Şimdi Ara

► AURIS FAN CLUB ◄ (701. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.401
Cevap
104
Favori
1.222.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 699700701702703
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the Alchemist

quote:

Değerli Dostlar:

2012 son ayı trafiğe çıkmış bir araç buldum.

30 bim km'de.

otomatik şanzıman.

adam aynı lastiği kullanmış 5 senedir. kabak olmuş.

o onemli değil de, 5 sene boyunca yağ ve filtre değişimi dışında başka ne bir bakım yaptırmış ne de başka bir şey. Bu durumda araç sorun çıkartır mı?

bir de araç hılanınca devir saati sona yaklaşıyor ve motor bağırıyor vites geçişi yapmıyor. adam da benimle deneme sürüşünde bulundu dedi ki power tuşuna bas düzelsin ben de bastım az biraz sonra devri aldı. bu normal mi? yani devir aldırması için ikide bir power butonuna mı basacağım?

bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

saygılar

yok mu aydınlatacak arkadaşlar?

30 bin km de lastik kabak olmaz hocam. Şöyle ki, biz geçen kasım ayı öteki aracımızı yeniledik, 16 yaşında ve 62 bin km'de idi. onun da lastiğini hep yıldan dolayı, çatlamalar olduğu için değiştirirdik, hiç kabak olmadı. Lastik cidden kabaksa bence km kontrolü yaptırın.
    Bakım yetkili serviste mi yapılmış? aracın kayıtlarını herhangi bir toyota servisinden bulabilirsiniz. Yetkili servis değilse aracı yetkili serviste baktırın.

Vites konusunda ilk kez böyle bir şey duydum. Manuel modda mı kullanıyordunuz, ya da spor? spor yüksek devirde atar, manuelde de kontrol sizdedir. Power tuşundan kastınız vites değiştirme tuşu mu (direksiyondaki) ?

• quote:

Orijinalden alıntı: erincar

quote:

quote:

Değerli Dostlar:

2012 son ayı trafiğe çıkmış bir araç buldum.

30 bim km'de.

otomatik şanzıman.

adam aynı lastiği kullanmış 5 senedir. kabak olmuş.

o onemli değil de, 5 sene boyunca yağ ve filtre değişimi dışında başka ne bir bakım yaptırmış ne de başka bir şey. Bu durumda araç sorun çıkartır mı?

bir de araç hılanınca devir saati sona yaklaşıyor ve motor bağırıyor vites geçişi yapmıyor. adam da benimle deneme sürüşünde bulundu dedi ki power tuşuna bas düzelsin ben de bastım az biraz sonra devri aldı. bu normal mi? yani devir aldırması için ikide bir power butonuna mı basacağım?

bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

saygılar

yok mu aydınlatacak arkadaşlar?

30 bin km de lastik kabak olmaz hocam. Şöyle ki, biz geçen kasım ayı öteki aracımızı yeniledik, 16 yaşında ve 62 bin km'de idi. onun da lastiğini hep yıldan dolayı, çatlamalar olduğu için değiştirirdik, hiç kabak olmadı. Lastik cidden kabaksa bence km kontrolü yaptırın.
    Bakım yetkili serviste mi yapılmış? aracın kayıtlarını herhangi bir toyota servisinden bulabilirsiniz. Yetkili servis değilse aracı yetkili serviste baktırın.

Vites konusunda ilk kez böyle bir şey duydum. Manuel modda mı kullanıyordunuz, ya da spor? spor yüksek devirde atar, manuelde de kontrol sizdedir. Power tuşundan kastınız vites değiştirme tuşu mu (direksiyondaki) ?

yok değerli dostum eco modda kullandım. sonra gaza bastıkça belli bir hızdan sonra araç bağırmaya başladı. aracın sahibine bu ne dedim o bir şey değil power butonuna basınca düzeliyor dedi. bastık biraz zaman sonra devrini aldı araba.

power dediğim vitesin altında 3 tuş var. elektrik mod, eco mod bir de power mod.

• quote:

Orijinalden alıntı: aqshim

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

quote:

quote:

Değerli Dostlar Merhaba.

Birçok Model Araç baktıktan sonra, Auris'e geldim.

2012 model 75 bin km'de bir araç buldum. Sizce Km'si fazla mı?

Mazda 3 mü Toyota Auris mi sizce?

saygılar

Aıris tabii. 5 sene sonra mazdayı bisiklet parasıma satarsın

bu tazr fanatik adamların yorumlarını dikkate almayın derim yanlış yönelndiririyorlar insanı.
    mazda 3 iyi arabadır.

