Şimdi Ara

AURİS ALDIK YORUMLARINIZI BEKLİYORUM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
12.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zaferaltug

quote:

Orijinalden alıntı: SxXXxN
    Şimdi çekip geldim benim göstergeleri

AURİS ALDIK YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

Uğraşmasaydınız keşke, zaten benim dediğim tarzmış yani optitron olandan, aydınlatması beyaz sanırım sadece ve daha güzel görünüyor beyaz olan.
    Anlaşılan bize patlamış bu düz göstergeler..
    Son olarak aracınızın donanımını modelini sorabilir miyim sakıncası yoksa?

Benim araç 2011 model, Temmuz sonu trafiğe çıkışlı comfort extra dizel mmt..
    Eğer sizinki de model ve donanım olarak benzer özellikte olduğu halde farklıysa,
    toyota merkeze bir şikayet yazacağım bu konuda..Hatta değilse de yazacağım...
    İyi günler..

Benim araçta 2011 model. Dizel, Comfort Extra düz vites. Sizinkinden tek farkı şanzumanı. Ben aracımı Kasım 2010 da almıştım. Benim araçtaki göstergeler 2012 model bazı araçlarda dahi var. Dediğim gibi bu ay başında servise gittim araçları incelerken dikkatimi çekti. Bazılarında sizdeki göstergelerden bazılarında ise benim araçtaki göstergelerden vardı. Ben aracımı alırken sizdeki göstergeler sadece sport modellerinde vardı. Daha sonra diğerlerine de takmaya başladılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erincar

quote:

quote:

Hocam ben optitron kavramı üzerinde duruyorum. Benim kullandığım bayi analog diyerek ayrım yapmıştı sorduğumda ama hepsi gözü yormayan optitron gösterge. Hatta açıklamasından bir bölümle anlatayım

"Kontak anahtarını çevirirdiğinizde gösterge panosunun ışıkları yanar."

Sizin yeni göstergeniz de kontağı çevirince direk ışıklanıyor ve bu ışıklarda led. optitron olmasaydı zaten eski tip, farı açınca aydınlanan gösterge olurdu. Ben Yaris'e geçiş yaptığımda öğrendim ve optitron standart zaten toyota'da. yani bu gösterge de optitron ama yapısı farklı. bence de eskisi daha güzel ama kullanılmayacak denilmişti bana sorduğumda. Yeni kasa'ya kadar böyle sanırım.

Demek istediğinizi anladım ama benim araçta o da yok, yani kontak çevirince aydınlanma falan olmuyor göstergede.
    Gündüz kısa tünellere falan girince ve güneş vurunca hiç okunmuyor. Hatta ben kedigözlerini yakıyorum bazen okunur hale gelsin diye..
    Belki benim araçta sıkıntı vardır bilemiyorum, 1000 bakımında farketmediler, 10000 bakımında sorarım..

Eski göstergeleri daha çok seviyordum hatta çıkma ucuza bulsam taktırırım o derece..
    Muhtemelen bağlantıları falan aynıdır yenisiyle..

o zaman farı yakınca ışıklanıyor? eğer öyleyse kötü gerçekten. 2006'larda bile varken 2012 ye koymuyorsa ayıp etmişler. Gösterge değişimini de sormuştum bir arıza olmadıkça yanaşma demişlerdi. Hem km sıfırlanıyor ayarlanamıyor demişlerdi bir de bir yerleri sökünce fabrikasyon gibi olmuyor tekrar. eğer alıştıysanız söktürmeyin bence

Benimki 2011 temmuz çıkışlı 2011 model.
    Eskisi 2009 eylül çıkışlı 2010 modeldi.
    İkisi de comfort extra donanım olmasına rağmen 2011 modelde malzemeden çalmışlar.
    Sonra da 2012'lerde geri koymuşlar..

