çok akıllıysan sen git al. Herkes aptal bir kendini akıllı sanıyorsun arkadaşım bi empati yapmasını öğren artık, yaşın kaç olmuş, olgunlaş.

• yeni sütçü beygiri İ-30 ,aynı zamanda fazla yakıyor.
    civic oldukça iyi sonuçlar almış merak ettım gelsin test edicem.
  • quote:

Ayrıca sıfır fiyatları arasında da uçurum var sen hala aynı fiyattan satılıyor filan sanıyorsun galiba, Volvo'nun fiyatları Mercedes ve BMW listesi ile eşdeğer arkadaşım
    sen neden bahsediyorsun ya.

S60 T4 Advance Benzin 1596 cc 180 hp Powershift 94.850
    BMW 316i Sedan Otomatik 1598 4 / 4 136 39.400 39.955 94.111(2012)
    BMW 316i Sedan Otomatik 1598 4 / 4 136 40.309 40.864 96.251(2013)
    Ne o?bmw de herhalde millet bilerek alır bunu diyerekten 2 bin lira geçirmiş
    İnsan söylerken sıkılır bari ama bu alamancılıkla nereye kadar.
    Bilerek görerek alıyorlar tabi,alaman ya ne de olsa,bastır 110 bini.
    Bu boşline 3.16ya volvonun advance donanımına eşdeğer donanımla aldığın fiyatı bizlerle paylaşabilir misin?
    Hani sen bmw için pazarlığa otururmuşsun ya,hani biz bilmezmişiz ya arabadan fiyat almayı.
    Hazır crash test yıldızları c serisi ve a4 için eşdeğer donanıma aldığın fiyatları da yaz buraya.
    Hazır volvonun servis kazığından bahsetmişken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 11 Mart 2013; 20:24:38 >

• quote:

quote:

sen neden bahsediyorsun ya.

S60 T4 Advance Benzin 1596 cc 180 hp Powershift 94.850
    BMW 316i Sedan Otomatik 1598 4 / 4 136 39.400 39.955 94.111
    İnsan söylerken sıkılır bari ama bu alamancılıkla nereye kadar.
    Bilerek görerek alıyorlar tabi,alaman ya ne de olsa,bastır 110 bini.
    Bu 3.16ya volvonun advance donanımına eşdeğer donanımla aldığın fiyatı bizlerle paylaşabilir misin?
    Hani sen bmw için pazarlığa otururmuşsun ya.
    Hazır crash test yıldızları c serisi ve a4 için eşdeğer donanıma aldığın fiyatları da yaz buraya.
    Hazır volvonun servis kazığından bahsetmişken

Arkadaşım o arabanın sadece şanzımanı senin Advance'deki bütün donanımlara eşdeğer.
    İki de birde yazıp duruyorsun 180 HP, 180HP diye kağıt üzerinde olduğunu açıkça biliyorsun ama söylemeye dilin varmıyor.
    Gördük testlerini 136 HP BMW'nin arkadasından nal topluyor, asıl bu adamlar yazarken bunu utanmıyorlarmı ya, bu 180 HP bildiğin züğürt tesellisi.
    Bmw'den hazzeden bir insan değilim normalinde ama, senin kullanıp etmediğinde açıkca belli zaten, Bmw F30 kullanıp gelip
    S60 kullansan o arabanın yüzüne tükürürsün yeminle.
    Arada neredeyse bir araba fark var, S60 ne ya hu :)

• multijet in tüketim ve performansı bence çok daha iyi ayrıca bu test yüzde yüz gerçekleri yansıtıyor diyebilir miyiz ?
  • İ30'u koymaları saçma olmuş kağıt üstündeki verileri iletemeyen bir araç ne beklemişlerki Honda gene yapmış yapacağını dizel motor artık Türkiye'ye gelse merakla bekliyorum direk saldırıcam.
  • sütçü Hyundai damgasını yapıştırıverdiniz de o motor tork canavarı değil .

civic 300
    volvo 270
    i30 260
    leon 250

alt devirlerde leon dışında diğer araçlar daha güçlü, hyundai zaten aktarma sıkıntısı olan bir marka değil .
  • quote:

Bmw F30 kullanıp gelip
    Arkadaşım o arabanın sadece şanzımanı senin Advance'deki bütün donanımlara eşdeğer.
    nal topluyor

işte otomobil uzmanı tepkimesi!
    3 serisinin sadece şanzımanı s60ın bütün donanımına eşdeğermiş.
    Bakalım o zaman:
    Ha performans dediniz dimi şimdi?
    Nal toplama falan?
    Bakalım kim nereye tükürüyor?
    s60:
    (0-100 KM/S) HIZLANMA
    Altı vitesli Powershift şanzıman 9 sn
    Max: 230km
    3.16:
    Azami hız (km/sa) 210 km
    Hızlanma 0 - 100 km/sa (sn) 9,2
    Ne o bu 3.16 nın übersonik şanzımanı 180 hp ye az gelmiş sanki?
    soruyu cevaplayın siz soruyu,noldu?
    pazarlığa otururken yoldan mı çevirdiler aman ha falan diye?
    ne fiyat aldınız advance ile eşdeğer 3.16ya ASLANLAR GİBİ onu söyleseniz ya bi burda.
    Hayatımızda bmw pazarlığına oturmadık ya,aydınlatın bizi.
    Belki size özel performans yüklüyorlardır arabaya,fiyatı da 80 bin yapıyorlardır
    Bu işler sıkışınca oraya buraya ağır ithamlar sarf etmekle olmuyor engin bey kardeşim.
    işte s60ın fiyatı,işte 3.16 nın fiyatı.
    Daha hızlı,daha güçlü olan S60ta advance donanımı 3.16da kaça alıyorsunuz açıklayın görelim.
    Açıklayamıyorsanız da bizahmet fanboyluğunuzu ARTIK itiraf edin de,boşa parmaklarımızı yormayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 11 Mart 2013; 20:59:21 >

• Ne yalan söyleyim honda dizel motor yapamıyor diyenlere inat honda'nın ortaya koyduğu şu değerler yüzümde bir tebessüm oluşturdu.
  • quote:

quote:

Bmw F30 kullanıp gelip

işte otomobil uzmanı tepkimesi!
    3 serisinin sadece şanzımanı s60ın bütün donanımına eşdeğermiş.
    Bakalım o zaman:
    Ha performans dediniz dimi şimdi?
    Nal toplama falan?
    Bakalım kim nereye tükürüyor?
    s60:
    (0-100 KM/S) HIZLANMA
    Altı vitesli Powershift şanzıman 9 sn
    Max: 230km
    3.16:
    Azami hız (km/sa) 210 km
    Hızlanma 0 - 100 km/sa (sn) 9,2
    Ne o bu 3.16 nın übersonik şanzımanı 180 hp ye az gelmiş sanki?
    soruyu cevaplayın siz soruyu,noldu?
    pazarlığa otururken yoldan mı çevirdiler aman ha falan diye?
    ne fiyat aldınız advance ile eşdeğer 3.16ya ASLANLAR GİBİ onu söyleseniz ya bi burda.
    Hayatımızda bmw pazarlığına oturmadık ya,aydınlatın bizi.
    Belki size özel performans yüklüyorlardır arabaya,fiyatı da 80 bin yapıyorlardır
    Bu işler sıkışınca oraya buraya ağır ithamlar sarf etmekle olmuyor engin bey kardeşim.
    işte s60ın fiyatı,işte 3.16 nın fiyatı.
    Daha hızlı,daha güçlü olan S60ta advance donanımı 3.16da kaça alıyorsunuz açıklayın görelim.
    Açıklayamıyorsanız da bizahmet fanboyluğunuzu ARTIK itiraf edin de,boşa parmaklarımızı yormayalım

Al işte direk patladın.
    O dediğin e90'ın verisi olmasın :)
    Al sana gerçek hızlanma değerleri...

Bmw 8.4-8.6 Sn.

Volvo S60 9.0-9.2 Sn.

[DHTUBE=]

Bmw 136 HP, Volvo S60 180 HP

Yine Volvo'nun müşterilerine hangi gözle baktığının delili.

*Dizel yakıtlarda fabrika verisini en az 2 Lt az açıklayıp,
    *Aynı hızdaki BMW'den 2 metre daha geç duran bir araçtan bahsediyoruz.

Ya kaç defa resil rüsva oldunuz şu S60 yüzünden, hala vazgeçmiyorsunuz.

Hadi bir cümle daha yaz görelim, tamam patladımdan başka bir laf kabul etmiyoruz ama, yok her şeyi 0-100 sananlar filan diye başlarsan
    buradaki herkes münasip şekliyle gülecek sana emin ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginAKB -- 11 Mart 2013; 21:13:56 >

• quote:

tabi canım,alamancılar bmw nin fabrika verilerini de yalanlıyor yalnız:
    http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/3series/sedan/2011/showroom/technical_data/
    Aa!
    Altta not mu düşmüşler ne?
    aracımız video çekilirken 1 saniye daha hızlıdır,saygılar
    Ya da siz şimdi pazarlığa oturuyorsunuz ya 3.16 için,orada size özel uçakline donanım vermişlerdir,8.4 saniyeye inmiştir 0-100 verisi4
    Bir de yukarda bir soru sormuştum,advance donanıma eşdeğer 3.16i nin fiyatını ASLANLAR GİBİ açıklar mısınız demiştim.
    Halen cevap gelmemiş?
    Pazarlık nasıl yapılır öğretin bizlere bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 11 Mart 2013; 21:18:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

multijet in tüketim ve performansı bence çok daha iyi ayrıca bu test yüzde yüz gerçekleri yansıtıyor diyebilir miyiz ?