Mazda iyidir kötüdürü geç. 5 sene sonra ne olur o mazdanın değeri. Ondan haber ver

alırken de düşük fiyata alacak satarken de aynı şekilde dolayısıyla zarar olmayacak.
    5 sene sonra ne olacak mantığıyla hareket edersen git çeyrek altın al.
    araba yatırım aracı değildir, ulaşım aracıdır ve lüks için konfor için kullanırsın kimisi için tutkudur. elden çıkarması kolay araç elden çıkarmak için alınmış araçtır anlatabildim mi ?

tavsiye ettiğin mazda 3 aynı auris gibi bir küçük aile arabasıdır. tutku aracı falan değildir. alırsın, 5 sene sonra satarsın.
    auris'i satarken üzerine bir miktar ekler, yeni birşey alırsın. mazda'yı satarken üzerine küçük bir servet eklersin. zira alırken düşük aldığın mazda satarken bisiklet fiyatına gider.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Değerli Dostlar Merhaba.

Birçok Model Araç baktıktan sonra, Auris'e geldim.

2012 model 75 bin km'de bir araç buldum. Sizce Km'si fazla mı?

Mazda 3 mü Toyota Auris mi sizce?

saygılar

Aıris tabii. 5 sene sonra mazdayı bisiklet parasıma satarsın

bu tazr fanatik adamların yorumlarını dikkate almayın derim yanlış yönelndiririyorlar insanı.
    mazda 3 iyi arabadır.

Mazda iyidir kötüdürü geç. 5 sene sonra ne olur o mazdanın değeri. Ondan haber ver

alırken de düşük fiyata alacak satarken de aynı şekilde dolayısıyla zarar olmayacak.
    5 sene sonra ne olacak mantığıyla hareket edersen git çeyrek altın al.
    araba yatırım aracı değildir, ulaşım aracıdır ve lüks için konfor için kullanırsın kimisi için tutkudur. elden çıkarması kolay araç elden çıkarmak için alınmış araçtır anlatabildim mi ?

tavsiye ettiğin mazda 3 aynı auris gibi bir küçük aile arabasıdır. tutku aracı falan değildir. alırsın, 5 sene sonra satarsın.
    auris'i satarken üzerine bir miktar ekler, yeni birşey alırsın. mazda'yı satarken üzerine küçük bir servet eklersin. zira alırken düşük aldığın mazda satarken bisiklet fiyatına gider.

mazda sahipleri mazda olduğu için alırlar arabalarına tutkuları farklıdır.
    söylediklerinn hepsi boş laf kalabalığı gir sahibindene 2010 model mazda 3 le auris fiyatlarına bak arada senin dediğin kadar fark var mı hatta hangisi daha fazla ?
    kahve ağzıyla yorum yapmayalım bu yorumları istesek kahvede dinleriz burada yazıp çiziyoruz ki kıymeti olsun.

• İyi gunler 1.4 ekstra dizel ile araniza katildim.
    80 bin bakimi eskisehir toyota sararda yapildi.
    Cok mu bilmem ama 80 bin genel bakim dediler ve 960 TL verdik.
    Sehir ici ne kadar yaktigini tam anlayamadim anncak sehir disi cok muazzam yakisi var.
    Herkese iyi yolculuklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih2643 -- 13 Mart 2017; 7:7:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih2643

İyi gunler 1.4 ekstra dizel ile araniza katildim.
    Sehir ici ne kadar yaktigini tam anlayamadim anncak sehir disi cok muazzam yakisi var.
    Herkese iyi yolculuklar

Fiyattan anladığım kadarıyla ağır bakım. Hayırlısı olsun, kazasız belasız
  • quote:

Orijinalden alıntı: erincar

quote:

Orijinalden alıntı: semih2643

İyi gunler 1.4 ekstra dizel ile araniza katildim.
    Herkese iyi yolculuklar

Fiyattan anladığım kadarıyla ağır bakım. Hayırlısı olsun, kazasız belasız

Evet agir bakim. Sanziman yagi, hidrolik yagi, motor yagi, filtreler, tipalar, conta + agir bakim. Sanirim agir bakim olarak belirtilenin icinde bujiler falan da var.