Aklıma tsunami ile alakalı bişe olabilir mi diye bişe geldi, parça tedariği ile alakalı olabilir mi?
    Benim aldığım dönemde parça gelmeyince ne buldularsa onu mu taktılar acaba..
    2010 sonu çıkışlı 2011'lerde optitron vardı, hatırlıyorum.
    Şansa bak..Bir toyotaya mail atam...
  • quote:

Benim araçta 2011 model. Dizel, Comfort Extra düz vites. Sizinkinden tek farkı şanzumanı. Ben aracımı Kasım 2010 da almıştım. Benim araçtaki göstergeler 2012 model bazı araçlarda dahi var. Dediğim gibi bu ay başında servise gittim araçları incelerken dikkatimi çekti. Bazılarında sizdeki göstergelerden bazılarında ise benim araçtaki göstergelerden vardı. Ben aracımı alırken sizdeki göstergeler sadece sport modellerinde vardı. Daha sonra diğerlerine de takmaya başladılar.

Anladım bize denk gelmiş bu olay, tsunami zamanı parça falan tedariğiyle alakalı olabilir.Maaliyet düşürme ile alakalı da olabilir..
    Belki de donanıma bağlı yaptılar.Comfort pluslara optitron diğerlerine öbüründen gibi.
    Gideyim boş bir zamanımda showroom'a inceleyeyim,sorayım neden olduğunu.

Bu kadar kafaya takma nedenim göstergenin arabanın içinde en çok gördüğümüz, haşır neşir olduğumuz yer olması.
    Devamlı gözümüzün önünde bir parça,dış görünümünden bile önemli hatta(bana göre).
    Eskisinin daha özellikli olduğunu bilmek can sıkıcı oluyor, en basitinden kapı açık kalınca hangisi olduğunu anlayamıyorsun..

Şikayetimi yazıyorum, bakalım ne cevap verecekler.
    Muhtemelen "Toyota model içeriklerini değiştirme hakkını saklı tutar" gibi bişey diyecekler ya neyse ben yinede yazacağım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ben optitron kavramı üzerinde duruyorum. Benim kullandığım bayi analog diyerek ayrım yapmıştı sorduğumda ama hepsi gözü yormayan optitron gösterge. Hatta açıklamasından bir bölümle anlatayım

"Kontak anahtarını çevirirdiğinizde gösterge panosunun ışıkları yanar."

Sizin yeni göstergeniz de kontağı çevirince direk ışıklanıyor ve bu ışıklarda led. optitron olmasaydı zaten eski tip, farı açınca aydınlanan gösterge olurdu. Ben Yaris'e geçiş yaptığımda öğrendim ve optitron standart zaten toyota'da. yani bu gösterge de optitron ama yapısı farklı. bence de eskisi daha güzel ama kullanılmayacak denilmişti bana sorduğumda. Yeni kasa'ya kadar böyle sanırım.

Demek istediğinizi anladım ama benim araçta o da yok, yani kontak çevirince aydınlanma falan olmuyor göstergede.
    Gündüz kısa tünellere falan girince ve güneş vurunca hiç okunmuyor. Hatta ben kedigözlerini yakıyorum bazen okunur hale gelsin diye..
    Belki benim araçta sıkıntı vardır bilemiyorum, 1000 bakımında farketmediler, 10000 bakımında sorarım..

Eski göstergeleri daha çok seviyordum hatta çıkma ucuza bulsam taktırırım o derece..
    Muhtemelen bağlantıları falan aynıdır yenisiyle..

o zaman farı yakınca ışıklanıyor? eğer öyleyse kötü gerçekten. 2006'larda bile varken 2012 ye koymuyorsa ayıp etmişler. Gösterge değişimini de sormuştum bir arıza olmadıkça yanaşma demişlerdi. Hem km sıfırlanıyor ayarlanamıyor demişlerdi bir de bir yerleri sökünce fabrikasyon gibi olmuyor tekrar. eğer alıştıysanız söktürmeyin bence

Benimki 2011 temmuz çıkışlı 2011 model.
    Eskisi 2009 eylül çıkışlı 2010 modeldi.
    İkisi de comfort extra donanım olmasına rağmen 2011 modelde malzemeden çalmışlar.
    Sonra da 2012'lerde geri koymuşlar..

