Şimdi Ara

AUTOBILD'den 1.6 dizel testi (tdi-hdi-crdi-i dtec) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
7.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ortaya bu tarz bir iddia atmadan önce volvo bayisinden fiyat alsaydın keşke.

liste fiyatlarını volvoda baz almak yanıltır.

ayrıca advance paket ile almanyadaki summum donanımı da kıyaslamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Ton başına düşen beygirler :

i30 : 94,4 hp
    civic : 87,4 hp
    V40 : 82,1 hp
    leon : 80,6 hp

Demekki motorun ürettiği beygir ile tekere iletilen beygir aynı değil.
    İ30 hem en güçlü motora sahip, en fazla ton başına hp ye sahip ama fiyasko.
    V40 ın bu kadae düşük tüketim yakalaması ilginç olmuş. PSA daha hafif bir modelle katılsa civici zorlayabilirmiş.
    Civic çok başarılı olmuş. Ezmiş resmen. Acaba sedan dizel otm. ne zaman olur.
    Leon Ton başına beygire bakınca hızlanmada sonuncu olması doğal. Ayrıca her zaman dediğim gibi Vag grubu dizel motorların katalog verileri ile pratik veriler hiç uyuşmuyor. Hem hızlanma hemde yakıt tüketim verileri olarak. TDI acilen sigarayı bırakmalı ciğerleri dolmuş belliki. Yada acilen ciğer nakli lazım.

Edit: Bence bu testte vag grubunun efsane aracı golf bilerek çıkarılmamış olabilir. Yoksa şimdiye kadar her konuda ezer geçerus golf ezilecekti. Şahsi fikrim tabiki.

yine fanatiklik yapıp leonu övmüşsün. Olurmu öle şey. Ton başına bg oranını yüksek tutsaymış canım. İşine gelmeyince, normal dersiniz. vagcılar sizi :)

NOt : ŞAKA

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Mumkun degil diyorum

Gelsin gozumun onunde yapsin yiyorsa

4 litreymis

şu doyçe paçavrangenin yöneticilerine söyleyin,yanlarına bir de cetta tidiay alsınlar,cihanın gözünün önünde ölçsünler.
    sonra cettayı birinci seçsinler.
    Cihanımın feryadını duyun rica ederim.

Alt altami yazsam ust ustemi bilemedim

1.6 dizel otomatik s60 sehir icinde 5 litre yakar diyorlar

9 yakiyor

Bu arabada ayni yakar 4.00 litreyi falan normal bir kullanici bu degerleri yakalayamaz

Heleki buyuk sehirde trafikte mumkun degil

Zaten volvo v40 tr'de satilmaz bu fiyatlarla sikinti yok

V40 tutturamaz da digerleri tutturabilir mi sanki?
    Bu testte cok acik az yaktirmaya ugrasmislar tum araclarla, kesinlikle uzun ve duz bir yolda sabit hizda test etmisler.

Sen s.ici tuketimi ile bu testi karistirma ustelik senin araban daha agir ve otomatik.

Gidip 1.6 D segment araba aliyorsun sonra da cok yakiyor gitmiyor diye karaliyorsun. Kendi araban olsa yine laf soyletmezdin de abinin olunca rahat konusuyorsun demekki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Gerçek hayatta Honda'nın dizel değerleri tutar yada yakın olur ama Volvo'nun 1.6 dizel tüketim değeri kesinlikle tutmaz.

Evet S60 bu konuda sabıkalı ama V40 bence fabrika verilerine yakın değerleri tutturabilir.
  • dci olsa iyiymiş

• quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

quote:

quote:

quote:

Mumkun degil diyorum

4 litreymis

şu doyçe paçavrangenin yöneticilerine söyleyin,yanlarına bir de cetta tidiay alsınlar,cihanın gözünün önünde ölçsünler.

9 yakiyor

Bu arabada ayni yakar 4.00 litreyi falan normal bir kullanici bu degerleri yakalayamaz

Bu testte cok acik az yaktirmaya ugrasmislar tum araclarla, kesinlikle uzun ve duz bir yolda sabit hizda test etmisler.

Sen s.ici tuketimi ile bu testi karistirma ustelik senin araban daha agir ve otomatik.

Gidip 1.6 D segment araba aliyorsun sonra da cok yakiyor gitmiyor diye karaliyorsun. Kendi araban olsa yine laf soyletmezdin de abinin olunca rahat konusuyorsun demekki.

Konunun aracın kimin olduğu ile bir ilgisi yok

Abimin arabası yada benim arabam meselesi yok ben sadece araba fazla yaktığı için servisi pahalı olduğu için şikayet ediyorum

Bunlar zaten genel şikayetler

s60'ın çok yaktığını sadece ben değil herkes söylüyor

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1544809/volvo-aracim-cok-yakiyor/i7khm

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1508091/volvo-aracim-cok-yakiyor/i7khm

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1452765/volvo-aracim-cok-yakiyor/nyl08

Rasgele seçtim bunları Bende diyorum ki bu teknik veriler tamamen aldatmaca Özelikle VOLVO 1,6 dizel motor için

• quote:

Orijinalden alıntı: gralcan

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Gerçek hayatta Honda'nın dizel değerleri tutar yada yakın olur ama Volvo'nun 1.6 dizel tüketim değeri kesinlikle tutmaz.

