Şimdi Ara

► AURIS FAN CLUB ◄ (709. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.401
Cevap
104
Favori
1.222.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • auris 1.4 d 90 hp otomatik almayı dusunuyorum aracin yalitimi konusunda bilgi verebilecek biri varmi acaba? 120-140 km/sa hizlarda ses durumu nasil acaba cok merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: komedi6

auris 1.4 d 90 hp otomatik almayı dusunuyorum aracin yalitimi konusunda bilgi verebilecek biri varmi acaba? 120-140 km/sa hizlarda ses durumu nasil acaba cok merak ediyorum

Yalıtım dan kasıt rüzgar mı yol mu ? Yol pek almıyo ama rüzgar var tabi şöyle söyleyim her ikisi içinde segment standartlarını karşılar ama bi golf değil..
    Ayrıca manuel alma durumunuz varsa yada otomatik sizin için öncelik değilse manuel bakmanızı öneririm malum cvt performansı acayip törpülüyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K1X -- 11 Ocak 2018; 3:37:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdzxcas3507

quote:

auris 1.4 d 90 hp otomatik almayı dusunuyorum aracin yalitimi konusunda bilgi verebilecek biri varmi acaba? 120-140 km/sa hizlarda ses durumu nasil acaba cok merak ediyorum

Yalıtım dan kasıt rüzgar mı yol mu ? Yol pek almıyo ama rüzgar var tabi şöyle söyleyim her ikisi içinde segment standartlarını karşılar ama bi golf değil..
    Ayrıca manuel alma durumunuz varsa yada otomatik sizin için öncelik değilse manuel bakmanızı öneririm malum cvt performansı acayip törpülüyo

bol dur kalklı yerde manuel vites hamallıktır, arabayı kız arkadaşımda kullanacak o yüzden otomatik arıyoruz,

rüzgar sesi bahsettiğim hızlarda rahatsız edecek seviyede değilse arabaya yönelebilirim.

• Dizelde cvt yok, multimode var. Benzinliler cvt.
  • komedi6 K kullanıcısına yanıt
    Yoluna, şehrine, o günkü hava/rüzgar durumuna, beklentilere göre değişir bu. Benim yok dediğim size göre var olabilir?? Ben 140 la keskin viraja da giriyorum dışarıdan ses veya kötü bir his almıyorum mesela (izmirde) Ama sen belki de çok rüzgarlı bir yerdesin ve önceki aracın bu konuda iyi bir araçtı? o zaman sana sesli gelebilir.. Mümkünse test sürüşü yapın, en iyi bilgiyi öyle alabilirsiniz.

Bu arada multimode tam otomatik değildir, otomatikleştirilmiş düz vites diye geçer. otomatik konforu yoktur (Yokuşta kaydırır mesela) ama doğru kullanımda düz vitesten bile az yakar(Ki amacı da budur) Bunu bilerek alın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: asdzxcas3507

quote:

bol dur kalklı yerde manuel vites hamallıktır, arabayı kız arkadaşımda kullanacak o yüzden otomatik arıyoruz,

rüzgar sesi bahsettiğim hızlarda rahatsız edecek seviyede değilse arabaya yönelebilirim.

Bu birazda arz talep meselesi.Beni rahatsız etmiyor şahsen ama sizin ne beklediğinizede bağlı biraz,test sürüşü yapmanızı öneririm...
    Ama dediğim gibi segment standartlarını karşılıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: erincar

Yoluna, şehrine, o günkü hava/rüzgar durumuna, beklentilere göre değişir bu. Benim yok dediğim size göre var olabilir?? Ben 140 la keskin viraja da giriyorum dışarıdan ses veya kötü bir his almıyorum mesela (izmirde) Ama sen belki de çok rüzgarlı bir yerdesin ve önceki aracın bu konuda iyi bir araçtı? o zaman sana sesli gelebilir.. Mümkünse test sürüşü yapın, en iyi bilgiyi öyle alabilirsiniz.

Bu arada multimode tam otomatik değildir, otomatikleştirilmiş düz vites diye geçer. otomatik konforu yoktur (Yokuşta kaydırır mesela) ama doğru kullanımda düz vitesten bile az yakar(Ki amacı da budur) Bunu bilerek alın.

bayanları manuel vites ikna edemiyoruz maalesef, benzinli aurisin konforundan herkes memnun ama o da çok fazla yakıyormuş,

bütçeyi zorlayıp dsg dizel golf e yönelmek daha mantıklı sanki, çünkü alınacak araç uzun yıllar kullanılacak hem şehir içinde hem uzun yolda kullanılacak.

mekanik konusunda bence toyota alman arabalarından daha öndedir, bakımını yaptırdınmı yolda bırakmaz arıza vermez,

bunun tamamını tecrübe ederek değil bir kısmını ettiğim izlenimlere dayanarak söylüyorum.

hayırlısı artık.

