Şimdi Ara

Auris almak istiyorum, bir kaç sorum var arkadaşlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
6.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni kasa Auris almak istiyorum. Bir kaç sorum olacak idi, bilgili arkadaşlardan.

Birincisi otomatik vites önermiyorlar Toyota için. Arkadaşta Corolla var 2015 model ve aldığıma pişmanım diyor. Çok tedirgin etti beni, gerçekten bu kadar kötü mü otomatik şanzıman, geçişleri filan. Konforsuz mudur?

İkinci olarak da 2013 ile 2015 kasa arasında ciddi bir fark var mıdır, illa 2015 olsun dedirtecek.

Son olarak da arkadaşlar Advance Skypack ile Active Skypack arasında ve Premium arasında ne gibi farklar vardır. Premium pek yok satışta daha çok Advance Skypack gördüm. Almak mantıklı mıdır yoksa Premium da ne gibi farklar vardır.

• Sorularını madde madde cevaplamaya çalışayım.

Arkadaşında muhtemelen dizel Corolla var. Dizellerde Toyota, tek kavrama yani yarı otomatik şanzıman kullanıyor.

Sarsıntılı vites geçişleri, kararsızlık yaşaması ve yoğun trafikte ısınma sorunları nedeniyle kullanıcılar tarafından tavsiye edilmez.

Bu durum sadece Toyota'ya değil, bu tip şanzımanı kullanan bütün marka/modellere özgüdür.

Benzinli alacaksan Toyota'da MultiDriveS olarak adlandırılan CVT vites var. Konforlu, ekonomik ve sorunsuzdur.

Bende 2014 Advance var. 2015 makyajlı kasa ile arasında benim dikkatimi çeken fark olarak hız göstergesinin bulunduğu alanda daha kapsamlı yol bilgisayarı diyebileceğimiz bir bilgi ekran değişikliği var.

Premium donanımda Advance'dan farklı olarak koltuk ısıtma ve park etme asistanı var. Belki bir iki önemsiz fark daha olabilir.

Active ile Advance arasında ise far sensörü, yağmur sensörü, anahtarsız giriş sistemi, otomatik katlanan yan aynalar, otomatik kararan dikiz aynası farklılıkları şimdilik hatırladıklarım.

SkyPack alacaksan test sürüşü yapıp tavandan ses gelip gelmediğini kontrol et. Kullanıcıları sürekli trim sesinden şikayet ediyorlardı. Bir de yazın kabin içini oldukça ısıtıyormuş. Bu nedenlerle tercihimi normal tavanlı olandan yana kullandım.

Ama zevk işi başka bir dünya. Bu soruncukları dert etmem diyorsan Skypack zevkini de seçebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.