Evet S60 bu konuda sabıkalı ama V40 bence fabrika verilerine yakın değerleri tutturabilir.

s60 ile şehir içi 7 litre ile gezen de var forumda.

v40 ın fabrika verilerine yaklaşması tabiki daha kolay. ağırlığı s60 dan düşük.
  • En 'ciğerli' 1.6 dizeli öğrendik. Bazıları TDI deyip duruyordu. En ciğerlisi TDI hepiniz öğreneceksiniz gibi laflar ediyordu incelesin bakalım bu testleri, incelesinde görsün en hafif aracın en performansı düşük araç olduğunu ve bunda 'ciğerli' TDI motor olduğunu.

Bu sonuçları gördükçe VW nin teknik verilerini yanlış beyan ettiğini düşünmeye başlıyorum ciddi ciddi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Ton başına düşen beygirler :

i30 : 94,4 hp
    civic : 87,4 hp
    V40 : 82,1 hp
    leon : 80,6 hp

Demekki motorun ürettiği beygir ile tekere iletilen beygir aynı değil.
    İ30 hem en güçlü motora sahip, en fazla ton başına hp ye sahip ama fiyasko.
    V40 ın bu kadae düşük tüketim yakalaması ilginç olmuş. PSA daha hafif bir modelle katılsa civici zorlayabilirmiş.
    Civic çok başarılı olmuş. Ezmiş resmen. Acaba sedan dizel otm. ne zaman olur.
    Leon Ton başına beygire bakınca hızlanmada sonuncu olması doğal. Ayrıca her zaman dediğim gibi Vag grubu dizel motorların katalog verileri ile pratik veriler hiç uyuşmuyor. Hem hızlanma hemde yakıt tüketim verileri olarak. TDI acilen sigarayı bırakmalı ciğerleri dolmuş belliki. Yada acilen ciğer nakli lazım.

Edit: Bence bu testte vag grubunun efsane aracı golf bilerek çıkarılmamış olabilir. Yoksa şimdiye kadar her konuda ezer geçerus golf ezilecekti. Şahsi fikrim tabiki.

yine fanatiklik yapıp leonu övmüşsün. Olurmu öle şey. Ton başına bg oranını yüksek tutsaymış canım. İşine gelmeyince, normal dersiniz. vagcılar sizi :)

NOt : ŞAKA

Vura vura öldürdük iyice tdı yi. Ama hakediyor degil mı kardeşim ?
    Peki i30 a ne demeli ?
    Fuarda civicin icine binince tam bir hayal kırıklığı olmuştu. Vites karmaşası da vardı. Civic sedan dizel ve otm sanziman kulağa hoş geliyor.

• geçen gün biri yolda beni çevirdi senin araç ne yakıyor diye sordu.benim araç 2012 s40 d2 manuel ve 0,25 krş yakıyor dedim.yani 6 lt diyelim şehir içinde.onun aracıda s60 drive otomatik ve 0,30 krş altına düşeremedim diye yakındı.aracınız kaç km diye sorduğumda daha 3000 km olduğunu söyledi.benim aracımda 25000 km de.şimdi s60 larda genelde şikayet var bende duyuyorum fakat s40 göre hem çok daha ağır 1700 kğ yakın bir ağırlığı var hemde otomatik.ama 9 lt -12 lt yakması imkansız bana göre çünkü aynı motoru bende kullanıyorum ve sakin kullanıyorum.acaba manuel s60 ların yakıtı nasıl yani sorun şanzımanda mı?mesela yeni golf dsg manuelden az yaktığı söyleniyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mumkun degil diyorum

4 litreymis

9 yakiyor

Abimin arabası yada benim arabam meselesi yok ben sadece araba fazla yaktığı için servisi pahalı olduğu için şikayet ediyorum

Rasgele seçtim bunları Bende diyorum ki bu teknik veriler tamamen aldatmaca Özelikle VOLVO 1,6 dizel motor için

Ben sana yalan soyluyorsun mu diyorum.

Hayir ne yakmasini bekliyordun onu anlamiyorum, o motor o kasayi cekmez cok yakar bunu kullanmayan bile bastan bilir zaten. Senin araban 8lt yakiyorsa normaldir, manuel olsa 7-7,5lt yakardi. V40 daha hafif oldugu icin 6,5lt civari yakar sehirici ki zaten bu sinifta ve bu hacimde her araba asagi yukari ayni yakiyor.

Sen Otm. S60 ile V40'i tuketim yonunden bir tutamazsin. S60 cok yakiyor, V40 da cok yakiyordur diyemezsin.