• komedi6 K kullanıcısına yanıt
    Doğru, özellikle aracı bilerek kullanırsanız ekonomik ve sorunsuz uzun yıllar memnun kalırsınız. Her araç için geçerli, bizde dsg de var onun da bir kullanım şekli var ki sorun yaşamayasın. Bakım olarak toyota daha uygundur ayrıca. Yazın yaptığım izmir-kuşadası/davutlar yaktığım yakıtı paylaşıyorum. Uzun yolda oldukça ekonomik olabiliyor.

►  AURIS FAN CLUB  ◄

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erincar -- 11 Ocak 2018; 13:27:44 >

• 2017 model 6.500 km de 1.33 life model aurisim var . Yakıt ortalamam 9.4 arkadaşlar. 100 km de 9.4 lt ortalama yüksek gibi geldi bana sizin ortalamalarınız nedir? ve lpg taktırmayı zaruri olarak düsünüyorum siz hangi marka model lpg önerirsiniz kaç lt lik lpg tankları kullanıyorsunuz. lpg için 2000 tl bütçem var acaba yeter mi ?
  • Alkan1905 A kullanıcısına yanıt
    istanbul şehir içindemi ağırlıklı ortalamanız?
    2017, 1.6 cvt advance var 1350 km de ortalaması 11.5 lt.
    tüp için tavsiye veremeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkan1905

2017 model 6.500 km de 1.33 life model aurisim var . Yakıt ortalamam 9.4 arkadaşlar. 100 km de 9.4 lt ortalama yüksek gibi geldi bana sizin ortalamalarınız nedir? ve lpg taktırmayı zaruri olarak düsünüyorum siz hangi marka model lpg önerirsiniz kaç lt lik lpg tankları kullanıyorsunuz. lpg için 2000 tl bütçem var acaba yeter mi ?

Selam,
    TR'de oldugum zamanlarda Istanbul'da yasarken tuketim 7.5lt/100km idi.
    2007 1,6MM Comfort. 2 sene once biraktigimda 115bindeydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kramerica

istanbul şehir içindemi ağırlıklı ortalamanız?
    2017, 1.6 cvt advance var 1350 km de ortalaması 11.5 lt.
    tüp için tavsiye veremeyeceğim.

uzun yol değil şehirler arası değil bu ortalama genelde 5 kişi ve klima açıktı yaz boyu
  • falcon08 kullanıcısına yanıt
    Hocam aradan uzun zaman geçti ama soruna cevap vereyim bu dandik cihazda sesle aranmıyor .

Benimde sana bir sorum var, bu cihazda sağlıklı bir şekilde video oynatabiliyormusunuz .
  • elimize çok iyi bir fırsat düştü 2014 model 1.4 d yarı otomatik auris araç 29 binde 69 bin fiyat çektiler, şu an bi tek şanzıman canımı sıkıyor vites geçişleri sıkıntılı olmasa direk alacaktım ya benim sürdüğüm araba çok hissettiriyordu kalkışlarda ve ozellikle 1-2 arasında yada ben çok takıntılıyım bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komedi6 -- 12 Şubat 2018; 10:37:13 >
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Bihayli zaman geçmiş gerçektende. Ben bu sürede Navitech i satıp Avgo aldım ondanda memnun kalmadım onu da sattım Mutluluğu Android Navimex te buldum. Sizin sorunuza cevap olatak ta video performansı dosya uzantısı seçmesinden dolayı hoşuma gitmiyordu zaten.

• falcon08 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hoam çok dandik bir cihaz . Bkalım video işini rafa kaldırdım.
  • Siz yine sorun hocam belki bildiğimiz yerden gelir =) (Ben dizelini kullanıyorum)
  • Şehir İstanbul mu? hocam trafik durumu, eğim vb durumlar yine etkili oluyordur. Çok fazla trafiğe kalıyor musunuz? Tüm dur kalklarınız elektrik motoruyla mı gerçekleşiyor?
  • 2012 1.4d-d otomatik için baskı balata, hidrolik bilyası, şanzıman yağı, adaptasyon ve işçilik için 1400 tl fiyat aldım özel servisten. Normal mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2018 Toyota Auris new generation walkaround at Geneva Motor Show 2018

güzel olmuş,

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.