Aklıma tsunami ile alakalı bişe olabilir mi diye bişe geldi, parça tedariği ile alakalı olabilir mi?
    Benim aldığım dönemde parça gelmeyince ne buldularsa onu mu taktılar acaba..
    2010 sonu çıkışlı 2011'lerde optitron vardı, hatırlıyorum.
    Şansa bak..Bir toyotaya mail atam...

o zaman corollalarda da değişirdi ama onda hiç değişmedi. Auris makyajlandığında bu beyaz optitronlarla geldi sonra auris sport'la sizin göstergelerden geldi ilk. Daha sonra hepsine koymaya başladılar.

Bazı bayiler teşhir aracı diye satmıyor, eski göstergeli olarak tanıtılıyor olabilir ama ben sorduğumda bana artık böyle gelecek demişlerdi. O göstergeden gelse bile konsolu söktürmeyin derim. Duymadığınız sesler falan duyabilirsiniz. Ancak şunu yapın, bana bu göstergeyle tanıtıldı ama farklı gösterge geldi, bilsem almazdım falan diye çıkışın, belki bir aksesuarla falan telafi ederler
  • quote:

o zaman corollalarda da değişirdi ama onda hiç değişmedi. Auris makyajlandığında bu beyaz optitronlarla geldi sonra auris sport'la sizin göstergelerden geldi ilk. Daha sonra hepsine koymaya başladılar.

Bazı bayiler teşhir aracı diye satmıyor, eski göstergeli olarak tanıtılıyor olabilir ama ben sorduğumda bana artık böyle gelecek demişlerdi. O göstergeden gelse bile konsolu söktürmeyin derim. Duymadığınız sesler falan duyabilirsiniz. Ancak şunu yapın, bana bu göstergeyle tanıtıldı ama farklı gösterge geldi, bilsem almazdım falan diye çıkışın, belki bir aksesuarla falan telafi ederler

Bilseydim de muhtemelen alacaktım ya da optitron takın diye baskı yapabilirdim.
    Benim durum biraz farklı önceki Auris arıza yapınca, Toyota arıza yapan aracımı uygun bir fiyata takasladı.
    O sebeple fazla seçeneğim yoktu açıkçası. Araç değişimi için görüşmeler yaparken, Toyota müşteri ilişkileri tarafından tanıştığım insanlar var, onlara mail atacağım.
    Araç değişim olayımın konusu da burada: http://forum.donanimhaber.com/m_50303263/mpage_2/key_/tm.htm

Ancak dediğiniz gibi tıkırtı durumları olabilir değişim durumunda, o konuda haklısınız ama çok da komplex bir parça değil.
    Zaten ne yaptırırsam servisinde yaptırırım. Onu da fabrikasyon değiştiremeyeceklerse ,ne anladık toyotanın servis kalitesinden.

Durup dururken gaza geldim iyi mi.
    Tam da alışmıştım göstergelere.Mail atayım gelişmeleri yazarım..
  • quote:

quote:

Bilseydim de muhtemelen alacaktım ya da optitron takın diye baskı yapabilirdim.
    Benim durum biraz farklı önceki Auris arıza yapınca, Toyota arıza yapan aracımı uygun bir fiyata takasladı.
    O sebeple fazla seçeneğim yoktu açıkçası. Araç değişimi için görüşmeler yaparken, Toyota müşteri ilişkileri tarafından tanıştığım insanlar var, onlara mail atacağım.
    Araç değişim olayımın konusu da burada: http://forum.donanimhaber.com/m_50303263/mpage_2/key_/tm.htm

Ancak dediğiniz gibi tıkırtı durumları olabilir değişim durumunda, o konuda haklısınız ama çok da komplex bir parça değil.
    Zaten ne yaptırırsam servisinde yaptırırım. Onu da fabrikasyon değiştiremeyeceklerse ,ne anladık toyotanın servis kalitesinden.