Ayni motor C4 hdi, sinifin en az yakit tuketen araci ustelik.

• dCİ forever !
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mumkun degil diyorum

4 litreymis

9 yakiyor

Ben sana yalan soyluyorsun mu diyorum.

Hayir ne yakmasini bekliyordun onu anlamiyorum, o motor o kasayi cekmez cok yakar bunu kullanmayan bile bastan bilir zaten. Senin araban 8lt yakiyorsa normaldir, manuel olsa 7-7,5lt yakardi. V40 daha hafif oldugu icin 6,5lt civari yakar sehirici ki zaten bu sinifta ve bu hacimde her araba asagi yukari ayni yakiyor.

Sen Otm. S60 ile V40'i tuketim yonunden bir tutamazsin. S60 cok yakiyor, V40 da cok yakiyordur diyemezsin.

Ayni motor C4 hdi, sinifin en az yakit tuketen araci ustelik.

Hele bir dizel otomatik gelsin goruruz

• quote:

Orijinalden alıntı: samil422

geçen gün biri yolda beni çevirdi senin araç ne yakıyor diye sordu.benim araç 2012 s40 d2 manuel ve 0,25 krş yakıyor dedim.yani 6 lt diyelim şehir içinde.onun aracıda s60 drive otomatik ve 0,30 krş altına düşeremedim diye yakındı.aracınız kaç km diye sorduğumda daha 3000 km olduğunu söyledi.benim aracımda 25000 km de.şimdi s60 larda genelde şikayet var bende duyuyorum fakat s40 göre hem çok daha ağır 1700 kğ yakın bir ağırlığı var hemde otomatik.ama 9 lt -12 lt yakması imkansız bana göre çünkü aynı motoru bende kullanıyorum ve sakin kullanıyorum.acaba manuel s60 ların yakıtı nasıl yani sorun şanzımanda mı?mesela yeni golf dsg manuelden az yaktığı söyleniyor.

Powershift Şanzımanda sıkıntı yok yazılım kasayı taşımak için şehir içinde özellikle üst devirleri kullandırıyor. araç ataklığını kaybetmesin diye.

bu da dur kalklı sabit hızda gidilemeyen yerlerde tüketimi arttırıyor. ayağı iyi ayarlamak lazım.

motorun hem yüksek torkundan faydalanıp hem de şanzımanın gerksiz yerlerde roket atmasını engellemek lazım. tüketimi indirmek için

uzun yolda powershift lerin tüketimi düşük.

3 ay sonra gelecek makyajlı s60 da yazılımı optimize etmiş olmalılar .dreksiyondan vites de eklediler.

manuellerde zaten sıkıntı yok. tüketim bütün dizellerde ilk km lerde yüksek oluyor.

• İlk mesajı okuyunca "VW fanları bu sonuçları sindiremez, ortalığı birbirine katarlar" diye düşünmüştüm, yanılmamışım.
  • Civicteki motor zaten çok övülüyor forumlarda vs.Güzel iş çıkarmışlar.i30 yine her zamanki gibi aktarım sorununu göstermiş.Bana hiçbir zaman 128 hp hissettirmedi bu araç.

Bu arada civice dizel gelse piyasayı kapatır olayına katılmıyorum.Çok fazla satış farkı olmayacaktır.Çünkü civici alan insanlar lpg uyumu ve devirli motorunu sevdikleri için alıyor.Tabi birde sorunsuzluğu.En fazla benzinli alıp lpg takan tayfa dizel tarafına geçecektir.Diğer markalardan çok müşteri çalacağını düşünmüyorum.Yani kendi içindeki benzinli satışları düşüp dizel satışı artacaktır.Toplamda da büyük fark yaratmayacaktır.

Tabiiki diğer markalardan ikame olayı yaşanacak.

V40 zaten tüketim konusunda son derece başarılı bir model.Cihanın s60 la karşılaştırması saçma.Hem daha yeni bir araç,hem daha hafif bir araç v40.Üstüne birde adamlar istanbulda test etmiyor aracı.Yani inanmayacak bir durum yok.

Testin en başarılı dizeli Civic olmuş bence sonra v40 taki psa dizeli.Tdı zaten miladını doldurmuş.BUda kanıt gibi birşey olmuş

• 2-3 gün önce yanlış hatırlamıyorsam aziz kanca diye birisi '' en ciğerli dizel tdi, hepiniz öğreneceksiniz'' diyordu. gördük tdi nin ciğerini. ayrıca cihanın bu konuda tdi ile ilgili tek laf etmeyipte tartışmayı direk volvoya kaydırdığının farkındasınızdır umarım
  • Psa grubunun hdi si yine klasını ortaya koymuş, citroen c4 ü 5 yıldır kullanıyorum ve cok memnunum.

• BMW ve Renault motorunu karşılaştırmaya sokmaya büzük yetmemiş demek ki. Birde Fiat var pardon...

• fiyat-perf olarak favorim olan i30 kötü durumda :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.