120 lik multijet 120 lik honda dizeliyle performans olarak başa çıkabilir mi buna bişey diyemem ama tüketim olarak başa çıkamayacağını rahatlıkla söyleyebilirim. 1.6 mj 120 bg 6-7 senelik bir motor ve bu motorun iddası hiç bir zaman sınıfının en az yakan dizeli olmak olmadı. Zaten 6-7 sene önce böyle bir iddası bulunsa bile, 6-7 sene de köprünün altından çok sular geçti.
  • quote:

quote:

tabi canım,alamancılar bmw nin fabrika verilerini de yalanlıyor yalnız:
    http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/3series/sedan/2011/showroom/technical_data/
    Aa!
    Altta not mu düşmüşler ne?
    aracımız video çekilirken 1 saniye daha hızlıdır,saygılar
    Ya da siz şimdi pazarlığa oturuyorsunuz ya 3.16 için,orada size özel uçakline donanım vermişlerdir,8.4 saniyeye inmiştir 0-100 verisi4
    Bir de yukarda bir soru sormuştum,advance donanıma eşdeğer 3.16i nin fiyatını ASLANLAR GİBİ açıklar mısınız demiştim.
    Halen cevap gelmemiş?
    Pazarlık nasıl yapılır öğretin bizlere bekliyoruz

Yahu arkadaşım, 180 hp araçla 136 hp aracı karşılaştırıyorsun, testte 0.6 saniye geride kalıyor fabrika verisinde de 0.2 saniye önde. Fren mesafeside ortada. Kaldıki bmw arkadan itiş olduğu için kayıplarda daha fazla, ayrıca bmw de tam otomatik şanzıman var diğeri çift kavrama. Bunca farka rağmen 180 hp lik araç fabrika verisinde 0.2 önde oluyorsa k.bakma ama ben olsam hiç konuşmam.

Kaldıki 1.6 170 hp lik 320i ed nin 7.6 saniye 0-100 ü yanında 180 hp lik çift kavramalı s60 in 9 saniyesini görüp hala birşeyler savunmaya çalışmak fanatiklikten başka birşey değildir.

Ayrıca s60 in fiyatıyla 3 serisinin fiyatı tabikide aynı olmıycaktır, olamaz. Volvo hiçbir zaman premium olmadı v40 in uk fiyatları golf ile aynı. Adamlar türkiyede 20 bin tl pahalıya satınca siz premium sandınız heralde. (düşünün golf bile türkiyede olması gerekenden pahalıya satılıyor, volvo ondan bile 15 bin tl pahalı)Doğrudur türk halkına ucuz mali pahalıya alınca onu birşey sanıyorlar örneği vw den görebiliyoruz. Adamlar çağdışı dizel motoru 12 milyar farkla satıyor utanmadan , millette 6 ay sırada bekliyor.

Herşey bir yana arkadan itişin maliyeti bile 3 serisinin pahalı olmasına yetiyor. Adamlar 1 serisinin üretim maliyetinin nerdeyse 3 serisiyle aynı olduğunu açıkladılar bu nedenle 1 serisinde arkadan itişten vazgeçiyorlar. Fiyatı şişirilmiş sahte premium arabayla %50 %50 ağırlık dağılımı, harika bir otomatik şanzıman, arkadan itiş ve gerçek premium d sınıfı bir araç arasında fiyat farki çokta güzel olur.

Al sana Aslanlar gibi cevap. Şimdi sen 180 hp lik çift kavramalı s60 in 170 hp tam otomatik 3 serisinden neden 1.5 saniye yavaş olduğunu ASLANLAR GİBİ açıkla. (kaldıki bahsettiğimiz 1.5 saniye 11-13.5 gibi yavaş hızlanmalarda değil. 9 saniyeden 7.6 saniyeye düşmek için ciddi bir fark olması lazım)

• quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea
    Volvo hiçbir zaman premium olmadı

Şu cümleyi kuran birisiyle otomobil tartışmanın alemi yok,nefesimizi boşa tüketiriz
  • benim açılmış 1.9 TDI ile alayını ham yaparım bunların
    boğazımda da kalmaz
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.