Durup dururken gaza geldim iyi mi.
    Tam da alışmıştım göstergelere.Mail atayım gelişmeleri yazarım..

Ben birşeyi merak ettim, aracınızın kullanım kitapçığında göstergeleriniz nasıl görünüyor? Şuanda araçta takılı olan göstergeler mi var?
    Birde dikkatimi çeken başka bir husus var Toyotanın sitesindeki Auris broşüründe aracın göstergesi bizdeki göstergeler gibi.

turkiye.toyota.com.tr/middle/ebrosur/brosur/Auris.pdf

Bu kadar kanıt ile toyotaya herşeyi yazmaya hakkınız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SxXXxN -- 7 Ocak 2012; 18:11:24 >
  • Tamam olay şimdi çözüldü,

Artık Comfort Extra donanımında sizdeki göstergelerden kullanıyorlar. Broşürde o şekilde resimlemişler.

• quote:

Tamam olay şimdi çözüldü,

Artık Comfort Extra donanımında sizdeki göstergelerden kullanıyorlar. Broşürde o şekilde resimlemişler.

Siz 2012 modellerde ikisinden de var deyince Tahmin etmiştim donanıma bağlı olduğunu.
    Alığım dönemdeki broşür de bu muydu acaba? Bakmıştım o zamanlar sanki broşür böyle değildi.
    Sitesinde de optitron gösteriyordu comfort extrada ama yeni araba diye fazla üstüne düşmemiştim.
    Bir kaç ekstra da aldığım için bişe dememiştim müşteri ilişkilerine.

Neyse yine de neden bu yararlı donanımı kaldırdınız diye yazayım.
    Önceden hepsinde varken güzel bir donanımı çıkarmanız çok mu düşürdü maaliyetleri falan diye.

Edit: Ayrıca benim arabadaki jantlar elegant da olanlardan bu arada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otosarrafı -- 7 Ocak 2012; 18:33:03 >
  • bende temmuz başında 2011 model comfort plus disel m/m Auris aldım. Aracı alırken (yaklaşık 3 hafta bekledim aracı) bana içinde ufak bir makyaj olduğunu belirtti galeri. hatta bana mail attılar fabrikadan gelen değişim listesini. göstergeler, konsol ortasındaki havalandırma ızgarası yerine raf, vites kolunun önündeki airbag göstergelerini içeren panelin beyaz çerçevesi yok. bu 2012 model iç makyajı olarak geçiyor. Auris 2012 LCA yazıyor kataloğun kapağında. Yapılan değişiklikler sadece dizelde görünüyor. Benzinlilerde bir fark yok.

Yani araç 2011 model olarak çıkıyor ancak Eylül ayında satılmaya başlanan 2012 modeller ile aynı iç dizayna sahip diye biliyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saydans -- 9 Ocak 2012; 13:08:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saydans

bende temmuz başında 2011 model comfort plus disel m/m Auris aldım. Aracı alırken (yaklaşık 3 hafta bekledim aracı) bana içinde ufak bir makyaj olduğunu belirtti galeri. hatta bana mail attılar fabrikadan gelen değişim listesini. göstergeler, konsol ortasındaki havalandırma ızgarası yerine raf, vites kolunun önündeki airbag göstergelerini içeren panelin beyaz çerçevesi yok. bu 2012 model iç makyajı olarak geçiyor. Auris 2012 LCA yazıyor kataloğun kapağında. Yapılan değişiklikler sadece dizelde görünüyor. Benzinlilerde bir fark yok.

Yani araç 2011 model olarak çıkıyor ancak Eylül ayında satılmaya başlanan 2012 modeller ile aynı iç dizayna sahip diye biliyorum ben.