• dostlar 2014 aurisin ön mercekli farını beyaz yapmak istiyorum almam gereken model nedir?
  • Arkadaşlar merhaba, 2010-2012 arası atılan msjları okudum cok fazla sorularımın cevabını göremedim o yüzden sormak istiyorum. 40-45 bin arası bütçem var acemiyim ve ilk arabam olucak aklımda suzuki swift clio4 ve auris 2010-2012 makyajlı kasalar var. Aurise bütçem yetmiyo otomatik 1.6 benzinli elegantlar 50 bin civarında ama hayalimde ki arabada auris direksiyonu ve tasarımı cok hoşuma gidiyo :) size sormak istedigim şunlar birincisi 50bin tl verilir mi? İkincisi benzin tüketimi nasıl olur günlük ortalama 35-40km işe git gel yapıcam? Üçüncüsü tam otomatik şanzımanla diger şanzıman arasında ki fark nedir? Son olarak sizce 1-2 ay daha bekleyip auris almak mı yoksa ilk arabam olucak diye 40bin lik suzuki swift almak mı? Şimdiden teşekkür ederim
  • Snathius S kullanıcısına yanıt
    öncelikle ne alırsanız alın kazasız belasız kullanmak nasip etsin Allah size.Hayırlı olsun.
    şu arabaya bu para verilirmi ,yoksa bu paraya şu araba alınırmı pek doğru sorular değil.sizde buna kafayaı takmayın beyendiğiniz arabanın en temizini pazarlık yaparak almaya çalışın .
    Piyasada o paraya müşteri buluyorsa demekki verilir.
    tam otomatik şanzıman eski tip şanzımandır, tork konvörteri kullanır ve yakıt tüketimi de manuel düz viteslere göre daha fazladır ama daha konforludur.
    otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar vardır ( clio-corolla dizel vb.. ) kullanan araçlarda düz vitese göre nispeten daha konforlu,ama tam otomatik şanzımana göre daha konforsuz ( vites geçişlerinde sarsıntı yapar ve yokuşta geri kaydırır) olup yakıt tüketimi düz vitesten az biraz fazla tam otomatikten daha azdır.
    CVT şanzıman : honda jazz,auris benzinli gibi araçlarda kullanılmıştır, tam otomatik vites gibi konforludur ama daha az yakıt tüketir, düz vitesle hemen hemen aynı yakıt tüketir.
    almak istediğin araçlardan swfit ve clio aynı sınıfta olup auris bir üst segmenttedir.
    iç genişilik olarak swift ile clio arasında çok fazla fark olmayıp aslında auriste onlarda çok ferah değildir.
    bunun için araçların aks aralığı ölçüleri sana bir ipucu verebilir, aks aralığı ne kadar fazlaysa araçta extrem bir dizayn hatası yoksa araç o derece iç kısmı daha ferah olur.
    Jazz gibi aslında küçük olan araçlarda yüksek tavan ve iyi bir motor yerleştirlemesi sayesinde bir üst sınıf araçmış gibi ferahlık alan sağlar.
    servis-sorunsuzluk konularına gelince sıralama toyota-suzuki renault olarak sıralanabilir, ama bu birazda şans işdir, 35.000 km de fabrika hatası yüzünden sıfır motor takılan corolla 1.6lt benzin araçlarda var.
    yakıt tüketimlerine gelince ( istanbul şehir içi yaklaşık olarak benzin cinsinden veriyorum )
    auris 1.6lt: 9-13
    clio 1.4lt. : 8-10
    swift : 7,5 -9

2.elde satış hızı :
    her araba piyasadan düşük fiyat istediğinizde hızlı satılır ama normal piyasa fiyatı istediğinizde en çok müşteri clioya gelir sonra auris sonrada swifte gelir.Swiftin Türkiyede maalesef böyle bir şansızlığı var.
    yedek parça -servis fiyatları olarak pahalılık sıralaması
    auris -swift-clio olarak verilebilir.

ben her nekadar sevsemde iyi araçta olsa maddi durumun çok iyi değilse, yarın öbür gün acilen aracı satma ihtimalin olabilirse, swifti elerdim, 2.eli çok haraketli olmadığından dolayı.

bence senin için en mantıklısı şuan için clio gibi geliyor bana ilerde para biriktirisen clioyu satıp üzerine ekleyip auris alabilirsin.

• kramerica K kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim hocam biraz daha beklicem sanırım clio da 47-48 bin arası değişiyo her ikisi içinde biraz daha beklemem lazım sonra birini seçip alıcam artık lpg ile nasıl olur acaba auris
    lpg ile yaktığı benzin mikatrını 1.2 ile çarparsanız yaklaşık yakıcağınız lpg tüketimini bulursunuz, lpg de clio-auris vs.. farketmez araçların motorlarının turbo olmaması yeterlidir .
    Lpg de unutmamanız gereken bir kaç şey var
    10 litre benzin yakan araç düzgün ayarları yapılmış iyi bir lpg sisteminde yaklaşık 12 lt civarı lpg tüketir.
    1. ilk çalıştırmada araç gene benzinle çalışır sonra lpg ye geçer
    2. motor ömrünü kısaltır.
    3. düZgün bir ustaya yaptırmazsanız durmadan ayar ve lpg sistem problemleri yaşarsınız.her bir ayar için 50 tl verseniz zaten benzinlien fazla yakarsınız.