Makyaj diye bahsettikleri herşey malzemeden çalma. Birtanede şu özellik eklenmiş diye birşey yok ortada.
  • quote:

Makyaj diye bahsettikleri herşey malzemeden çalma. Birtanede şu özellik eklenmiş diye birşey yok ortada.

doğrudur. sadece görsel bir makyaj. malzemeden çalma olarak yorumlayabilirsiniz. bence konsolun ortasındaki göz ızgaradan daha fonksyonel olmuş.
  • ya bu aurisin tipi nasıl beyler araca bakıyorum güzelmi değilmi karar veremiyorum sınıfındakilere göre mesela golf-focus-c4-308 e göre nasıl? sanki güzel değilmiş gibi geliyo valla arabadan soğuyorum ısınmam lazım yardımcı olurmusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersah00

ya bu aurisin tipi nasıl beyler araca bakıyorum güzelmi değilmi karar veremiyorum sınıfındakilere göre mesela golf-focus-c4-308 e göre nasıl? sanki güzel değilmiş gibi geliyo valla arabadan soğuyorum ısınmam lazım yardımcı olurmusunuz?

Auris her kesime hitap eden bir kasaya sahip beğenme göreceli ama japonların çizim ve tasarımı hep böyle, hayırlı olsun güle güle yıllarca binin.
  • saolun.3 ay oldu ama aramızda bi limonilik var arabayla. kalitesine performansına yakıtına bişey demiyorum.ama tip yok be abi dökiyim içimi uygun takas bulabilirsem düşünücem.
  • EVET BENDE ARALIK AYINDA 2012 MODEL AURİS ALDIM.sÜRÜŞ KEYFİ MÜKEMMEL.bRİGSTONE LASTİKLER VAR ARACIMDA VE YERDEKİ KÜÇÜK ÇAKILLARI DAHİ ÇAMURLUĞA ATIYOR.O SES ÇOK GICIĞIMA GİDİYOR.AYRICA OPTİPRON GÖSTERGE STANDART SANMIŞTIM.İNTERNET SİTESİNDEK AURİSTE O GÖSTERGE VAR AMA BANA VERDİKLERİ OPTİPRON OLMAYANIYDI.KAÇ GÜN UYKULARIM KAÇTI SERVİS ADİLİKMİ YAPTI BANA BU ARACI VERİRKEN.oPTİPRON GÖSTERGE DAHA PAHALI OLDUĞU İÇİN BİZİ KEKLEDİLER Mİ DİYE DÜŞÜNDÜM.HALA O KANAATTEYİM.aAMA ÖYLEYSE VERDİĞİM PARA HARAM OLSUN.bÜYÜK YAZI YAZDIĞIM İÇİN ZÖÜR DİLERİM AYRIYETEN.çOK HARİKA BİLGİLER PAYLAŞMIŞSINIZ.TEŞEKKÜRLER...
  • Bi sıkıntımda yerden yüksekliğiyle alakalı.Dingil mesafesi büyük olduğu için daha doğrusu diğer arabama göre büyük olduğu için daha önceden rahatlıkla geçtiğim yerlerde altını sürter oldum.Yani bu araba tam konyalık yolların arabası diyebilirim.Araba çok güzel ama her güzelin kusuruda elbet var tabiki.
  • quote:

quote:

quote:

Şimdi çekip geldim benim göstergeleri

Uğraşmasaydınız keşke, zaten benim dediğim tarzmış yani optitron olandan, aydınlatması beyaz sanırım sadece ve daha güzel görünüyor beyaz olan.
    Anlaşılan bize patlamış bu düz göstergeler..
    Son olarak aracınızın donanımını modelini sorabilir miyim sakıncası yoksa?

Benim araç 2011 model, Temmuz sonu trafiğe çıkışlı comfort extra dizel mmt..
    Eğer sizinki de model ve donanım olarak benzer özellikte olduğu halde farklıysa,
    toyota merkeze bir şikayet yazacağım bu konuda..Hatta değilse de yazacağım...
    İyi günler..

Kardeşim ben aralık ayında 2012 model auris 1.4 4d comfort plus dizel araç aldım.Benimkininde göstergesi optipron değil ve innaın nasıl oldu bilmem arabayı alırken saat 18.00 gibi teslim ettiler ve hava kararmıştı.Aklımın ucuna bile gelmedi göstergeleri heyecanımdan arabaya basıp gittik.Sonra kullanım kitapçığını okuyunca anladım.Kaç gün neler çaktim sıkıntımdan.Verdiğim para haram olsuna varıncaya kadar.O anda aklıma gelseydi valal almazdım veya değiştirtim.Ama dedimya nasıl oldu anlamadım aklımdan uçup giti heyecanımdan.Sonra rodajında ustaya optipronla ne farkı var gibi ağzını yokladım.O eski modelerde kullanılıyordu şimdi tamemen buna dönüldü diye beni keklemeye çalıştı.Telefonda ağzıma geleni söyledim genel müdürlüğe.hep düşük puan verdim.Sizde öyle yapın ama biz şansımızı kaybettik.Artık 2013 te aracı alanlar şansına galiba yaparlar bu göstergeyi.İşte buna çok üzüldüm vesselam.....:(
  • ben optirion östergeye takılmıyorum hiç 2012 modellerde böyle olur her neyse.bence sizde takmayın sımayın canınızı alt tarafı gösterge şuanki optirion olmayan göstergeler bencehiç çirkin değil.benim problemim dış görünüm tamam araba çirkin değil ama ast gördüğüm zaman ahh diyorum.aslında kıyaslamak doğru olmaz astra çok yeni bi araba ve kasası güncel.aurisin sene sonu yenii kasası gelecek onu bekliyorum.bakalım artık hayırlı ama aracımdan genel olarak memnunum. tavsiye edermisiniz dersenizde evet ederim. herkeze kazasız belasız sürüşler.
  • quote:

ya bu aurisin tipi nasıl beyler araca bakıyorum güzelmi değilmi karar veremiyorum sınıfındakilere göre mesela golf-focus-c4-308 e göre nasıl? sanki güzel değilmiş gibi geliyo valla arabadan soğuyorum ısınmam lazım yardımcı olurmusunuz?

kardeş tipi biraz mazda 3 e benziyor ama spot bi araba auto spot dergisi(bayağı prestişli) bir dergi auris 1.4 dizeli sadece yakıt tasarrufunda 8 sırada idi.Kılasmanlar en hızlı 100 km çıkan,en yavaş çıkan en az yakıt tüketen en hızlı en komforlu ve benzeri klasmanlarda ilk on araçlar bazındaydı.Bizim bu araba sadece yakıtta derece 8 de girmişti ama en hızlı ilk on da belki yoktu ama en yavaş ilk ondada yoktu ve aklına gelebileceğiniz bir çok araba opel ,renault,wv bunların hiç birinide göremedim.belki ben yanılıyorumdur ama ben arabamdan görüntü olarak komfor olarak memnunum.Depodan çalkalanma sesi geliyor,lastikler çok mucur atıyor gibi kusurlar kadı kızındada olur .Araba çok güzel ama tek bir gerçek var Japonlar malzemeden çalmaya devam ediyorlar.Çin işi gibi 2002 ,2007 kasa ve yol bilgisayarlarını özler oldum.Yeni nesillerin yol bilgisayarları çakma dijital saat gibi,sade zevksiz bence.Bu işte bu arabaya bu devirde basit kaçmış.Benim kanaatim
  • quote:

saolun.3 ay oldu ama aramızda bi limonilik var arabayla. kalitesine performansına yakıtına bişey demiyorum.ama tip yok be abi dökiyim içimi uygun takas bulabilirsem düşünücem.

hadi önü idare ederde arka tasarım felaket sanki 5 yaşındaki çocuk çizmiş gibi duruyor niçin daha dinamik yapmazlar şu tasarımı anlamam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.