Yılda yaklaşık 12.000 km yol yapacaksınız dizelde düşünebilirsiniz.

clio-auris dizel ( manuel düz vitesler) yaklaşık istanbul şehir içinde 6.5 lt civarında yakar.
    dizellerde turbo olduğundan biraz daha nazik kullanmanız ,araç soğukken turboyu mümkün mertebe devreye sokmadan arabayı kullanmanız ve araç stop etmeden 30 saniye aracı rölentide çalıştırısanız turbonun ve motorun ömrünü uzatabilirsiniz.
    dizellerin bakım fiyatları biraz daha pahalıdır.

Ben Clio4 den auris 2011 elegant otomatik e geçtim. Bendeki araç alev kırmızısı 90bg icon dizel manuel ve iç kişiselleştirme paketi (içi de kırmızı) idi. İkisi arasında ufak bi kıyas yapayım;

Aurisin ici çok geniş ve konfor Clio ya gore çok daha iyi, hele arka koltuklar Aurisin çok rahat. Clio çukurlarda sekiyor auris yaylaniyor.

Clionun iç tasarımı süper bi hava katıyor en kral arabada o havayı hissedemedim :) Clio ya 5 kişi binemessin yada tost şeklinde binersin, aurise çok rahat binersin. Bagajlar aynı diyebilirim, Aurisin arka koltukları yattığı için genişletilebilir.

Clio şehir içi trafikte 6lt (dizel) yakıtı göremezsin. Auris tam otomatik 10 10.5 lt den aşağı düşmez. Ben lpg kullanıyorum shell den alıyorum (bu çok önemli) gazı şehir içi 9 lt gibi yakıyorum 28 - 32 krş gibi.

Clionun kırmızı rengi bir kaç yılda soluyor, sürekli boya koruma yaptırmak gerekli, local boya olmuyor özel renk olduğu için renkler tutmuyor.

Aris daha performanslı fakat clionun ara hızlanması çok iyi.

Auris japon, güvenlik ve sorunsuzluğu ile nam yapmış 2 yıl gibi clioyu kullandım her hangi sorun çıkmadı.

Şunu belirteyim Auris C segment Clio B segment, aslında kıyas etmek doğru olmaz fakat siz bu araçlar arasında kalınca kullanıcı olarak arasındaki farkları yüzeysel anlattım. Auris ile insanın kafası rahat oluyor...

Clio hakkında merak ettiğiniz birşey olursa yanıtlarım iyi forumlar..

• İyi aksamlar

Auris 1.4 dizel 2012 ekstra ile ilgili birkac gozlem paylasmak istedim.

Yol bilgisayari

Sehir disi 100kmde 3.9lt gosterdi.

Dogruysa 3.9x4.65÷100 = 19kr

Sehir ici 100 kmde 5.9lt gosterdi

Dogruysa 5.9x4.65÷100 =28krye tekabul ediyor.

Bu degerler dogruysa mazot 5 liraya dayanmis olsa da gayet makul bir tuketim.

Daha once fiat marea kullanmistim. Aurisin tek eksi yonu dizel olmasi sebebiyle sesinin daha gurultulu cikmasi ama o da dizel oldugundan gayet normal sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih2643 -- 20 Mart 2017; 19:57:10 >
  • Değerli Dostlar!

Yakıt Geçmişini öğrenmek istiyorum ekrandan fakat car butonuna bastım mı bilgi vermiyor. sadece 0/100 Km yazıyor. önceden veriyordu bilgiyi fakat, sonra sıfırladım ondan sonra daha da kaç lt yakıt yaktığını göstermiyor.

var mı bunu düzeltebileceğimiz bir yöntem?

saygılar
  • 2009 d4d comfort extra ile bende aranıza katıldım aslında alırken bayağı ikilemde aldım bravo olsun,megane 3 yada astra h arasında geldim gittim ama auriste karar kılıp aldım.
  • Güle güle kullanın. Hayırlı olsun. Facebook'ta Auris Club Turkey var. Orataya bekleriz.
  • BABACAN17 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler üyeyim zaten ordada
  • 2011 auris 1.33 alınır mı? bazıları 7.5 litre yakar demiş, sahibi ortalama 6.2 yakıyorum diyor, kimi motor kasaya küçük demiş, kimi hızlaması yavaş demiş. 41.000 tl ye kazasız temiz 61000 de bir araç var kafam karıştı
  • Arkadaşlar!

Usb takıyorum ama çalışmıyor. Ekranda da Usb işareti silik şekilde gözüküyor. Dokununca bir işlem olmuyor.

nasıl düzeltebiliriz bunu?
  • 
Sayfa: önceki 699700701702703
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.